Acasa Actualitate-InternaPolitica interna Alegeri 2012: BEM, rezultate parţiale Bucureşti

Alegeri 2012: BEM, rezultate parţiale Bucureşti

scris de A.B.
17 afisari

Primele rezultate parţiale date publcităţii de BEM îl situează pe Sorin Oprescu pe primul loc cu 56, 67 procente. El este urmat de Silviu Prigoană cu 15,67%. Potrivit BEM, pentru Consiliul General Bucureşti, USL a obţinut 54,16%, PDL  16,3% şi PP-DD 10,83%.

capitala

foto: ziare live

Potivit rezultatelor  parţiale ale BEM, bătălia pentru primăria Bucureştilor a fost câştigată de Sorin Oprescu cu 56,67 de procente.

Silviu Prigoană – PDL 15,67%

Nicuşor Dan – Independent 9,17%

Gigi Becali – PNG 1.4%

Anghel Iordănescu – UNPR 1.4%

Alexandru Vladu – PPE-DE

Florin Dobrescu – PTT

Ioan Teodosiu – PAS

Ionuţ Georgescu – PER

Adrian Grigoriu – PNDC

Constantin Cojocaru – PPLC

Vasile-Horia Mocanu – PPDD 5.8%

Irinel Columbeanu – PPPS 0.1%

Nicolae Roman – P. PRO

Petre Popeangă – PRM 0.7%

Constantin Ionescu – PSDM

Petrică Dima – PSR

Vasile Lincu – PUER

La Sectorul 1, conduce Andrei Chiliman cu 79 de procente, urmat de Theodor Paleologu.

Andrei-Ioan Chiliman – USL 79%

Theodor Paleologu – PDL 13%

Gheorghiţă-Liviu Goncea – UNPR

Aron Denes – UDMR

Claudia-Mirela Costescu – Partidul Verde

Gigel Andrabulea – PUER

Cristian-Marius Bălăneanu – PTT

Emil-Marian Nae – PSR

Gheorghe Nedelcu – PSDM

Gabriel Tiberian – PRM

Flor Pomponiu – P. PRO

Ovidiu Ioan – PPPS

Cristian Traşcă – PPLC

Mihai-Alexandru Iorgulescu – PPDD

Carmen Nonica Alistar – PNG

Cornel Chiuaru – PNDC

Victor-Dan Dumitrescu – PER

Theodor Cristian Nicolau-Zaharia – FC

La Sectorul 2 locul 1 este ocupat de Neculai Ontanu cu 48 de procente. Pe locurile următoare situează:

Neculai Onţanu – UNPR 48%

Petre Chirică – PNG

Cătălin-Lucian Iliescu – PDL

Dragoş Vasile Frumosu – USL 33%

Iulia Ichim – PPLC

Dumitru Ion – PSR

Radu Balaban – PER

Ionel Chircu – PNDC

Petre Răducanu – PRM

Marin Badea – PAS

Bogdan-Andrei Mustaţă – FC

Radu Mihai Popa – PPDD

Marin Stoica – PSDM

Irina Militaru – PUER

Cristian-Florin Gheorghe – Partidul Verde

Nicolae Vărbanciu – PPPS

La Sectorul 3 pe prima poziţie se situeza pe Robert Negoita cu 65 de procente, urmat de Liviu Negoita:

Liviu Negoiţă – PDL 23%

Robert Negoiţă – USL 65%

Dragoş Eugen Gaşcă – PUER

Cornelia Lalu – Partidul Verde

Dănuţ Octavian Dumitrescu – PER

Cristiana Matei – PNDC

Mihael Zorzini – PAS

Ruxandra-Georgeta Lungu – PRM

Cristian Ciocea – PPLC

Tudor Florian Ivan – PSDM

Ion Uţă – UPSC

Gheorghe Ovidiu Emil Stoenescu – PPPS

Gabi Parpală – PNG

Florian Cristache – PTT

Ilie Pepenel – FC

Gheorghe Mazilu – PSR

Cătălin Constantin Zamfira – PPDD

Dumitru Iulian Popescu – UNPR

Marton Illyes – UDMR

La Sectorul 4, rezultatele exit poll îl plasează pe Cristian Popescu Piedone pe locul I cu 83 de procente, urmat de Sulfina Barbu.

Cristian-Victor Popescu Piedone – USL 83%

Sulfina Barbu – PDL 9%

Răzvan-Valentin Costache – UNPR

Mihai Căciulă – Partidul Verde

Iosif-Eugen Vucicu – PUER

Ion Sîrbu – PSR

Nicolae Apostolescu – PSDM

Mariana Şerban – PRM

Florian Udrea – PPPS

Richard-Vicenţiu Ghiţă – PPDD

Marinică Bunea – PPLC

Adonis-Cezar Mihalache – PNDC

Sorin Cristian Nică – PER

Gheorghe Ursa – PTT

Cornel Costea – FC

Constantin-Tititan Filip – Independent

La Sectorul 5, prima poziţie este ocupată de Marian Vanghelie cu 59  de procente, urmat de Mihai Atanasoaiei

Marian Vanghelie – USL 59%

Mihai Cristian Atănăsoaei – PDL 11%

Mugur Mihăescu – Independent

Aurel-Cătălin Stoichiţă – Independent

Daniel Schmid – PPDD

Ioan Chiru – PPLC

Luminiţa Erchid – Partidul Verde

Sile Laurenţiu Iordache – PTT

Marin-Răzvan Catana – PSR

Adrian Edu – PRE

Florin Rus – PNDC

Ioan Dinu – PSDM

Sorina Ştefania Constantin – FC

Bogdan-Alexandru Capotă – PNG

Ilie Grămescu – PUER

Ioana Rusu – PPPS

Nicuşor Gigîrtu – PRM

Adrian Stoica – PER

Mihai Hrynczuk – PAS

Corin Romanescu – UNPR

Attila Alexandru Banyai – UDMR

La Sectorul 6, primul loc este ocupat de rares Manescu cu 57 de procente. El este urmat de Cristian Poteras:

Constantin Cristian Poteraş – PDL 19%

Rareş Mănescu – USL 57%

Ştefan Viorel Florescu – Independent

Constantin Tomescu – UNPR

Jozsef Bencze – UDMR

Sorina Hanea – Partidul Verde

Bogdan Niculae Constantin Bratu – PUER

Alexandru Onofrei – PTT

Gheoghe Balcan – PSR

Viorel Dănuţ Constantin – PSDM

Adrian Popescu – PRM

Gheorghe Vasile Cornel Ilie – PPPS

Cristinel Eftimie – PPDD

Ştefan Bădără – PPLC

Nicolae Petre – PNG

Romeo Tarhon – PNDC

Sergiu Fendrihan – FC

Mihai Ionel Popescu – PER

Natalia Solomon – PAS

1 comentariu

Ionel CHIRCU 11-06-2012 - 17:49

PNDC, a obtinut urmatoarele rezultate:
Bucuresti, locul 10 din 18 candidati;
Sectorul 1, locul 16 din 18 candidati;
Sectorul 2, locul 8 din 16 candidati;
Sectorul 3, locul 6 din 19 candidati;
Sectorul 4, locul 12 din 16 candidati;
Sectorul 5, locul 11 din 21 candidati;
Sectorul 6, locul 16 din 18 candidati.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult