Acasa Cultura-ReligieCultura Șefia TVR: Antonescu l-a desemnat pe Rareș Bogdan, PSD îl vrea pe Valentin Nicolau

Șefia TVR: Antonescu l-a desemnat pe Rareș Bogdan, PSD îl vrea pe Valentin Nicolau

scris de C.P.
13 afisari

Crin Antonescu a declarat că Rareș Bogdan este propunerea PNL pentru TVR, în ciuda faptului că PSD anunțase că îl susţine la şefia TVR pe Valentin Nicolau. Informațiile nu sunt oficiale, deocamdată, ci se bazează pe surse din interiorul partidelor.

PSD îl va susţine la şefia TVR pe Valentin Nicolau

PSD îl va susţine la şefia TVR pe Valentin Nicolau

După demisia lui Claudiu Săftoiu din postul de președinte – director general al TVR, au început jocurile pentru desemnarea unui succesor. În mod neoficial, postul aparține PNL, care a primit această funcție la „împărțirea” făcută în USL, după alegeri. Acum, situația mai mult sau mai puțin tensionată a permis PSD să emită pretenții asupra acestui post și să-l propună pe Valentin Nicolau. Au mai fost, însă, vehiculate și alte nume, inclusiv cele ale lui Rareş Bogdan şi Niels SchneckerValentin Nicolau a mai fost preşedinte director-general al TVR, în timpul guvernării Năstase. Potrivit informațiilor de culise, strategia PSD prevedea audierea lui Rareș Bogdan, respingerea candidaturii și audierea și votarea lui Valentin Nicolau. Acesta declarase jurnaliștilor că a fost sunat de unii parlamentari PSD și a fost chemat la Parlament la ora 15, dar nu știa de ce. Cu toate acestea, Crin Antonescu a afirmat că există o înțelegere „informală”, după cum scrie Mediafax, între liderii USL, pentru Rareș Bogdan.

17 comentarii

UnUL 16-12-2013 - 15:51

Se pare că, sub foarte multe aspecte, ne întoarcem la epoca Ilici-Bombo.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 17-12-2013 - 06:12

UnUL assh, adulator de Pungassh
Neam de …”Nobil TRANSILVANEAN ”

Descendent de ”MARTYR” , victimassh
De komunist, membru de partid PCR ,
Nu este nici o …contradictie , MINCINOSULE !

Profesor doctor la …Babes-Bolyai, MINCINOSULE !

Latifundiar cu 60+260 ha teren arabil +

6 ha de …padure ….MINCINOSULE !

Ce zici ! ? ! , daca bloggerasi vad

PERSONAJUL real ,MINCINOSULE !

UnUL 17-12-2013 - 10:37

! ! ! ! !

Marius 16-12-2013 - 17:59

,,iulie 2005 – martie 2006 – vicepreședinte al Grivco – grupul de presă Intact”Oare de aici vine propunerea ?!….sau de aici ,,iulie 2002 – iunie 2005 – președinte-director general al Societății Române de Televiziune”(epoca ,,bombo”) Personal cred ca din amandoua partile
Sa vedem daca domnul Valentin Nicolau care este geofizician, scriitor,antreprenor si dramaturg va putea redresa TVR atat finaniar cat mai ales ca grila de programe.La ora actuala TVR este o telecinemateca de prost gust.Are trei emisiuni saptamanale realizate,in rest este masina de tocat resurse mai ales financiare.

Titircă Inimăbună 17-12-2013 - 05:54

Take, unde sunt Ianke şi Cadâr, si ce faci de capul tau pe aici?
Pai nu asa era piesa, bai pesonajule, bai!
Rostul vietii tale e sa fiti impreuna

Tache 17-12-2013 - 06:16

Sanke ! Sanke ! Sanke !

http://www.youtube.com/watch?v=F4T8zhOeeg4&feature=fvwrel

De UNDE ura voastra fata de poporul frate SLOVAK ?

Tache 17-12-2013 - 06:27

Titirica, bai TZIGAN, zilele voastre SUNT pe sfarsite !!!

Cine spune asta ? Pe lumea asta ? Nimeni…. sanatos la cap….DOAR EU”””

Doar EU spun asta…….

Tache 17-12-2013 - 06:41

Titirica…esti cumva COLORAT,,,,,,Doamne fereste !!!!

In Romania NU au ce cauta COLORATII”””””””””, iar asta este ceva KARMIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tache 17-12-2013 - 06:44

Ei se pot REPATRIA in INDIA …..

Titircă Inimăbună 17-12-2013 - 06:49

nu sunt colorat de loc, doar gingiile le am mai vinete, de la vin puterea ursului ce-mi pitesc in caneta de pepsi cand stau pe strada in zapuseala aia mare, iarna nu ies la munca decat daca-i o inmormatare ceva prin cartier, ca-mi place coliva.

Tache 17-12-2013 - 07:43

Vad ca n-ai raspuns……

Iti raspund EU…..Voi sunteti impiedicati… nu puteti desfasura activitate…traiti in noroaie, asa cum sunteti si voi….noroaiele sunt ceea ce va caracterizeaza,,,,nesimtirea care dureaza 10 ani, 20 de ani……si dureaza un secol……

Daca s-ar putea scurt-circuita acest fenomen, din noroi ar putea rasari altceva,,, desi eu nu stiu ce anume…..

Tache 17-12-2013 - 07:50

In Romania traieste RASA GRESITA, care va trebui rezolvata……desi si ea s-a cam REZOLVAT in proportie de 90%….

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 17-12-2013 - 06:21

Asta o stim despre tine, doar ca mata a fost tziganca unguroaica, iar despre taica-tau, nici mata nu stia exact, de la cati au fost !
Tache=Eufrosin , daca pe tine ,nu te gabuim ….
Nimic , nu am fackut in viatza !

Tache 17-12-2013 - 08:51

Sa NU votati NICIODATA cu Romania sau orice alt stat SATANIST !!!

http://www.youtube.com/watch?v=Ysu5mqMvIQc&feature=fvwrel&list=RDF4T8zhOeeg4

Tache 17-12-2013 - 08:56

Romania este un stat MASONIC, de aceea este urata de toti vecinii ei… Romania a facut mult rau popoarelor invecinate, desi romanii nu stiu asta si sunt IGNORANTI….

http://www.youtube.com/watch?v=uEmHhNFrKAY

pathfinder 17-12-2013 - 09:06

cipcirip-cipcirip-cipcirip

UnUL 17-12-2013 - 10:48

Corect: Tăchiță are o grămadă de păsărele la mansardă.

Comments are closed.