Acasa InternationalExterne Explozie la Tel Aviv. Reglare de conturi în mafia israeliană

Explozie la Tel Aviv. Reglare de conturi în mafia israeliană

scris de M.A.
2 afisari

Între şapte şi zece persoane au fost rănite, după ce o maşină a explodat joi la Tel Aviv. Atentatul nu are legătură cu palestinienii, ci cu mafia israeliană.

Bombă la Tel Aviv. Reglare de conturi în mafia israeliană

Explozie la Tel Aviv. Reglare de conturi în mafia israeliană (bild.de)

O maşină a explodat joi după-amiază în nordul oraşului Tel Aviv, după ce un motociclist din apropiere a detonat o bombă, actul fiind o tentativă de asasinare a unui cunoscut mafiot, relatează Haaretz. Cel puţin patru persoane au fost rănite şi primesc îngrijiri din partea paramedicilor sosiţi la faţa locului, transmite Mediafax, care citează agenţii internaţionale şi locale de presă.

Potrivit informaţiilor iniţiale, bomba, care a vizat o maşină Mazda pe strada Jabotinsky, a fost o tentativă de asasinare a cunoscutului mafiot Nissim Alperon şi nu are legătură cu terorismul. Aceasta ar fi a noua încercare de asasinare a lui Nissim Alperon din ultimul deceniu. Maşina a luat foc imediat după explozie, iar un autobuz din apropiere, plin cu pasageri, a fost de asemenea lovit.

Iniţial, autorităţile israeliene s-au gândit la un atentat terorist din parte unei organizaţii arabe, mai ales că explozia ar fi avut loc în apropierea ministerului Apărării.

31 comentarii

Mariana 10-01-2013 - 16:24

Se recunoaste ca exista mafie in Israel unde este cea mai tare Politie. Escrocii evrei se poarta intre ei fara manajamete. Oare asa sa fie? Cine sunt mafiotii, evrei ai lui Moise, evrei khazari (din Rusia), evrei etiopieni sau evrei negri?

ValVerde 10-01-2013 - 17:30

E tomi. Experimenteaza jucariile care le pregateste pentru urbos 🙂 🙂

urbos 10-01-2013 - 18:18

Ce e ma cacatule, iar nu poti fara mine?

Sper ca Tzukalul va lua masurile de rigoare specifice ji danesti si va bombarda cartierele de teroristi, omorand si la intamplare oamenii pe strazi, ca sa se invete minte.

tomi 12-01-2013 - 20:40

urbos eu zic sa te uiti bine sub bicicleta dimineata cind pleci la servici, desigur ca ma refer la gara unde incepi lucrul devreme, vorba ceea lume multa, inghesuiala buzunare multe de verificat, treaba nu-i usoara asa-i bestie? deci atentie de acum zilnic la bicicleta sa nu aibe vreo bombita sub roata.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 12-01-2013 - 20:50

amice , shutzu pe timp rece doarme sub cartoane in gara Ploiesti vest. Farmacista l-a dat afara, si acum cerseste ,s-au mangleste !

Antibasistul 12-01-2013 - 21:27

Bombita=bomboana de ciocolata, bomba-i sub rabla de masina a lui Tomi, pusa de arabii lui.

Antibasistul 11-01-2013 - 00:49

Mafiotii din Israel sint doar o mica parte a Mafiei evreiasca Internationala care jefuieste tarile lumii.

Arik Weinberger 11-01-2013 - 11:39

in special Romania si legionari de cacat cum esti si tu, lepra…

tomi 12-01-2013 - 20:23

Antibasistul= HUHU CIU, dementule crezi ca daca ai evadat de la ospiciul Jimbolia unde te-au umflat baietii cu socuri electrice zilnic de cite doua ori, nu te mai recunoastem. Tu’ti crucea matii bestie fugi de-aci ca pun mina pe tine si te leg la reteaua nationala de electricitate sa returnezi curentul ce l-au bagat in tine cei de la ospiciu.

Antibasistul 12-01-2013 - 21:17

Ha ha ha ha ha ha, Tomi ai sa crapi curind de ciuda, oftica, ha ha ha ha…

digital 12-01-2013 - 23:29

serios mă,vitălăule?! de unde apăruși huhule? din morții mătii?
îți spun ceea ce știi deja dar în ipocrizia ta de vită nu vrei s-o recunoști,și anume că ți-e frică….mie nu, și-mi dau poola la soupt lui mohammed că se zice c-ar fi fost pervers debilul și-i plăcea s-o sugă în orgiile ce le făcea drequl de pork!
amaricanii pot s-o sugă și ei de-i ajutară pe ciorofleci să-l termine pe gadaffi, iar ăștia le mulțumesc acum, așa le trebuie jegurilor de n-au stat în banca lor și l-ar fi lăsat pe arăboi sa facă zanga-zanga cu mormolocii!!
ai înțeles mă rapandulă handycapată?!
pe cine crezi că prostești cu frazeologia ta de dandy de brooklin?!
asta ține la tine,acolo,aici e altă varză și alți pui,mă împuțitu dreq ce ești!

ValVerde 12-01-2013 - 23:36

Ciufulici, nu e frumos sa rizi pe seama sufletelor naive….

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 13-01-2013 - 01:31

@ La …vache que rit:Lassa rumme Gatoare, ca nici talutza nu ai menajat loaitrele legionare, mai deunazi!Pe patibularu nick-ereticu l’ai edukatin termeni alesi despre bunele maniere care trebuie sa guverneze un cuib legionar sub efigie democrata. Si vita a inteles drept dovada metafora cu perciunatii. Sa nu te spanzuri azi, maine !Nu e nici o graba, si luni e o zi ,nasa’h !

tomi 12-01-2013 - 20:35

HUHU CIU-Antibasistule si ceea ce vreau sa-ti comunic pentru binele tau, pentru sansa de a mai trai un pic bestie este sa nu te mai vad pe forum la subiecte legate de evrei si de Israel. Nu-ti garantez nimic bun in cazul ca te mai vad pe aici imbecilule.Si acum mars d-aci ca iau bastonul si te pulverizez.Te-am mai pus odata pe rezerva pe trei luni asa ca invata minte ca evreii nu te iarta.
tomi
p.s. Arik Weinberger, lasa-l pe imbecil pe miinile mele este pacientul meu, intr-o saptamina nu vei mai auzi de el.

Antibasistul 12-01-2013 - 21:19

Ca de obicei, intri beat pe forum.

DXN 12-01-2013 - 23:32

Ce vorbisi huhule, tu te-ai nascut beat si de atunci daca bei si apa ai alcoolemia de 95%.. HAHAHA!

Lupu Ardelean 12-01-2013 - 23:45

Domnu huhu ciuc era biune fara matale, faceai bine sa ramii acolo la sanatoriul mintal Jimbolia precum ne zicea domnul Tomi.
Daca vii si ne umpli din nou forumul cu ciudateniile matale nu-ti va fi bine. Aveam pagini intregi cu allahul dumitale, piei satana deaicea

Antibasistul 12-01-2013 - 23:51

Tomi e la sanatoriul din Jimbolia, am trecut pe linga sanatoriu, acolo l-am vazut la un geam cu gratii, cersind tigari de la trecatori.

ValVerde 13-01-2013 - 03:09

@Antibasistul

vezi ca te injura ciufulici trei articole mai incolo…

Lupu Ardelean 13-01-2013 - 10:42

Domnu huhu-s-ciuc eu vad ca internarea dumitale la ospiciu nu v-a vindecat, ci dimpotriva. Eu vad ca vindeti baliverne in continuare. Ca ati fost internat -spitalizat pe timp de trei luni este clar, asa se face ca nu ati aparut peaici de atita timp insa minciunea cu domnul Tomi denota cit sinteti de dement deorece noi l-am vazut postind zilnic pina ce dumnata erai internat la ospiciu.Lasati minciunile adevarul se vede clar, domnul Tomi stie sa va puna la punct asa cum meritati si desigur ca va temeti de el, intrucit am auzit ca ar fi intervenit pentru internarea dumitale la nebuni periculosi.Va este frica de el sa nu va mai bage odata acolo.

Antibasistul 13-01-2013 - 23:35

Iarasi minti de stingi lupule ardelean-evreu!

urbos 14-01-2013 - 00:13

Nu-i mai spune sobolanului lup ca nu merita nici macar atata.

Antibasistul 14-01-2013 - 09:59

Sobolanul, mincinos ca toata Mafia sobolanilor, isi zice lup, ma obliga astfel sa ma adresez lui cu lup, ca sa stie ca ma adresez lui.

Arik Weinberger 11-01-2013 - 11:41

auzi scarbo, au invatat de la romani.. nu stiam ca esti asa de proasta de dai in gropi, fa..

Antibasistul 12-01-2013 - 06:00

Cine zice, proasto, ala este prost ca magarul din poveste, ba…

tomi 12-01-2013 - 20:27

HUHU CIU, fix in coor ma doare ca acum ai devenit Antibesina, de mazilit tot te voi mazili, nu scapi tu viu de mine bestie. Vreau sa te linistesc pentru a nu-ti face mari iluzii ca prima data ai zburat de pe forum cam 90% datorita mie, si crede-ma ca vei zbura si a doua oara insa mai repede.
cu multa admiratie tomi

Antibasistul 12-01-2013 - 21:21

Vezi ca groapa care mi-o sapi mie, in ea te vor baga arabii tai dragi.

Zenovia-Zamfira 12-01-2013 - 21:31

Asculta Anti-ule, treaba ta, poti sa fi si anti-boc!
Vezi ca umbla o scorpie pe aici, unul Urbos, ai grija de el, nu-l lasa sa vorbesca prostii.
Iti incredintez aceasta actiune – Cum injura mai spurcat sau face ura de rasa, tu sa si sari cu o observatie (dar decenta mare!) ca sa inteleaga omul ca vorbeste prostii.
Si te rog, in general, sa postezi nu „haha, hihi” 10 cuvinte. Baga ceva sa se vada gandirea!
Hai noroc!

ciufulici 11-01-2013 - 04:45

Adica triburile asa zis palestiniene nu provin ele oare din zona de litoral de la Kuwait spre sud pana la Dubai, si mergand spre interior pana la Mekka si Medina, unde tot locuitorul are dreptul la o felie babana de petrol?

Pai nu e si normal? In Gaza nu-i nimic nimicuta sa cada din cer ca mana cereasca, trebuie sa muncesti din greu, pe cand daca ai o mekka in mana, o Medina in rezerva, si niste locuri bune de sonde, este clar ca le ai din mosi stramosi, care nu erau fraieri sa le ignore.

Deci, asaltul intai asupra Iordaniei a fost gresit, asaltul al doilea asupra Gazei si West Bank la fel, dar nu-i nimic, chiar si Fat Frumos reusea numai dintr-a treia, deci incercarea aceasta din urma este cea buna.

digital 12-01-2013 - 21:50

acu o să-i bombardeze iar pe ăia din fâșia Gaza?!
doar ei sunt responsabili cu mafia izdraelită,nu?!
hahaha!

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 13-01-2013 - 13:28

…BLOGHERASI, avetzi putzintica rabdare cu chine,zaritul
.. A iesit cu bilet de externare ; AMELORAT …
. Vindecarea este imposibila in cazuri de acest gen
Desii , exista o metoda 100% garantata :
Szapa si Lopata ,iar adancimea minima 1,80!

Comments are closed.