Acasa InternationalExterne Bǎsescu a cerut președintelui Ucrainei sǎ nu trimitǎ armata pe strǎzi

Bǎsescu a cerut președintelui Ucrainei sǎ nu trimitǎ armata pe strǎzi

scris de Laurentiu Banches
0 afisari

Preşedintele Traian Băsescu a unde a spus că un dezastru în domeniul securităţii ar fi ca în Ucraina să intervină armata pentru a calma situaţia.

Bǎsescu a cerut președintelui Ucrainei sǎ nu trimitǎ armata pe strǎzi (foto:arq.ro)

Aflat la Conferinţa pentru Securitate de la Munchen, Traian Bǎsescu a declarat cǎ că este nevoie de o „abordare mai consistentă” privind perspectivele de aderare la UE pentru ţările din Parteneriatul Estic. „E nevoie de o abordare mai consistentă. Nu poţi doar să le inviţi la Asociere dar să le spui că nu e o garanţie că vor intra în UE. Cred că UE trebuie să fie mai puternică în crearea perspectivei de intrare în UE„, a spus şeful statului, potrivit mediafax.

Președintele Romȃniei s-a referit şi la problema conflictelor îngheţate. „Un alt lucru este că din toate cele şase state ale Parteneriatului Estic, patru au conflicte îngheţate. Trebuie să găsim o soluţie ca toate aceste state să rezolve pentru totdeauna aceste conflicte îngheţate. Aceste state nu au perspectiva apartenenţei la UE daca nu îşi rezolvă conflictele”, a precizat Băsescu. Astfel, Bǎsescu a cerut omologului său ucrainean să nu cheme armata împotriva manifestanţilor. „Dezastrul în domeniul securităţii ar fi ca în Ucraina să intervină Armata pentru a calma situaţia. Fac un apel la preşedintele Ucrainei să nu trimită armata pe străzi”, a spus Băsescu.

25 comentarii

BULA 02-02-2014 - 08:45

Cine vorbeste, asta care e frate de cruce cu toti securistii !

BULA 02-02-2014 - 08:54

Adevarul e ca s-a ajuns aici, cu nemultumire in masa in randul ucrainienilor, prin tradarea evreimii din fostul URSS. Ucraina avea multa industrie, fabrici cos langa cos, care au fost inchise in anii ’90 si urainienii au trecut toti in somaj si s-au apucat sa faca bisnita. Dar bisnita nu aduce dezvoltate si locuri de munca, ci doar umfla preturile. Cred ca Vladimir Putin tradeaza in continuare, ca e crescut si format de Boris Eltsin. Unii rusi zic ca si Putin si Medvedev tot evreiasi ar fi. Sa-i ia dracu pe toti, ca multi mai sunt !

mircea 02-02-2014 - 08:56

Mie mi se pare normal apelul,sa trimeata pe strazi securitatea,sri ,sie,sts si toate serviciili .Din cate se lasa de inteles s-a oferit sa-i dea o mana de ajutor,ca intre frati in aceeasi credinta,secoritatea,doar fac parte din aceeasi familie-PORTOCALIE.

urbos 02-02-2014 - 09:11

S-a trezit si pielea poolii asta, un gunoier, sa dea indicatii, auzi!
Du-te ba trogloditule la crasma si omoara-te!
Sau poate o ciorbita de poloniu la Bashina, si poporul roman va fi recunoscator vecinului de la rasarit.

Tache 02-02-2014 - 10:04

Jour de Colère – Le 26 janvier Dies Irae version Mozart

http://www.youtube.com/watch?v=PFEdT_-dQxg

Tache 02-02-2014 - 10:22

Un milion patru sute de mii de francezi au marsaluit cerand expulzarea evreilor si putsch militar.

In mass-media romaneasca nu s-a suflat o vorba !

http://www.democratic-republicans.us/english/english-french-march-demanding-jews-get-out-and-the-army-overthrow-the-jewish-president-francois-hollande

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-02-2014 - 10:43

Pro’sTache a trecut de la B A N C R U T O R U L ,F R A U D U L O S .
i o n c o j a exx SECRETAR B O B al P C R la un ,
Alt G O N O I ,J o h n de N U G E N T si care prin
IMUNDul sau blog , cere BANI de la sustinatori de sorginte
neonazista !

Gonoiul toot in MEDIUL sau-GONOI !

UnUL 02-02-2014 - 11:21

Un milion 4 sute de mii de rahați! de unde ai scos cifra asta aberant. Crede-mă, cunosc realitățile franceze mult mai bine decât tine și te asigur că bați câmpii fără grație.

urbos 02-02-2014 - 11:50

Ti-e frica sluji dane, se strange latul sobolan mizerabil ce esti.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-02-2014 - 11:53

…pleaka in 3,14147 z Da -metty , mirosi
dreaq a kkt , viermme de pogonici skatofag !

UnUL 02-02-2014 - 12:25

Cur bubos, ești cretin!
1.Nu se strânge niciun laț
2. Nebuni sunt și în Franța și în România, fără ca ceea ce se întâmplă într-o țară să influențeze ce se întâmplă în cealaltă.
2. Nu văd de ce m-ar afecta pe mine, român, niște manifestații antisemite; mă enervează, asta da, pentru că detest prostia, fanatismul, intoleranța și talibanismul.

Antibasistul 02-02-2014 - 15:32

Postarile tale spun ca esti jiidan!

CONGO 02-02-2014 - 16:16

@ ANTIBASISTA LA MENOPAUZA

Tu esti ji danca, l-ai omorat pe Hristos, te tragi din chiar soldatul care i-a infipt sulita si i-a infipt cuiele, babornitza dracului.

De cand la menopauza si cu mustata si negi pe nas semeni tot mai mult cu un barbat.

Ptiu!

UnUL 02-02-2014 - 16:31

Bășinel
Cum spuneam, cretinache, potrivit recensământului oficial din 1930, totalul evreilor din România era de 756.930; în 1941 se înregistrau în Regat, sudul Transilvaniei, Basarabia și Bucovina doar 441.293 de cetățeni români de etnie evreiască din care au rămas în viață în august 1944 puțin peste un sfert de milion. Pe la sfârșitul sec. XX numărul evreilor cetățeni români, în România a scăzut sub 7.000 iar la recensământul din 2002 au fost numărați 6 179; la recensământul din 2011 s-au declarat evrei 6 mii și ceva de persoane (în Cluj sunt doar 158!); astfel încât această minoritate națională poate fi considerată astăzi ca fiind pe cale de dispariție.
Dacă ar fi să ne luăm după cretini ca tine, obsedați de evrei, cel puțin unul din doi locuitori din România ar fi evreu, ceea ce ar însemna că am ajuns minoritari în propria noastră țară.

Antibasistul 02-02-2014 - 16:58

un NUL nebunul, cum spuneam, sictir in Iad, cu toți băsiștii!

mircea 02-02-2014 - 17:53

Ai saa faci plici in carici tu PMP si PDL nu luptati sa destructurati PNL la feel cum a frost destructurat PNTCD.De ce SRS nu este un serviciu inteegrat in ministerul Telecomunicatiilor

UnUL 02-02-2014 - 17:57

@Bășinel
la argumente și date concrete nu ești capabil să răspunzi decât cu înjurături a mia oară repetate:
„Sictir!” – copy-paste nr. 67
„ca toți băsiștii” – copy-paste nr. 2361
„băsist/băsistă” – copy-paste nr.3868

UnUL 02-02-2014 - 18:07

@mircea
mirciulică, iar postezi în hotentotă?

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-02-2014 - 11:51

Ce cunosti tu … ma kurwa rejectabila !
Ma mincinosule , tu pe linga …DEMENTA
Senila esti fi fericitul posesor a unei forme de
Depresi severe cu pierdere de
IDENTITATE !
(Si acum , copiaza-ma , ca si in toate cazurile de
folosire de termeni medicali, …talasule !)

UnUL 02-02-2014 - 17:59

??????????????

mircea 02-02-2014 - 18:30

Iar ai stat prea mullt i n staul plin de basini Basiste,eu nu am nici o vina ca tu esti un prost de invatator care nu stii nici alfabetul la fel ca EIMIL da cap may TARE ka OU(coiu)

UnUL 02-02-2014 - 18:36

mirciulică, scrie naibii în românește!

CONGO 02-02-2014 - 12:32

Numai Huhulina babornitza nebuna e de vina, s-a kkt pe inima lui Tache si acum denunta Frontul lui Le Crayon, zis si The Pen, pentru aceste talharii.

Tache, Tache, ce tembel esti, dar nu e vina ta, asa esti tu.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-02-2014 - 16:34

@ To Go -lezu ( Ammbrazaville )
I-mi este …greutz sa te …
Expe Diez din NOU …la ORIGINI !
Dar ai urcat pe scara de EVOLUARE ,
Imediat sub alde ciuhabi & comp !
Sa ramana …VIDU doar sub ,
Tine ?!?

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-02-2014 - 17:11

IHRE greppiren ?!?
Sa te …resuscitez in MEMORIA (prieteniei mele )
Cu un E VR E U …destept (fost concitadin)
Momentan batyamist !
http://baselandia.files.wordpress.com/2014/01/x-ray1.jpg?w=645&h=488

Comments are closed.