Acasa InternationalExterne Israelul avertizeazǎ Iranul cǎ e pregǎtit sǎ acționeze militar

Israelul avertizeazǎ Iranul cǎ e pregǎtit sǎ acționeze militar

scris de Laurentiu Banches
5 afisari

Premierul Benjamin Netanyahu a avertizat cǎ Israelul este pregătit să lanseze o acţiune militară unilaterală pentru a împiedica Iranul să fabrice arme nucleare.

Israelul avertizeazǎ Iranul cǎ e pregǎtit sǎ acționeze militar

Israelul nu va lăsa Iranul să obţină arme nucleare. Dacă Israelul va fi obligat să acţioneze singur, va acţiona singur”, a spus Netanyahu la tribuna ONU Iranul nu a depăşit încă linia roşie, dar este pregătit să accelereze activităţile nucleare”, a insistat liderul israelian.

„Un Iran dotat cu arme nucleare va fi mai periculos decât 50 de Corei de Nord. În faţa unei astfel de ameninţări, Israelul nu va avea altă opţine decât să se apere. Mi-ar plăcea să îl cred pe noul preşedinte iranian, Hassan Rohani, dar nu pot”, a mai spus Netanyahu, potrivit mediafax, referindu-se la recentele declaraţii conciliante ale liderului iranian.

61 comentarii

BULA 02-10-2013 - 09:54

Dar Israelul de ce detine atat de multe focoase nucleare ? Ameninta cu ele toata Europa.

pathfinder 02-10-2013 - 10:21

Israelul are arme nucleare ca sa se apere. 🙂 (hehehe)

Acuma serios: Israelul chiar e singura democratie din zona si singurul stat (cat de cat) normal la cap din zona. Si e inconjurat de state agresive… si mai putin normale la cap…

Ameninta Europa? 🙂
(stai… nu te grabi, m-am prins ca ai glumit…)

BULA 02-10-2013 - 10:30

Ce-ti mai place sa-i pupi in kur pe evrei ! Poate te invita si pe tine pe la conferinte in strainatate, iti umpli burta cu bunatati, mai pui ceva la CV si urci in grad (ca de acilea iti vin spagile).

pathfinder 02-10-2013 - 10:38

Iar o dai pe spagi.
Ti-am mai explicat odata ca nu-i cazul.
Iar in Israel am fost doar „in interes de afaceri”. Adica cu treaba.

Insa…
Asta nu e dialog civilizat.
Rusinica!!!

urbos 02-10-2013 - 12:06

Evident ca ameninta si Europa ma spurcaciune.

pathfinder 02-10-2013 - 12:32

Evident?
Hai ca poti mai mult…

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-10-2013 - 10:49

Bullh Shit, deja te obraznicisi . Despre tine se stie deja ca esti sefardit/paradit, si asupra ta efectul razelor gamma va avea efect ca si asupra …anemonelor !

Parol , esti cuprins in PROTOCOALELE de la Veseli !

BULA 02-10-2013 - 10:57

Ba prostule, eu scriu ca Israelul poate sa prajeasca toata Europa, ca sa priceapa nemtii. Ca greu mai esti de cap.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-10-2013 - 11:01

GREU , greu BullhSHIT,

Uite Angeliqa a format o DIVIZIE in BUNDESWHER care
monitorizeaza permanent afirmatiile pe bloghsor ale OBLETILOR , demni urmasi a lu’oraculu de la DAMAROAIA !

pathfinder 02-10-2013 - 11:06

Nu au deajunse focoase sa prajeasca toata Europa.
S-o pistrueze putin ar avea. Dar atat.

Am si io o intrebare: in mintea ta aia creata, de ce ar ataca vreodata Israelul Europa?
(iarasi… nu te grabi cu raspunsul… rumega putin inainte)

Lupu Ardelean 02-10-2013 - 11:21

Astepti raspuns de la un ratat si retardat?

pathfinder 02-10-2013 - 11:27

@wolfy
De ce sa nu ma/ne distreze putin?

Adi 02-10-2013 - 11:31

Din plictiseala. Ai idee citi reporteri pling dupa un razboi? Sau citi ,,analisti militari” fabricati de MRU se roaga in fiecare zi pentru un razboi ca sa apara si ei 5 minute la tembelizor?

pathfinder 02-10-2013 - 11:41

@Adi
N-am idee.
Si nici nu vreau sa am.

Prefer sa-mi ocup altfel timpul decat cu ochii holbati in tembelizor. Si daca tot e sa ma uit, prefer filmele documentare si artistice.

urbos 02-10-2013 - 12:13

Sobolinsky nu wolfy.

Gisela 02-10-2013 - 14:26

Ca germana iti pot spune doar ca Israelul are dupa USA cele mai aprciabile relatii,economice,politice si militare,amandoua sunt destepte…….

Gisela 02-10-2013 - 14:28

rectificare…
Ca germana iti pot spune doar ca Israelul are dupa USA,cu Germania cele mai aprciabile relatii,economice,politice si militare,amandoua sunt destepte…….

Antibasistul 02-10-2013 - 15:15

NU ESTI GERMANA, ESTI ANALFABETA EVREICA, asa SE VEDE DIN POSTARILE TALE!

UnUL 02-10-2013 - 15:17

Bășinel, văd că geniul tău pustiu deduce din postări naționalitatea unei persoane, ba chiar și trăsăturile fizice. Cred că ai face carieră pe post de „tata Omida”.

UnUL 02-10-2013 - 15:20

P.S. A propos de analfabeți, recunoști postările?
• „Sti bine” (cu un singur i în loc de 2 !); „nu ști” (tot cu un singur i!)
• „vor murii” (cu 2 i în loc de unul!!!)
• „acei monştrii” (cu 2 i în loc de unul, cum e corect!!!)
• „sînt ” (cu î din i !), de altfel folosirea lui î din i este generală la Bășinel.
• „persoana nongrata”
• „intrii pe net” (cu 2 i în loc de unul, cum e corect!!!)
• „poliția argentinEană”
• „să scri”, respectiv „ scri” (cu un singur i în loc de 2 !)
• „ mai bine te omora-i”
• „ Tu ţi şi foarfeca-n creier” (?!)(cu un singur i în loc de 2 !)
• „ar trebui sa fi” (cu un singur i în loc de 2 !)
• „dacă scri în englezeste, nu e bine, se poate crede ca vrei sa codifici mansoneria” (?)
• „toţi banii care-i aveţi” (corect „PE CARE”)
• „Porcii si puii care-i cumperi” (corect „PE CARE”)
• „şase raţe au scapat vi” (VII scris cu un singur i în loc de 2 !)
• „i-al dracului pe Băsescu la voi” (în loc de „IA-L”)
• „TOMI v-a veni” ( VA scris cu cratimă !!!)
• „înapoi să nu mai vi!” (conjunctivul „SĂ VII” scris cu un singur i în loc de 2 !)
• „Tare bine le sti tu (ÎTII scris cu un singur i în loc de 2, cum e corect!)
• „…esti un prost, susti niste teorii imbecile” (SUSŢII scris cu un singur i în loc de 2, cum e corect!)
• „împușcați vor sfârșii” (SFÂRȘI scris cu 2 de i în loc de unul, cum e corect!)
• „Postarile două de deasupra-s scrise” (???!!)
• „Evreii bolsevici a creat si impus cu forța comunismul (în loc de AU creat)
• „Polul prostei si marii ticalosi” (în loc de « ticăloşii », cu 2 i !!!)
• „Toți basisti-s cretini, NU ve-ți găsi NICIODATA inteligența la ei!” (VEȚI scri cu cratimă !!??)

Antibasistul 02-10-2013 - 15:39

Analfabetule NEEDUCATULE BASIST, ma-ta nu te-a invațat ca NU ai voie sa VORBESTI NEINTREBAT!

UnUL 02-10-2013 - 15:59

Se vede că habar n-ai ce e acela un analfabet. Ia mai citește postarea mea anterioară, și toate probele de analfabetism cras și de i m b e c i l i t a t e patentată pe care le furnizezi! Cât despre obsesia cu „vorbitul neîntrebat”, ești de un ridicol absolut.

Antibasistul 02-10-2013 - 16:25

Boule basist fara sapte ani de acasa, daca-i aveai STIAI CA NU AI VOIE SA VORBESTI NEINTREBAT!

Gisela 02-10-2013 - 14:18

pe cine a amenintat domnule ,gandesti inainte de a te pronunta??????
Israelul este cel mai amenintat stat din lume,este singurul Stat care se lupta impotriva haitelor Islamiste,indolenta Europei si a tarilor civilizate vor plati un tribut greu daca nu se vor trezi la realitate,lafel ca si inaintea celui de al doilea razboi mondial…..
Numai va dati pareri cu ineptii si numai si numai din burta cand e vorba de evrei sau Israel…..

tomi 03-10-2013 - 00:24

Gisela citeste aticolul aparut azi pe ZV, nu trebuie nici un comentariu, titlul vorbeste de la sine:
==Marele Muftiul din Arabia Saudită: Toate bisericile trebuie distruse. Islamul, singura religie==
Si pe cine ataca cu spumele turbarii, acesti imbecili legionari ai forumului, urbos, huhu digital, tot pe evrei, ei sint cei rai, pai da desigur ca acestor degenerati mintali le vin fonduri contra postarilor antisemite de la organizatii islamice teroriste care isi au sediile in Romania.

Radu Humor 04-10-2013 - 15:31

Măi, Gisel eşti soră cu Raşel, că de pistruiate sunteţi la fel 😆

tomi 05-10-2013 - 02:36

Radule ma faci sa rid ai humor dar pacat ca de cel negru.

urbos 02-10-2013 - 12:05

Izdraielu la furnal. Asta ca sa nu zica vreun vierme imbecil, ca as fi antisemit.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-10-2013 - 12:19

@aka kaTurboase, ca sa fii catalogat drept antisemit,
…trebuia sa fi imacar in conditie umana, ori
…tu esti doar un V I E R M E colorectal,

…Nu se stie cum se face ca PNL lu Ca Carau, tolereaza

…in MENAJERIE astfel de exemplare de VIERMI !

tomi 03-10-2013 - 00:17

VAD CA AM FOST STERS, DECI HAI SA REVIN:
POSTARE- DEDICATIE SPECIALA DOMNIEI SALE MENTORUL CAMARAZILOR LEGIUNII SFINTULUI ARHANGHEL Doru DRAGOMIR.
Dragomire, Dragomire tu chiar nu intelegi vorba buna. Adica vezi postarea imbecilului urbos-(sandu dobre), stergi atentionarea mea legata de inca o postare antisemita a idiotului ma stergi pe mine dar „perla” idiotului antisemit obsedat il lasi, nu te atingi de el, este ceva sfint. Ma omule tu esti bolnav sau beat? Chiar este asa de greu sa intelegi ca esti partas la actiuni pasibile cu pedepse ale legislatiei romane in ceea ce se refera la manifestari antisemite?

Europeanuul 03-10-2013 - 00:23

Urbos, e bolnav, nu e beat.

Antibasistul 04-10-2013 - 16:27

Boule european al lui peste, nu ai citit atent postarea lui Tomi, scrie de Dragomir ca ar fi beat sau bolnav, nu de Urbos!

tomi 05-10-2013 - 02:37

ce patisi HUHULE, doar este acelasi, nu te fa ca nu stiai.

Radu Humor 04-10-2013 - 15:38

tomi, las-o jos că măcăne !
Pe asta cu antisemitismul, că atunci te iau şi eu cu antiromânismul !
Că ura şi miştocăreala voastră vis-a-vis de cei care vă dau câte-o replică mai de Doamne Ajută se vede cu ochiul liber.
Dacă am fi noi în Israel şi ne-am purta la fel cum vă purtaţo voi pe aici, cred că am fi imediat puşi la zid !
Aşa că nu vă mai daţi loviţi, după ce jigniţi cu nesimţire pe cei, din ce în ce mai mulţi ce nu vă mai pot înghiţi nesimţirea crasă . Şi nu mă refer numai la români. Spune-mi o ţară ai cărei cetăţeni se dau în vânt după voi !
Aşa că ciocu mic, cât nu se lasă cu un nou scandal ! Tot mondial !

Antibasistul 04-10-2013 - 16:29

Excelent comentariu!

tomi 05-10-2013 - 02:40

Mai ales ca este postat din salonul 34 spitalul 9 de boli mintale.

Antibasistul 05-10-2013 - 06:16

Pe toți care spun adevarul despre voi evreii ii numiți nebuni, pe NEDREPT!

tomi 05-10-2013 - 02:57

Radu Humor, tu nu esti antisemit, pai de ce ai fi, ce ti-au facut tie evreii, doar Romania este fara evrei de peste 30 de ani. Inaitea razboiului traiau in Romania 800.000 de evrei, dupa razboi datorita bunului „tratament” al armatelor germane si romane de pe frontul de est si al ungurilor pe zona ocupata in Transilvania ramasesera in jur de 500.000 de suflete. Prin anii ’60 incepe marea emigrare spre Israel, plecau zilnic citeva vapoare din Contanta, pe atunci inca nu era trasport aerian. In anul cind am parasit eu tara in toata Romania mai erau cam 11.000 de evrei. Astazi mai sint poate cam 7000 si cu media de virsta 75-80 de ani.. Pai zau cum ai putea fi antisemit, doar nu te pui cu niste octogenari sa le cari la pumni.
Iar in vorbele tale zau ca simt cit de mult apreciezi evreii, tu esti un om bun, dreacul este rau. Si zau ca nu este bine sa postezi pe zece nickuri, asta tine de modul nevinovat in care susti ca sinteti zi de zi tot mai multi care va infuriati pe evrei. pai da sigur ca sinteti, urbos cu 10 nickuri, digital cu alte 10, tu care din ei esti radule? Cred ca digital el posteaza in stilul tau si cu taste romanesti.
Sti ce? lasa talentele, nu sint eu fraierul care sa-ti cada in mreje tataie.

Tache 05-10-2013 - 05:26

tomi…CIOCU MIC’ ……pana nu se lasa cu scandal….!!!!! Stiti bine ca TOATA OMENIREA este impotriva voastra !!!!

tomi 05-10-2013 - 05:52

Tache, ca sa nu imi calc pe cuvint, in ceea ca am zis ca nu am intentia sa replic la amenintarea ta, sti fix in kur ne doare de „lasatul glumei” sti tu Tachita, sti tu bine ca nota de plata este deschisa, cind cineva ajunge la plata plateste. Noi nu ne temem de nimeni, pina astazi din 1948, de platit pret greu au avut toti cei care au indraznit sa ne atace, pina acum Israelul nu a pierdut nici un razboi. Greselile noastre au fost insa acolo ca strategia razboiului israelian a fost mereu umanitar, incercam cu orice pret sa cistigam insa cu minimum de victime de ambele tabere, viata omului in ochii nostri are prea mare pret ca sa faci ceea ce altii fac in tara lor, Siria are 100.000 de morti in doi ani, Israelul in toate razboaiele de aparare purtate din 1948 pina astazi nu a omorit nici un sfert din aceasta cifra, noi nu vrem morti, vrem sa fim lasati in pace, insa daca sintem atacati stim sa ripostam cum trebuie, vom avea victorie strategica cu minimum de victime, mortii nu aduc nimanui onoare, asa ca Tache „ciocu mic” cei ca tine insa au de pierdut, sti bine ca nu iertam pe cei care instiga impotriva noastra, acest lucru trebuie eliminat radical, spre a nu ajunge la situatii cum au fost in anii Holocastului, asa ca Tache, inchide tu gurita, ca daca nu ti-o vor inchide altii.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 05-10-2013 - 06:13

TACHE=EUFROSIN

TACHE WANTED by USA !

Predicatorul Tache, a fugit cu banii enoriasilor via MEXIC !
Tache=EUFROSIN ,calugar in JUD. CLUJ !

Tache 05-10-2013 - 06:15

Stiti bine ca TOATA OMENIREA este impotriva voastra !!!!

tomi 05-10-2013 - 05:34

Tache, prefer sa nu dau replica imbecilitatilor tale ce le postezi, din respect pentru cei 99 % din oameni ce nu gindesc ca tine si ceilalti deraiati mintali orbiti de ura, invidie si rautate, voi cei putini si murdari, jeguri si deseuri ale societatii umane.

Tache 05-10-2013 - 06:18

TCM-istule…. sunt impresionat de numarul de cuvinte pe care le-ai folosit…. Vezi ca poti ! Tine-o tot asa !!

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 05-10-2013 - 06:10

Citat din CLASICI————————————————- ,,Că ura şi miştocăreala voastră vis-a-vis de cei care vă dau câte-o replică mai de Doamne Ajută se vede cu ochiul liber.
Dacă am fi noi în Israel şi ne-am purta la fel cum vă purtaţo voi pe aici, cred că am fi imediat puşi la zid !…”
———————————————————————–
Distinse , Domn,
Daca intradevar NOI , am fi acolo , NICI ZIDUL SFANT , nu mai ERA ,
–Si cu Basanau in frunte , NICI NISIPu , nu scapa ,

,,,TRIUNGHIUL BERMUDELOR este NUL ,fata de …capacitatile noastre !

Europeanuul 03-10-2013 - 00:21

Imbecilii urbosi la spitalul de nebuni!

Antibasistul 04-10-2013 - 16:30

Imbecilii basisti la spitalul de nebuni!

UnUL 04-10-2013 - 16:34

Ce faci, Buboșel, te plictisești singur în salon și ai nevoie de companie?

Antibasistul 04-10-2013 - 16:37

Imbecilii basisti la spitalul de nebuni!
Imbecilii basisti se plictisec in salon si va asteapta pe toți basistii acolo!

UnUL 04-10-2013 - 16:39

Bășinel, văd că nu te simți chiar bine. Sună repede să vină medicul psihiatru.

tomi 05-10-2013 - 03:01

Domnule UnUL, HUHU iarasi a fugit de la ospiciu, are internare pe viata dar vad ca reuseste sa sara pe geam, se pare ca desele caderi in cap l-au timpit si mai rau.

Tache 05-10-2013 - 05:18

tomi….UnUL este colegul tau de calculatoare din Tel Aviv. Nu poti sa intorci capul spre dreapta si sa-i spui direct ce ai de spus ? De ce trebuie sa postezi pe forum ? Puteti comunica direct !

Antibasistul 05-10-2013 - 06:19

Unul si Tomi, nu trebuie sa sunați pentru psihiatru, aveți unul permanent, de serviciu, acolo!

שׂפֿבּשׂפֿהּשׁ 02-10-2013 - 14:41

In relatiile internationale ar trebui introdusa metoda kickboxing-ului. Numai asa se vor rezolva „conflictele” intertari. Cu o astfel de lege internationala, presedintii tuturor tarilor vor fi alesi NUMAI din rindul boxerilor experimentati. Adica, de ce sa nu se rezolve conflictul dintre Iran si Israel in ring? Sa-l luam pe Netanyahu si pe Rohani si sa-i punem sa se caftreasca in ring. Ăl de-o cistiga, sa i se satisfaca cererea. Daca Netanyahu, sa zicem, ii da un cap in gura lui Rohani si-l face ko, atunci Netanyahu sa fie lasat sa se duca in Iran cu tirnacopul si sa darime fabrica de bombe atomice de-acolo. Pai, nu? Toti vor fi cistigati. Inchipuiti-va cite milioane si miliarde de dolari se vor arunca in pariuri! Dar daca Rohani i-ar da in shut in oaie lui Netanayahu si-l face ko, Rohani poa’ sa se duca in Izdrael si sa-si aleaga ce pipitza vrea el, una de-aia roscata, pistruiata si cu „vino peste mine!” Sunt atit de multe metode simple si eficiente sa rezolvam conflicte, domnule! de ce nu le aplicam?

Adi 03-10-2013 - 11:55

Asa ceva ar avea ca rezultat o eruptie de gaze de sist avind in vedere virsta venerabililor.

tomi 03-10-2013 - 00:31

VAD CA AM FOST STERS, DECI HAI SA REVIN:
====
urbos
02-10-2013 at 12:05

Izdraielu la furnal. Asta ca sa nu zica vreun vierme imbecil, ca as fi antisemit.
====
POSTARE- DEDICATIE SPECIALA DOMNIEI SALE MENTORUL CAMARAZILOR LEGIUNII SFINTULUI ARHANGHEL Doru DRAGOMIR.
Dragomire, Dragomire tu chiar nu intelegi vorba buna. Adica vezi postarea imbecilului urbos-(sandu dobre), stergi atentionarea mea legata de inca o postare antisemita a idiotului ma stergi pe mine dar “perla” idiotului antisemit obsedat il lasi, nu te atingi de el, este ceva sfint. Ma omule tu esti bolnav sau beat? Chiar este asa de greu sa intelegi ca esti partas la actiuni pasibile cu pedepse ale legislatiei romane in ceea ce se refera la manifestari antisemite?

urbos 03-10-2013 - 08:15

Unde vezi tu antisemitism ma nesanatosule?

gogu 04-10-2013 - 16:02

ciinele moare de drum lung si antisemitii de grija altuia.cum au rezistat pina acum israelienii o sa reziste si de acum incolo

tomi 05-10-2013 - 03:18

Gogule sa traiesti, vezi doar sa nu sara pe tine acesti descreierati de pe forum, trupa de legionari ai lui Papura Voda, mahalagii si copii strazilor: urbos digital huhu si ceilati zeci de nickuri pe numele lor, imbecilii vor sa ne arate ca ei este multi si tari, vor sa ne arate „revolta poporului roman” contra evreilor, spaima lumii, noi ce am fost atacati de zeci de ori de armate de sute de ori mai mari ca efectiv decit minucula armata israeliana ce de fiecare data a pus cu botul pe labe pe arabii invadatori, pe cei care voiau sa ne stearga de pe harta. Gogule, e un lucru clar si te admir ca ai curajul sa-l spui, noi vom continua sa mai existam ca stat si popor inca mii de ani timp in care alte natii vor disparea asa cum au disparut de-a lungul istorie noastre de 5700 de ani, natii de care nici numele nu a ramas.

Cezar 05-10-2013 - 02:22

Daca nu esti cu evreii te declara antisemit ca sa-ti inchida gura. Domnilor evrei se stie de catre toti cei avizati ca astazi Israelul este format din peste 80% evrei de origine khazara(popor de pe teritoriul Rusie care era agresiv, facea expeditii de cotropire, de o cruzime fara limite si vesnic insetat de sange). Cei care i-au potolit pe khazari prin sec 8-9 au fost persii (iranienii de azi) de aici conflictul fara sfarsit si razbunarea evreiasca pe actualul Iran.Oricum , in istorie , evreii au traitsi traiesc numai din conflicte, iar cand nu le-au avut le-au creat. Inselaciunea are doua componente si anume evreii khazari se considera fii lui Israel, desi ei nu au nici o legatura cu evreii adevarati condusi de Moise si faptul ca s-au atodeclarat „poporul ales” de Dumnezeu dupa ce ei l-au vandut pe Cristos trupelor romane de ocupatie si a fost rastignit.Ce se mai poate pretinde de la un asfel de melanj de rase care isi zic evrei si care au un asemenea recut glorios de conflicte din care au iesit ciufuliti rau. Si sa nu uitam ca Hitler avea filiatiune evreiasca de tip khazar, iar evreii din lagarele de concentrere nu erau dintre evreii lui Moise ci khazari (din cei autodeclarati evrei). toti astia de origine khazara care macaniti pe comentarii aveti in vedere istoria reala si nu aia care o vreti voi ca sa-i inselati pe goimi. Vezi si http://veghetorul.blogspot.ro/p/societati-secrete_19.html

tomi 05-10-2013 - 03:08

BULA iarasi postezi cu alte nume , cine dreacu va mai pica in plas idiotilor, primitivi si posedati de antisemitism orb, fara cultura, oamenii strazii, vagabonzi betivi fara servicii, va descarcati energia si ura pe evrei, incultura voastra nu va da posibilitatea nici macar sa scrieti in stil diferit decit clasicul vostru bombanit imbecil. Aveti citeva casete in craniul vostru redus si atit, il repetati mereu in mici versiuni si pe nickuri diferite, vorba ceea legionarii este multi, kakas-asi in bot.

Comments are closed.