Acasa InternationalExterne Avion militar, prăbușit peste case civile din California (video)

Avion militar, prăbușit peste case civile din California (video)

scris de C.S.
12 afisari

Un avion de vânătoare al armatei americane s-a prăbușit într-un cartier rezidențial din sudul statului american California. Potrivit informațiilor preliminare, incidentul nu s-a soldat cu victime.

Avion militar, prăbușit peste case civile din California. (foto: agerpres)

Avionul militar de tipul Harrier AV-8B a căzut peste două imobile în orașul Imperial, situat în apropiere de granița SUA cu Mexicul, la aproximativ 120 de km est de San Diego.

În urma accidentului, produs în jurul orei locale 16:20 (02:20 ora României), cel puțin două clădiri au luat foc.

Câteva clădiri civile au fost afectate, a indicat, la rândul său, un purtător de cuvânt al forțelor aeriene, maiorul Carl Redding.

La ora actuală, nu există informații care să confirme că în cele două imobile s-ar fi aflat persoane în momentul accidentului.

Un martor a declarat că a văzut un pilot catapultându-se.’Nu a fost ca și cum el ar fi fost rănit’, a spus acesta. El a mai spus că imediat după prăbușirea avionului, un echipaj al poliției a venit la locul accidentului, iar pilotul a fost transportat la spital pentru o evaluare generală a stării sale. Avionul implicat în acest accident staționa la MCAS Yuma și era atașat la baza Miramar.

Un martor a declarat că a văzut un pilot catapultându-se.’Nu a fost ca și cum el ar fi fost rănit’, a spus acesta. El a mai spus că imediat după prăbușirea avionului, un echipaj al poliției a venit la locul accidentului, iar pilotul a fost transportat la spital pentru o evaluare generală a stării sale. Avionul implicat în acest accident staționa la MCAS Yuma și era atașat la baza Miramar.

46 comentarii

digital 05-06-2014 - 15:09

lângă san-muego?!
țighane, ți-a sunat ceasu!

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 05-06-2014 - 15:17

…ai siktir De Menthulle !
Janne-mo ! Nu mor Tzagani cand forr …cannisi!

digital 05-06-2014 - 15:22

bine mă, magraonule ție ți-a sunat casio, mânca-mi-ai!

digital 05-06-2014 - 16:31

țighane,bă penibilii dreq, de nimic nu sunteți în stare!
dacă nu vă fute cineva-n rât dormiți pă koaye ca boii!
ce urli mă așa, ți-au ieșit gazele pe cioc?! ma țighane, cioara are cioc?

Cioxe 07-06-2014 - 03:05

Nu cumva de acolo-i Jean Dimuego ala ?
talentat foc aurolacu’ !

BULA 05-06-2014 - 19:46

La ce zboara peste localitati, daca nu sunt 100% sigure in functionare ? Ca si la noi au obiceiul asta.

Mircea 05-06-2014 - 19:51

Ai auzit tu despre un avion 100% sigur in functionare ? Avioanele militare mai fac si misiuni de recunoastere deasupra localitatilor asa ca riscuri exista.

urbos 05-06-2014 - 19:55

Recunoastere deasupra localitatilor? Hahaha! Du-te dreacu de hurjuma.

Cioxe 07-06-2014 - 03:07

Iarta-l si tu…nu fii asa rau !

Mircea 05-06-2014 - 20:04

Pilotii trebuie sa stie cum arata anumite obiective din localitati (pe care trebuie sa le protejeze) si asta de la diferite inaltimi, ziua, noaptea, iarna sau vara si treaba se face prin recunoasteri. Pilotii sunt ofiteri cu scoala nu tablagii obsedati de supt.

urbos 05-06-2014 - 20:08

Hahahahaha!

salut 05-06-2014 - 20:27

taci dreaq, prostalane. Esti total imbecil. Spune dreaq ca pe acolo avea traseu de zbor, sau ca a deviat de la traseu (se intampla si d’astea) nu te arunca ca boul.
Auzi:`Pilotii trebuie sa stie cum arata anumite obiective din localitati ` Serios bre? Pe teritoriu american? Ii ataca mustele, imbecilule?
Prostila, ti-am mai spus ca daca scriai ode in caietele ofiterilor, nu inseamna ca esti ofiter, patibulare, basist, cu radiografie ca a fecalei si inima ca un cur.

Mircea 05-06-2014 - 20:32

salut ?
Pe teritoriul american nu a atacat nimeni obiective din localitati ? In caietele ofiterilor nu scriam ode ci invatam in locul lor si nu am spus niciodata ca sunt ofiter.

Mircea 05-06-2014 - 20:38

salut ?
„nu te arunCA CA boul”.

Vezi ce patesti cind altii invata in locul tau ?

salut 05-06-2014 - 20:39

Te crezi, mai inima ca un cur. Nu te facea nici dracu ofiter la cat esti de prost.
Asta scriai, ode, nu mai manca cacat. Cel mai probabil ca, in felul tau mic si meschin, iti turnai si camarazii. Daca te-o fi considerat cineva, vreodata, camarad.

Si ce pui intrebari ca boul, trebuie sa demonstrez si ca soarele rasare?
I-M-B-E-C-I-L-U-L-E

Mircea 05-06-2014 - 20:42

salut ?
Camarazii nu puteam sa-i torn deoarece ei faceau instructie nu stateau in biroul comandantului deci nu stiam nimic despre ei. Cu semianalfabetii care se credeau cadre nu eram camarad.

urbos 05-06-2014 - 21:38

Statea la birou. Hahahahahahahaha!
„Biroul comandantului” hahahaha. Mare om! Du-te dreacu de APV-ist idiot. Doamne ce dobitoc!

pathfinder 05-06-2014 - 21:45

A fost obligat.
Ca asa-i in armata.

N-are treaba cu frustrarile tale ulterioare.

urbos 05-06-2014 - 21:48

Cacatule, esti „Mircea”? Da-ti palme sa se trezeasca el, ce dreacu.

pathfinder 05-06-2014 - 21:51

Nu ma!
Cacat esti tu!

Ba nu!
Ba tu!

Bleah!

Cioxe 07-06-2014 - 03:22

Mircica , tu mai ofitzer decit e Tomi n-ai cum sa fii !

Mircea 05-06-2014 - 20:10

Avionul Harrier AV-8B este un avion cu decolare/aterizare verticala si care poate sa fie bazat in localitati. (tablagii mai invata si ei cite ceva).

salut 05-06-2014 - 20:16

„Bazat”, mai laba?

UnUL 05-06-2014 - 20:23

„Bazat”, măi labă !

Cioxe 07-06-2014 - 03:25

NULule, stii unde-i place la musca sa sa bage ?

Mircea 05-06-2014 - 20:24

A BAZÁ ~éz tranz. (teorii, argumente) A face să aibă drept bază; a fonda.

A nu se confunda cu BUZAT sau BUZITE.
🙂

urbos 05-06-2014 - 20:35

Du-te ba handicapatule agramat la cacat d-aici! IDIOTULE!
Auzi la cretin, avionu e bazat in localitati. Hahahahahaha!
Mai flutura si DEX-u cretinu. Astia nici DEX-u nu stiu sa-l citeasca.

Mircea 05-06-2014 - 20:44

Numai pentru tablagii:
– se spune DEX-ul nu DEX-u. La scoala cu voi.

Mircea 05-06-2014 - 20:45

🙂 🙂 🙂 🙂

urbos 05-06-2014 - 20:54

Ce-ai fa, nu vezi apostrofu? N-ai pic de imaginatie, gloabo.
Auzi la retardat, avionu bazat in localitati. Hahahahahaha!

Mircea 06-06-2014 - 05:41

APOSTRÓF, apostrofuri, s. n. Semn ortografic în formă de virgulă, care marchează dispariția accidentală în rostire a unor sunete. [Var.: apostrófă s. f.] — Din fr. apostrophe, lat. apostrophus.

Doamne apara si pazeste ! Prostul confunda virgula cu liniuta si ii da inainte cu „apostrofu”.
La scoala cu voi !

Mircea 06-06-2014 - 05:42

„avionu”
Oare si aici e tot „apostrofu” ?

Mircea 06-06-2014 - 05:45

„cretinu”
Mda, tot „apostrofu” e de vina.

Mircea 06-06-2014 - 06:08

Numai daca imi imaginez ca ai si ceva scoala dar evidenta nu-mi da voie. Scuze, scoala e un cuvint jignitor pentru tablagii.
🙂

Antibasistul 06-06-2014 - 07:49

Mircea-i un NUL cel cu 10 nickuri, ala-i obsedat de gramatica cu care vrea sa intmideze pe antibasiști!!!

Mircea 06-06-2014 - 08:09

Antibasistul
Stai linistit. Nu sunt UnUL iar de intimidat nu poate nimeni sa va intimideze. Daca tot ai amintit de gramatica afla ca se spune „cu care vrea sa-i” iar litera aia lipsa (i) e necesara si la „intmideze”. In rest e bine, nu te lasa intimidat. Sincer sa fiu tu chiar imi esti simpatic, nu ma provoca.

Cioxe 07-06-2014 - 03:27

Mircica , Tomi are in tine un mare rival !

pathfinder 05-06-2014 - 21:32

Imperial e suburbie al orasului El Centro.
Avionul venea de la Yuma.
N-are treaba cu San Diego.

Acuma, pentru tablagii inchipuiti si mancurtii rumegatori, cititi si umblati :), in CA astfel de zboruri sunt la ordinea zilei.
Adica chiar zilnic.

Ca-s elicoptere sau avioane militare, zboara in draci peste sudul Californiei.
Le urez la toti tablagii sa vada San Diego, portul de acolo si o vama din apropiere.
Poate inteleg si de ce…

urbos 05-06-2014 - 21:35

Muistule te certi singur? Cearta-te in mortii ma-tii cu fratele Marx, analfabet si-ala.

pathfinder 05-06-2014 - 21:39

Nu bre.
Ma cert cu tablagii inchipuiti.
Nu vezi???

urbos 05-06-2014 - 21:44

Guiti singur tampitule, dai replici la ce nu s-a spus. In plus sari din cotet sa-ti aperi fratele Marx. Cat esti ma de prost?
Vezi ca idiotu cica avionu se bazeaza in localitati. Hahahahaha!

pathfinder 05-06-2014 - 21:50

Uite ca guiti tu acilea.
De fapt, freci.
Nici asta nu faci cum trebuie…

urbos 05-06-2014 - 21:53

Eu ti-am atras atentia politicos. Daca vrei sa fii cretin in continuare, n-ai decat.
Ma intristezi cat esti de prost.Hahahaha!

pathfinder 05-06-2014 - 22:02

Freci…

salut 05-06-2014 - 22:29

E si prost. Yuma e in Arizona, da boul n-a vazut granita statului cand s-a dat destept de pe Google Map.

pathfinder 05-06-2014 - 22:36

Tablagiule, tu acuma povestesti ce ai inteles tu sau ce am spus eu?
Bleah….

Mai ai frati?

Comments are closed.