Acasa InternationalExterne Mahmoud Ahmadinejad: Israelul va fi dezrădăcinat

Mahmoud Ahmadinejad: Israelul va fi dezrădăcinat

scris de A.P.
6 afisari

Preşedintele iranian în exerciţiu Mahmoud Ahmadinejad a declarat vineri că Israelul, considerat inamicul numărul unu al Republii islamice, va fi „dezrădăcinat”.

Mahmoud Ahmadinejad

„Vă informez, iar Allah îmi este martor, că o furtună devastatoare va dezrădăcina sionismul”, a declarat Ahmadinejad înainte ca noul preşedinte Hassan Rohani să preia funcţia, sâmbătă.

Israelul „nu are ce căuta în această regiune”, a adăugat el, în faţa unei mulţimi adunate la Teheran, cu ocazia Zilelor Ierusalimului (sărbătoarea anuală Al-Quds Day, pentru a marca solidaritatea cu poporul palestinian).

52 comentarii

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-08-2013 - 15:47

….Ka ka Allah , nu may e nimme !

…Nici Muhaiad !

urbos 02-08-2013 - 15:58

Nu are ce cauta nicaieri ma tampitule, nu doar in regiune.
Dati-i foc! Nebunu asta vrea sa vina sobolanii peste noi.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-08-2013 - 16:07

…aka kaTurboase;

…VIN , IO pheste tine , viermme !

…Azi , a fost , doar 3,7 pwe Richter !

…Pina la 8 , asteapta-ma !

pathfinder 02-08-2013 - 16:10

Sa-l cheme pe martor la judecata…

CONGO 02-08-2013 - 16:19

este o rusine folosirea deturnata a denumirii „palestinian”

numele correct este „berberi”

CONGO 02-08-2013 - 16:51

Antibasistule, sa nu uiti de Parcul de Distractii Ktziot, daca treci pe aici, iti pasez un bilet gratuit pentru toate minunile, si tobogan si piscina si leagane, ski pe dune, si cam tot ce este.

Iata cum ajungi aici: de la Beersheba il iei pe 406 spre sud, apoi o cotesti pe 211 spre Egipt, nu e mult, in total cam 70 de km. Statiunea balneoclimaterica Ktziot se vede de departe, are ziduri inalte sa nu fuga turistii fara sa plateasca.

Soarele e cam puternic prin aceasta regiune, e bine sa ai o basca model arab pe cap. Si sa nu uiti sa-ti iei vesta de pescar si sa-i bucsesti bine de tot toate buzunarele cu ziare vechi, sa le tragi o pacaleala la receptionisti.

CONGO 02-08-2013 - 16:58

Cand te apropii de poarta e bine sa strigi tare Alah-alah si sa bolborosesti ceva in timp ce faci gesture ample din maini, ca sa te deosebesc de departe.

Ce o sa ne mai distram!

ValVerde 02-08-2013 - 17:02

Nu te-ai documentat bine.
Nu ai aflat ca nu stie sa inoate, asa ca el interpreteaza mesajul tau ca o actiune vicleana de a-l atrage in cursa, sa vina la toboganu’ da apa ca sa se inece la dus.

Spune-i sa se imbrace tot asa si sa se prezinte in fata casei de bilete pentru ca e o demonstratie antisemita, anti basescu pro reincarnare intre 10:00 si 14:00 in fiecare zi, mai putin cind e revolutie in Egipt.

ValVerde 02-08-2013 - 17:04

Ahh…si spune-i sa vina fara tiganu, ca asta n-are nevoie de turban si barba ca sa ne faca sa ne distram.

CONGO 02-08-2013 - 17:16

Asa, asa, mai vorbiti (fara impunsaturi, ca nu suntem la brodat aciulea!) dragilor!

ValVerde 02-08-2013 - 17:18

Eu incerc sa te protejez, sa nu te confunde aia cu un individ cu opinii diferite de ale lor si sa te puna in situatii incomode cind dai din miini si borborosesti ineptiile tale care aduc a Coran revised, si tu te iei de mine.

Daca nu ma crezi, ne distram si pe seama ta…ce sa-i faci…

zweistein 04-08-2013 - 17:56

Huhu nu se pierde, totul se transforma, pai nu spune poetul „toate-s vechi si noi sunt toate”? Pe semne avusese o viziune despre bancile de organe.

CONGO 02-08-2013 - 17:14

Cum adica viclean, Doamne fereste, eu vorbesc de concediu in toata regula. o vacanta cu adevarat de neuitat!

ValVerde 02-08-2013 - 17:19

El crede ca tu vrei sa-i furi turbanu’ cind se da la fund…

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-08-2013 - 17:23

BRAZA VILLe ,

Wakka -i -wakka ,

Ereditara din Rrumanika !

Phura si turbanu !

ValVerde 02-08-2013 - 17:24

Cel putin nu ma dau la fund.

urbos 03-08-2013 - 03:13

Cu orice te-ai da la fund, tot degeaba, puti a cacat orice-ai face.

tomi 03-08-2013 - 04:35

URBOS, cind ai revenit din Spania? Ai vazut ma ce prapad cu trenu ala deraiat? Ma da naivi spaniolii astia, doar tu care ai lucrat din greu la proiect, sti adevarul, si eu de la relatiile mele de la SRI si Mossad. Vezi tataie, ar fi bine sa pleci in „concediu” pe vreun an in Indonezia sau Pakistan pina uita astia de caz.

tomi 03-08-2013 - 02:32

Israelul “nu are ce căuta în această regiune”
—————-
Pai vedeti de asta ma temeam si eu. Ne desradacineaza astia si pe anul viitor voi face miluim pe aeroportul international din Teheran. Ziceam ca la Har Harif era departe iar in Golan la aplicatii credeam ca-i in capatul lumii, acu fix asta imi lipseste sa ma trimeata o luna pe an in Teheran la paza aeroprtului nou al Israelului. Stiati ca eu fac miluim in hel avir si cu desradacinarea asta fix ca nu-mi cade bine, sa ai de aparat granite de la Pakistan pina la Gibraltar pe orizontala si de la Marea Neagra (unde era cindva Turcia) pina la oceanul Indian, pe verticala, zau ca va trebui sa-l trecem si pe urbos si digital la iudaism ca sa avem forte suficiente in tzahal.

Grigore 03-08-2013 - 10:41

gluma asta a ta …poate sa devina o realitate,scrie si in scripurile vechi.
„lumea se va razboi,se vor decimal,
ca apoi mandrul si inteleptii lui Dumnezeu,judeii,vor veni si salva lumea fiind
conducatorii supremi”

Tache 03-08-2013 - 10:49

Albert Pike, mare maestru iluminat, de gradul 33, a spus clar:

Vor fi 3 razboaie mondiale….si descrie exact primele 2 razboaie mondiale….

Al treilea razboi mondial va fi purtat in asa fel incat sionismul politic si islamul sa se distruga total si reciproc……

digital 03-08-2013 - 10:51

vorbește în limba română, animalule!

Antibasistul 03-08-2013 - 12:38

Grigore-i evreu.

VICTOR 03-08-2013 - 16:00

Cretinisme marca Ahmadinejad,asta e lacom, vrea mai mult de 80 de virgine !

Ziceai ca a fost „Urduros ” in Spania…ADEVARAT !Toti vorbesc de el, elegaaant .nevoie mare: Purta o basca neagra pana corbului(fara sfirc ),costum blomarin,nasturi verzi cusuti cu ata rosie,camasa alba ,cravata galbuie ….pantalonii ricati pina la subtiori …se vedeau gleznele osoase …ciorapi verzi trei sferturi…iar in picioare …pufff purta niste tenisi grii……iti lua ochii.

Educat ..pe Rambla in Barcelona … saluta statuetele …….sa-l vezi pe plaje cind a ramas in slipul lui trei sferturi (amintire din armata )….toti se uitau dupa el invidiosai…..

digital 03-08-2013 - 16:44

VICTOR
03-08-2013 at 16:00

o vrea pă mătta, mă, în primul rând!

urbos 03-08-2013 - 17:07

N-o vrea pe ma-sa. N-a vrut-o nici dracu pe puturoasa aia in afara de un handicapat circumcis roscat si clapaug, care i-a devenit tata. Groaznic!

tomi 03-08-2013 - 17:33

Grigore
03-08-2013 at 10:41

gluma asta a ta …poate sa devina o realitate,scrie si in scripurile vechi.
“lumea se va razboi,se vor decimal,
ca apoi mandrul si inteleptii lui Dumnezeu,judeii,vor veni si salva lumea fiind
conducatorii supremi”

———————————-

GRIGORE, esti un om bun, iar vorbele tale sint din aur. Imi plac oameni care cred in Dumnezeu si refuza ura de semeni cum multi de aici o fac.
Si chiar asta voiam sa-ti zic de acesti soli ai Diavolului ca urbos, digital, ereticul, tache, antibasistul, salut, care de acum te vor dusmanii si vor arunca blesteme peste tine ca ai zis cuvintul lui Dumnezeu. Insa nu te teme, sintem noi aici si te pazim, de noi se tem aceste bestii legionare de nu mai stiu nici de mama lor, sa-i vezi cum se duc noptile sa doarma prin pivniti ca sa nu-i gasim.

urbos 03-08-2013 - 17:38

Ma ji dane, dumnezeul tau e o pocitanie cu coarne si copite, un scelerat, un criminal asa cum sinteti toti cei care credeti in asa ceva. Dumnezeul crestinilor nu are legatura cu oroarea voastra.
Iar biblia voastra e o inventie pentru neamu vostru troglodit.

tomi 03-08-2013 - 17:41

Tache
03-08-2013 at 10:49
Al treilea razboi mondial va fi purtat in asa fel incat sionismul politic si islamul sa se distruga total si reciproc……
======================
Tache-Ianche, in ceea ce te referi la soarta islamului ai dreptate, dar poporul lui israel va trai in vesnicie, fara ca cineva sa reuseasca sa-l nimiceasca. Iar la disparitia islamului noi vom contribui cu un mic procent, mare lovitura contra lor o vor da chiar crestinii cind vor intelege ca civilizatia este in cel mai mare pericol in care s-ar fi gasit vreodata. La fel o mare parte din islam va disparea prin autodistrugere-vezi Siria, 120.000 morti in 2 ani.

tomi 03-08-2013 - 17:47

Ma loaza, URBOS, vad ca dai mult din gura, te cauta baietii pe rupte ca sa le povestesti cum a fost in Spania cu atentatul de tren din iulie 2013. Se zice ca erai foarte aproape si ai avea multe de povestit. Cred ca esti mintrdu de cei 80 de morti care au semnatura ta pe frunte. Fugi bestie cit mai departe pina nu dai de dreacu.

urbos 03-08-2013 - 17:48

Dusmanii cei mai mari ai crestinilor nu pot fi altii decat ucigasii lui Hristos, adica voi. Asa ca pune-ti pofta-n cui ji dane, daca va mai exista o mana de lepre asa zis crestine care sa moara pentru voi, neam blestemat, o sa fie prea putin ca sa va salveze. Locul vostru e in foc.

zweistein 04-08-2013 - 17:46

@ Tomi

Islamicii aia care au omorat-o pe printesa Diana, ca doar a crapat in masina lor, totusi umbla la costum si pantofi-cravata, sau e imbracati in beduini?

Nu cred ca a facut bine s-o omoare chiar asa.

ValVerde 02-08-2013 - 17:37

Mahmoud Ahmadinejad
Ce-i al lui e-al lui: e mai frumos ca Basescu (dar nu cu mult)

jan dinu 02-08-2013 - 18:31

— Cata ipocrizie la MAHMOUD —
In timp ce secta – SUNNI – ( arabii palestinieni )ataca cu bombe moskeile
shiatzilor in IRAQ pentru diferente doctrinare in cadrul islamului
asta se declara – marele aparator al palestinienilor – !
Nu stiu cum ar fi acestia daca ar detine bombe atomice …
dar cu ALLAHUL shi profetul Mahomed ar da foc pamintului dupa
– KORANUL – lor ( o facatura dovedita ) de experti neutri
asha cum shi – mormonii – au gasit inspiratiile din – Biblie judeo- crestinilor!
JD-USA

urbos 02-08-2013 - 18:38

Ce-i aia „judeo-crestin” ma talambule? Ca si cum ai spune satano-dumnezeiesc.
Omoara-te dreacu.

jan dinu 02-08-2013 - 18:42

— corectez — pentru o shi mai buna intelegere :
— hebraic– (care au dat originea Bibliei )…
JD-USA

urbos 02-08-2013 - 18:51

Biblia e o facatura ji daneasca, mituri furate de la alte popoare, insailate si modificate astfel incat sa se structureze intr-o „istorie” a evreilor si in inventarea unui dumnezeu evreiesc(o oroare evident).
Este un fals, evenimentele respective neputand fi demonstrate stiintific. Ceea ce este de luat in seama, sint doar miturile, curatate de elementul evreiesc, ele avand semnificatii pentru intreaga omenire, mituri intalnite si la egipteni, sumerieni, iranieni, indieni etc.

pathfinder 02-08-2013 - 18:57

Nu mai pui la socoteala ca de fapt Dacii au fost primii europeni monoteisti.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-08-2013 - 20:02

…Pathablogerilor ORANJGUTAN :

Istoria a confirmat ca d;akkino erau HOTZII pomeniti de Herodat si Sophocles >MUKLESs!

tomi 03-08-2013 - 04:44

Urbos, eu inteleg cit esti inca de agitat dupa atentatul din Spania, dar totusi trebuie sa te corectez ca BIBLIA era scrisa cu multe sute de ani inainte sa apara alte popoare de care vorbesti tu. Ca acele popoare noi au invatat din BIBLIA evreilor sint de acord. Ma tataie, vad ca esti scurt la memorare, de cite ori trebuie sa-ti reamintesc ca Hristos, fiul Domnului a fost evreu, nascut din mama evreica Miriam sau cum zici tu Maria, si l-au botezat la 8 zile prin legea iudaica, Hristos fiind circumcis, si crede-ma ca nimeni nu i-a lipit la loc pirpirica ….,de acord gulie?

BULA 02-08-2013 - 19:24

Evreilor, tineti-va bine ! Cand va dezradacineaza Mahmoud asta, sa nu va pierdeti sacii cu bani, sa fiti dupa aia nevoiti sa munciti. Ca de la munca va imbolnaviti rau si va cade parul, dar de la bisnita, ba.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-08-2013 - 19:58

PHAllusule , primul gest al mujahedinilor ar trebui sa fie :

Retragerea gratuita a Sinplatinului si Cisplatinului in Rromanica !

Suplimentarea Bismhutului si al Haloperidolului la cei cu LUES in faza TERTZIARA !

PssT; Megatroznita LIVE !

UnUL 02-08-2013 - 21:17

ASTA DELIREZĂ CA DE OBICEI. NOROC CA I SE TERMINĂ MANDATUL.

andra 02-08-2013 - 21:35

Televiziunea de stat iraniana: Mesajul presedintelui Rohani a fost distorsionat: http://www.haaretz.com/news/middle-east/1.539410

Tache 03-08-2013 - 08:02

Evreii NU au o pozitie buna !! In lumea de astazi asistam la DEMOCRATIZAREA omenirii. Pur si simplu elitele pierd PUTERE, in favoarea iobagilor.

Castiga cei care SUNT IUBITI. Pierd foarte tare CEI CARE SUNT URATI SI DISPRETUITI.

Exista o democratizare in domeniul biologiei, in primul rand. Himerele sunt create in fiecare zi, in fiecare colt al Pamantului. Nu intru in amanunte. Cine vrea amanunte, le poate avea aici :

http://www.blacklistednews.com/Human-Animal_Hybrids:_Sick_And_Twisted_Chimeras_Are_Being_Created_In_Labs_All_Over…/27282/0/0/0/Y/M.html?morestories=obinsite

Tot ce se intampla m-a facut sa-mi aduc aminte de Teoria Yin si Yang. Aceasta teorie spune ca Yin dus la extrem se transforma in Yang, iar Yang dus la extrem se transforma in Yin. In inima Yangului exista Yin, iar in inima Yinului exista Yang.

Exemplu : libertatea dusa la extrem face sa rezulte tiranie. Tirania dusa la extrem face sa rezulte libertate. In inima libertatii exista tiranie, cei care comploteaza si isi doresc tirania. In inima tiraniei exista libertate, cei care comploteaza si isi doresc libertatea.

Totul pe acest pamant este Yin si Yang !

Internetul a fost inventat de catre DARPA ca cel mai dur instrument de spionaj si control, din istoria omenirii. Rolul principal al internetului este de a spiona si controla cetateanul de rand. Realitatea a vrut sa difere.

Tocmai pentru ca internetul este cel mai teribil instrument de spionare si control, mie mi s-a intamplat sa ascult, prin intermediul internetului, discutiile din casele multor romani. Total accidental. Folosesc un program VOIP, Voice Over Internet Protocol, pentru a avea convorbiri telefonice mai ieftine. Si mi s-a intamplat, datorita erorii programului, mai ales in timpul unor evenimente importante politic care s-au intamplat in Romania, sa aud fara sa vreau, ceea ce discuta romanii in casele lor.

Asa mi se intampla si pe vreamea lui bunica. Bunica avea telefonul cuplat cu cel al vecinului si, cand ridicam inoportun telefonul, pentru a da un telefon, auzeam ce vorbea cuplatul.

Pe vremea Securitatii de trista amintire existau microfoane peste tot, dar Securitatea nu avea personal pentru a asculta convorbirile. Ascultatul convorbirilor este foarte cronofag, consuma foarte mult timp. Ca sa-mi ascult nevasta cum ma inseala cu vecinul, timp de 5 ore, trebuie sa-mi pierd 5 ore din viata. Securitatea avea microfoane PESTE TOT, dar NU-I FOLOSEAU MARE LUCRU ! Din lipsa de personal. Iti trebuie milioane de persoane pentru a asculta cetatenii unei tari.

Dar acum ascultarea s-a DEMOCRATIZAT. Daca stii numarul de telefon, poti asculta telefonul, folosit ca microfon ambiental, de oriunde din lume. Un cetatean din Romania poate fi ascultat de catre un cetatean din Indonezia. Indonezianul nu stie romanestea, dar pentru asta exista programe de calculator, care transforma vocea in litere scrise, iar alte softuri traduc literele scrise, cu acuratete de 80%, ceea ce este mai mult decat suficient. Nu stiu precis si cu siguranta, dar asa imi imaginez eu, pe baza incidentelor care mi s-au intamplat.

Ma gandesc ca acest fenomen se desfasoara de foarte mult timp, cu mult timp inainte ca oamenii sa banuiasca ca ar putea fi ascultati….

zweistein 04-08-2013 - 18:01

Vorba lunga, saracia cuibului. Si legionar intr-un picior, ghici Tachita ce-i?
Acest articol este el lung, dar nu este indeajuns de taios, parca nu ar fi scris de Tache.

Dar, tot e bine, poti sa te stergi cu el la fund fara nici un pericol.

UnUL 04-08-2013 - 14:09

Din fericire, nebunul ăsta a încetat să fie președintele Iranului; e doar un dobitoc care vorbește singur să se afle în treabă.

zweistein 04-08-2013 - 14:16

Adica ar fi mai bine sa taca si sa faca?
Tu esti sunni, sau ce?

UnUL 06-08-2013 - 16:54

Nu, ar fi mai bine să crape dreakului.

andra 04-08-2013 - 15:33

Dimitri Medvedev desprea Primavara Araba si altele: Occidentul se comporta in Orientul Mijlociu ca un elefant intr-un magazine de portelanuri: http://www.agerpres.ro/media/index.php/international/item/214396-Dmitri-Medvedev-Occidentul-se-comporta-in-anumite-regiuni-ca-un-elefant-intrun-magazin-de-portelanuri.html

andra 04-08-2013 - 15:49

Israelul s-a schimbat in ultimii doi-trei ani, tanara generatie avand alte asteptari din partea autoritatilor.

Pana la proba contrarie, noul presedinte Iranian merita increderea occidentalilor: http://www.haaretz.com/news/middle-east/.premium-1.539566

zweistein 04-08-2013 - 17:38

da cand scrii gogonele d-astea ai voalu tras bine pe ochi?
ca daca te scuipa toti poti sa faci chiar si conjunctivita, care da apoi in otita si nu mai auzi muezinu

Comments are closed.