Acasa Cultura-ReligieCultura CNA: OTV mai emite doar până pe 28 septembrie

CNA: OTV mai emite doar până pe 28 septembrie

scris de M.A.
3 afisari

CNA a decis, marţi, înjumătăţirea perioadei pentru care OTV avea acordată licenţa audiovizuală pentru încălcarea Legii Audiovizuale prin difuzarea în perioada 16 – 24 martie a publicităţii politice în favoarea Partidului Poporului Dan Diaconescu.

Dan Diaconescu

CNA: OTV mai emite doar până pe 28 septembrie

Licenţa audiovizuală era acordată până la 1 aprilie 2013, iar OTV va putea emite în urma deciziei CNA până la 28 seprembrie 2012. Radiodifuzorul a fost sancţionat pentru încălcarea legislaţiei privind publicitatea politică în ultimul an cu întreruperea programului de două ori timp de 10 minute şi o dată cu trei ore.

Aceasta este cea mai drastică sancţiune aplicată de CNA unei televiziuni di România. Sancţiunea a fost adoptată cu şapte voturi „pentru” şi unul „împotrivă”.

Licenţa audiovizuală a OTV ar fi expirat pe 1 aprilie 2013, fapt pentru care înjumătăţirea perioadei licenţei sale face ca televiziunea lui Dan Diaconescu să mai poată emite până pe 28 septembrie 2012, după cum au spus membrii CNA, care iniţial anunţaseră că postul mai poate emite până pe 1 octombrie.

17 comentarii

USL+PDL=ACEEASI MIZERIE 27-03-2012 - 14:58

CNA-ul este cea mai anacronica institutie intr-un stat care se doreste a fi democratic. In nici o tara civilizata si democrata din lume nu exista o astfel de institutie. CNA-ul nu este nimic altceva decit o mina de politruci mizerabili care fac jocurile partidelor care le-au trimis acolo, pe banii platitorilor de taxe. Cum pot acesti mizerabili de politruci sa inchida un post tv care apartine poporului? Motivul inchiderii postului nu este cel mentionat de acesti nenorociti de la CNA ci faptul ca Dan Diaconescu a refuzat pe rind, usl-ul, pdl-ul, unpr-ul, pe Basescu = aceleasi mizerii sa se uneasca cu ei. La fel a facut si mizerabilul de A. Nastase care a inchis otv-ul in 2004. Inchiderea otv-ului in 2004 a fost un adevarat scandal care a facut ca multe televiziuni din tarile occidentale sa preia cazul. La CEDO Dan Diaconescu avea sa cistige cu brio procesul intentat statului roman, numai ca Iliescu si mizerabilul de Nastase au redat licenta otv-ului dupa ce Dan Diaconescu avea sa apara la emisiunea 60 minutes de la CNBC. de frica americanilor si a scandalului, acei comunisti ordinari i-au dat licenta imediat pentru ca, la doua saptamini, insai scirbosul de Nastase avea s vina la OTV, iar Dan Diaconescu l-a primit fara racnshiuna. Asta pe timpul acestor comunisti mirsavi. Dar azi? Azi lucrurile devin si mai incrincenate si toate partidele, atit cele ale puterii cit si cele ale opozitiei si-au unit fortele impotriva PARTIDULUI POPORULUI, singura forta poltiica credibila a tarii in acest mement. Sa nu se uite insa un lucru, faptul ca toti marii dusmani ai otv-ului, mai devreme sau mai tirziu au murit.

Ciu Huhu 27-03-2012 - 22:06

DD e tigan, Iadul sa-l inghita pe el si tigania lui PP-DD!

Baronul 30-03-2012 - 15:03

Bravo!

digital 27-03-2012 - 15:07

normal,până atunci mai are contract moral cu kiorul-pedalac,de ce ar mai emite după alegeri,atunci când va fi la o nouă putere cu pedalacii?!
managementul de marketing e foarte corect conform strategiei pentru care a bătut palma în secret cu pdl…
iar partea cu cna-ul de kakao,este victimizarea știrbțlăului pentru a aduce voturi în campania electorală!

Baronul 30-03-2012 - 15:05

Bati campii!

vasile 27-03-2012 - 16:11

SI ASA ESTE FOARTE MULT PENTRU UN COTET DE RAHAT IN PROSTIREA ROMANILOR HANDICAPATI LA CREER. DACA SI ASTA ESTE TELEVIZIUNE , INSEAMNA CA E PACAT DE CUCERIRILE TEHNOLOGICE CARE S-A PRODUS DE OAMENI INTELIGENTI SI FOLOSITE DE ESCROCI, CUM ESTE INFRACTORUL DAN DIACONESCU DIABOLESCU. SA IL REDESCHIDA ATUNCI CAND AM SA CER EU . ADICA LA PASTELE CAILOR.

ION 27-03-2012 - 23:26

„Bai” desteptule, invata prima data limba romana.”CREERE”

Baronul 30-03-2012 - 15:06

Brovo!

digital 30-03-2012 - 23:45

dacă ți-ai pus și poză,măcar scrie corect,dacă nu,dă-ți ”delete”!
ai scris și tu două cuvinte p-aici,din care trei sunt greșite!
cine dreq te-a pus să intri ca prostu-n târg?

iou 27-03-2012 - 18:16

ce misto o sa vad doar nora pt mata iubiri interzise si maruta caruta asta da indobitocire da de golaniile altora unde vad,oricum emisiunea lu tudor barbu si aia cu falsurile alimentare sint singurele care merita sa te uiti traiasca pdl daia fug toti sobolanii io pot sa traiesc cu 3500 ron voi pute ti ? rupei base pe prosti ca merita

digital 27-03-2012 - 18:47

în primul rând o s-o vezi,pe măta crăcită,așteptându-te cu zamă lungă de linte,iar spre seară pe ăla cu falusurile alimentare cu care te va bate peste muyanul ăla defect,cu care debitezi p-aici,ok?handycapatule!

iou 27-03-2012 - 19:26

fraiere doar pt program economic merita votat adica impozitarea cifrei de afaceri si nu a profitului ,pt echipe mixte de vamesi cala bulgari pt interzicerea codex alimentarius ,taxa robin hood interzicerea migrarii politice impozitu pe averea afisata aci in italia daca io merg cu un bmw mine imi bate fiscu si ma intreaba daca justific banii daca nu mio confisca etc ce program economic are usl ul? e timpu pt altii noi

digital 27-03-2012 - 19:37

bă-i su-lă propagandistă,tu cu d-astea vii,mă scursură,cum a venit și împuțitu ăla acum 8 ani,și zeci de milioane de români sunt în faliment,ordinarule…mă kak în bmw-ul tău să ți-o ia și să-i dea și foc și să te și aresteze și să plătești și impozitu,împuțiciune,speculantă și infectă!

- प्रिंस Parpanghel Carpathians 27-03-2012 - 19:46

Ia buluciti-va repede sub aripa tanara a porumbacului, ca va ia toata lumea buna la mataringa. Si mai gabitzi si voi ceva original , nenderthalienilor !

digital 27-03-2012 - 19:51

vad că tu te bulucești la,supt…impotentule…așa zice psihopupu,cui nu i se scoală,o su-ge …l
legea compensației,o știi,vitamax-ule?!

Baronul 30-03-2012 - 15:10

Misuna multe scursori pe aici, de-ti vine sa vomiti!

digital 30-03-2012 - 23:39

să ai grijă,să vomiți acasă,la tine!

Comments are closed.