Acasa InternationalExterne Islamiștii din Caucaz amenință cu atentate la Jocurile Olimpice de la Soci

Islamiștii din Caucaz amenință cu atentate la Jocurile Olimpice de la Soci

scris de C.S.
0 afisari

Islamiștii din Caucazul rus au lansat noi amenințări privind organizarea de atentate la Soci, pe durata desfășurării Jocurilor Olimpice de Iarnă, programate să înceapă pe data de 7 februarie.

Teroriștii din Caucaz amenință boicotarea Jocurilor Olimpice de Iarnă de la Soci.

O înregistrare video care prezintă mesajul de adio al unui duo de teroriști kamikaze a fost postat aseară pe internet. Filmul prezintă mai multe dispozitive explozive, inclusiv o bombă miniaturală cu detonator, atașată de brațul unuia dintre protagoniști.

„În ceea ce priveşte Jocurile Olimpice, am pregătit un cadou pentru tine şi pentru turişti, cu scopul de a răzbuna sângele musulman vărsat în întreaga lume”, afirmă, adresându-i-se preşedintelui rus Vladimir Putin, cei doi presupuși teroriști.

Securitatea este una dinre preocupările majore ale autorităţilor ruse în privinţa JO de la Soci. „Sarcina noastră ca organizatori este să asigurăm securitatea participanţilor şi spectatorilor şi vom face totul în acest sens”, a declarat recent președintele Putin, într-un interviu acordat mai multor posturi de televiziune ruse şi străine.

38 comentarii

urbos 20-01-2014 - 15:00

Sper ca si Bashina o sa se duca.

ancuta 20-01-2014 - 19:23

„Gheorghe Calin: ZIARUL GANDUL, UN ZIAR BASIST……SI SCARBOS!!!!!!!”

UnUL 20-01-2014 - 19:25

Who the fuck is Gheorghe Călin?

ancuta 20-01-2014 - 21:50

E posibil ca tomi sa-ti poata raspunde!
Am observat ca este un ins identic scarnei!
A absolvit facultatea de chimie de la Timisoara in anul 1985.
A lucrat la Craiova si a lucrat pe domenii specifice producatorilor arabi de produse petroliere (in special methanol si alte hidrocarburi, parafine, ???). Pana in 1998. Apoi s-a atasat de industria producatoare specifica din Libia (2005-2010).
In 2010 a inceput afaceri cu sauditii. Pana in 2012, ca apoi sa lucreze cu algerienii, ca in prezent.
Posteaza pe facebook: este doar antibase, dar pe ascuns, ca sobru, urbos, unU, injura tot, pe toti, vorbeste degradant si e profund antisemit.
Pozeaza intr-un om atoate stiutor (de la prasila sfeclei, la explicatiile genezei universala ori politica hemoroidala).
Ii irita, ii incita si ii contrazice pe toti, cat e protejat de pseudonym, dar e foarte precaut pe facebook!

tomi 21-01-2014 - 12:47

?

tomi 21-01-2014 - 12:49

AALLLOOOO !!! ancuta- ia diazepamul, sau poate nu vorbeai cu mine. Parca eram prieteni sau iarasi posteaza altcineva in locul tau?

pathfinder 21-01-2014 - 12:58

@tomi
Nu de tine vorbea urat.

„Am observat ca este un ins identic scarnei!”
Se referea la urbos…

urbos 21-01-2014 - 15:04

Un sobolan prost si-un limbist penibil, hahaha.

pathfinder 21-01-2014 - 15:12

#curbos
Limbist?!?
Poti sa ma citezi?
De aici de pe forum, marlane…
Hai ca nu este asa greu!

Daca nu poti inseamna ca esti doar un idiot bagator in seama.
Right?
(eu unul stiu sigur…)

ancuta 21-01-2014 - 19:00

@TOMI,
Nu-ti inteleg ironia!
Te rog sa-ti ceri scuze!
Tu ai citit informatia continuta in postarea mea?

ancuta 21-01-2014 - 19:04

@PATHFINDER,
Multumesc de interventie!
Raman dator.
O placere sa te urmaresc!
Cand imi vei permite, voi face „echipa” cu tine contra scarnelor, inclusiv impotriva scarnei zglobii, care ar trebui sa ne precizeze ce-i mai face „tanara” canadian(c)a.

urbos 21-01-2014 - 19:07

Faceti echipa. Hahahaha! Dobitocii dreacu!

pathfinder 21-01-2014 - 19:29

@ancuta
De asemeni o placere!

urbos 21-01-2014 - 19:38

Sigur ca da. Ce limbisti gretosi! Hahaha!
Grea e viata voastra de sectanti amaratilor, ce greu va gasiti, si cum trebuie sa va lingeti voi ca potaile, cand reusiti sa va adunati. GREATA!

pathfinder 21-01-2014 - 19:46

@curbos
De asemeni!

urbos 21-01-2014 - 19:55

De asemenea! Vierme necitit.
Te asemeni tu cu un vierme, dar asta e alta discutie.
Sa nu-mi vii cu mizerii din tomberoanele netului asa cum face imbecilul ala de lindic, te anunt ca nu e bine. Mai bine ascunde-te vreo juma de ora.

pathfinder 21-01-2014 - 19:59

@curbos
Vierme necitit! (ce frumos te descrii mai curboase)

Uite ce zice nenea Pruteanu:
„amîndouă sunt admisibile”
Sursa: http://www.pruteanu.ro/4doarovorba/emis-s-023-posta01.htm

pathfinder 21-01-2014 - 20:00

Uite si in DEX-ul online curboase:

„meteáhnă (metéhne), s. f. – 1. (Înv.) Stricăciune, cusur, neplăcere, neajuns, supărare. – 2. Imperfecțiune, defect, lipsă, daună, pată. Creație expresivă, bazată pe ideea de „imperfecțiune” exprimată prin aceleași mijloace ca în metehău, cf. și mătăhală, metearcă; finala ca în bahnă, care este posibil să fie de asemeni cuvînt expresiv. Der. din sb., cr. mahana (Cihac, II, 194) nu pare posibilă; cea de la beteag „bolnav” (Tiktin; Scriban) se bazează pe o var. beteahnă, folosită de Dosoftei; dar cum inventivitatea verbală a acestui autor este cunoscută, e vorba mai curînd de o indicație în plus asupra originii sale expresive.”

Cum stam, vierme necitit?

tomi 21-01-2014 - 22:54

Ancuta desi protestezi, si poate ai dreptate, prezentarea ta este ambigua si confuza, poti intelege orice inafara de ce ai propus sa postezi. Incepi cu apel direct mie, continui cu un text semicifrat din care nu se intelege nimic, daca totusi ceri ca sa prezint scuze tradu-mi te rog in romaneste ce voiai sa spui. Sti bine ca pe cine am motive sa desfiintez, nicidecum pe voi care aveti simpatia mea, dar vin sa-ti reamintesc un incident de acum citeva luni cind m-ati atacat dur si pe neprevazute, aruncind apoi vina pe domnul Batca Marius, care cica ar fi postat in locul vostru, fapt total exclus si verificat de mine la vremea respectiva, postarea era a voastra.

ancuta 21-01-2014 - 23:07

@tomi,
Anterior comentariului , au mai fost

“Gheorghe Calin: ZIARUL GANDUL, UN ZIAR BASIST……SI SCARBOS!!!!!!!”

Who the fuck is Gheorghe Călin?

care explicau contextul postarii.

Am crezut ca esti interesat de orice informatie care poate duce la deconspirarea scarnei urbos!
Sper ca nu m-am inselat.

Asa cum si patfinder a remarcat, eu nu ma refeream la tine!

Cat priveste chestia cu dl. Batca, nu doresc s-o mai evoc.
Sper ca si tu sa-ti doresti acest lucru.

Daca ai inteles ce am dorit e bine!
Daca nu, … nu e prea rau!

tomi 21-01-2014 - 23:33

Ancuta, ai scuzele mele si DXN la fel, nu am urmarit postarile anterioare celei unde aparea numele meu. OK, nu s-a intimplat nimic, desigur ca nu este acel „urbos-sobru- US, sandu dobre” bestie de vierme crescut de orfelinatele si scolile de corectie comuniste, motivul amicitiei noastre, desigur unghiul in care privim lumea este identica, avem acelasi nivel pe scara valorilor, vedem albul alb si negrul negru iar ce este si mai important si declaram ceea ce vedem. A avea un mandat corect in stirpirea criminalitatii este un caracter ce-l consider superior oricarui crez bun. A nu-ti fie frica sa dai cu pumnul in capul unui criminal gen urbos, digital este garantia unei natiuni ce nu va permite sa se mai nasca un nou hitler, horia sima sau alte bestii similare.

digital 21-01-2014 - 23:50

tomi
21-01-2014 at 23:33

dacă nu ați înțeles, să știți că tomi vă pooophă-n phoolhhă pe toți, inclusiv pe deixen boul-boilor și pe ancuța-vitta-vitelor hermafrodite!

UnUL 21-01-2014 - 23:53

Degețel, cam ăsta e nivelul tău de înțelegere: aproape de zero.

ancuta 22-01-2014 - 00:04

tomi
21-01-2014 at 23:33
Ancuta, ai scuzele mele si DXN la fel,

OK!

Tomi, dxn n-are nicio legatura cu acest forum de mai multa vreme!
Ar trebui sa ma crezi!

🙂

urbos 22-01-2014 - 02:48

Deixene, esti schizofrenic ma. Hahaha!

UnUL 20-01-2014 - 19:31

Dan Andronic
Deci ce sunt băsiştii? Şi o să vă dau o versiune proprie, bazată pe experienţele mele directe. Sunt cei care la alegerile din 2009 nu au fost în clica din jurul lui Mircea Geoană, care nu luau bani de la Vanghelie şi nici nu apelau la reţeaua lui Cătălin Voicu. Băsiştii sunt cei care au spus şi au scris că modul în care Dan Voiculescu îşi dădea demisia din Parlament, candidând din nou, doar ca să mai câştige câteva luni, este imoral şi vag ilegal. Sunt cei care au spus că Marţea Neagră în care s-a construit o superimunitate pentru 500-600 de oameni sfidează un popor care n-a votat niciodată pentru legalizarea corupţiei în România dintr-un singur motiv: USL n-a spus un cuvinţel în toată campania electorală că vor face legi pentru protecţia familiei Voiculescu şi a tuturor acoliţilor.
Tot băsiştii au susţinut că mecanismul de fraudare a votului folosit la referendumul pentru demiterea Preşedintelui batjocoreşte singura cucerire politică reală de după 1989: aceea că votul fiecărui român contează! Atunci am spus că nu eficacitatea maşinăriei pusă la punct de Dragnea & Co poate schimba un Preşedinte, indiferent cât de impopular devine acesta la un moment dat. La fel, am spus şi când s-a declanşat mecanismul de demitere a şefilor Secţiei I a DNA, când s-au făcut declaraţii de intimidare a Justiţiei de la cel mai înalt nivel al statului. De fiecare dată, am avut dreptate! Iar acest lucru i-a scos din minţi pe cei prinşi în mecanismul Justiţiei ce nu se mai lăsa intimidată şi subordonată. Urmările le vedeţi cu ochiul liber! Dar aş îndrăzni să le spun un singur lucru. Oricât ne-aţi jigni, calomnia, mânji cu lăturile a ceea ce numiţi jurnalism e degeaba… România nu se mai contorsionează după voinţa voastră!

UnUL 20-01-2014 - 19:33

Dan Andronic
Deci ce sunt băsiştii? Şi o să vă dau o versiune proprie, bazată pe experienţele mele directe. Sunt cei care la alegerile din 2009 nu au fost în clica din jurul lui Mircea Geoană, care nu luau bani de la Vanghelie şi nici nu apelau la reţeaua lui Cătălin Voicu. Băsiştii sunt cei care au spus şi au scris că modul în care Dan Voiculescu îşi dădea demisia din Parlament, candidând din nou, doar ca să mai câştige câteva luni, este imoral şi vag ilegal. Sunt cei care au spus că Marţea Neagră în care s-a construit o superimunitate pentru 500-600 de oameni sfidează un popor care n-a votat niciodată pentru legalizarea corupţiei în România dintr-un singur motiv: USL n-a spus un cuvinţel în toată campania electorală că vor face legi pentru protecţia familiei Voiculescu şi a tuturor acoliţilor.
Tot băsiştii au susţinut că mecanismul de fraudare a votului folosit la referendumul pentru demiterea Preşedintelui batjocoreşte singura cucerire politică reală de după 1989: aceea că votul fiecărui român contează! Atunci am spus că nu eficacitatea maşinăriei pusă la punct de Dragnea & Co poate schimba un Preşedinte, indiferent cât de i m p o p u l a r devine acesta la un moment dat. La fel, am spus şi când s-a declanşat mecanismul de demitere a şefilor Secţiei I a DNA, când s-au făcut declaraţii de intimidare a Justiţiei de la cel mai înalt nivel al statului. De fiecare dată, am avut dreptate! Iar acest lucru i-a scos din minţi pe cei prinşi în mecanismul Justiţiei ce nu se mai lăsa intimidată şi subordonată. Urmările le vedeţi cu ochiul liber! Dar aş îndrăzni să le spun un singur lucru. Oricât ne-aţi jigni, calomnia, mânji cu lăturile a ceea ce numiţi jurnalism e degeaba… România nu se mai contorsionează după voinţa voastră!

Antibasistul 20-01-2014 - 21:09

Lumea întreaga se sterge la cur cu D. Andronic si toți basiștii!!!

UnUL 20-01-2014 - 23:09

Bășinel, cea mai reușită hârtie igienică sunt tot antibășiștii în frunte cu tine.

Antibasistul 21-01-2014 - 06:41

Ptiu, porcilor basisti!

UnUL 21-01-2014 - 07:15

Bășinel, iarăși „PTIU”? E al 2540-lea scuipat – RECICLAT – doar de când sunt eu pe acest forum. Această salivație în exces e, categoric, o problemă de sănătate extrem de gravă (Chiar dacă, așa cum bine spunea cineva, recuperezi, regurgitezi și refolosești fiecare scuipat de mai multe ori)!
„porcilor băsiști” – copy-paste nr 39

Antibasistul 22-01-2014 - 04:40

Ptiu, ptiu…!

BULA 20-01-2014 - 15:25

Atentatele de tipul asta, in care sunt omorati oameni nevinovati, fac extrem de mult rau gruparilor politice care le organizeaza. E ceva ilogic la mijloc, ca daca o grupare politica vrea sa obtina sprijin international, e clar ca nu cu atentate isi castiga simpatia. Poate ca cei care ii indeamna pe turbati sa puna bombe, sunt agenti secreti ai marilor puteri, care vor sa reprime miscarile de emancipare nationala ale unor popoare.

pathfinder 20-01-2014 - 15:28

Mamaaa, da ce mai inversezi logica…
Oricum, e clar: teoria conspiratiei!!!

tomi 20-01-2014 - 17:42

Asa BULA acum am priceput si eu, vezi daca sint prost si nu inteleg, tu ai o clarviziune iesita din comun. La noi in Israel si in special in Tel Aviv au explodat zeci de autobuze, restaorante, statii de tren etc etc, pline cu sute de oameni, victimele terorismului anilor 2000 s-a ridicat la citeva sute de MORTI SI RANITI in majoritate civili, Ma zau ca bine zici, eu pina acum eram convins ca-s bestiile de teroristi arabi, islamici. Acum ca mi-ai deschis ochii vad clar scena, nu erau arabi, erau evrei, agenti de mossad, politisti ai statului, sabahnici, toti deghizati in arabi, tu’le muma’n kur, si asta numai sa faca nume rau arabilor.
MA BULA MARS IN PI7DA MA-TII SI VEZI FA URGENT O INTERNARE LA CLINICA PSIHIATRICA DESI OSPICIUL ESTE MAI POTRIVIT IN CAZUL TAU.

Ad 20-01-2014 - 21:40

Stii ce e mai enervant? E prezentarea conflictului din Siria ca unul religios cand de fapt e etnic (genocid etnic din partea extremistilor arabi) pentru ca acei crestini au limbalor proprie arameica pe care si voi evreii ati folosit-o pana in secolul 20 si sunt urmasii vechilor populatii care nu au fost arabizate despre care se stie foarte putin in Romania.

tomi 21-01-2014 - 12:54

Vezi ca sti ceva Ad, cred ca de fapt putini sint la curent cu faptul ca in Siria sint ramasitele CELE MAI VECHI ale crestinismului. Adevarat Ad, in sfirsit ai zis ceva bine.

jan dinu 20-01-2014 - 20:00

— FEMELELE — astea sinucigashe care ishi asculta – mulahhi allahisti –
in a se sacrifica sunt in mod cert — lesbiene — care shi ele la fel ca
masculii lor vor sa fie rasplatite cu 72 virgine .
EU nu inteleg de ce nu se constituie o organizatie internationala sub
auspiciile ONU de ai rasplati pe acestea (femei – barbati – copii )inainte
de a face asemenea acte distrugatoare ?! Sunt gata de- a gasi rezolvari
pentru sinucigase facind cu ele cite un — harem — promitindu-le ca poate
avea senzatii orgasmice cu intensitate maxima .apoi renuntind la mazochisme
bazate pe — sadisme — inutile astfel shi — ALLAH — o sa le dea o directiva
interzicind moartea prin — ochi pentru ochi – dinte pentru dinte !!
JD-USA

Comments are closed.