Acasa InternationalExterne Atentat terorist in Rusia: Cel puţin 18 morţi (video)

Atentat terorist in Rusia: Cel puţin 18 morţi (video)

scris de D.S.S.
7 afisari

Cel puţin 18 persoane au murit, iar alte 40 au fost rănite într-o explozie produsă duminică dimineaţă într-o gară din oraşul rus Volgograd, situat în sudul ţării, serviciile de securitate precizând că deflagraţia a fost provocată de o bombă, relatează presa rusă. Atentatul a fost comis de o femeie kamikaze, anunţă autorităţile ruse.

Explozia a avut loc în gară la ora locală 12.45 (10.45, ora României), a declarat Svetlana Smolianinova, purtătorul de cuvânt al Ministerului rus pentru Situaţii de Urgenţă.

Conform Itar-Tass, explozia s-a produs în apropierea detectoarelor de metal instalate în principala gară a oraşului VolgogradBilanţul anterior, prezentat de un oficial din cadrul Ministerului rus pentru Situaţii de Urgenţă, era de zece morţi şi trei răniţi.

Incidentul este considerat un atac terorist, a declarat Vladimir Markin, purtător de cuvânt al comisiei de anchetă, informează Russia Today. ”A avut loc o explozie puternică, care a produs numeroase pagube. Se crede că explozia a fost produsă de o femeie-kamikaze”. În octombrie, un terorist-kamikaze originar din Daghestan a omorât şase persoane într-o autogară din Volgograd.

22 comentarii

Antibasistul 29-12-2013 - 16:33

Cristosu ma-sii au mai murit 18 oameni nevinovați in loc sa moara porcii basisti!

urbos 29-12-2013 - 20:31

Iar pute a usturoi.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 29-12-2013 - 20:41

Ai mirosit urma lu ‘mata , aia se babardeste si in buda de la gara !

vic 30-12-2013 - 20:28

jocurile olimpice de la soci sunt in pericol.

salut 30-12-2013 - 21:29

Da. Asta-i miza. Jocurile olimpice vor fi…spectatori si public international, nu prea.

Au incercat sa-l convinga pe Obama sa boicoteze participarea SUA, au incercat cu cativa europeni…n-a mers. Baietii recurg acum la mijloace extreme. Nu m-ar mira cu vreo saptamana inainte de JO sa apara un razboi venit de nicaieri, „neanticipat de nimeni”, pe undeva.

In spatele diversiunii sta ceva mai mare. Se doreste consacrarea „faptului” ca nimic nu exista in afara NOM.
Putin, un anarhist dpdv al NOM e pe cale sa realizeze unele dintre cele mai grandioase JO din istorie (afirmatia asta imi va fi confirmata in foarte scurt timp; tembelii de forum se vor minuna: „cand a sis Salut eu asa ceva?”). Asa ceva NU E PARDONABIL dpdv al NOM, asa cum, spre exemplu nu a fost nici plata datoriilor externe de catre Ceausescu.

Evolutia evenimentelor e interesanta.

ancuta 30-12-2013 - 21:35

Ba’ tu suferi de importanta, ba’!
Ca orice putoi frustrat!

UnUL 30-12-2013 - 21:49

Frustrat, da, restul… !

ancuta 30-12-2013 - 22:06

Am mai zis zilele trecute ca zglobiul asta imi aduce aminte de porecla unui coleg: PREZERVATIV.
se pricepea la toate. cu vorba. isi / iti punea intrebari carora le „cunostea” raspunsul. previziona. atragea atentia.
Este o asemanare de nedescris cu PREZERVATIV. Parca ar fi chiar PREZERVATIV.

Ad 30-12-2013 - 22:29

Poti sa incerci sa-l vulcanizezi si daca nu merge poti sa-l folosesti la un carnaval pe post de palarie.

ValVerde 30-12-2013 - 23:05

Bai Ad, voi folositi prezervative de iarna si de vara?
Ca anvelopele?

Unele mai moi, cu tractiune mai buna dar care se rup usor si celelalte mai durabile dar tari de zgirie asfaltul?

ancuta 30-12-2013 - 23:20

Mai Ad, am folosit acelasi mod de a dialoga/comporta pe forum ca cel pe care il foloseste salut. Iata-l mai jos!
Nu-i convine!
Se da fata mare!
Crede ca numai el e dastept?
Deh, mai „e” si alti(i).
Se bosumfla. o sa-i treca.
Voila:Mai rujatule, iti explica huhu in prima postare, iti explic eu, iti explica urbos in trei postari ca tocmai ce a pus Nulul pe forum, respectiv extractele din “motivare” reprezinta “declaratia scrisa” … ca nu se fac referiri la nici un fel de probe ci numai considerente personale, frustrari si declaratii ale unui judecator (de genul “coruptia clasei politice din Romania personificata de Nastase Adrian”) … si tu o tii danga -langa ?

Ce vina am eu, mai rujatule ca esti incetinel si nu pricepi lucruri elementare? Ai observat ca pana si VV a incetat sa comenteze pe subiectul asta, rujatule? Te-ai intrebat de ce, rujatule?

Du-te mah rujatule la culcare, scoala-l pe Nulul si trimite-l aici, ca si azi ti-ai facut portia de ridicol. Esti invidios ca l-am numit pe ocupantul celalalt al creierasului de Cluj, respectiv pe Nulul, prostul forumului? Aspiri la titlu?

UnUL 30-12-2013 - 23:24

Vorba bancului:
Î. Ce faci cu 365 de prezervative folosite ?
R. Le topești și faci un cauciuc pe care îl numești Good Year.

Antibasistul 30-12-2013 - 23:51

S-au unit porcii basisti un NUL. DXN-Ancuț ValV. sa puta ÎNGROZITOR PE NET!

ancuta 30-12-2013 - 23:53

@UL
Bun banc.
La multi ani!

ValVerde 31-12-2013 - 00:08

„Î. Ce faci cu 365 de prezervative folosite ?
R. Le topești și faci un cauciuc pe care îl numești Good Year.”

===

🙂 🙂

Dar cum ar zice (semi)doctul forumului, tzapul salut, „totul e relativ”
Pentru ca daca esti ca Poponeatza-activa, limbricul furios din gara Ploiesti, care colectioneaza prezervative uzate de cei care l-au vizitat, el i-ar pune eticheta de Good Year numai dupa al 800-lea.

In cazul lui, 365 e incalzirea ca sa-i intre in…nu mai zic ca ai inteles…..

ValVerde 31-12-2013 - 00:19

„S-au unit porcii basisti un NUL. DXN-Ancuț ValV. sa puta ÎNGROZITOR PE NET!”

===

Nu intrerupe ce faci, Huhule !
Continua sa explorezi cu degetele in nas, scoate ce gasesti si fa bilutze.

Cind ajungi la 20 ai voie sa il injuri pe UnUL.

Pe urma inapoi la nara.

UnUL 31-12-2013 - 00:28

Noapte bună!
La mulți ani !

Antibasistul 31-12-2013 - 00:29

Anormalule ValV., ma confunzi pe mine, cu tine, PTIU!

ValVerde 31-12-2013 - 00:32

Hihi

Tu crezi ça asa impresie proasta am eu despre mine insumi !!??

Antibasistul 31-12-2013 - 00:44

IMPRESIE PROASTA NU AI PROSTULE, dar esti PROST FARA PERECGE, e vizibil pentru toata lumea!

Antibasistul 31-12-2013 - 01:01

perecge=pereche.

Antibasistul 31-12-2013 - 01:00

perecge=pereche

Comments are closed.