Acasa Cultura-ReligieCultura Festivalul Callatis si cenzura de la TVR. What’s Up, fara microfon (video)

Festivalul Callatis si cenzura de la TVR. What’s Up, fara microfon (video)

scris de L.M.
25 afisari

What’s Up a cântat o piesă cu mesaj politic la Festivalul Callatis, critică la adresa preşedintelui Traian Băsescu, iar prezentatoarea evenimentului, Liana Stanciu, a intervenit şi l-a oprit pe artist din cântat.

Cenzură la TVR. Liana Stanciu i-a smuls microfonul lui What's Up

Cenzură la TVR. Liana Stanciu i-a smuls microfonul lui What's Up

Rapperul What’s up, pe numele său real Marius Marian Ivancea, a fost invitat să cânte duminica trecută la Festivalul Callatis, de la Mangalia.

Evenimentul a fost difuzat live de posturile TVR 2, TVR HD şi TVR Internaţional, iar organizatorii au fost foarte atenţi la prestaţiile artiştilor. Se pare că What’s up a deranjat cu una dintre piesele sale cu tematică politico-socială, prezentatoarea Liana Stanciu smulgându-i practic microfonul din mână.

Cenzura a intervenit după ce What’s up a început să cânte alături de colegii săi un freestyle cu mesaj la adresa preşedintelui Traian Băsescu. „La primul mandat, ne-ai fi ascultat / Acum ţi-ai luat lumea-n cap, ne-ai înfometat / N-ai clădit nimic, chiar ai dărâmat / Cred că ai o slăbiciune la furat„, sunt câteva din versurile care au făcut-o pe Liana Stanciu să intervină şi să-l întrerupă, aceasta motivând faptul că rapper-ul trebuia să cânte „K la meteo”, piesa care l-a facut cunoscut alaturi de Andra.

33 comentarii

urbos 27-08-2013 - 20:37

Ar trebui spanzurata.

UnUL 27-08-2013 - 20:46

Vrei să spui că tu ai trebui spânzurat, Scârboșel.

Antibasistul 27-08-2013 - 21:34

Tu ar trebui sa fi, pentru diversiunea si propaganda ta basista mincinoasa!

UnUL 27-08-2013 - 21:38

„Ar trebui sa fi” (cu 2 i, Bulișor !)

ValVerde 27-08-2013 - 21:43

De ce cu doi de „i” ???
Ca n-a vrut sa sublinieze….era asa…un fel de parere cu adiere de zefir…n-a dat cu pumnu’-n masa !

Antibasistul 27-08-2013 - 21:43

Lasa diversiunea, securistule!

ValVerde 27-08-2013 - 21:45

Huhule, pe cine chemi tu „securist” ?
Ca sa stiu daca te arestez sau ma dau in continuare agent secret.

Antibasistul 27-08-2013 - 22:32

Eu sint sportiv si am 1,96 cm, vei vedea tu securist Val V pe cine arestezi. Si Tomi a venit cu catusele sa ma aresteze si in loc de arestare s-a dus sa faca chef prin Apuseni de frica mea.

UnUL 27-08-2013 - 22:35

Vorba sasului : „Fie Hansi cât de prost, numai să fie mare!”, Bășinel

ValVerde 27-08-2013 - 22:43

Aha…!!!
Numai faptul ca ai desconspirat un agent secret se pedepseste 3-5 ani in suspendare (de koie) urmati de eliberare conditionata de inscrierea in partidul lui Basescu si invatarea limbii idis.

Toata munca mea conspirativa a fost aruncata in aer de postarile tale antipatriotice.

Nu-ti mai ramine decit sa-ti faci valiza de lemn si sa te prezinti la sediu intre 8:00-10:00 miine dimineata.
Nu ma face sa mai cheltuiesc bani cu trimisul dubei dupa tine. Coopereaza cu noi si promit ca vorbesc cu baietii sa te bata doar de doua ori pe zi (Sari peste o sedinta zilnica, hotomanule) si nu pun cap de acuzare ca ai scuipat cu muci pe portretul Domnului Presedinte.

Ne vedem miine dimineata, si sa nu maninci mult sera ca ai sa murdaresti dusumelele.

Antibasistul 27-08-2013 - 22:48

Nu esti sanatos la cap, CA TOTI BASISTII!

Antibasistul 27-08-2013 - 22:49

Minti cu nerusinare ca toti basistii! Eu am pasaport sirian hahha si nu poti sa ma arestezi.

ValVerde 27-08-2013 - 22:51

Te caut cu Tomahawk-ul prin Siria si intre timp sa-i spui lui CONGO sa se prezinte la sectie in locul tau, sa dea o declaratie- doua.

Antibasistul 27-08-2013 - 22:51

ValV face tare de rusinee pe evrei, dovedeste prin postarile lui ca evreii-s popor infect, nemoral! Si mai e si securist cautat de interpol. Precis ca a fost coleg cu Tomi securistul la Tirgoviste.

ValVerde 27-08-2013 - 22:55

Te afunzi din ce in ce mai tare, necugetatule.
Pai nimeni nu stia de mine si tomi. Acum ai demascat-o si pe asta….tu nu poti sa tii un secret???
Cred ca si pe Bernie Medoff l-ai fi demascat daca nu-l prindeau astia inainte.

Piriciosule !!!

Antibasistul 27-08-2013 - 22:55

aaaaaa….deci acum pricep eu securistule uite ca te dai de gol, deci ValV eate CONGO iar CONGO este ValV. Ce credeai ca nu ma prind de tricul tau. In viata ta n-ai citit tu atitea carti cite am ars eu incalzind chemineul din camara de linga grajd unde ma tinea mama.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 27-08-2013 - 23:07

CIuHabule , 196 a iesit la o singura masuratoare ?

Si la varsta mintii tale, mai poti creste !

Tomi, nu a venit cu incaltarile potrivite, dealtminteri eram la pomenirea de 3 luni !

Si , mai incet cu laudele , donhsoara de pheste balta, adulmeca hormonal orice macho !

ValVerde 27-08-2013 - 23:08

” Eu sint sportiv si am 1,96 cm”

===

de putza

Antibasistul 27-08-2013 - 23:11

ValVerde
27-08-2013 at 22:51

Te caut cu Tomahawk-ul prin Siria si intre timp sa-i spui lui CONGO sa se prezinte la sectie in locul tau, sa dea o declaratie- doua.

ADICA CE VA SA ZICA VROIAI SA SPUI CU POSTAREA TA PROVOCATIVA?
Crezi ca nu m-am prins, il chemi pe CONGO la securitate sa dea declaratii false inculpative in numele meu iar tu ValV vei intentiona sa te folosesti de ele ca sa ceri expulzarea mea din Romania inapoi in Siria. Deci esti potential criminal ca ma expulzezi chiar acum cind vine acolo prapadul, nu ti-ar fi tie rusine basistule, speri sa mor, ai? nu-i asa?
In al doilea rind dar in primul din postarea ta vi si ameninti cu moartea un cetatean roman de cetatenie siriana, grav, foarte grav, cred ca ai incurcat oalele ca miine iau avocat si vezi tu ce inseamna santaj si amenintare cu moartea a unui om civilizat si cult.

ValVerde 27-08-2013 - 23:22

” Crezi ca nu m-am prins, il chemi pe CONGO la securitate sa dea declaratii false inculpative in numele meu iar tu ValV vei intentiona sa te folosesti de ele ca sa ceri expulzarea mea din Romania inapoi in Siria”

===

Suferi de scenarita ca orice antibasist prost.
Ce dracu tu crezi ca ne arde de declaratii false si de inscenari??
Timpitzel, il chemam pe CONGO si ii dam o bataie asa..de dimineata, sa ne mearga bine toata ziua.
Dupa aia ii dam drumul si cind te cheama pe numarul vostru ala secret sa-ti povesteasca cum i-a fost, pleci tu singur in Siria…ce expulzari, ce manevre …

O sa ti se para ca in sezlong, sub ploaia de Tomahawk-uri esti in vacanta, comparat cu ce-o sa-ti spuna Ciufulici.

Antibasistul 27-08-2013 - 23:29

ValV este clar ca esti securist periculos, precis ai tras in milioane de oameni la Revolutie.
Uite ce strategie conspirativa faci si-l amesteci si pe „Pufulici” in atentatul tau contra umanitatii.
Pusulici este nevinovat, nu este prezent pe forum de 46 de ore, deci PTIUU..

ValVerde 27-08-2013 - 23:33

A tras Legiunea Straina si lunetistii israelieni.
Noi securistii ii plimbam cu autobuzu’

Ce ? Tu nu citesti ce zice Cirliontz ?

Antibasistul 27-08-2013 - 23:38

120 000 000 milioane de oameni au fost omoriti in lumea comunista dictatoriala criminala creata de evreii bolsevici prin lovitura de stat din 1917 in Rusia.
Si voi securistii evrei ati ucis de trei ori mai multi cetateni in Romania, ati ingenunchiat tara. Te doare adevarul Val V.

Antibasistul 27-08-2013 - 23:40

Cine este Cirliontz? Tot securist?

CONGO 28-08-2013 - 00:51

Draga colega Antibasistul, iata ca a venit si aceasta situatie fericita sa ne luptam cu dusmanul ValVerde , care nici nu are dreptul la verdele din nick, aste deja pe lista de la Green Peace de tipi pe care sa-i intampinam un pic cu torturi de frisca si cateva cosulete cu oua stricate.

Hai deci sa-l luam un pic la contrazis, dar sa sti ca am mana scurta pe la injuraturi azi, mai ales ca nefasta isi mai arunca ochiul nu cumva sa atrag gagici cum am promis ca nu mai fac

CONGO 28-08-2013 - 06:41

TOATE POSTARILE scrise cu nickul ValVerde intre orele 04:00 si 06:00 in 28.08.20013 sint scrise de ciufulici!

Antibasistul 28-08-2013 - 18:38

Postarile scrise cu nickul meu, intre orele 22:32 si 23:40 din 27.08.2013 au fost scrise de evreul Tomi, NU DE MINE!

Antibasistul 28-08-2013 - 22:38

TOATE POSTARILE scrise cu nickul ValVerde intre orele 04:00 si 06:00 in 28.08.20013
si postarile scrise cu nickul meu, Aintebasistul intre orele 22:32 si 23:40 din 27.08.2013 au fost scrise de Lupu Ardelanu, evreul din Chicago.

Antibasistul 28-08-2013 - 22:38

Ardelanu=Ardeleanu !!

Pribeagul 27-08-2013 - 20:45

In lumea Lianei toata lumea este fericita si halitoare de Arta pentru arta, in aceast
rai nu mai este loc de Arta cu tendinta.

Chiar asa, ce-o fi apucat-o pe fatuca asta de-a avut reactia asta tiranica?

HUMOR NEGRU 27-08-2013 - 21:07

IESI AFARA , JAVRA ORDINARA !!!!!!!!!!!!
NU POTI IUBI PE CINEVA CARE NU IUBESTE PE NIMENI !

CONGO 28-08-2013 - 06:43

Va recomandam greva forumistica pentru 2-3 luni cu regim exclusiv pe dude si lapte, daca nu aveti dude, merge si prune.

ValVerde 28-08-2013 - 06:46

„regim exclusiv pe dude si lapte, daca nu aveti dude, merge si prune”

===

Vindeca lipsa de oua ?.

Comments are closed.