Prim-vicepreședintele PDL, Cătălin Predoiu, îl acuză, pe premierul Victor Ponta de lipsa oricărei reacții pe tema situației tot mai grave din Estul Ucrainei.

Predoiu e nemulțit de reacția lui Ponta privind criza din Ucraina
Ȋntr-un comunicat transmis duminică, 17 august, de Agerpres, Cătălin Predoiu, desemnat candidat al Alianței Creștin Liberale (ACL) pentru funcția de premier, amintește că ministrul de externe ucrainean a cerut NATO și UE sprijin militar, pe fondul unor declarații îngrijorătoare ale noului lider separatist, potrivit căruia vă fi lansată o mare contraofensivă împotriva forțelor guvernamentale. De asemenea, el subliniazǎ și cǎ potrivit agențiilor de știri, separatiștii proruși au doborât un avion de vânătoare MIG-29 al armatei ucrainene în timpul nopții trecute.
În acest context, prim-vicepreședintele PDL constată lipsa oricărui punct de vedere exprimat de Guvernul condus de Victor Ponta privind tensiunile din țara vecină. „Victor Ponta e mut ca o lebădă în problema ucraineană. Iresponsabilitatea veselă și detașarea prefăcută a primului-ministru Ponta ascunde, de fapt, o incompetență vizibilă în probleme economice și de relații externe. Observ că are însă o obsesie cu drumul către China. Îl întreb direct pe premierul Ponta, ale cui interese le reprezintă în Guvernul României ?”, mai afirmă Predoiu în comunicatul citat.
16 comentarii
O sa voteze dracu slugile americanesti din PDL, care vor sa ne bage in razboi cu Rusia pentru interesele americanilor. Sa trimita copiii lor sa fie omorati de rusi si sa ne lase in pace.
Siguri, idiotule, votează PSD că îți dau pomeni și te mint „frumos”.
bine că nu e sâsâit!
hahaha!
Bine că nu ești tâmpit !
hahaha!
du-te mă-n gura măttii!
Ce maniere aristocratice, Degețel!
Prune-n gura mai ia si o gura de cacat americanesc, in incercarea de lua fata alorlalti in slugarnicie. Ce rebut!
Nu toată lumea are ca hrană de predilecție kktul, așa ca tine.
SARE REACȚIE ??
EVIDENT „CARE” NU „SARE”. 🙂
evident că ești bou!
…mugi Degețel și își reluă rumegatul.
…care predoiu ?
Același. Știi, avocatul ăla puțin sâsâit, dar cu o minte brici, care-l bagă în buzunar pe Victoraș mitomanul.
… și care face cât 3 Tăriceni și jumătate.
@ Bovis Rraris Napocalis ;
Bhoule avocatul sasait si cu mintea brici este STOICA !
…predoiu este un intarziat mental hors-concurs !
Comments are closed.