Acasa InternationalExterne Interpol – Kievul cere notificare roșie ȋmpotriva lui Ianukovici

Interpol – Kievul cere notificare roșie ȋmpotriva lui Ianukovici

scris de Laurentiu Banches
1 afisari

Autorităţile ucrainene au cerut Interpol să emită o „notificare roşie” împotriva preşedintelui ucrainean demis Viktor Ianukovici pentru „abuz de putere şi crimă”.

Viktor Ianukovici

Interpol – Kievul cere notificare roșie ȋmpotriva lui Ianukovici

Notificarea roşie este o cerere de arestare în scop de extrădare care vizează persoanele căutate în urma emiterii unui mandat de arestare sau a unei decizii judiciare a ţării solicitante, potrivit mediafax. Această notificare este difuzată în 190 de ţări membre.

Cererea, primită miercuri, 5 martie, este analizată în prezent de biroul pentru afaceri legale al organizaţiei de poliţie, care va stabili şi compatibilitatea sa cu misiunile şi normele Interpol. Tot miercuri, Vladimir Putin a declarat ca Viktor Ianukovici este președintele legitim al Ucrainei și cǎ ȋi simpatizeaza pe protestatarii ucraineni de pe Maidan, ȋnsǎ schimbarea puterii la Kiev s-a fǎcut neconstituțional.

56 comentarii

Tache 07-03-2014 - 11:28

Presa anunţă că Viktor Ianukovici, care a fost răsturnat de la putere, este spitalizat într-una din clinicile Moscovei.

Potrivit ziariştilor, politicianul este în stare gravă, a făcut stop cardiac.

Informaţia nu a fost confirmată oficial.

Ultima dată, Viktor Ianukovici a apărut în public pe 28 februarie în Rostov pe Don, când a ţinut o conferinţă de presă.

Tache 07-03-2014 - 11:31

Morala : Sa nu te opui visului european ! Sa nu refuzi semnarea Acordului de asociere cu UE !

Acordul de asociere cu UE va fi semnat de noile autoritati ucrainene inainte de desfasurarea alegerilor din 25 mai.

UnUL 07-03-2014 - 11:41

Tăchiță, de ce nu ceri tu azil politic în Rusia: ai putea urmări de dimineața până seara vocea Rusiei și ți-ai înfoia penele de fericire.

urbos 07-03-2014 - 11:47

Acuma, ce sa zici si matale, ii trimiti si pe altii la azil, sa ajunga ca matale. Nu-i frumos bre, nu-i frumos.

UnUL 07-03-2014 - 12:23

Vițeluș, eu nici nu sunt în azil, nici nu cer azil (o puteam face pe vremea comunismului – evident, nu la ruși!); pur și simplu n-am treabă de nicio culoare cu niciun fel de azil.

urbos 07-03-2014 - 12:39

Tu ai fost o scursura comunista, tac-tu turnator, sa ceri azil politic pentru ce? Erai retardat, mai prost ca Bashina, n-avea de ce sa te trimita pe matale Securitatea in strainatate, d-aia i-o sugi acuma pana la cotor. Ti se pa un zeu dementu asta, cred si io.

urbos 07-03-2014 - 12:39

pare

UnUL 07-03-2014 - 13:18

Deții informații total eronate. CA DE OBICEI.

Antibasistul 07-03-2014 - 13:29

De ce nu recunosti ca ai fost comunist si tac-tu turnator!??

UnUL 07-03-2014 - 13:56

N-am recunoscut niciodată minciuni gogonate.

Antibasistul 07-03-2014 - 13:59

Recunoaste adevarul!

UnUL 07-03-2014 - 14:02

@Bășinel
Asta e o rugăminte, o invitație sau o somație?

UnUL 07-03-2014 - 14:03

Oricum mai trebuia să pui vreo 5 semne de exclamare.

Antibasistul 07-03-2014 - 14:10

Toate trei!!!!!!!!!!!!!!!!!!

UnUL 07-03-2014 - 15:06

Se spune „ambele trei”!!! (???!!!)

Tache 07-03-2014 - 13:32

De peste douăzeci de ani
Am tot așteptat o viață mai bună
Pentru cetățeanul obisnuit
În loc de avere avem sărăcie
Exploatarea e de neîngrădit

Deci, aceasta este marea schimbarea de sistem !
Deci, asta este ceea ce am așteptat !

Nu locuințe ! Nu hrană ! Nu locuri de muncă !
Dar asta e ceea ce a fost asigurat ca nu se va întâmpla

Cei de sus
Ne jefuiesc pe noi
Cei săraci suferă zi de zi

Deci, aceasta este marea schimbarea de sistem !
Deci, asta este ceea ce am așteptat !

(Repetare)

Când va avea loc o schimbare reală?
Când va exista o lume respirabila ?
Soluția finală va apărea
Când acest sistem economic este abandonat pentru totdeauna

Deci, aceasta este marea schimbarea de sistem !
Deci, asta este ceea ce am așteptat !

(Repetare)

Nu există nici o soluție, in afara de alta revolutie !

Grupul maghiar Mouksa Underground despre viata in UE si NATO :

http://www.youtube.com/watch?v=Jg8h526sB7w&feature=youtu.be

pathfinder 07-03-2014 - 13:36

„De peste douăzeci de ani
Am tot așteptat o viață mai bună
…..”

Proasta abordare.
In loc sa astepte mai bine bine actiona.
Intelegi comunistoidule care-i problema?
Nu mai astepta!
Actionaeaza!!!
Fa ceva!!!
Fa-ti singur viata mai buna.
Nu astepta de la altii!!!
Milogule…

Tache 07-03-2014 - 13:43

Nu sunt bani ! I-a strans finanta mondiala pe toti ! Daca n-ai bani nu poti trage nici macar un partz ! Zero actiune. Economia este complet monetizata.

Salariul mediu a scăzut cu 135 lei în ianuarie

https://www.ziuaveche.ro/business-2/economic/salariul-mediu-a-scazut-cu-135-lei-in-ianuarie-217059.html

Antibasistul 07-03-2014 - 13:43

Tu vorbesti milogule?
Stai toata ziua pe Net, pe banii poporului, platitor de impozite, te plateste din acesti bani Basescu!

Antibasistul 07-03-2014 - 13:45

Postarea de sus e adresata basistului cacatfinder!

pathfinder 07-03-2014 - 13:51

@Huhu
🙂
Da bre, asa este.
Ti-am mai spus asta…
Ce vrei? 🙂

@Tache
„I-a strans finanta mondiala pe toti !”
Stii cam ce spun eu de obicei la afirmatii din astea.
De data asta ma abtin… 🙂

UnUL 07-03-2014 - 13:58

@Tache
Ei, aș! Mi-au lăsat și mie vreo doi firfirici! (???!!!)

Tache 07-03-2014 - 14:03

Jaful asupra Ucrainei a inceput deja. Fericirea UE si NATO a lovit cu putere si fara mila. Pensiile ucrainenilor au fost reduse la jumatate, de la 160 de dolari la 80 de dolari. Trebuie platita dijma la finantisti.

Ajutorul financiar pentru Ucraina NU este un ajutor, ci un jug greu cu dobanzi camataresti, care va nenoroci multi oameni. Vor fi distruse serviciile sociale, vor fi taiate fondurile pentru educatie, profesorii vor avea salarii de mizerie, angajatii la stat vor fi dati afara, moneda ucraineana grivna va fi devalorizata, ceea ce va urca costul importurilor, precum gazul rusesc si implicit electricitatea, transnationalele occidentale vor cumpara economia ucraineana pe nimic, iar pamantul fermerilor ucraineni va fi preluat de agribusinessul american.

Asta e ! Prostia se plateste.

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=92269

UnUL 07-03-2014 - 14:04

Asta ți-a spus ție Mândrășescu, Tăchiță?

Tache 07-03-2014 - 14:30

Nu UnULica, asa se intampla peste tot unde criminalii ajung la putere.

Uite o analiza foarte buna a masacrului de la Kiev, facuta de veteranii americani.

http://www.veteranstoday.com/2014/03/05/veterans-today-was-right-kiev-shootings-a-psyops-provocation/

Antibasistul 07-03-2014 - 14:31

Intra bou basist pe linkul dat de Tache, deasupra!

pathfinder 07-03-2014 - 14:41

veteranstoday…

TOP 50 READ ARTICLES THIS WEEK
First one:
„Secret Space war XIII: Alien Partners tell Putin, “Don’t Worry, We’ve Got Your Back”

Ai inteles Huhule?

Antibasistul 07-03-2014 - 16:06

Ba ce destept esti!
Basistule fara creier ma refeream la alt link!

pathfinder 07-03-2014 - 16:13

Ba, tu esti atat de crunt de prost?
Ia vezi ce link este „deasupra” postarii tale de la 07-03-2014 at 14:41.

Si in fond si la urma urmei ce daca extraterestrii il ajuta pe Putin?
E ceva rau in asta?

ValVerde 07-03-2014 - 16:17

„Ba, tu esti atat de crunt de prost?”

===

Declar solemn: da !
Este !!

Antibasistul 07-03-2014 - 22:42

Boilor basisti fara pereche, m-am referit la alt link al lui Tache, cel din a saptea postare de deasupra ,www.thetruthseeker.co.uk…

Antibasistul 07-03-2014 - 22:44

A noua postare de deasupra asteia…

ValVerde 07-03-2014 - 22:51

Pe a ta ai numarat-o ?

Vrei sa zici a cincea postare dupa postarea anteriara a lui Tache, cea de sub pathfinder ?

ValVerde 07-03-2014 - 23:07

🙂
Asa da !
Acum e clar !

ancuta 07-03-2014 - 23:09

@ciocumicule,
„Boilor basisti fara pereche, m-am referit la alt link al lui Tache, cel din a saptea postare de deasupra ,www.thetruthseeker.co.uk…”

ma’ debile (corect debilule) du-te si te culca, dar nu inainte de a face una mica.
ca sa te linistesti!

Tache 07-03-2014 - 23:21

Pathfinder, noi NU cunoastem tot ce se intampla pe pamant. Subiectul aliens NU este un subiect absurd, iar cei care discuta despre acest subiect NU sunt nebuni. Pentru informarea ta, de la un anumit nivel de informatie IN SUS, toata lumea crede in aliens. Iti spun din proprie experienta. Eu nu pot sa spun ca sunt credincios, dar nici necredincios. Sunt neutru.

Fostul ministru canadian al apararii -Paul Hellyer- crede insa in aliens si are si amanunte de dezvaluit.

http://www.telegraph.co.uk/science/space/10560418/Former-Canadian-defence-minister-Aliens-among-us.html

Moda aliens este localizata cu precadere in America de Nord.

UnUL 08-03-2014 - 07:57

Nu zău, Tăchișă? Păi după cum te pronunți în toate chestiunile eu credeam că, tocmai, tu CUNOȘTI TOT ce se întâmplă oe pământ.

Tache 07-03-2014 - 14:14

In Ucraina a fost instaurata independenta justitiei, asa cum o viseaza si presedintele excrement al Romaniei.

https://www.youtube.com/watch?v=BV5Wm3qXfy4

ancuta 07-03-2014 - 23:11

prostache,
de visat visezi tu, scarnele onirice, sugatorii de puroi hemoroiDANVIOREL, antenizatii samd.
Presedintele Basescu chiar a … implementat-o!
Asta va roade pe voi, scarnelor!

digital 07-03-2014 - 23:19

așa e, a implementat-o direct ân mătta!

ancuta 07-03-2014 - 23:28

marinerulee!
fii atent cum folosesti diacriticele!
nu te emotiona!

Tache 08-03-2014 - 06:56

Domnule Președinte,

Vă scriu pentru a-mi manifesta îngrijorarea față de pasivitatea instituțiilor Uniunii Europene în privința unor GRAVE DERAPAJE de la principiile STATULUI DE DREPT în România. Constat că liderii europeni practică o pasivitate selectivă atunci când decid și intervin să sancționeze comportamentele antidemocratice și, în consecință, antieuropene ale unui stat membru.

Așa cum putem deduce modul în care este CONDITIONAT un ELEV de către PROFESOR din sistemul de pedepse și de recompense care îi dezvoltă sau îi inhibă învățăcelului anumite abilități și talente naturale, putem deduce și modul în care este condiționat un stat în cadrul unei construcții politice suprastatale din modul în care liderii acestei construcții FRANEAZA sau INCURAJEAZA o evoluție într-o direcție anume.

În cazul evaluării României, Uniunea Europeană pedalează excesiv pe notele date justiției și separării puterilor în stat, în detrimentul altor valori fundamentale ale democrației și ale statului de drept: protecția DREPTULUI LA PROPRIETATE, a DREPTURILOR FUNDAMENTALE ale cetățenilor și garantarea dreptului de a avea o ECONOMIE FUNCTIONALA, definit în criteriile Copenhaga și prin ”capacitatea de a face faţă presiunii concurenţiale şi forţelor pieţei din cadrul UE”.

Această capacitate a fost slăbită: ANTERIOR, dar și ULTERIOR aderării la UE. Economia României a fost SUBMINATA SISTEMATIC prin rele practici în privatizare, din care menționez aici doar practica uzuală de a STERGE DATORIILE unor societăți de stat care au fost preluate de INVESTITORI STRAINI. În acest fel, România a pierdut ZECI DE MILIARDE de euro, iar românii au pierdut SUTE DE MII de locuri de muncă, fără ca UE să se sesizeze pentru acordarea ilegală de AJUTOARE DE STAT către entități private. Astfel, un STAT DIFORM, modelat în sensul unei justiții extrem de puternice și de independente, dar cu o economie firavă, incapabilă să își hrănească cetățenii, nu este un stat de drept, ci este o DISTOPIE SINISTRA care creează premisele unui stat polițienesc.

http://ioncoja.ro/doctrina-nationalista/radu-golban-a-demarat-meciul-sau-cu-uniunea-europeana-sa-i-fim-alaturi/

Antibasistul 08-03-2014 - 08:06

Nu-i presedinte, e un guvernator al cretinilor din CE, fost presedinte, E UN DEMIS!

UnUL 08-03-2014 - 08:06

Radu e Golban, tu ești ghiolban.

Antibasistul 08-03-2014 - 08:26

Tu te crezi spiritual, dar dai in gropi, ca toți basistii!

Tache 08-03-2014 - 08:47

Scrisoarea domnului profesor Radu Golban este adresata presedintelui Parlamentului European Martin Schulz. Nu excrementului care s-a catarat in fruntea statului roman.

UnUL 08-03-2014 - 09:38

Excrement ești tu, Tăchiță! În rest, lucrurile sunt clare și precizarea ta – inutilă.

Antibasistul 08-03-2014 - 09:45

Mulțumesc pentru precizare, am crezut ca-i adresata chiorului.

UnUL 08-03-2014 - 09:49

@Bășinel. Așa ești tu, Bășinel, pricepi mai greu. Nu e vina ta dacă te-ai născut cu handicap.

Tache 08-03-2014 - 09:52

UnULica, eu NU te-am jignit pe tine, ci m-am referit la un bandit care a facut mult rau poporului roman, un tradator de tara de cea mai joasa speta.

De ce te legi de mine ? Crezi ca este un semn de sanatate mentala sa faci asta ? Ce diferenta este intre tine si tiganii care sar cu cutitul, daca faci glume pe seama bulibasei lor ?

Antibasistul 08-03-2014 - 09:57

Corect, un NUL e bolnav la cap, ca toți basistii!

UnUL 08-03-2014 - 11:56

Tăchiță, nu m-ai jignit pe mine, l-ai jignit pe președintele României, ceea ce e mult mai grav. Iar afirmațiile răuvoitoare, calomnioase și tendențioase pe care le faci nu au niciun fel de acoperire; dar nu voi începe acum să polemizez cu tine: Am umplut deja pagini de forum cu argumente, dar voi antibăsiștii sunteți prea bătuți în cap, prea intoxicați de calomnii anteniste și prea opaci la orice argumentație logică ca să merite să intru într-o nouă discuție.

Antibasistul 09-03-2014 - 00:03

Bou basist un NUL, Basescu nu e presedinte, A FOST DEMIS IN VARA 2012!

UnUL 09-03-2014 - 07:25

@B[;inel
Asta să i-o spui lui mutu – sau proțtilor ca tine!

UnUL 09-03-2014 - 07:26

”proștilor”

Antibasistul 09-03-2014 - 08:26

Cretinule basist, BASESCU A FOST DEMIS, pentru ca in vara luii 2012, locuiau 19 miloane oameni in Romania, DECI ERA IMPOSIBIL SA FIE 18 MILIOANE CU DREPT DE VOT, asa cum au mințit cu nerusinare Basescu, Rus si cei de la CCR!

Comments are closed.