Acasa InternationalExterne UPDATE Armistiţiu umanitar în Fâşia Gaza. Codiţiile Armatei israeliene

UPDATE Armistiţiu umanitar în Fâşia Gaza. Codiţiile Armatei israeliene

scris de A.P.
4 afisari

UPDATE 10.02. Cabinetul de securitate israelian a aprobat sâmbătă seară cererea ONU de a prelungi armistițiul umanitar în Gaza până duminică seară, a declarat un responsabil al guvernului israelian pentru AFP.

———————–

Armata israeliană a acceptat să respecte, începând de sâmbătă, la ora locală 08.00 (08.00, ora României), un armistiţiu umanitar de 12 ore în Fâşia Gaza. Un oficial al mişcării islamiste palestiniene Hamas a anunţat că organizaţia şi-a dat acordul în vederea respectării un armistiţiu de 12 ore.

Cum arată războiul din Fâşia Gaza.

Israelul intenţionează, totuşi, să riposteze „în cazul în care teroriştii vor încerca să exploateze această perioadă pentru a ataca militari sau a trage în direcţia unor civili israelieni”, potrivit unui comunicat al armatei israeliene, „În cursul armistiţiului, activităţile operaţionale pentru localizarea şi neutralizarea tunelurilor din Fâşia Gaza vor continua”, a avertizat armata israeliană.

Operaţiunea militară israeliană are ca obiectiv anihilarea potenţialului militar al mişcării Hamas şi aliatului său Jihadul Islamic.

Un oficial american care l-a însoţit la Cairo pe secretarul de Stat John Kerry a afirmat mai devreme că Israelul şi-a dat acordul cu privire la o încetare a focului pentru 12 ore, începând de sâmbătă dimineaţa, însă Israelul nu confirmase informaţia. Şeful diplomaţiei americane a plecat vineri de la Cairo fără să reuşească să obţină un armistiţiu pentru o perioadă mai lungă de timp între Israel şi Hamas.

O reuniune internaţională are loc sâmbătă, la Paris, pe tema situaţiei din Fâşia Gaza.

108 comentarii

BULA 26-07-2014 - 11:45

A fost o resetare periodica a economiei din Gaza. Arabetii care ataca Israelul cu rachetomodele, la comanda venita de la evrei, sunt racolati de MOSSAD si sunt pusi sa dea pretext Israelului sa bombardeze Gaza. Ca numai asa se poate explica gestul ilogic sa atace un stat supeinarmat ca Israelul, fara vreo sansa de izbanda.

Corneliu 26-07-2014 - 14:52

Bula, ai fantezie, dar nu ai habar.
Se mai intampla.
Mai rau este daca nu doresti sa depasesti aceasta stare.

BULA 26-07-2014 - 16:38

Recunoaste ca MOSSAD are conexiuni cu gruparile teroriste si le acorda asistenta financiara si logistica. Israelul se foloseste tot timpul de teroristi pentru a-si justifica atitudinea razboinica si interventiile in tarile invecinate.
Asa par sa stea lucrurile, daca le judeci cu atentie.

tomi 26-07-2014 - 18:38

BULA schizofrenia este boala grea, iti respect suferintele si prefer sa nu-ti ripostez. De fapt era tot inutil, una din manifestarile bolii tale este ruptura de lumea externa, tu vezi si auzi ce crezi si vrei tu.

Cioxe 27-07-2014 - 23:57

Schizofren esti tu bey militzian prost !
Bula ti-a explicat fara sa te jigneasca si cu ceva argumente ale lui, ceea ce crede .
Pa tine nu te-au invatat vagabonzii aia de parintzi sa raspunzi fara sa-njuri ?
Hai, culcat… salt inainte… nataraule !

BULA 26-07-2014 - 16:45

Este o disproportie uriasa intre daunele produse de arabeti si cele facute de evrei in Gaza. Nu ma refer la victime (40 de arabeti morti la un evreu), ci la distrugerile materiale.

UnUL 26-07-2014 - 17:30

Da, dar nu pentru că arabii nu ar fi vrut să producă distrugeri ci pentru că rachetele lor sunt de rahat.

BULA 26-07-2014 - 18:06

Prin raspunsul asta confirmi banuiala mea, ca arabetii care ataca Israelul cu rachetomodele inofensive sunt cuplati cu MOSSAD. Ca logic ar fi sa lovesca Israelul cu arme adevarate, sau sa stea in banca lor. Si violenta nu da bine la opinia publica. Corect ar fi ca lupta arabetilor sa fie pasnica, prin manifestatii de protest. Si cel mai bine ar fi daca ar sta cu parul pe copiii lor, sa invete de nota zece, sa fie olimpici internationali, sa ajunga medici renumiti, fizicieni de Premiul Nobel, chimisti, etc, elita societatii din Vest.

UnUL 26-07-2014 - 18:33

Inofensive, vorba vine: au murit trei oameni, și mureau mai mulți dacă Israelul nu aveau Iron Dome (care costă, totuși, o grămadă de bani!) Nu știu cum te-ai simți tu dacă în Prazilia ta ar exploda zilnic sute de rachete. Și, cum spuneam, s-a negociat un acord de încetare a focului, Evreii l-au semnat fără discuții iar Hamasul a zis „sictir!”; și atunci evrei (pe drept cuvânt) au intrat în Gaza. Iar criminalii din Hamas folosesc civili (inclusiv copii) ca scuturi umane și își depozitează rachetele prin școli și spitale, ca să îi arate apoi cu degetul pe evrei că ucid civili.

urbos 26-07-2014 - 18:40

Scursura usturoiata, puti! Sobolanii tai imputiti, criminali de cand se stiu, trebuie rasi de pe fata pamantului. Alta solutie nu exista. Ce fac arabetii aia e o gluma, cu pocnitorile alea sperie doar babele supravietuitoare la Auschwitz. Penibil.

UnUL 26-07-2014 - 18:44

Dacă vorbești cu mine, C u r Bubos, dovedești încă o dată (de parce mai era nevoie) că ești tâmpit. Ți-am spus că sunt român 100%.

Cioxe 27-07-2014 - 23:50

Absolut decent ceea ce scrii . Tre sa fii cu capu’ … ca sa ataci o super-putere cu artificii !

UnUL 27-07-2014 - 23:54

Țânțarul te bâzâie (poate te și pișcă) până îl strivești. Așa și Israelul cu Hamasul.

Cioxe 28-07-2014 - 03:53

Mai plasticule , aici insa e vorba despre oameni dar la mintea ta de codobelc….

tomi 29-07-2014 - 01:47

Ma bestie aia din hamas sant viermi ca si tine iar viermii trebuiesc striviti, Acum esti mai destept imbecile. Du-te ba cretinule si spanzura-te, tot tii umbra pamantului fara nici un rost. Hai cioaca, mars in pi7da mattii.

UnUL 29-07-2014 - 08:04

Deștept nu va fi niciodată, nu are „dotarea” pentru așa ceva. Cu creierașul lui cât o arahidă….

urbos 26-07-2014 - 16:37

Ce legatura are izdraielu cu umanitarul?

tomi 29-07-2014 - 01:49

vezi, insa tu ai legatura cu pi7da mattii, deci mars acolo bestie !

BULA 27-07-2014 - 08:46

Sunt convins sa Israelul are sub comanda gruparile teroriste din Orientul Mijlociu si ca liderii acestor grupari au fost racolati de MOSAD. Are tot interesul ca arabetii sa faca prostioare si dupa aia Israelul sa foloseasca armamentul greu. Palestinienii dau cu rachetute care te omoara doar daca iti cad in cap, iar evreii folosesc aviatia si bombele inteligente (dai cu bomba si cade blocul !). Pe evrei ii deranjeaza cel mai tare cand arabetii din Gaza si din tarile vecine progreseaza economic. Ar putea sa-i termine pe extremistii care dau cu rachete, dar interesul evreilor e sa provoace pagube uriase, sa darame poduri, sa distruga porturile, sa rada cladirile importante. Asa au facut in urma cu ceva ani cand au bombardat Libanul, care economic incepuse sa mearga bine. In loc sa-i extermine pe extremisti, au casunat pe constructiile civile si au provocat daune de miliarde de dolari.
La fel au facut americanii in Iugoslavia, care devenise o tara mediu dezvoltata si le creea probleme prin concurenta economica. Tarile din Europa de Est le-au resetat fara bombardament, prin grupurile de tradatori racolati de CIA, care au ras toata industria si au vandut pe nimic tot ce aducea profit. Prin tradatori au dezmembrat si URSS-ul, care era administrat ineficient de grupul de mosnegi de la Kremlin. CIA a cumparat cativa KGB-isti de la varful structurii (aranjament intermediat de evreii din PCUS) si dupa aia totul a mers ca uns.

Titircă Inimăbună 28-07-2014 - 04:30

„Sunt convins ca Israelul are sub comanda gruparile teroriste…”

deci la tine cu implantarea acestei convingeri absurde a mers ca uns, atunci cea cu pmula calului care e de fapt periuta de dinti sa fie mult mai usor

jan dinu 28-07-2014 - 05:50

— Astfel -EVREII creaza locuri de munca shi palestinienii muncesc pe „brinci „…!
O solutie unde shi la Bucuresti trebuie sa se intimple asha !
JD-USA

UnUL 28-07-2014 - 08:51

De muncit muncesc cu toții: și palestinienii (cei din Israel, că ceilalți… aș!) și evreii

tomi 29-07-2014 - 01:52

BULA
27-07-2014 at 08:46

Sunt convins sa Israelul are sub comanda gruparile teroriste din Orientul Mijlociu si ca liderii acestor grupari au fost racolati de MOSAD.
==============\
Deci tot nu te-ai dus la psihiatru ma loaza. Vezi, fara tratament schizofrenia ta se agraveaza galopant, tampeniile ce esti in stare sa le debitezi reflecta o faza foarte avansata a bolii.

jan dinu 29-07-2014 - 02:28

— BULA — are dreptate mergind dupa logica considerentului
ca voi impreuna cu bunul Dumnezeu (dupa Biblie )
atzi creat :Soarele shi pamintul (dar shi celelalte ) grupurile
teroriste ar fi o floare la ureche s-a aveti asha dushmani
atit de aproape shi in permanentza ! Se pare ca astia sunt mai mult
actori shi joaca ca in filme … numai cauza louzerilor ….
JD-USA

UnUL 29-07-2014 - 08:06

Bulă are convingeri ferme ca betonul… și la fel de inteligente ca acesta.

UnUL 27-07-2014 - 15:30

Israelienii au reluat operaţiunile militare asupra Fâşiei Gaza, care vizează gruparea palestiniană Hamas, după ce armiştiul umanitar impus sâmbătă a fost declarat nul din cauza raidurilor cu rachetă asupra Israelului. Operaţiunea Tăişul Protector demarată de Forţele Israeliene de Apărare (IDF) a intrat în cea de-a 20-a zi, în timp ce trupele aflate sub comanda Tel Avivului îşi continuă incursiunea terestră în Gaza. Gruparea Hezbollah este pregătită să sprijine sub toate formele Hamas … „În urma tirurilor continue de rachete efectuate de către Hamas pe timpul armistiţiului umanitar (…), armata îşi va relua imediat activitatea în Fâşia Gaza, în aer, pe mare şi la sol”, se arată într-un comunicat al guvernului israelian.

EVIDENT, UNII CAPSOMANI ÎI VOI CONSIDERA TOT PE EVREI VINOVAȚI

salut 27-07-2014 - 15:37

Mda, „raiduri cu rachete” Photoshop. Se stie deja.

UnUL 27-07-2014 - 16:12

Tu le știi pe toate, Numai că știi totul aiurea.

salut 27-07-2014 - 16:18

Nu exista surse independente credibile care sa confirme ce zic ji-danii cu „raidurile cu rachete”. Numai facaturi ji-danesti destinate pupincuristilor ca tine, gen poza aia in care se vad zone galbene pe fond intunecat.
Pe de alta parte, sutele de victime civile lasate in urma de ji-dani sunt reale si confirmate din multiple surse.

Vira slugoiule !

Ionel 27-07-2014 - 16:20

Acolo e nisip si evrei si arabi. Dincolo de asta nu e nimic , doar prostie si multa populatie datorita suprapopularii. Dupa aia o sa fuga toti in Europa pentru ca urmeaza un faliment total.

UnUL 27-07-2014 - 23:37

Surse există, numai să le cauți. Loviturile de rachete nu pot trece neobservate.

tomi 29-07-2014 - 01:59

Ionel
27-07-2014 at 16:20
==============
ai vorbit frumos si intelept Ionele, esti liber sa mergi sa sugi puroiul din craniul hoitului mattii.

Cioxe 27-07-2014 - 23:45

Iar nu ti-a facut babornitza ta de haleala si aberezi , bey electricianule !
Ori …te pomenesti ca de la f’un scurt-circuit, ai ramas asa mai subred la neuron .

UnUL 27-07-2014 - 23:52

Boule, eu nu mănânc la 12 noaptea că nu e sănătos.
Dar văd că tu le cam mori de foame pe acolo, că ești obsedat de mâncare.
Te las să verși în continuare insanități pe forum, eu mă duc la culcare.

Ereticul 28-07-2014 - 03:05

Domnule profesor UnUL,
Va rog sa GANDITI. Macar putin. Macar o data. Nu vorbesc aici despre vinovati, ci doar despre logica elementara. Nu va pare nimic ciudat in actiunile aparent sinucigase ale intregii pop.ulatii din PALESTINA OCUPATA? Atunci cand „David si Goliat” sunt rasturnate cu 180 de grade, chiar nimic nu va da de gandit? Chiar atat de multa propaganda ji.doveasca a „inghitit” un urmas al unui roman drept si pur?

Antibasistul 28-07-2014 - 03:50

”Profesorul” e doar un cretin portar, retardat propagandist basist care desi permanent da in gropi, o tot face pe desteptul!

Antibasistul 28-07-2014 - 04:01

Ipoteza lui BULA e cea mai plauzibila, provocatorii palestineni cu ”rachetele” lor JUCARI sunt agenți platiți de evrei, care au astfel motive sa atace si sa distruga extrem de brutal casele palestinenilor sa-i omoare pe civili fara mila!!!

Cioxe 28-07-2014 - 04:02

De ce-ti batzi joc de UnNUL … si mai scrii si cu majuscule !
Omul e cipat de mult …

Antibasistul 28-07-2014 - 04:08

:))

UnUL 28-07-2014 - 08:44

@Ereticul
Acțiunile „sinucigașe” nu sunt ale întregii po pu l a ț ii palestiniene ci a teroriștilor extremiști Hamas, cărora nu le pasă de moartea propriilor civili dacă aceasta poate servii propagandei anti-israeliene, ba chiar îi folosesc ca scuturi umane ca să propage pe plan internațional ideea că Israelul masacrează civili nevinovați
@Bășinel
Repetă imbecilitatea asta până te convingi singur!

Ereticul 28-07-2014 - 10:51

UnUL: „ba chiar îi folosesc ca scuturi umane”

Dvs. v-ati lasa folosit ca scut uman? Daca raspunsul este da, atunci indepliniti o actiune sinucigasa si ar trebui sa va intrebati ce anume determna o intreaga populatie la asemenea actiuni. Daca raspunsul este nu, ceva este putred in teoria ovreiasca si ar trebui sa va dati seama de asta. Internetul este plin de videoclipuri cu ovrei care canta si binecuvinteaza bombele, pe care le trimit peste scoli si spitale, inclusiv cladiri ONU. Acum credeti ca si ONU sunt teroristi sau sinucigasi?

Cioxe 28-07-2014 - 20:26

Impotentul mintal n-o sa-nteleaga niciodata .

tomi 29-07-2014 - 02:06

Cioxe
28-07-2014 at 20:26

Impotentul mintal n-o sa-nteleaga niciodata .
==============
Vai ce bine ca tu ai inteles mai bestie. Ce pi7da mattii poti tu bey imbecile sa intelegi ?, un rahitic infirm legat de scaun cu rotile? Pai boul cela de eretic n-a zis nimic, pur si simplu a avut o criza de voma. Ca i-ai supt tu voma ma cioxar asta-i treaba ta, dar nu inseamna ca tu esti capabil sa intelegi ceva.

Ereticul 28-07-2014 - 10:52

UnUL: „ba chiar îi folosesc ca scuturi umane”

Dvs. v-ati lasa folosit ca scut uman? Daca raspunsul este da, atunci indepliniti o actiune sinucigasa si ar trebui sa va intrebati ce anume determina o intreaga pop.ulatie la asemenea actiuni. Daca raspunsul este nu, ceva este putred in teoria ovreiasca si ar trebui sa va dati seama de asta. Internetul este plin de videoclipuri cu ovrei care canta si binecuvinteaza bombele pe care le trimit peste scoli si spitale, inclusiv cladiri ONU. Acum credeti ca si ONU sunt teroristi sau sinucigasi?

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 28-07-2014 - 11:12

Swe …pare ca nu intregul creeras este afectat de sindromul ,,dementzei sennylis”
Grijania si anaphurra metty de dobitock ,
Esti …oare ?komplect pierdut pt. societate ?
si nu ma refer doar la ..”Pitzi goimul cu sabaka”
….

UnUL 28-07-2014 - 12:34

Dar ce, credeți că au de ales? Când se instalează baze de lansat rachete și depozite de muniții în școli și spitale, în speranța că ori acestea nu vor fi depistate acolo, ori, dacă vor fi reperate, ele vor fi lovite de tirul israelian, trezind ostilitatea față de evreii care masacrează civili, cine și cum se poate opune?
P.S. Boului de Prostanghel nu voi pierde vremea să-i răspund, îl las să abereze liniștit.

Ereticul 28-07-2014 - 13:02

@ UnUL: „cine și cum se poate opune?”

Solutia este simpla: invazia terestra si lupta directa cu adversarii inarmati, si nu cu civilii. Sta in puterea militarilor ovrei sa atace zonele adversarilor cu soldati si nu cu bombe, mai ales in situatia in care stiu sigur ca acolo se afla civili.
Dar interesul israelian este vizibil diferit de ceea ce pretind. Exista clipuri pe Youtube in care lunetistii ovrei iau la tinta femei si copii pe strada. Si nu este vorba de actiuni sinucigase ale celor din urma, pur si simplu respectivii cautau sa isi scoata ranitii si cadavrele rudelor de sub daramaturi.
Din unghiul meu se vede un dublu standard clar: pe o parte sunt condamnati germanii pentru actiunile din WW2 in care radeau un sat intreg ca represalii pentru actiunile de partizanat, dar pe cealalta parte ovreii bombardeaza spitale si scoli pline cu oameni nevinovati sub pretextul ca acolo s-ar afla teroristi. Aveti dvs. o metoda prin care puteti sa stiti sigur ca obiectivele respective erau folosite de „teroristi” sau doar luati de bun tot ce declara una din parti?

Cioxe 28-07-2014 - 20:39

AnimalUnNULE , Ereticul ti-a explicat cu calm care-i situatia acolo dar tu , nu si nu.
Ce se-ntimpla acolo-i barbarie curata, ai auzit de crime contra umanitatii , le-ai vazut la tv capcaunule care maninci oameni ?
Se pare ca esti de accord cu aceste crime, nu ?

UnUL 28-07-2014 - 20:41

@Ereticul
Nu știu ce imagini visezi dumneata.
Iar să porți un război de gherilă urbană cu adversari care se pitesc prin tuneluri și se ascund după civili ar însemna pierderi umane uriașe, pe care nicio țară (și cu atât mai puțin Israelul cu mai puțin de 8 milioane de locuitori) nu și le poate permite.

Cioxe 28-07-2014 - 20:52

Bovinescu, omul nu viseaza , se uita ca toata lumea la TV .
Tie ti-au taiat cablu’ , ba calicule ?
Si peste toate astea , mai si gindeste si nu vrea sa te jigneasca ca neuronashul tau a luat-o de-a dura .

UnUL 28-07-2014 - 20:54

Depinde la ce TV, imbecil patentat. Dacă te uiți la Al Jazeera, așa ceva vezi !

Ereticul 28-07-2014 - 21:01

@ UnUL: din pacate nu visez imaginile, ele sunt chiar reale. Un exemplu aici: http://www.antena3.ro/externe/atentie-imagini-socante-un-palestinian-care-isi-cauta-familia-sub-ruine-este-impuscat-de-lunetisti-261220.html

Mai departe, un razboi de gherila urbana – indiferent de pierderi – este soluta eficienta. Varianta dvs. cu „noi sa nu avem pierderi, iar pe ei sa-i exterminam” nu este acceptabila din punct de vedere al pretinsei superioritati morale si a avansului tehnologic cu care se tot bate in piept „tzucalul”.
Practic dvs. sustineti varianta „sa dam foc intregii corabii ca sa scapam de sobolani”. Si chiar si asa, cu corabia facuta scrum, „sobolanii” continua tirul de rachete. Ceea ce demonstreaza ca solutia propusa de dvs. a dat gres.

Ereticul 28-07-2014 - 21:10

@ UnUL: nu ati fost atent; eu am spus ca imaginile sunt de pe You Tube, nu de la Al Jazeera. Iar linkul postat ca exemplu provine de la o televiziune romaneasca.

Sa va subliniez si doa pasaje din articol, pentru cazul in care nu deschideti linkul: „MSF (Medici Fara Frontiere) spune că au fost cazuri când armata israeliană a tras asupra paramedicilor şi a ambulanţelor.”

Sa fie si Médecins Sans Frontières parte a factiunii Hamas?

Pentru ca: „Conform Médecins Sans Frontières (MSF-Medici Fără Frontiere), cele mai multe victime sunt persoanele civile: „De la începutul operaţiunii Protective Edge în Fâşia Gaza, majoritate celor ucişi şi răniţi sunt civili.”

Nici acum nu va da nimic de gandit?

Cioxe 28-07-2014 - 21:43

Tu nu vezi ca nu are cu ce sa gindeasca ?

Tu ii dai teme prea grele si memeaca lipsa !

Antibasistul 28-07-2014 - 21:58

Cu ce sa gîndeasca retardatul basist un NUL, nu are cu ce, NU ARE CREIER!!!

Antibasistul 28-07-2014 - 22:07

INTERESANT, am postat înainte de a vedea postarea lui Cioxe, am aceeasi opinie privitor la dobitocul retardat un NUL!!!

Proverbul spune: cînd doi oameni iți spun ca esti prost, atunci, un NUL, sa fi sigur ca esti prost si sa taci din gura, permanen, sau mai bine du-te-n… t!!!

Cioxe 28-07-2014 - 22:10

Parca numai doi ii spun ?
Si baba lui il bate cu tzitza aia bleaga peste ochi si-i spune galesha….Timpitule care esti !

UnUL 28-07-2014 - 22:17

OK. Și de unde se știe ca lunetiștii erau israelieni?

UnUL 28-07-2014 - 22:21

P,S. Uite, de exemplu azi israelienii au fost acuzați că au tras o rachetă asupra unui spital. Ei bine, de fapt realitatea a fost alta: Hamasul a încercat să lanseze o rachetă spre Tel Aviv, au dat un chix magistral și le-a căzut tot lor în cap. Și, din păcate, au murit civili.

UnUL 28-07-2014 - 22:42

@Bășinel
Apropo de creier
Antibăsistul – greşeli:
• „Jane, hai nu fii timpit („nu FI” scris aiurea cu 2 i”) (19-01-2013 @ 10:46)
• „Fi mulțumit retardatule (FII” scris aiurea cu un singur i”) (20-01-2013 @ 17:48)
• „nu sa-i taie alți comentariile lui” (în loc de forma corectă „ALȚII” cu 2 i!) (03-02-2013 @ 23:09)
• „Celor ce CRED CA TOTI ROMANII-S TIGANI LE LIPSESC CULTURA GENERALA” (în loc de „le LIPSEȘTE”, cum e corect) (04-02-2013 @ 20:51)
• „sărăcia ia năpădit pe mulți” („I-A” scris aiurea fără cratimă) (08-02-2013 @ 23:45); la fel „Ia zis doctorului e e sanatos” (din nou „I-A” scris aiurea fără cratimă) (13-03-2013 @ 17:03)
• „nu minții” (Imperativul ”MINȚI) scris aiurea cu 2 I !!) (10-02-2013 @ 14:20 și 25-05-2014 la 00:40); „nu mai minții” (din nou „MINȚI” scris cu 2 i !!) (09-06-2013 @ 22:56 și 07-12-2013 @ 06:47) ; la fel și la infinitiv. „A MINȚII IN FAȚĂ” (corect : ”A MINȚI”) (03-10-2013 @ 00:4); „îl poți minții” (25-05-2014 la 00:50)
• „cretin vei murii” (viitorul scris aiurea cu 2 i – corect: „VEI MURI” !!!) (10-02-2013 @ 16:01, 13-09-2013 @ 04:34, 26-12-2013 @ 03:03, 24-02-2014 @ 22:16 și 02-03-2014 @ 04:39); „vor murii” (cu 2 i în loc de unul!!!); variantă : „vei crăpa, murii” (tot cu 2 i!). GREȘEALA REVINE DE ZECI DE ORI. (cf. 30-05-2013 @ 00:06, 12-06-2013 @ 23:36, 22-06-2013 @ 17:01, 31-07-2013 @ 13:45, 16-08-2013 @ 13:45, 18-09-2013 @ 00:23, 18-09-2013 @ 23:06, 26-09-2013 @ 18:34, 04-10-2013 @ 21:47, 08-10-2013 @ 23:11, 18-10-2013 @ 21:05, 9-10-2013 @ 21:13, 20-11-2013 @ 15:51, 31-12-2013 @ 01:20, 19-01-2014 @ 22:17, 24-02-2014 @ 22:16, 07-03-2014 @ 02:04, ; și nătărăul se mai și laudă cu prostia lui: „Suta la suta sigur vei murii, cu doi de i” – 31-07-2013 @ 14:45.
• Aceeași greșeală apare și la infinitiv : „INAINTE de a murii” (21-11-2013 @ 21:22)
• „e credibil ce scri” (cu un singur i în loc de 2 !) (14-02-2013 @ 14:12) ; „Iarăși scri ji dane Tomi cu nickul meu, bestie!” (din nou „SCRII” cu un singur i!) (19-04-2013 @ 05:43) ; „eu scriam de evreii din Rusia, tu vorbesti scri de cei din Romania” (din nou „SCRII” cu un singur i!) (11-05-2013 @ 05:05) ; „Tov. securist evreu Tomi, de tine scri” (din nou „SCRII” cu un singur i!) (01-06-2013 @ 19:24) ; „scri numai minciuni si prostii” (din nou „SCRII” cu un singur i!) (08-06-2013 @ 20:34) ; „NEBUN BASIST, tocmai tu vorbesti care scri poezi de nebun!?” (din nou „SCRII” – dar și „POEZII” -cu un singur i !!) (16-06-2013 @ 09:04). DE ALTFEL GREȘEALA E CURENTĂ : „NUMAI PROSTII scri basistule UnUL! (28-06-2013 @ 14:22) ; „Băsistule Unul, iarasi scri cu alte nickuri!” (28-06-2013 @ 18:05 ; „mai scri si tu” (11-07-2013 @ 15:37) ; „Iarăși scri prostii” (17-08-2013 @ 10:44) ; „Porcule nebun Tomi, iarăși scri postări cu numele meu!” (25-08-2013 @ 05:27) ; „scri numai prostii basiste” (25-08-2013 @ 09:30) ; „Dobitoc basist, toata lumea stie ca scri cu mai multe nickuri” (03-10-2013 @ 00:39 și 03-10-2013 @ 20:45) ; „vei ajunge cum scri aici ca eu as fi” (18-10-2013 @ 08:3) ; „Scri numai minciuni si prostii!” (22-10-2013 @ 16:18) ; „SCRI NUMAI PROSTII” (20-11-2013 @ 13:01) ; e imposibil sa vorbesti si sa scri perfect trei limbi, CIND NIMENI IN LUMEA ASTA NU POATE VORBI SI SCRIE LIMBA LUI natală („limba natală” ???) (20-11-2013 @ 23:07) ; „De ce nu scri românește…?” (24-11-2013 @ 23:45) ; „să scri” (05-12-2013 @ 16:04) ; „scri NUMAI PROSTII SI MINCIUNI” (11-12-2013 @ 16:35) ; „De ce-n mă-ta nu scri pe romaneste MERSI ?” (31-12-2013 @ 09:09) ; „te rog sa scri numai postări lungi” (SCRII scris cu un singur i în loc de 2, cum e corect!) (30-01-2014 @ 16:08) ; „iarăși ai început să scri cu nickul meu” (13-02-2014 @ 10:30) ; „idiotule scri multe minciuni” (24-02-2014 @ 20:03) ; „Porc basist, iarăși scri ca un porc” (05-03-2014 @ 14:50) ; „SCRI NUMAI PROSTII” (07-03-2014 @ 16:14) ; „scri NUMAI MINCIUNI” (10-04-2014 @ 10:17) ; „scri tot timpul” (26-04-2014 @ 14:17); „NUMAI IDIOȚENII scri” (07-05-2014 @ 10:19) ; „de aia-l scri cu litere mici” (09-05-2014 @ 23:04) , „un NUL NEBUNUL, scri postari, de nebun” (09-05-2014 @ 22:04)
• „Tu te faci că nu ști” (cu un singur i în loc de 2 !) (17-02-2013 @ 14:34); „Sti unde” (tot cu un singur i!) (18-02-2013 @ 22:53); „Sti bine” (cu un singur i în loc de 2 !) (15-06-2013 @ 20:53); „nu ști” (tot cu un singur i!); Sti de la pretinul tau (tot cu un singur i !!!); „tu nu ști” (tot cu un singur i !!!); „NU STI SA CITESTI?” (tot cu un singur i !!!) ; ȘI GREȘEALA SE REPETĂ APROAPE LA INFINIT: „NU SE STIE CIFRA EXACTA, se va afla, sti” (01-07-2013 @ 00:35 și 01-07-2013 @ 09:56) ; „A fi evreu înseamnă să ști doar să minți…” (16-08-2013 @ 04:25) ; „De unde ști” (24-08-2013 @ 13:40) ; „daca ai ști cit am citit” (și la ce ți-a folosit?, N.B. ) (26-08-2013 @ 19:59) ; „crezi ești deștept și le ști pe toate” (28-08-2013 @ 14:28) ; „De unde sti…?” (09-09-2013 @ 15:18) ; „De unde ști prostovan portar băsist ce calificare am?” (12-09-2013 @ 16:18) ; „Tare bine le ști tu” (12-09-2013 @ 20:15) ; „Dacă nu sti” (30-09-2013 @ 13:39) ; „Ști de la pretinul tau, Bitcă!” (27-10-2013 @ 02:52) ; „tu sti să citești…” (13-12-2013 @ 02:54) ; „NU ȘTI SĂ CITEȘTI” (22-12-2013 @ 22:05) ; „sti să ciitești..?” (05-01-2014 @ 07:00) ; „tu te faci că nu ști” (08-01-2014 @ 07:09) ; „am incercat sa fac misto, sti tu de cine” (21-03-2014 @ 18:13) ; „ALTCEVA NU STI” (26-04-2014 @ 08:40) : „TU STI FOARTE BINE” (14-05-2014 @ 10:04)
• „va-ți uitat la ei” (în loc de „V-AȚI uitat”) (23-02-2013 @ 04:28)
• „nu ai avut nenorocul să fi una din victimele…” („SĂ FII” scris aiurea cu un singur i !) (13-03-2013 @ 08:17)
• „doar șefii evrei puteau jefuii ASTFEL” (”JEFUI” scris aiurea cu 2 i !) (19-03-2013 @ 16:21)
• „Pesemne și locul lui Andreea Boccelli tot l-a Obregia e” („LA” scris aiurea cu cratimă!!!) (13-05-2013 @ 21:01)
• „Tomi, mai vi la Bucuresti” (”VII” scris aiurea cu un singur i!!) (14-05-2013 @ 22:02) ; „Si tu ji dane ce vi sa usturoiesti un forum romaniesc?” (din nou „VII” scris cu un singur i !) (06-06-2013 @ 01:38) ; „Da-te-n Iad, inapoi, de acolo vi, ji dane, ptiu!” (iarăși „VII” scris cu un singur i !) (11-06-2013 @ 03:53) ; „Dacă vi totuși din Iad” (iarăși „VII” scris cu un singur i (22-06-2013 @ 04:28) ; ȘI EROAREA REVINE DE NENUMĂRATE ORI : „Inapoi sa NU mai vi !” (04-08-2013 @ 23:14 și 10-09-2013 @ 07:32), „mai ai curajul sî mai vi in România…?” (19-11-2013 @ 20:57) ;
• „Basistul UnUL nu merita nici apa care o bea, nici aerul catr-l respire” (corect „PE CARE-l respiră!!!) (18-05-2013 @ 22:28)
• „judecătorii au condamnat pe G. Becali” (corect : „judecătorii L-au condamnat pe G. Becali”) (20-05-2013 @ 18:26)
• „Tomi e unul din acești moonștrii bolșevici” (corect : MONȘTRI”, cu un singur i!!!) (25-05-2013 @ 23:06)
• „Bitca, iubesti pe Tomi si ji danii lui” (corect : „ÎI iubești pe…”) (25-05-2013 @ 07:11)
• „sînt ” (cu î din i !) (25-05-2013 @ 15:23) ; de altfel folosirea lui î din i este generală la Bășinel, și se și mândrește că nu respectă ortografia: „Boule BASIST UnUL, ti-am zis de multe ori ca nu-mi place cum suna sunt, si voi continua sa scriu sint, du-te dracului daca nu-ți place! – 17-08-2013 @ 17:42)
• „A MINȚTII CA BĂSIȘTII ÎNSEAMNA BARBARIE” (infinitivul „A MINȚI” scris aiurea cu 2 i!!! (25-05-2013 @ 17:39), vezi și „perseverezi in a minții” (tot cu 2 I !) (08-11-2013 @ 16:01)
• „TU TREBUA SĂ FI MORT” („SĂ FII” scris aiurea cu un singur i !!) (30-05-2013 @ 17:00) ; „trebuia SA FI IN IAD” (din nou „SĂ FII” scris aiurea cu un singur i !!) (27-06-2013 @ 21:15)
• „Ia mai lasămă-n pace” (”LASĂ-MĂ” scris aiurea fără cratimă!!! ) (31-05-2013 @ 03:00)
• „du-te mă-n Cristosu mă-ti” (corect – dar mârlănesc ! – „MĂ-TII”, cu 2 i!!!) (05-06-2013 @ 16:43 și 16:44)
• „Dute la mericolacii tai…” (”DU-TE” scris aiurea fără cratimă !!!) (06-06-2013 @ 01:38)
• „Mulțumesc Tomi ca ma scutit sa postez” („MA” scutit ???) (08-06-2013 @ 08:25)
• „NU RĂCNII așa” („imperativul „RĂCNI” scris aberrant cu 2 i !!) (10-06-2013 @ 14:52)
• „Sufletul lui se va odihnii” (viitorul „ODIHNI” scris aiurea cu 2 i !!) (17-06-2013 @ 18:11) W
• „gazele de șist vor otrăvii” (din nou viitorul – de data asta de la verbul „a otrăvi” e scris aiurea cu 2 i , corect „va OTĂVI” !!) (29-06-2013 @ 18:09 și 18:10)
• „prin forța armelor Armatei Roși” (genitivul „ROȘII” scris aiurea cu un singur i !!!) (18-06-2013 @ 15:13)
• „Aia-i cei mai sălbatici, brutali, agresivi” (eventual „ăia-S cei mai…”) (22-06-2013 @ 22:56)
• „Io aș ride toata viața mea cind mi-aș amintii de handicapații ASTIA!” („ mi-aș AMINTI”, cu un singur i !!!) (17-06-2013 @ 18:50)
• „Vă atacă Satana, de mii de ani, pe voi evreii pentru că sânteți fii lui” („FIII” se scrie aici cu 3 i !!!) (07-07-2013 @ 14:28)
• „deșii merită nota 1” („DEȘI” scris iurea cu 2 I !!!) (07-07-2013 @ 14:07)
• „…grăii retardatul, retardat ca toti băsiștii, UnUL!” (corect : „GRĂI” cu un singur i !!! : „eu grăii, tu grăiși, el grăi”) (25-07-2013 @ 19:57)
• „nu minții” (scris aiurea cu 2 i !!) (13-08-2013 @ 13:53, 16-08-2013 @ 16:00)
• „CARE” folosit aiurea în loc de „PE CARE”: „nu meritați nici aerul care-l respirați (corect: „PE CARE-l respirați” !!!) (11-08-2013 @ 00:03) : „toţi banii care-i aveţi”; „Porcii si puii care-i cumperi ; „Cifrele care le dai sint mincinoase!” (corect „PE CARE le dai”) (20-09-2013 @ 19:19) ; „Cum rămîne cu victimele care le-ai făcut ?” (20-11-2013 @ 18:46) ; SE VEDE DIN EDUCAȚIA CARE ȚI-A DAT-O” (7-02-2014 @ 20:00) ; „nu meriți nici aerul care il respiri” (corect : „PE CARE”) (23-02-2014 @ 20:27) ; „e vorba de banii negri care-i are chiorul la ciorap” (18-04-2014 @ 21:32)
• „sa comportat ca un magar” („S-A” scris aiurea fără cratimă !!!) (21-08-2013 @ 13:10)
• „Evreule UnUL sti de la care spital intrii pe Net” (corect : „ȘTII cu 2 i și „INTRI” cu un i !!!) (21-08-2013 @ 19:06)
• „persoana nongrata” (23-08-2013 @ 15:33)
• „intrii pe net” (cu 2 i în loc de unul, cum e corect!!!)
• „poliția argentinEană” (23-08-2013 @ 17:31)
• „ mai bine te omora-i” (în loc de „te OMORAI” !!!) (24-08-2013 @ 17:45)
• „ Tu îţi ți foarfeca-n creier” (?!) ( „ȚII” cu un singur i în loc de 2 !) (26-08-2013 @ 03:18)
• „interesele lor mansonicesti” (???) (28-08-2013 @ 23:36)
• „Și copii stiu” (corect : „COPIII”, cu 3 I !!!) (27-08-2013 @ 14:18)
• „ar trebui să fi” (cu un singur i în loc de 2 !)
• „dacă scri în englezeste, nu e bine, se poate crede ca vrei sa codifici mansoneria” ( „MaNsoneria”? ; vezi și la 28-08-2013 @ 22:50 „maNsoneria” și „maNson” !!!) [de altfel „scrii” e adesea scri cu un singur i !!!] (28-08-2013 @ 23:06)
• „pentru a sprijinii” (infinitiv cu 2 I în loc de 1, cum e corect) (05-09-2013 @ 16:43)
• „şase raţe au scapat vi” (VII scris cu un singur i în loc de 2 !) (06-09-2013 @ 11:15)
• „i-al dracului pe Băsescu la voi” (în loc de „IA-L”)
• „nu le-au placut munca” (în loc de „nu LE-A plăcut…”, așa cum e corect !!!) (09-09-2013 @ 15:06)
• „Postarea de deasupra postări lui Pathfinder” (genitivul „POSTĂRII” scris aiurea cu un singur i !!!) (12-09-2013 @ 18:12 cf. și 22-09-2013 @ 09:14). Vezi și dativul „AI RĂSPUNS postări lui Urbos (corect, tot „POSTĂRII” – 09-11-2013 @ 14:06)
• „TOMI v-a veni” ( VA scris cu cratimă !!!)
• „…esti un prost, susti niste teorii imbecile” (SUSŢII scris cu un singur i în loc de 2, cum e corect!) (13-09-2013 @ 00:41)
• „împușcați vor sfârșii” (SFÂRȘI scris cu 2 de i în loc de unul, cum e corect!) (21-09-2013 @ 04:43)
• „jiidanii se comportă ca nistre extraterestrii” (corect : „ca niște EXTRATEREȘTRI”, cu un singur i la sfărșit !!!) (18-09-2013 @ 00:12)
• „Postarile două de deasupra-s scrise” (???!!)
• „Evreii bolsevici a creat și impus cu forța comunismul” (în loc de AU creat)
• „Polul prostiei și marii ticăloși” (în loc de « ticăloşii », cu 2 i !!!)
• „VEȚI” scris aiurea cu cratimă (???!!!): „Toți basisti-s cretini, NU ve-ți găsi NICIODATA inteligența la ei!” (VEȚI scris cu cratimă !!??) (29-09-2013 @ 22:49) ; „TU ȘI COPII TĂI VA VE-TI LUA PEDEAPSĂ CUMPLITĂ” („VEȚI” scris aiurea cu cratimă și „COPIII” scris cu 2 i în loc de 3 !!!) (06-10-2013 @ 03:10) ; „Ve-ți vedea pe Dracul” (06-10-2013 @ 17:42) ; „NU VE-ȚI SCĂPA DE IADUL VEȘNIC (21-11-2013 @ 23:38) ; „ve-ți fi chinuiți de Satana” ; Ve-ți fi spânzurați („VEȚI” scris cu cratimă !!!) (21-02-2014 @ 22:16) ; „ve-ți fi forțati de lege” (6-04-2014 @ 08:53)
• „copii voștrii” (în loc de „COPIII VOȘTRI”, cum e corect !!!???) (06-10-2013 @ 00:2) ; „din banii voștrii” (corect „VOȘTRI”, cu un singur I !!) (07-10-2013 @ 17:40) ; cezi și „și copii stiu ca evreii sint stapini in FMI” (din nou „COPIII” scris cu 2 i în loc de 3 !!!)
• „Nu mai împuții Netul” (din nou un imperativ scris aiurea cu 2 i !! Corect : „nu mai ÎMPUȚI”!) (04-10-2013 @ 21:37)
• „nu ai voe sa vorbesti” (în loc de „nu ai VOIE”) (09-10-2013 @ 15:20)
• „aș fugii de acolo (FUGI scris cu 2 i !!) (15-10-2013 @ 02:52)
• „am avut cetațenia australiana care am pierdut-o” (în loc de „PE CARE am pierdut-o”, cum e corect !!!) (18-10-2013 @ 13:45)
• „Pupo” (scris fără cratimă!) (19-10-2013 @ 01:25)
• „ei au provocato” („Provocat-o scris fără cratimă !!!)
• „numerele astea (c)are le scri” (în loc de „Numerele astea PE CARE le SCRII !!!)
• „China poate venii” (VENI scris aiurea cu 2 i !!) (02-11-2013 @ 21:30)
• „L-E CUMPĂRĂ” (LE scris aiurea cu cratimă !)
• „ au pus stapînire forumul” (în loc de „PE FORUM” !!!, bașca î din i în loc de â din a !!!)
• „SE VA DOVEDII” (ortografiat aiurea cu 2 i !!!) (22-11-2013 @ 19:24)
• „se pot unii iarăși” (correct „gur I !!!) (24-11-2013 @ 13:56)
• „ Indivizi care cred orbeste în Basescu, toate minciunile și prostiile care [corect „PE CARE”!!!] le vorbesc, scriu pro Basescu se numește băsism!” [FRAZĂ FĂRĂ CAP, FĂRĂ COADĂ, FĂRĂ LOGICĂ, FĂRĂ ACORD ÎNTRE SUBIECT ȘI PREDICAT, etc. !!!???] (28-11-2013 @ 14:56)
• „Nu-i vina băsistului un NUL ca e prost, e a mă-si” (”MĂ-SII” cu 2 i, handicapatgule !) (06-12-2013 @ 00:55)
• „băsiștii… nu au umor pentru ca nu-i duc mintea!” (corect : „nu-I DUCE mintea”)
• „va putrezii” (scris aiurea cu 2 i !!!)
• „Moartea te va infășca” (în loc de ÎNȘFĂCA, cum e corect)
• „Vorbesti prosti” (cu un singur i – în loc de „Vorbești PROSTII”)
• „POPORUL ROMAN NU-I CRETIN, NU-L PUTEȚI PĂCĂLII” („păcăli” ortografiat tâmpește cu 2 i !) (1-12-2013 @ 20:01)
• „i-a-ș arunca la cîini” (corect : „I-AȘ arunca”) (5-12-2013 @ 10:36)
• „toate bisericile se vor unii” („UNI” scris aiurea cu 2 i !!!) (28-12-2013 @ 13:53)
• „Ducăse” (în loc de „DUCĂ-SE”, cum e corect) (31-12-2013 @ 08:21)
• „ființele vi (în loc de „VII” cu 2 i, cum e corect).
• „SUA are datori ENORME la China” (în loc de DATORII”, cu 2 i!!)
• „din burta m ă-t i” (scris aiurea cu un singur i !)
• „ADEVARUL VA IESII LA LUMINĂ („IEȘI” scris agramat cu 2 i!) (05-01-2014 @ 18:13)
• „fi demn” (corect „FII”, cu 2 I (05-01-2014 @ 16:02) , la fel „fi CINSTIT” (23-02-2014 @ 13:20)
• „Veți înghiții („ÎNGHIȚI” scris agramat cu 2 i!) (05-01-2014 @ 20:47)
• „proasta tati” (genitivul „TATII” scris aiurea cu un singur I !!!) (11-01-2014 @ 05:27)
• „PORCII BĂSIȘTI VA-ȚI NĂSCUT” (corect – dar infect ! : „Porci” nearticulat, adică cu un singur i, și V-AȚI – adică „v” liniuță „ați” și nu „va” – liniuță „ți”)
• „Afimația de deasupra postari tale, ramîne valabila!” (Dacă „afimația” poate fi doar o eroare de tastare, genitivul „POSTĂRII” scris cu un singur i e un agramatism clar, iar virgula între subiect și predicat e o aberație.)
• „inapoi sa nu mai vi!” (VII scris aiurea cu un singur i!), vezi și „Sper sa nu mai vi băut pe Net” (26-03-2014 @ 14:47)
• „vorbesc patru limbi fluent, nu le poate stapinii NIMENI PERFECT” („STĂPÂNI – infinitivul scris aiurea cu 2 I !!) (19-01-2014 @ 21:19)
• „vor suferii cumplit” (din nou viitorul scris aiurea cu 2 I !!!) (22-01-2014 @ 20:39)
• „ Pupați, va reciproc in cur” ( „PUPAȚI virgulă VĂ” în loc de PUPAȚI-VĂ”)
• „căra-ți-vă-n IAD” (o cratimă în plus ; corect : „CĂRAȚI-VĂ”)
• „DUCEȚIVĂ-N aia a mamilor voastre” (corect „DUCEȚI-VĂ-N” și „mamElor” !!!) (31-01-2014 @ 19:48)
• „Bago tare” (în loc de „BAG-O”, cu cratimă!) (15-02-2014 @ 23:04)
• „ sînt celebrii” (în loc de „SUNT CELEBRI!!!) (15-02-2014 @ 22:15)
• „Absolvenții fabrici de idioți” (îN loc de „absolvenții FABRICII” – genitivul scris aiurea cu un singur i”!!) (15-02-2014 @ 23:04)
• „VA PIERII (din nou viitorul scris aiurea cu 2 I !!!) (17-02-2014 @ 18:39)
• „NU MAI IEȘII” („IEȘI” scris aiurea cu 2 I !)
• „ Ma-tai Satana” (adică, probabil, „MĂ-TA-I…”) (04-03-2014 @ 17:48)
• „IADUL TE VA INGHITE” (corect „iadul te va ÎNGHIȚI”) (24-02-2014 @ 20:27)
• „il mai ți … secret?” („ȚII” ortografiat aiurea cu un singur i!) (07-03-2014 @ 09:13), la fel și „ți capul” (18-04-2014 @ 20:14) !
• „Toata lumea stie ce am scris deasupra postari tale, si copii” (corect : genitiv„POSTĂRII” – cu 2 i și „COPIII” cu 3 i !!!) (09-04-2014 @ 09:00)
• „Tu scimbă-ți creierul, numai prosti băsiste și minciuni emite! („PROSTII” scris aiurea cu un singur i !!)
• „ Nu minții ! (imperativul scris aiurea cu 2 I !)
• „ști să scri românește” (în loc de „ȘTII să SCRII”)
• „o țara îintreaga la vazut” („L-A” scris aiurea, fără cratimă”)
• „NU MAI MURDĂRII” (scris aiurea cu 2 i !) (09-04-2014 @ 16:43)
• „te-a invățat să susți” (în loc de „SĂ SUSȚII”, cu 2 i, cum e corect !!) (13-04-2014 @ 23:34)
• „e permis sa arborezi steagul țări tale la casa ta” (ȚĂRII – substantiv la genitiiv! – e scris agramat cu un sigur i.) (16-04-2014 @ 21:37)
• „Mai dute dracu-lui… ca chiorul, de acum de cite ori î-ti raspund nu respect nicio
regula”(„DU-TE”scris aiurea fără cratimă și „ÎȚI” scris aiurea cu cratimă !!!) (16-04-2014 @ 21:37)
• „mie greață” („MI-E” scris aiurea fără cratimă!!) (17-04-2014 @ 23:47)
• „de cemi pierd vremea”. („CE-MI” scris aiurea fără cratimă)
• „La scumpi lui părinți” (corect „SCUMPII”!, cu 2 i !!) (02-05-2014 @ 17:08)
• „culmea neobrăzări” (correct ”NEOBRĂZĂRII” – la genitiv cu 2 i !!!) (01-05-2014 @ 17:56)
• „La rupt Băsescu” („L-A” scris aiurea fără cratimă !!!) (06-05-2014 @ 07:50)
• „nu poate fii anulat” (correct : „nu poate FI”, cu un singur i !!!) (07-05-2014 @ 14:52)
• „Tu ai început cu metoda asta si tot asa o ți” („ȚII” scris agramat cu un singur i !) (31-05-2014 @ 12:08)
• „ nu ști să scri româneste” (corect „nu ȘTII să SCRII”, cu câte 2 de i!) (31-05-2014 @ 12:27)
• „tu te ocupi in timpul liber cu asemenea porcari” (în loc de „PORCĂRII”, cu 2 I !!) (02-06-2014 @ 09:28)
• „vrea să intmideze pe antibasiști!” (corect : „vrea SĂ-I intimideze pe…”) (06-06-2014 @ 07:49)
• „un hoț de teori” (în loc de „TEORII”, cu 2 i !!!) (10-06-2014 @ 16:29)
• „nimeni in Istoria Romaniei nu au jefuit țara” (subiectul gramatical fiind „nimeni”, acordul corect e „nimeni nu A jefuit…”!!!) (11-06-2014 @ 09:14)
• „Te bagă cubanezi la pușcărie” (în loc de „CUBANEZII”, cu 2 I, cum e corect !!!) (14-06-2014 @ 08:00)
• „Și copii au putut vedea” (în loc de „COPIII”, cu 2 i, cum e corect !!!) (27-06-2014 @ 13:46)
• „ a lui stăpîn” (în loc de „AL lui stăpân”, cum era corect!!!) (04-07-2014 @ 08:59)
• „nu l-e e rușine” (”LE” scris aiurea cu cretimă !!!) (15-07-2014 @ 08:10)

Iar după automulțumire („un NUL nebunul, afirmi ca vorbesc si scriu romaneste extrem de rudimentar, ESTI NEBUN, ca toți basistii, oricine citeste postarile mele poate vedea ca scriu foarte bine in l. romana!” – 14-03-2014 @ 00:21 ) și scuze penibile („Singura greseala care o fac, citeodata e ca pun un i in plus sau in minus, IDIOTULE BASIST!” – 08-11-2013 @ 03:29), BOMBOANA DE PE COLIVĂ, MÂNDRIA DE A FI TÂMPIT : „Du-te bou băsist în mă-ta, ți-am zis de multe ori scriu cum vreau eu nu cum vrei tu BOU BASIST, ca toți bășistii!” (04-10-2013 @ 22:09).

Antibasistul 28-07-2014 - 23:19

POSTARE SCRISA de un NUL un cretin propagandist basist, care tot timpul o face pe desteptul desi e un retardat!!!

MA C…C pe un NUL!!!

Ereticul 29-07-2014 - 01:02

@ UnUL: ma intrebati de unde stiu ca lunetistii erau ovrei. Am sa va raspund: de la „Pitesti”. Mai precis de la experimentul pe care literatura romaneasca de detentie l-a denumit drept „Fenomenul Pitesti”.
In ce a constat, pe scurt: un general KGB, ovrei de origine, cunoscut sub numele infam de nicolschi (cu litera mica, chiar daca a folosit un nume de imprumut) a imaginat un sistem de tortura pe care detinutii sa si-l aplice unii altora, pretinzand la sfarsit (atunci cand s-a aflat in Occident de monstruozitatile din puscariile comuniste romanesti) ca ideea a venit din afara, la ordinul comandantului legionar Horia Sima, pentru a compromite realizarile partidului comunist.
Acelasi scenariu – pe care doar o minte perversa de ovreu il poate zamisli – il intalnim si in zilele noastre, numai ca de data asta sunt alti actori. Rolul principal il au palestinienii, pe care propaganda ovreiasca ii acuza de acte impotriva firii, de genul uciderii propriului popor pentru a arunca vina pe vecinii lor.
Din fericire pentru romani teoria oficiala lansata in 1952 de scarba ovreiasca n-a prins la nimeni, pentru ca era evident falsa si mai ales impotriva firii, logicii si bunului simt crestin si european. Occidentul a protestat energic si experimentul a fost oprit.
Ceea ce imi place mie sa cred este ca nici in zilele noastre nu va rezista o asemenea minciuna si sper ca cei care sunt de buna credinta dar orbiti de propaganda desantata a uneia dintre parti sa se trezeasca. Sau macar sa inceapa sa aiba indoieli si sa-si puna intrebari.

tomi 29-07-2014 - 02:14

Ereticul
28-07-2014 at 13:02

@ UnUL: “cine și cum se poate opune?”

Solutia este simpla: invazia terestra si lupta directa cu adversarii inarmati, si nu cu civilii.
=============
mai vita incaltzata si ce crezi ca fac cei 60.000 de militari israelieni in Gaza? Tu credeai ca seamana cartofi pentru arabi? Ba sulla mai priveste si stiri de la canale normale nu numai de la CNN care este finantat in 90 % de arabi.
Si ia mai plimba ursul ca ai vomat destul pe tema aceasta, lasa-ne pe noi sa ne decidem singuri modul de riposta la barbaria teroristilor din hamas, in mod sigur ca nu avem nevoie de sfaturile tale de imbecil legionar. Du-te loaza si bea bere cu fascistii tai.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 28-07-2014 - 20:49

@ Loaitra legionara de Bukkale;
De unde aia a matti , ai tu convingerea ca PUSCARIASUL de DREPT -COMUN a fost intradevar …LEGIONAR ?
Ca gunoieru propagandist are doar MINCIUNI in postari !

Titircă Inimăbună 28-07-2014 - 04:09

gaza e o facatura artificiala a ONU cumparata de arabetii petrolieri, deci numai bulsit islamic, nici baza reala

Cioxe 28-07-2014 - 20:41

Ba Titirca, tu ai fost coleg de profesionala cu UnNUL ?
Pentru ca asa se explica totul.

UnUL 28-07-2014 - 20:47

Măi Noxe, ai fi vrut tu să te ducă capul să termini măcar o profesională dar … NEXAM.

Cioxe 28-07-2014 - 20:55

Pe mine doar ma duce capu’ … n-am nevoie de profesionala , ba strutzule !

UnUL 28-07-2014 - 21:49

Ce te duce? Excrescența aia care îți mutilează umerii? Mira-m-ar.

Cioxe 28-07-2014 - 22:07

Ce-ar fi putut raspunde regele frustratilor ?
Bovis, uita-te la filmuletzul Ereticului, banuiesc c-o sa ai o erectie .

UnUL 28-07-2014 - 22:44

L-am văzut. E trist, dar nu mi se pare relevant.

Paul din Ohio 29-07-2014 - 02:47

Un lucru este EVIDENT: teroristii Hamas sustinuti de Iran si Rusia comit crime impotriva propriilor cetateni. Pentru Hamas, moartea palestinienilor este TELEGENICA.

urbos 29-07-2014 - 04:08

Dar asta nu justifica atrocitatile statului terorist si criminal numit izdraiel.

Cioxe 30-07-2014 - 00:12

NULule … Cretinule , nu esti la plaja , la nudisti, cu scofilceala ta ?
Te’n’kilu’ meu … sclerozat cronic !

UnUL 30-07-2014 - 00:16

@Cioxe
Ce faci, vericule, te bâlbâi, că chestia asta ai mai spus-o o dată ?

Comments are closed.