Ziuaveche.ro pe Facebook  Ziuaveche.ro pe Twitter  RSS - Ziuaveche.ro  Abonare Newsletter - Ziuaveche.ro
Exclusiv ZV: Filajul SRI pe urmele unui general din Armată şi un lider politic | Cum se bea toamna în cramă | Câte firme din România au cifră de afaceri zero | Cât de mult contează banii în lupta pentru Palatul Cotroceni | Victor Pițurcă pleacă la Al Itihad. Ce salariu va avea

Liga I, etapa 15: Viitorul Constanta – Steaua, scor 0-4 (live video)

Scris de :     2012-11-11 21:05

Steaua Bucureşti a surclasat pe Viitorul Constanţa cu scorul de 4-0 (3-0), duminică seara, pe stadionul ”Farul”, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal.

Steaua conducea deja în minutul 5 cu 2-0, după golurile lui Alex Chipciu (2), după o gafă a lui Florin Bejan, şi Raul Rusescu (5), dintr-un penalty acordat pentru faultul lui Mihai Bălaşa la Cristian Tănase. Al treilea gol al Stelei a fost reuşit de fundaşul Florin Gardoş (27), din foarfecă, iar Rusescu a realizat ”dubla” în repriza secundă (68).

Gardoş a marcat primul său gol în Liga ISteaua a terminat meciul în 10 jucători, după ce Stefan Nikolic s-a accidentat pe final.

Intâlnirea FC Viitorul – Steaua va avea loc duminică (11 noiembrie), de la ora 21.30, pe stadionul “Farul”, din Constanţa.

Liga I, etapa 15: Viitorul Constanta – Steaua, scor 0 4 (live video) sport

Liga I, etapa 15: Viitorul Constanta - Steaua

Cu patru puncte avans de prima poziție retrogradabilă, pe Viitorul o așteaptă două meciuri extrem de grele. Primul este, desigur, cel de diseară cu Steaua, în timp ce în următoarea etapă, elevii lui Cătălin Anghel o vor întâlni pe Dinamo. La nivelul lotului, constănțenii nu au probleme decât cu Benzar, care este suspendat.

De partea cealaltă, Steaua vine după ce a reușit o victorie de senzație în Norvegia, la Molde, scor 2-1, iar roș-albaștrii par să fie de neoprit atât în campionat, cât și în cupele europene. Antrenorul Laurențiu Reghecampf nu va putea conta pe Mihai Pintilii, suspendat, în timp ce Gabi Matei a ieșit pentru mult timp din calculele sale. Operat anul trecut la ligamentele încrucișate, fotbalistul a suferit o recidivă și va trebui să repete intervenția chirurgicală, urmând să revină de abia peste opt luni pe gazon.

Alte stiri din: Sport Afisari - 8,633