Acasa InternationalExterne Budapesta îşi schimbă steagul pentru a nu fi confundat cu steagul României

Budapesta îşi schimbă steagul pentru a nu fi confundat cu steagul României

scris de D.S.S.
2 afisari

Budapesta îşi schimbă steagul pentru a nu fi confundat cu steagul României. Municipalitatea din Budapesta a dat un decret care prevede schimbarea stemei şi steagului capitalei Ungariei. Votul asupra acestui act normativ va fi dat săptămâna viitoare, miercuri, potrivit primarului Istvan Tarlos.

Budapesta îsi schimba steagul

Noul steag va fi alb cu triunghiuri roşii, albe şi verzi pe margine, iar în centru va avea stema militara a Budapestei, a declarat edilul, potrivit politics.hu.

Schimbarea este necesară pentru că steagul actual, cu roşi, galben şi albastru poate fi confundat cu steagul naţional al României, susţine primarul Budapestei. Noul steag va costa 10 milioane de forinţi.

8 comentarii

O farfurie cu ochisori de copii romani pt. Amiralul Miklós 17-06-2011 - 15:26

MARE SCANDAL INTERNATIONAL!!!
——————————————-
PORTAVIONUL BALATON LANSAT LA BALTA PE LACUL CU ACELASI NUME – MATELOTII S-AU ANTRENATI IN SECRET PE CHIAR LACUL CISMIGIU, FARA STIREA AUTORITATILOR ROMANE

Matelotii sunt inarmari cu avioane de mucava, foarte periculoase daca te nimereste unul in ochi! Au fost discutii aprinse daca nu-i mai bine sa fie botezat Amiral Horthy, dar s-a renuntat caci in batalia de la Stramtoarea Otranto pe Marea Adriatica amiralul natiunii maritime ungare si-a pierdut partile barbatesti de la o schija foarte ascutita.

In prezent se sapa o iesire catre Oceanul Pacific, in Oceanul Paci Fic, a iesti un peste mic, si pe coada lui scria, eu ma rad de dumneata.

HA HA HA HA !!!!!!!!!!!!!
HI HI HI HI !!!!!!!!
HO HO HO HO !!!!!!

„Huhu” nu rad, ca prea suna chinezeste … 🙂

Bumerang 17-06-2011 - 15:43

Batca, da’ farfurie asta de unde posteaza, de la vre-un spital de nebuni?
Hai ca ar fi interesant, pe bune….

Io pun pariu ca-i Hokusai

O farfurie cu ochisori de copii romani pt. Amiralul Miklós 17-06-2011 - 15:50

GATAAAAA, MOARE, IIIIEXPLODEAZA ACUSICAAAA!!!
Mor de ras!
Ii crapa fierea!

HA HA HA HA !!!!!!!!!!!!!
HI HI HI HI !!!!!!!!
HO HO HO HO !!!!!!

“Huhu” nu rad, ca prea suna chinezeste … 🙂

O farfurie cu ochisori de copii romani pt. Amiralul Miklós 17-06-2011 - 15:49

INCA O ACTIUNE REVIZIONISTA IN UNGARIA !!!
——————————————————
STEAG SI NUME NOI, CACI ERAU CA „VAI DE NOI!”
——————————————————
Municipalitatea s-a autosesizat ca Budapeste are si „buda” si „pesta” care sunt cuvinte destul de comice. In plus, leii de pe steag erau in opinci, dar leii sunt animale africane, si nicidecum hunice. Ce sa mai vorbim, este vorba de doua greseli istorice printre atatea altele, deci nu e mare lucru.
Ce, parca compositorul german Listz nu a alunecat un pic peste granitza si a devenit maghiar?
Asa ca se discuta despre Pestabuda, si se considera si Pastabuda, pt ca „Italia este destul de aproape, ce ar fi sa incepem sa pretindem si de la italieni ceva, pai nu?”

Steagul cel nou ramane un secret, tot ce se stie este ca va avea un batz si cu ceva ca flamura in varf de batz, Baiazid privind la dansul il intreaba cu dispretz, ce vrei tu?, noi buda pace, si de n-o fi cu banat pesta sa va-nghita drace si marite imparat.

HA HA HA HA !!!!!!!!!!!!!
HI HI HI HI !!!!!!!!
HO HO HO HO !!!!!!

“Huhu” nu rad, ca prea suna chinezeste … 🙂

Parpanghel Culorile ...raman, se inlocuieste doar... 17-06-2011 - 16:01

Cei 2 lei, cu euro si apare o pereche de opoinci in varianta 1918(After Kunn Bella)

O farfurie cu ochisori de copii romani pt. Amiralul Miklós 17-06-2011 - 16:12

NOI REVELATII DESPRE SECRETE ARHICUNOSCUTE
——————————————————-
SAVANTII AU CAZUT DE ACORD – SENTINTZA MEDICALA!
——————————————————

Szirmak, Z.; De Raad, B. (1994). „Taxonomy and structure of Hungarian personality traits”. European Journal of Personality 8: 95–117. doi:10.1002/per.2410080203.

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Five_personality_traits

Apparently, for instance, Hungarians don’t appear to have a single Agreeableness factor.[62] Other researchers find evidence for Agreeableness but not for other factors.”

In semn de respect etnic, nu mai rad, ci plang:

OHOHOHO, VAI, VAI, VAI!!!!!

Ciu Huhu 17-06-2011 - 17:44

:)))

florin 17-06-2011 - 17:44

(Dragi unguri)…..Romanii fac sex ca sa se inmulteasca, asa ca va rugam sa nu mai faceti sex ca asa poate dispareti o data pt totdeauna.Sau ca sa nu faceti ca romanii sex sa v-o dati doar la poponeata. Yes….

Comments are closed.