Ziuaveche.ro pe Facebook  Ziuaveche.ro pe Twitter  RSS - Ziuaveche.ro  Abonare Newsletter - Ziuaveche.ro
Schimbare majoră în noua Lege a Asociaţiilor de proprietari | Drone MQ-9 Reaper, la Baza aeriană Câmpia Turzii | Regimul alimentar în cazul gastritei | Viitor sumbru - mai puțini și mai bătrâni | Testamentul politic al lui Corneliu Coposu

Champions League. AS Roma – Liverpool, scor 4-2 (video)

Scris de :     2018-05-02 20:18

UPDATE – Liverpool a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-2, de echipa AS Roma, în manşa secundă a semifinalelor Ligii Campionilor, dar s-a calificat în semifinalele competiţiei, deoarece în tur s-a impus cu 5-2. Gazdele au marcat ultimele două goluri în minutele 86 şi 90+4, ultimul din penalti.

Golurile gazdelor au fost înscrise de Milner ’15 (autogol), Dzeko ’52 şi Nainggolan ’86, ’90+4 (penalti). Pentru Liverpool au marcat Mane ‘9 şi Wijnaldum ’25.

Champions League. AS Roma – Liverpool (live video). După egalul controversat şi cu emoţii obţinut marţi seară în faţa lui Bayern, scor 2-2, Real Madrid aşteaptă azi să-şi afle adversara din finala Ligii Campionilor, care se va disputa la Kiev, pe 26 mai. Liverpool e favorită, după 5-2 în tur, dar Roma speră la o nouă seară de neuitat.

AS Roma - Liverpool

AS Roma – Liverpool

Champions League. AS Roma – Liverpool (live video). Liverpool a condus cu 5-0 pe Anfield, dar Roma a marcat de două ori în ultimele 10 minute şi păstrează suspansul în această dublă. Miercuri, pe Stadio Olimpico, formaţia pregătită de Eusebio Di Francesco încearcă să repete prestaţia din returul cu FC Barcelona, din sferturile de finală.

Champions League. AS Roma – Liverpool (live video). Învinşi pe Camp Nou cu 4-1, giallorossii s-au impus entuziasmant pe teren propriu cu 3-0. Un rezultat care e suficient şi în manşa a doua contra “cormoranilor”. Italienii au anunţat încă de săptămâna trecută că visează la o nouă seară magică în faţa propriilor fani.

Champions League. AS Roma – Liverpool (live video). Echipa lui Jurgen Klopp are, însă, o forţă ofensivă remarcabilă. Liverpool are un singur meci în care nu a marcat în actuala ediţie a UCL (0-0 cu FC Porto, pe teren propriu), iar forma tandemului Mohamed Salah-Roberto Firmino oferă motive de optimism în tabăra engleză şi de îngrijorare în cea a adversarilor.

ECHIPE PROBABILE AS Roma – Liverpool
Roma: Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Nainggolan, De Rossi, Pellegrini – Schick, Dzeko, El Shaarawy
Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Henderson, Milner – Salah, Firmino, Mane

Alte stiri din: Sport Afisari - 519