Acasa InternationalExterne Masacrul din Utoya. Anders Breivik îl admira pe Vlad Tepeş VIDEO

Masacrul din Utoya. Anders Breivik îl admira pe Vlad Tepeş VIDEO

scris de M.A.
9 afisari

Un film împotriva Marxismului, Multiculturalismului şi Islamului postat pe internet este atribuit lui Anders Breivik, autorul masacrului din Utoya. 

Anders Breivik

Anders Breivik inarmat

Potrivit presei din Norvegia, filmul a fost postat pe YouTube de utilizatorul BerwickAndrew, fiind evidentă asemănarea cu numele atacatorului din Oslo, Anders Behring Breivik. Chiar dacă la finalul filmului, Anders Breivik apare în mai multe ipostaze, inclusiv înarmat, poliţia nu poate afirma cu certitudine că a fost realizat de acesta.

Din cauza politicilor sale, YouTube a incercat sa elimine filmul de aproximativ 12 minute, “Knights Templar-2083” (2083 – A European Declaration of Independence), care este structurat în patru capitole: The Rise of Cultural Marxism, Islamic Colonialism, Hope and New Beginig.

Islamul este descris ca principala ideologie a genocidului, dar, înainte de începerea noii Cruciade, trebuie decimat Marxismul cultural. De altfel, în film se precizează că Marxismul cultural înseamnă Multiculturalism, iar corectitudinea politică este echivalată Marxsismului cultural.

Multiculturalismul este o idee anti-europeană a urii, care are scopul de a distruge tradiţiile şi culturile europene, creştinătatea europeană, identităţile europene şi chiar statele naţionale europene ”, se afirmă în film.

De asemenea, în filmul atribuit lui Anders Behring Breivik, este prezentat şi Vlad Ţepeş, care este considerat unul dintre cei mai importanţi luptători creştini împotriva islamizării Europei.

Vezi VIDEO


Watch Knights Templar 2083 – Movie Trailer in Entertainment | View More Free Videos Online at Veoh.com

32 comentarii

YAAKOV 24-07-2011 - 11:39

Asocierea este nepotrivita. Ce are in comun tampitul asta cu Vlad Tepes ?

Impaler 24-07-2011 - 12:02

@ YAAKOV
De ce zici ca asocierea e nepotrivita? Breivik il admira pe Vlad Tepes (alaturi de El-Cid, Sobieski etc) pentru lupta sa impotriva musulmanilor invadatori.

YAAKOV 24-07-2011 - 12:24

Vlad Tepes nu omora nevinovati. El ii belea pe turci si pe hoti.
Extremistul asta este un schizofrenic. Numai un bolnav psihic poate sa faca ce a facut el.

Impaler 24-07-2011 - 12:53

Mda. La fel am invatat si eu la istorie, in scoala generala. In liceu se nuanteaza putin si se explica, ca nu e chiar asa (cel putin asa era pe vremea mea, nu stiu ce se mai invata acum).
E cam dificil sa-l judeci pe Vlad Tepes prin prisma valorilor sociale de acum.
A omorat o gramada de nevinovati. Asa erau timpurile. Li se parea normal. Care pe care.
De exemplu, nu cred ca toti sasii pe care i-a omorat in aprilie 1459 erau toti vinovati. Este vorba despre 41 de negustori sasi trasi in teapa si alti 300 arsi de vii. (asta este dintr-o carte de dinainte de 1989, ca sa nu ma acuzi ca citez vreun revizionist al istoriei din zilele noastre)
Cat despre Breivik, sunt de acord cu tine. Ii lipsea mai mult de o doaga.

YAAKOV 24-07-2011 - 13:04

Tepes a avut de rezolvat „o problema” cu sasii, care ii finantau pe dusmanii lui. Nu confunda lucrurile !

urbos 24-07-2011 - 13:14

Tu esti nou pe forum ma …………..?

Revenind la subiect, Tepes era clar nesanatos si omora si nevinovati bineinteles, asta fara legatura cu sasii ale caror povesti, ca si altele, e posibil sa fi fost exagerate.

YAAKOV 24-07-2011 - 13:26

Si tu calci pe melcii care se plimba pe alei dupa ploaie. Recunoaste ca asa faci. Cand esti in varful piramidei si te mentii acolo prin forta si teroare, ca asa e regula jocului, este normal sa afectezi si fiinte nevinovate. Nu-l face pe Tepes nebun. Poate ca era putin paranoic, dar schizofrenic sigur n-a fost.

urbos 24-07-2011 - 13:34

Lasa dreacu vrajeala asta cu varfu piramidei, te-oi fi crezand si destept. Era psihopat. Din punct de vedere istoric personajul e fabulos, merita probabil o mai mare notorietate.
Tu mesteci de fapt cliseele alea cretine de cand erai mic si ti se spunea cat de drept era dementul asta. Si revenind si la varful piramidei, mai toti erau dusi cu capul, dar asta i-a intrecut pe multi.

Impaler 24-07-2011 - 14:01

Urbos,
O sa fac abstractie de limbajul folosit de tine. Am observat ca esti mai „acid” in postari.
N-a zis nimeni ca nu au fost si exagerari despre Vlad Tepes.
Ma rog, mai interesant mi se pare de comentat mesajul din filmulet. De exemplu citatul asta “Multiculturalismul este o idee anti-europeană a urii, care are scopul de a distruge tradiţiile şi culturile europene, creştinătatea europeană, identităţile europene şi chiar statele naţionale europene ”

urbos 24-07-2011 - 14:10

Si tu zi asa, esti nou pe forum a?

YAAKOV 24-07-2011 - 16:09

Din ce am observat eu, majoritatea musulmanilor au fost adusi in Europa, ca de cucerit nu aveau cum sa o cucereasca. Cine a turcizat Germania, nu americanii si sefii lor (nu mai zic cine sunt), ca sa faca acolo un amalgam si sa nu se mai puna problema „rasei pure” ? Sunt musulmanii de vina ? Ei s-au dus sa castige mai bine.
Asa ca ce sa avem cu musulmanii, ca nu ei au fost la baza acestui fenomen.
Sunt de acord cu matale, ca trebuie ca fiecate comunitate (popor) sa-si apere teritoriul pentru care s-au luptat stramosii, mai ales acum cand suntem prea multi pe planeta si nu se stie cine va trai si cine va muri de foame.

Urbos se vazu cu sacii in caruta si e in stare sa accepte orice bazaconie, numai sa ramana patronas, sa aiba bani de gagici si coniace, sa doarma cat vrea dimineata si sa munceasca altii pentru el.

Impaler 24-07-2011 - 14:11

@ Urbos

Adica? Nu inteleg.

urbos 24-07-2011 - 14:15

Ce nu intelegi, zi care esti, ce-i nickul asta?

Impaler 24-07-2011 - 14:22

Vad ca ti-a casunat pe mine. Impaler, de la Tepes, in engleza.
M-a mancat undeva sa iti raspund.
Am crezut ca este un forum de discutii, nu de injuraturi si reactii paranoice.
Pur si simplu mi s-a parut interesant subiectul si mai ales, ideiile exprimate in filmulet. Am vazut ca YAAKOV isi exprimase o idee.
Desi dezaprob gestul lui Breivik, multe dintre ideiile sale mi se par ok.
Imi pare rau daca te-am deranjat cu ceva.
Sunt nou pe forum, dar siteul il citesc de aproape trei saptamani.

urbos 24-07-2011 - 14:37

Lasa-ma bre ca stiu ce e ala impaler, io te-am intrebat daca esti nou pe forum si te faceai ca n-auzi. Multi isi dau mai multe nickuri p-aici ca sa faca pe desteptii sau fac pe nou venitii ca sa nu si-o ia pe coaja dupa cate tampenii au insirat, d-aia ti-am zis.
Iar ideile aluia sint niste prostioare, care devin imbecilitati cand te aduc la stadiul de psihopat care alearga oamenii pe o insula ca-n filmele de groaza.

Impaler 24-07-2011 - 14:48

Mie nu mi se par chiar prostioare. In moemntul in care distrugi natunile care alcatuiesc Europa, le distrugi traditiile si cultura, inlocuindu-le cu un surogat, e foarte usor sa transformi continetul intr-o prada usoara.
Nu ma refer aici neaparat la islam, desi este ingrijorator ca a inceput sa capete o pondere tot mai mare in regiune.
Ci in primul rand la hraparetele multinationale care ar face orice pentru a-si imparti lumea pe fata.
Un individ care nu mai apartine unei natiuni, unei comunitati unite pe baza de limba, traditii si valori comune, va fi mult mai usor de manevrat.

urbos 24-07-2011 - 15:37

Cine si cum le distruge?
Istoria nu sta pe loc. Ce numesti tu natiuni, n-au fost dintotdeauna. Se nasc, dispar, altele se pot naste, se tranforma.
O Europa divizata e o prada usoara. D-aia se si zvarcolesc multi sa-i puna bete-n roate, de la americani, brianici la rusi si altii, in timp ce printre dusmanii ei cei mai inraiti sint ji danii, mult mai periculosi decat musulmanii.
Europa are sansa sa ramana pastratoarea valorilor libertatii si civilizatiei, iar a renunta la pretentiile tampe, la dusmaniile istorice dintre natiunile eruropene reprezinta o proba de maturitate, un pas inainte spre civilizatie. Tocmai asta trebuie depasit, sentimentul apartenentei la un grup si intoleranta fata de ceilalti, pentru a deveni un individ apartinand unui alt tip de societate. Deci nu pierzi nimic, ci castigi. Ce ai cu adevarat nu-ti ia nimeni.

Impaler 24-07-2011 - 15:56

@ Urbos Da. Europa trebuie sa ramana pastratoarea valorilor libertatii si civilizatiei. Dar asta nu trebuie sa insemne distrugerea apartenentei la natiuni. Nu trebuie insemne distrugerea traditiei, distrugere credintelor.
O Europa a natiunilor nu inseamna intoleranta. Iar aparteneta individului la valori comune nu inseamna ca trebuie distruse traditiile si credintele unui popor.
In momentul de fata, asta se intampla. Individul este transformat in cumparator teleghidat.
Consumator fara discernamant, fara valori morale.
Gestul lui Breivik este monstruos.
Dar, din pacate are dreptate.
Vor sa ne spele creierul, sa ne stearga identitatea, limba, aparteneta la natiuni, traditiile si credintele.
O Europa democratica este o europa a natiunilor, nu una a amestecului aberant de rase si culturi.
Mancati prune cu pepene si beti lapte batut cu bere. Rezultatul este evident.
Din pacate, ce se intampla acum in UE seamana izbitor cu URSS.
Numai ca totul este invelit in ambalaje mult mai atragatoare, iar individului i se lasa impresia ca traieste in democratie.
Care democratie? Democratia promovata acum de la Bruxelles seamana cu cea promovata de Hitler si Stalin.

urbos 24-07-2011 - 16:34

Dar cine distruge traditiile? De unde ai dedus ca se intampla asa ceva? Din contra.
Unde vezi tu distrugerea traditiilor?
Unde e asemanarea dintre UE si URSS, cand in URSS aveai natiuni subjugate si tinute cu forta in dictatura?
Democratia lui Basescu seamana cu a lui Hitler sau Stalin, de la Bruxelles nu vine asa ceva.
Am impresia ca tu vezi treaba asta din perspectiva romaneasca, insa Romania e condusa de niste jeguri incapabile si ticaloase, care, abia aici te aprob, ajung sa distruga tara si poporul asta cu tot cu istorie, traditii, libertate etc. Dar asta e prostia noastra, ca ajungem inghititi ca niste rahati, in loc sa profitam de sansa de a fi cineva intr-o Europa civilizata si prospera.

YAAKOV 24-07-2011 - 17:05

Pai cum sa vina domnule de la Bruxelles, ca acolo este instalat Comandamentul Central al CIA pentru Europa de Vest si Basescu este sluga americanilor ? Ce ai, esti beat ? In Europa numai Franta avea o voce distincta, dar si acolo l-au pus americanii pe Sarkozy. Lasa gargara, ca tu esti din asta facut cu parale dupa ’90 si cat iti merg afacerile (sau ai impresia ca merg) bati palma si cu dracu.

urbos 24-07-2011 - 18:21

Ce e ma paduche te-ai trezit cu fundu-n sus?

YAAKOV 24-07-2011 - 19:56

Ba sula, mie mi se rupe de injuraturile tale si daca ma pun pe tine te fac de cacao, de nici dracu nu-ti mai ia in seama ce scrii p-aci.
Limiteaza-te la ce este de bun simt si nu mai generaliza prostiile tale.

urbos 24-07-2011 - 20:00

Faci pe ma-ta de cacao. Dupa ce ca esti prost mai strigi si-n gura mare.

YAAKOV 24-07-2011 - 20:08

Ba securistule privatizat, nu-ti mai varsa pe forum toate ideile care ti-au incoltit in creierul tau, ala atrofiat, cand stateai inchis la cazarma.

urbos 24-07-2011 - 20:14

Hahaha, hai ma nu fi prost asa, lasa lumea sa se dumireasca mai greu cat esti de cretin, nu asa din prima.
Io n-am cum sa fiu securist, pentru ca n-aveam cum eram prea mic. Pe de alta parte urasc securistii, ce dracu esti prost asa?
Vezi ca mananc papagali ca tine cate cinci la micu dejun, mai vino cu intariri, ca si-asa ma plictisisem pe forum, am chef de scandal. Da tot ce poti din tine vierme!

Ciu Huhu 26-07-2011 - 14:38

Acilea la Ziua Veche-i un articolas care afirma ca nebunul norvegian ce a ucis pe insula 90 de oameni avea un angajat in Romania, dupa cum scri pari sa fi angajatul lui!

nimeni 24-07-2011 - 14:29

care esti domle doctor de cap, pe aici?

flacaul asta e psihopat clasic. extrem de atent cu tinuta lui, extrem de atent la detalii , chiar inteligent – lovit bine la mansarda dar asta nu se vede la poza.
el putea imbratisa orice cauza , si tot la o baie de sange ajungea pentru ca motive isi gasea oricum.

vlad tepes s-a incadrat in obiceiurile timpurilor si locurilor . eliminarea fizica a oricarui adversar , cruzime la maxim pentru ca doar asa putea sa ajunga dar mai ales sa se mentina in varf .
ramane insa o mare figura istorica si un excelent tepuitor de turci . si nu fara motiv.

GLONTUL 24-07-2011 - 16:34

lUATT-I MEDALIA SI POSTUL LUI „tokes”,ASTA E PRECUM BANDITUL DE NORVEGIAN CARE A TRAS IN MULTIME.Faceti-i un control la CAP , asta a ramas cu o jumatate de creier de la accidentul de prin anii 90,prin UNGARIA parca.

Ereticul 25-07-2011 - 02:10

Nu pot sa nu remarc asemanarile dintre criminalul – cretin – pro-sionist norvegian, asasin al propriei rase, si unul dintre forumistii nostri:
– amandoi se declara anti-arabi.
– amandoi se declara pro-israel.
– amandoi se declara „de dreapta”.
– amandoi urasc marxismul.
– amandoi sunt „crestini” (cu mentiunea ca in cazul forumistului nostru e vorba de un sectant, iar celalalt pare a fi mason).
Apare in acest caz intrebarea legitima: o sa traim momentul cand o sa-i cedeze nervii si forumistului nostru, si va purcede la un atentat impotriva negroteiului care-i este presedinte?

YAAKOV 25-07-2011 - 07:43

Alamar freaca dusumelele prin America si vine acasa frant de oboseala, nu-i mai arde de nimic. Cand se duce la biserica sectantilor doarme din picioare, ca caii primariei.

meridor 27-07-2011 - 19:09

De-ar fi sa-i luam pe toti la rând,

Si actualii dar si fostii,

Cei mai destepti de pe Pamânt

Au fost întotdeauna…PROSTII.

Nu te ruga la ursitoare

Sa-ti faca-n viata ta vreun rost,

Mai bine urla-n gura mare:

„Iubite Doamne, fa-ma…PROST!”

De ce sa tragi ca la galera,

Sa-nveti atâtea fara rost,

De vrei sa faci o cariera

Ajunge numai sa fii…PROST.

În lumea asta cu de toate,

Unde se-nvata contra cost,

Pacat ca nicio facultate

Nu da si diploma de…PROST.

Avem impozite cu carul

Dar înotam în saracie,

Si ce buget ar avea statul

Dintr-un impozit pe…PROSTIE.

Ei sunt ca iarba, cu duiumul,

Sa nu-i jignesti, sa nu-i împrosti!

O, Doamne, de ne-ar creste grâul

Cum cresc recoltele de …PROSTI.

Si-n lumea asta rasturnata,

Unde cei strâmbi sunt cei mai drepti,

Savantii nostri mor de foame

*Si numai PROSTII sunt destepti.

Ciu Huhu 28-07-2011 - 01:58

Vorba aia: prost sa fi noroc sa ai, asa ca lichelele portocalii-basiste!

Comments are closed.