Acasa InternationalExterne Israelienii au arestat presupuşii autori ai atentantului de la Tel Aviv

Israelienii au arestat presupuşii autori ai atentantului de la Tel Aviv

scris de Laurentiu Banches
3 afisari

Serviciul israelian de securitate internă, Shin Beth, a anunţat în seara de joi, 22 noiembrie că  a arestat membrii unei grupări suspectată de a fi responsabilă de atentatul împotriva unui autobuz la Tel Aviv.

Israelienii au arestat presupuşii autori ai atentantului de la Tel Aviv (Foto:mondoweiss.net)

Într-un comunicat de presă, Shin Beth precizează că „Autorii atentatului de miercuri împotriva unui autobuz la Tel Aviv care s-a soldat cu 29 de răniţi au fost arestaţi la câteva ore de la atac”. Conform comunicatului prezentat şi de mediafax, preusupuşii autori au fost prinşi în apropiere de Ramallah, în Cisiordania.

De asemenea, Shin Beth a adăugat că  „Membrii acestei celule din localitatea Beit Lakya care au legături cu Hamas şi Jihadul islamic au recunoscut în timpul interogatoriului că au planificat atentatele împotriva israelienilor, au pregătit o bombă şi au ales Tel Aviv ca locaţie”, Potrivit acestui comunicat, membrii celulei au recunoscut de asemenea că au recrutat un cetăţean israelian din Taibe (oraş arab israelian, în apropiere de Tel Aviv, n.r.) pentru a realiza atentatul.

56 comentarii

digital 23-11-2012 - 15:34

dacă erau buni,îi arestau înainte de atentat!
hahaha!
vai de viața lor de agenții lui pește!
ăștia sunt bugetari sau privați?!Shin Beth,ăștia!

urbos 23-11-2012 - 16:27

Doar nu-ti inchipui ca i-au arestat pe faptasi.

digital 23-11-2012 - 18:01

sincer,nici nu mă prea interesează,făptașii,așa cum nu mă interesează nici dacă sunt sau nu ăia reali,arestații lu pește prăjit!

Lupu Ardelean 23-11-2012 - 18:11

Ce nu scrie articolul e ca cetateanul israelian din Taibe e un palestinian care s-a casatorit cu o araboaica israeliana si asa a primit cetatenia . Asta e acum tinta palestinienilor , sa infiltrize in Israel cat mai multi cai troiani , sa distruga Israelul din interior.Sper sa se trezeasca guvernul israelian, sa nu mai acorde cetatenie palestinienilor, sa-si iau araboaicele la ei , la Ramallah si Nablus.

digital 23-11-2012 - 18:25

….cai troieni…mă incultule!

Paul din Ohio 23-11-2012 - 22:41

NU, cai TRAIANI.

urbos 24-11-2012 - 11:31

Criza de schizofrenie ji daneasca…

urbos 23-11-2012 - 18:27

De ce sa nu acorde statul tau de cacat cetatenie altora ma animalule? Nu e Ji dania stat democrat vrei sa zici?

Lupu Ardelean 24-11-2012 - 09:08

Bai , intreaba-l pe moderator de ce mi-a sters complimentul pe care ti l-am dat, care e problema cu „pizdovane”…

vasilescu 23-11-2012 - 22:03

Ce au si ce face Israelul nu face niciun Stat din Lume.Vezi cel mai modern si perfectionat unicat antiracheta din lume:

http://www.youtube.com/watch?v=uEi_r0DyYe0&feature=youtube_gdata_player

florentin ionescu 23-11-2012 - 22:17

Asa este doamna/domnule Vasilescu!
Au adaptat sistemul PATRIOT la fasia lor de pamant!
Au bani si sunt destepti!
Cunosc doi colegi de liceu, care au terminat primii POLITEHNICA Electronica care au fost rugati sa plece in Israel pentru ca erau jidani! Unul s-a dus. Celalalt este angajat la SIE!
Multumesc domnule Vasilescu pentru oportunitatea de a semnala asa ceva!

florentin ionescu 23-11-2012 - 22:19

Asa este domnule Vasilescu!

vasilescu 23-11-2012 - 22:22

D-le Ionescu,am fost de 3 ori in Israel si am tot resapectul pentru acest popor
harnic de omenie si iubitor de romani.Avem ce invata dela ei.

florentin ionescu 23-11-2012 - 22:32

Domnule vasilescu,
Va asigur ca sunt un om serios si nu-mi permit sa dialoghez cu oameni care sunt sinusoidali si nonfermi!
Stiu despre ce vorbiti, desi nu sunt evreu. Nu connsider faptul ca a fi evreu este o batjocura!
Sunt ROMAN din tata-n fiu de cand ne stim.
Ma deranjeaza lipsa de politete si de civilizatie elementara de care dau dovada unii de pe aici: digital, dxn, urbos.

tomi 24-11-2012 - 01:30

Domnilor, Ionescu si Vasilescu, excesul domniilor voastre in politete are sa creeze o isterie de ris in rindul unora de pe forum. Sinteti noi pe-aici si credeti desigur ca ati picat pe forumul intelectualitatii regale romane. Va propun spre a avea un pic de informatie de limbajul utilizat aici, de nivelul intelectual alde circiuma lui Manole, sa intrati pe numele unora de pe forum si studiati prezentarile in cronologie inversa. Dupa ce faceti acest curs pregatitor necesar participarii pe forumul ZV puteti incepe sa dialogati cu oamenii?? Care oameni nu stiu, veti vedea domniile voastre. Sint ceva mai vechi peicelea si zau ca nu vreau sa rida altii de naivitatea cu carte ati inceput lucrul, eu asi zice ca ati intrat cu stingul.
cu respect tomi

digital 24-11-2012 - 14:53

ce vorbești,mă,tu nu ești abonat la cârciuma asta?!
ce tot mânci p-aci,trebuia să le zici și despre tine, ”câte ceva”,ce zici mă trogloditule?!
te băghași tu,repede la-naintare!

tomi 24-11-2012 - 19:06

Digital ce pot zice despre mine este absolut perpendicular, eu sint cel care i-am avertizat de exces de politete aici in tabara lui Papura Voda, pot sa intre pe numele meu sa vada istoria sau isteria retroactiv, iar oricum in o saptamina doua realizau si siguri de unde pute pestele.

digital 24-11-2012 - 19:20

bă al dreq ce samaritean ai devenit tu,așa dintr-o dată,pe cine crezi că păcălești,mă?!

digital 24-11-2012 - 19:29

hai mă tomi-securist,zi-i i-ați prins pe ”tororiști”,au ba?!
ați prins un kkt,vă spun eu,ca să nu te mai obosești că ș-așa ești născut,obosit,dă-te dreq de papagal!

tomi 24-11-2012 - 20:20

Prinsu-l-am dragule, si inca cum. Bestia era arab cu cetatenie israeliana ce-o primise prin casatoria cu o araboaica israeliana. A facut un mare bine alor sai ca urmeaza ridicarea cetateniei arabilor primite in ultimii 5 ani prin casatorii cu israelience fie ca-s evreica fie ca-s araboaice.

digital 24-11-2012 - 20:31

băi pixule,să știi și tu că acele căsătorii și acea lege au fost lăsate deliberat și tacit să funcționeze,tocmai pentru a fi o punte de scăpare în situațiile de criză,când rahații ăia din serviciile voastre dau kix!
ai priceput mă securistule care ești papagal?!

Salut 23-11-2012 - 23:10

Pai, cum se indoaie tuica cu apa, au invatat romanii. Cum sa fure cu cantarul, au invatat. Cum sa fure cu Fondu’ Mutual … au invatat. Cum sa fure cu Banca … au invatat. Cum se tradeaza poporul care te-a tinut la san … ii invata Basescu acum.

…ce ziceai ca ar mai fi de invatat de la astia?

andra 25-11-2012 - 06:50

Atunci astept ca rusii sa invete sa faca si altceva in afara exportului de materii prime si supravegherea spatiului virtual. Ce-ai zice de modelul francez de dezvoltare (agricultura + industrie de inalta calificare?). Pe cand vom importa din Rusia produse industriale si agricole? Cooperare in domeniul invatamantului?

BULA 25-11-2012 - 07:38

Putin este racolat de CIA. E poponar si il au americanii la mana, cu filmulete misto.

vasilescu 23-11-2012 - 22:49

Replica mea voua tuturor rai si buni,evrei si neevrei:
Sa va ajute Dumnezeu si un weekend placut!!!!!!!!
Am inchis citatul…..

florentin ionescu 23-11-2012 - 23:05

O seara buna!

Lupu Ardelean 24-11-2012 - 09:01

Lui Sobru trebuie sa-i urezi sa-i dea Dumnezeu multi pasageri in gara Ploiesti, sa aiba de la cine sa fure portofele…animalul asta n-a lucrat o zi in viata sa…

tomi 24-11-2012 - 19:10

Domnu Ardeleanu cum sa nu lucreze, vai de noi, ne facem pacate, dom’le. Dar solda ce o iau baietii de la hamasnici pe postarile lor antisemite nu se cheama lucru? Si chiar daca este lucrarea diavolului dar tot lucru e…….

digital 24-11-2012 - 19:26

ce postări antisemite tot orăcăi mă broscoiule?!
dacă aș fi fost antisemit erai în cârje deja mă papagalule!

tomi 24-11-2012 - 20:15

Digital parca vorbea cineva peaici de amenintari si de ridicolulu lor. Ca eu glumeam este clar ca daca nu erau glume fii sigur ca nu mai croncaneai acum.
Digital lasa ba povestile, nici tu nu crezi in ele. Tu la cei 80 de ani ce-i ai nu-mi trebuie decit sa suflu pe tine tataie sa te duca ambulanta la reanimare…

digital 24-11-2012 - 21:11

…da,vezi să nu-mi sufli prea tare,că mi se umflă,în schimb,poți s-o ..gy!

Salut 23-11-2012 - 23:18

„florentin ionescu
23-11-2012 at 22:32

Domnule vasilescu,
Va asigur ca sunt un om serios si nu-mi permit sa dialoghez cu oameni care sunt sinusoidali si nonfermi! ”
========================

Mda, „meandrele concretului, sinergia faptelor…”.

Bre, matale citesti clasici! Bravo, sa nu-ti fie de deochi !

geek-a-contra 24-11-2012 - 11:39

ptr ZV. daca nici dupa faza asta nu banatzi trolul timotei si echivalentii chiar sinteti covorasul de la intrare…

urbos 24-11-2012 - 11:59

Asa vor usturoiatii sa ne convinga de cat de traumatizati sint, dar ne arata doar boala psihica ce le caracterizeaza neamu. Incercarea de a starni mila e jalnica, starpirea e singura solutie.
Pun pariu ca va iesi din cotet si „europeanuul”sa-si roage rudele sa inceteze, ca altfel nu mai poate da vina pe altii.

tomi 24-11-2012 - 19:55

Ia vezi urbos cum prezentam „cererea de mila publica” in urma cu trei zile. Inaite de a trage concluzii uita-te in jur daca nu te aude cineva scuipind minciuni.Nu cerem mila nimanui, cei care tipa dupa ajutor sint arabii tai, tati. Inca un pic si nu vor mai avea fonduri sa va plateasca articolele antisemite. Sa nu cumva sa-mi cereti sa intrati in slujba noatra ca nu va primim.

== S-a incheiat perioada ostilitatilor dintre Israel si Gaza.!?!?!?
Sarbatori de genul Carnavalului de la Rio in Gaza, se impart bomboane, pajituri, cintece ca la San Remo. Considerata victorie nemaipomenita serbantii se strecoara in timpul festivalului printre ruinele bombardamentelor si a ceea ce a mai ramas intreg dupa cele 1500 de bombe lansate de aviatie.
La noi in Israel, galuste, multe galuste. Am vazut comunicatul de presa dupa armistitiu pe viu, prezenti fiind trio-ul conducerii de Stat, Netaniahu – prim ministru, Barak – ministrul apararii, si Liberman – ministru de externe, cel mai “inteligent” in aceasta fuctie care la noi ar avea un rol de prima importanta. Insa acest Liberman, fost om de paza la careva minister acum vreo 15 ani si pe care Netaniahu l-a gasit foarte atragator, capabil dar mai ales fanatic de extremist. In realitate este un bou care cred ca nu ar fi usor sa-i gasesti frate geaman, vorbeste perfect ruseste, fiind originar din fosta URSS, tatal boului se zice ca a fost roman moldovean, iar mama rusoaica. Neaga categoric legatura lui cu romanii, si se da rus pur singe, fiind liderul unui partid sovietic din Israel. Ca de ce avem nevoie de partide sovietice aici inca nu am inteles, insa marele cadou care ni l-a dat caderea comunismului a fost invazia unui milion de rusi pe pamintul nostru sfint. Mare achizitie si propulsie am primit de la aceasta invazie, mii si mii de diplomati cu diplome false, acum citiva ani auzeam bancurile despre evreii rusi, care cumparau pe aeroport in Moskova, diplomele, inginer 5000 de ruble, stomatolog 6000 de ruble, profesor 3000 de ruble si medic 10000 de ruble. In cazul in care ai hotarit sa predai stafeta si sa pici pe mina unui medic rus este bine sa faci inaite de operatie testamentul in cazul in care nu vrei ca dupa operatie sa te blesteme urmasii, sau sa nu-ti faca mormint din marmora cu inscriptii, aurite. In cazul in care ai avea inca citiva ani de trait fara operatie, medicul, sovietic, fost poate strungar stahanovist in Rusia, va rezolva problema in mod sigur iar la eliberarea din spital in mod sigur nu vei mai avea nevoie de taxiu, si precis ca nu mai trebuie sa mergi acasa. Sfatui pe orice amator in cazul in care este programat la operatie la vreum medic imigrant din Rusia sa fuga noaptea din spital si sa renunte la operatie, cel putin asa mai are sansa sa-si vada nepotii.
Deci acest ministru de externe, baiat simpatic de felul sau, pacat insa ca n-a ramas in Rusia, ziceam ca vorbeste perfect ruseste, insa ivritul inca nu prea il cunoaste, iar engleza si franceza sint un mister pentru el, nu cred ca ar fi auzit de existenta acestor limbi, destul de cunoscute in Israel. Insa cunoasterea perfecta a limbii ruse de imigrantii din URSS este un fenomen standard, pacat ca este si singura limba ce o cunosc. Ivritul nu prea sint in stare sa-l invete, in general cam la a treia generatie incep s-o cunoasca, adevarul e ca nici nu-i prea intereseaza, au zece canale de televiziune rusesti, sute de ziare in rusa, toate vinzatoarele de la Super te preiau in ruseste. In cazul in care protestez ca din pacate nu cunosc limba rusa, si asi fi dispus sa comunic in limba nationala sau macar in romaneste sint trecut in categoria dusmanului de clasa. De obicei plec de la magazin batut mar de gorilele mafiei ruse care in final ma sfatuiesc ca daca nu vreau sa am probleme sa invat limba rusa.
Revin la galuste,cei trei sefi, de la conferinta de presa, incercau sa prezinte poporului israelian, marea noastra victorie, insa cred ca acele galuste faceau dificila explicarea fenomenului de victorie.
Conferinta de presa a fost scurta, rapida si fara a se permite intrebari din partea ziaristilor. Dupa ce fiecare erou vorbise cam scurt si cam acelaesi cuvinte au iesit in pas alergator din sala, ca nu cumva totusi vre-un ziarist impertinent sa apuce vreo intrebare la care nimeni nu era pregatit a raspunde.
Nu am fost deloc de parere ca hamasul ar fi fost in drept sa ne lansesze 1000 de rachete, credeam ca totusi vor fi determinati ca in urmatorii 30 de ani sa se gindeasca de 10 ori inainte de a ne ataca in vreun fel, nu am considerat nici bombardamentele noastre ca ceva eficient, insa consideram ca intrarea armatei terestre, cei 75000 de ostasi vor scoate din vizuina teoristii hamasului si-i vor pune undeva la uscat in Neghev intr-o inchisoare gen Guantanamo unde sa fie invatati sa faca agricultura in loc de terorism. Dar nici una nici alta, tangoul Israel-Gaza s-a rezumat la 1000 rachete din partea hamasului peste orasele noastre, 1500 de bombe ale aviatiei noastre peste instalatiile paramilitare si semiguvernamentale ale hamasului. Schimbul de materie prima dintre noi cred ca este sigurul rezultat strategic serios. Si noi si ei am facut schimb de citeva tone de metal ce le vom vinde Chinei care va construi un nou stadion olimpic cau atita metal bine calit.
Urmeaza acum citeva luni de pace in care hamasul va lucra din greu sa-si refaca stocul de rachete ce l-a risipit peste Israel, iar noi vom fluiera a paguba cu cele citeva miliarde cit ne-a costat aceasta “victorie” teoretica de care si huhu ciu va ride acolo in ospiciu unde se reface mental. ==
tomi

BULA 25-11-2012 - 07:28

Au si israelienii „Videnii” lor, care fac bani prin contracte cu stratul, dar nu cu asfaltari, ci din vanzari de arme. Astia au tot interesul sa mentina conflictul cu arabetii, asa ca nu este exclus ca arabetii sa dea cu rachete cand primesc telefon din Israel.

Erwin.de 24-11-2012 - 13:17

Mie rusine ca m-am nascut in Romania,dar o iubesc.
Ma uimeste haita celor de gen Sobru si de moderatorii
acestui ziar care astazi dupa 60 de sa mai lase sa existe nemernici
ce poate intoarce lume pe dos…doar spre nenorocire si nu ii
cenzureaza.Ei sunt o rusine ce pateaza Romania.

urbos 24-11-2012 - 14:27

Da ma canalie, nu-ti convine libera exprimare.

tomi 24-11-2012 - 19:15

Urbos nu te mai cred baiat prost si sti si tu bine ca nu prea se cheama ceea ce faci tu libertate de exprimare. Acum cind stiu mai multe lucruri despre tine sub nici o forma n-as zice ca esti prost. Deci nu aplica politica strutzului ca nu tine.

urbos 24-11-2012 - 19:18

Voi n-aveti legatura cu civilizatia, asa ca nici tu n-ai cum sa stii ce-i aia libertate de orice fel. N-o sa intelegi niciodata valorile umane. Primitivi ati fost, primitivi ramaneti.

tomi 24-11-2012 - 19:37

Lasa ma povestile nici tu nu crezi ce zici, ai pretentia sa te cred eu. Uite nu te cred, si stiu ca ne cunosti mai bine decit vrei sa dai impresia.

tomi 24-11-2012 - 19:32

@Erwin.de nu fa greseli si sa zici cuvinte ce le vei regreta. Nu vreau sa mai te aud ca zici ceva de rusine si de originea ta romana. Eu sint mindru ca sint roman iar patria mea natala este Romania
TREBUIE SA-TI FIE CLAR, URBOS DIGITAL,ERETICUL, HUHU CIU (actual erte internat in ospiciu de cam trei saptamini ca rezultat al isteriei sale antisemite), REDACTIA ZIUA VECHE NU REPREZINTA ROMANIA, ESTE NUCLEUL LEGIONAR AL RAMASITELOR FASCISTE DIN MOLDOVA SI MAI ALES DIN BASARABIA, CARE ERA DE SECOLE UN VIESPAR DE VENIV SI URA XENOFOBA.
In cei 34 de ani traiti in Romania nu am vazut antisemitism, nu m-a facut nimeni sa ma simt altfel decit toti ceilati,colegii si prietenii m-au iubit, vecinii erau a doua familie, la servici mergeam cu placere, in facultate colegii erau cei mai buni prieteni ce i-am avut,si ca evreu urcasem in ierarhia sdudentesca mai bine ca altii, nimeni nu mi-a pus vreo piedica pentru ca sint evreu. Eu cunosc bine toata tara,am colindat-o in lung si-n lat, Romania este o tara frumoasa si buna.Intr-un singur loc nu am fost, si nu voi merge, si asta este Moldova, era renumita la noi in Ardeal ca focarul lenii si al urii. Nimeni nu angaja la noi imigranti moldoveni, renumiti priun putoarea lor. Deci nu generaliza, Romania este una si Basarabia alta, mentalitate slava.

digital 24-11-2012 - 20:52

tolerantule!

Erwin.de 24-11-2012 - 13:19

Vasilescu si Ionescu vad ca s-au lamurit si au fugit……si-au dat seama
cu cine dialogheaza…

urbos 24-11-2012 - 14:31

Vasilescu si Ionescu sint unul si acelasi bolnav psihic, pe care probabil il cheama Shobolberg. Foarte probabil esti unul dintre ei..

florentin ionescu 24-11-2012 - 18:10

Domnule urbos,
Dumneavostra, probabil sunteti unul de-al casei!
E treaba ZV!
Nu ii cunosc pe domnii de care amintiti ca ar fi acelasi bolnav psihic cu mine iar numele ar fi Shobolberg!
Din aparitiile dumneavoastra nu mi-a fost pre greu sa discern ca sunteti psihopat!
Am crezut ca acelasi diagnostic il au digital sau DXN. Nu inca!
Starea avansata a bolii dumnevostra este evidenta, iar eu va tratez in consecinta!
Aceasta stare denota sigur o proasta crestere si o defectuoasa pregatire pe parcursul a cel putin 10 ani, care se rezuma la alienari succesive si profunde ale evolutiei dumneavoastra.
Aceste alienari sunt provocate de reale subcapacitati rationale si de valori maxime ale incapacitatii de acomodare si intelegere a mediului! In cazul in care cei care va cunosc adevaratul nume doresc sa va ajute, le sta la dispozitie un operator medical din US.
Va pot ajuta sincer si absolut interesat in a va face bine!

urbos 24-11-2012 - 19:13

Ai IQ-ul prea mic pentru a concepe ca lumea un text de genu asta.

digital 24-11-2012 - 19:24

@llorentin băsescu
lasă mă că ștu eu mai bine ca tine, cum stau cu psihopupu,nu mă interesează bălmăjelile tale,alea le folosești cu alții,cu mine n-ai succes!

tomi 24-11-2012 - 19:47

Domnu Ionescu, zau ca-i pacat de timpul pretios ce-l alocati acestor doi imbecili. Cazul lor este deosebit de grav desigur din punct de vedere medical. Vedeti dumnavoastra, camaradul lor din cuibul legionar din care fac parte este internat de trei saptamini in ospiciu in stare disperata, asa zisul huhu ciu, nume simpatuic nu-i asa?.
Cu vorbe bune tot nu veti ajunge departe cu urbos si digital, ei cunosc doar faza cu socurile electrice cu care-i trateaza insa se pare ca fara rezultate…
cu respect tomi

digital 24-11-2012 - 21:02

alo,domnu tomi-boulețul,nu mai faceți pe prostul,că nu e necesar,vă crede lumea,pe cuvânt!

digital 24-11-2012 - 20:12

auzi în ghură,și vorbești neîntrebat mă,agariciule,armistițiul s-a terminat,ce dreq n-ai înțeles!
nu mai da cu neconfiirmatele că s-ar putea întoarce în sfecla ta,aia bom-bastică!

tomi 24-11-2012 - 22:21

Ce- bre te-a angajat imbecilul huhu din ospiciu ca avocat, ori esti avocat din oficiu al tuturor pacientilor spitalului 9?

vasilescu 24-11-2012 - 20:20

Am crezut ca sunteti o pagina interesanta, creata de oameni care gandesc la rece si nu partinesc fara motive intemeiate. Cu atata istorie la dispozitie ar fi trebuit sa va lamuriti si voi pana acum ca ura pe temeiuri religioase si promovarea ideilor rasiste ori sovine nu nasc decat ura si distrugere. Si in Vechiul Testament din Biblia
ortodoxa sunt o multime de prevederi absurde pentru ziua de azi, dar asta nu inseamna ca le si punem in aplicare, ele au fost scrise intr-o anumita epoca si adaptata unui anumit context social. La fel este si cu cele din Talmud . Pai voi habar n-aveti cum e viata in Israel si cum isi platesc evreii muncitorii straini si cat de seriosi sunt cu oricine le face un seviciu, ce sistem de invatamant au si copii educati care nu se bat prin scoli ca la noi. Israelul creat in ’47 e cu mult inaintea unei Romanii cu sute de ani de istorie, pentru ca acolo au venit evrei din toata lumea, cu experienta locurilor de pretutindeni, educati si disciplinati. Indisciplinati sunt cei din Gaza cu teroristii lor Hamas, care s-au apucat sa zvarle rachete peste garduri. Conduc evreii lumea? Probabil. Sunt evreii plini de bani? Mai mult ca sigur. Am vreun motiv sa-i urasc pentru asta ori sa-i persecut? Normal ca nu, inseamna ca sunt baieti destepti care stiu sa produca, spre deosebire de noi, care suntem niste puturosi si nu facem decat sa ne plangem de reusitele altora. Domnilor, daca nu va place de evrei mai bine sunati-i pe Hamas sa-i dea o racheta in cap lui Mark Zuckerberg, fondatorul Facebook, sau lui Larry Page si Sergey Brin, fondatorii Google… evrei si astia. Mama lor de evrei, cum o fac cum o dreg ca tot ei conduc si internetul 🙂

digital 24-11-2012 - 20:27

hahaha!
cum rage și ăsta!
ți-a ieșit bine din gură mă afonule chestia cu….fondatorul și fondatorii,bine că nu sunt….inventatorii!!!!
hahaha!
ai ințeles mă acu diferența dintre fondator și inventator?!
fondator,poți fi și tu la goagăle ,păcăliciule!

tomi 24-11-2012 - 22:27

iete-ni digital ligvistul.Ca erai limbist o stim bine dar de la limbist la ligvist e mare drum tataie. se ridica cucurigu in burtica ta tataie ca alceva nu ti se mai ridica d-amu 20 de anisori incoace.

digital 25-11-2012 - 21:57

băi carcalete,așa v-a învățat mă,la Tîrgoviște,când vă pedepsea să scrieți de o sută de ori LINGVISTUL în loc de ligvistul?!
cultivă-te și educă-te mă panarama dreq,iar când vei fi gata ,mai vorbim!
dreq de tembel incult și agramat!

Comments are closed.