Acasa InternationalExterne Atac islamist în Kenya. Morţi şi răniţi

Atac islamist în Kenya. Morţi şi răniţi

scris de M.I.
4 afisari

Cel puțin 15 persoane au fost ucise sâmbătă și multe altele au fost rănite într-un atac armat într-un centru comercial din Nairobi, potrivit Crucii Roșii kenyene, în timp ce alte cel puțin șapte persoane au fost luate ostatici, a afirmat poliția, relatează Agerpres.

Atac islamist în Kenya

Poliția kenyană a început să pătrundă în centrul comercial, care are patru etaje, parcurgând magazin cu magazin, pentru a evacua persoanele prinse în clădire.

Potrivit unor martori citați de AP, atacatorii, dotați cu arme AK-47 și grenade, le-au spus musulmanilor din centrul comercial să plece și că sunt vizați cei care nu sunt musulmani.

17 comentarii

Antibasistul 22-09-2013 - 02:19

Astia el quaida care au facut atacul teorist sint precis evrei din Izdrail. Si ce daca erau negri, precis ca s-au vopsit cu pasta de ghete, dupa ce-i vor prinde veti vedea ca am avut dreptate. Tot raul pe lume, in toata lumea si-n tot Universul este facut de jiidani.

Antibasistul 22-09-2013 - 02:22

Postarea de sus e scrisa de Jiidanul Tomi, cu nickul meu!.

UnUL 22-09-2013 - 03:28

Cred că ai avut halucinaţii, v i ţ e l u ş, aşa cum ţi se întâmplă mai întotdeauna. Se pare că crizele tale de delir devin tot mai dese şi mai puternice. Cred că nu ai nicio şansă să scapi de cămaşa de forţă.

Adi 22-09-2013 - 18:55

Nu! Eram eu pentru ca imi place cum va injurati!

digital 22-09-2013 - 19:14

atunci să le-o și suougy mă, dacă-ți place așa de mult!

UnUL 22-09-2013 - 20:13

Degeţel, eşti ecoul lui Băşinel, sau un alter-ego al lui?

UnUL 22-09-2013 - 03:27

Ma Bashinel, tu esti dus rau. Vad ca ai avut o noapte grea, uite eu iti recomand sa te duci urgent de dimineata la medicii aceia de ti-au prescris acele medicamente de care pomeneai toata noaptea si cere schimbarea tratamentului, asa te vad terminat Fukusima draga.

UnUL 22-09-2013 - 20:14

De data asta voi răcni şi eu ca Băşinel : Asta nu e postarea mea!

Antibasistul 23-09-2013 - 00:52

Poti sa racnesti cit vrei basistule, e clar stilul tau de handicapat.

Antibasistul 23-09-2013 - 00:54

Crezi basist prost ca daca ma copiezi esti interesant? Cine dreac sa posteze in locul tau alt jiidan?

UnUL 23-09-2013 - 09:00

O fi stilul meu, dar nu am postat eu asta. N-ai decât să crezi sau nu, Băşinel, puţin îmi pasă.
P.S. Chestia cu „j i d a n i i” – semn de i m b e c i l i t a t e supremă! – mă amuză tot mai tare.

jan dinu 22-09-2013 - 03:35

Unde dai si unde crapa
Huhu sapa tot in goapa.
Are shi baiu lu altu
Ca el nu se dushe la shel cu halatu
HUHU trebuie strunit
Sa se faca bestelit.
JD-USA

tomi 22-09-2013 - 20:03

Israelul a trimis OFICIAL la crerea guvernului Kenian, trupe speciale antiteror spre lichidarea teroristilor din MOL unde sint inca zeci de ostateci. Sint 59 de morti, fapt ce a determinat guvernul Keniei sa ne ceara ajutorul, cunoscut fiind calitatea echipelor noastre care stiu sa ucida doar teroristii fara sa afecteze ostaticii.
Urmatoarea actiune va fi lichidarea teroristilor ur.. di..hu..

digital 22-09-2013 - 20:10

următoarea va fi mătta!

UnUL 22-09-2013 - 20:15

Degeţel, ce maniere! Dar ce maniere!

tomi 22-09-2013 - 20:37

Da de unde UnUL, degetel a inteles ca e pe lista neagra si s-a speriat.

Adi 24-09-2013 - 11:59

Eu cred ca ai confundat ,,trupe speciale antitero” cu ,,lucratori speciale la dezinsectie”. Trupele speciale nu se duc in misiuni cu pancarde si cu televiziuni linga ei si asta e o problema foarte mare in ce priveste profesionalismul respectivilor.

Comments are closed.