Acasa Cultura-ReligieCultura Crimele Comunismului: Dinu Zamfirescu, în locul lui Vladimir Tismăneanu

Crimele Comunismului: Dinu Zamfirescu, în locul lui Vladimir Tismăneanu

scris de M.A.
6 afisari

Liberalul Dinu Zamfirescu a fost numit în funcţia de preşedinte al Consiliului ştiinţific al Institutului de Investigare a Crimelor Comunismului şi Memoriei Exilului Românesc, a informat joi Guvernul. Îl înlocuieşte pe Vladimir Tismăneanu.

Vladimir Tismaneanu si Dinu Zamfirescu

Crimele Comunismului: Dinu Zamfirescu, în locul lui Vladimir Tismăneanu

Vladimir Tismăneanu a fost eliberat miercuri din funcţia de la IICCMER de către premierul Victor Ponta. De asemenea, Ioan Stanomir a fost eliberat miercuri din funcţia de preşedinte executiv al IICCMER, în locul său fiind numit Dan-Andrei Muraru.

Dinu Zamfirescu a mai condus, în timpul Guvernului Tăriceanu, Institutul Naţional pentru Memoria Exilului Românesc (INMER).

INMER a fost apoi comasat cu Institutul de Investigare a Crimelor Comunismului dn România (IICCR) de către Guvernul Emil Boc, rezultând astfel actualul Institut de Investigare a Crimelor Comunismului şi Memoriei Exilului Românesc.

Dinu Zamfirescu este preşedintele Senatului Partidului Naţional Liberal.

13 comentarii

urbos 24-05-2012 - 18:24

Zic si io ceva de acest ji dan scabros, de acest sobolan imputit, ma bucur si io ca incepe deratizarea si imi taie mesajele. pai e frumos?

Sa moara macheee! Hahaha!

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 24-05-2012 - 18:28

…Matta! Si linie de descendenta directa ,chiar tu !

Ciu Huhu 24-05-2012 - 21:20

Subscriu, sa moara securistul pedelist portocaliu Mache in chinuri lungi ingrozitoare!!!!!

ValVerde 24-05-2012 - 21:23

Bravo mai Huhule !
Ti-ai adus contributia.
Acum ai sa dormi bine, ca i-ai zis-o !

Ciu Huhu 24-05-2012 - 22:48

Multumesc!

Ciu Huhu 24-05-2012 - 23:07

La fel stapinul lui chior chel betiv!

MI-5 24-05-2012 - 19:10

În sfârşit fiul cominternistului şi spionului sovietic tismeniţchi a fost trimis la plimbare.

Ciu Huhu 24-05-2012 - 21:18

Cel din stinga pozei, Tismaneanu e un monstruos evreu bolsevic ”democrat” fiu de bolsevic criminal ca toti bolsevicii!
Cel din dreapta pozei, D. Zamfirescu e un sfint martir!

ein deutscher 24-05-2012 - 22:01

Era si cazul! Sa pui ein Jude mai mare peste investigarea crimelor comunismului e ca si cum l-ai pune pe baseku sef al comisiei de investigare a disparitiei flotei romanesti… sau (spus mai simplu, ca sa priceapa to(n)ti portocaliii) ca si cum ai pune lupul paznic la oi!

jan dinu 24-05-2012 - 23:22

Basescule ,
NU te lupta
Cu prostii din tzara ta …
Ieshi afara
Mergi pe mare ….
Cu ei nu ai salvare …
Multi vor sate dea jos
S-a fure mai virtos !
Microbul il au in singe ….
Cit au „luat ” tot nu le-ajunge !
JD-USA

Ciu Huhu 24-05-2012 - 23:40

Majoritatea mare a romanilor ii vor chiorului moartea in chinuri indelungate, a facut mai mult rau romanilor decit Hitler, Stalin si Ceausescu impreuna!!!!!!!!

Ciu Huhu 24-05-2012 - 23:52

Dorintele poporului roman LE VA INDEPLINII DUMNEZEU, NEGRESIT!!!!!!!!!!

tomi 25-05-2012 - 02:05

ASA DA CIU CIU AI ZIS-O,DUMNEZEU LA ORDINELE MARIEI TALE…………

Comments are closed.