Acasa InternationalExterne Reuven Rivlin, noul preşedinte al Israelului

Reuven Rivlin, noul preşedinte al Israelului

scris de A.B.
2 afisari

Israelul are un nou preşedinte, al zecelea de la înfiinţarea statului din 1948. Reuven Rivlin va prelua atribuţiile oficiale luna viitoare de la Shimon Peres.

Reuven Rivlin

Reuven Rivlin

În vârstă de 74 de aniReuven Rivlin îl va înlocui în funcţia de preşedinte pe Shimon Peres. Provenit din partidul de dreapta Likud, este avocat de profesie şi a condus Parlamentul de la Ierusalim.

Vreau să le mulţumesc celor care m-au votat, celor care au avut încredere în mine. Cei care nu m-au votat vor avea încredere în mine în viitor”, a spus noul preşedinte israelian. „Ştiu că veţi da tot ce aveţi mai bun ca preşedinte şi vă promit că vom colabora foarte bine, pentru că avem o experienţă comună”, a replicat premierul Benjamin Netanyahu. Reuven Rivlin a fost votat de peste jumătate din membrii parlamentului israelian. El este recunoscut ca oponent al înfiinţării unui stat palestinian şi susţinător al coloniilor evreieşti.

35 comentarii

CONGO 11-06-2014 - 14:07

Noi il avem pe domnul Basescu ales chiar de popor, si inca cu majoritate mare, cine stie daca nu chiar si absoluta, caci multi au fost indrumati gresit cand sa voteze, toate babele cand au intrebat „unde e maica pentru domn Basescu?”, ticalositii de la PSD le-au aratat casuta cealalta.

urbos 11-06-2014 - 15:28

Un animal, o bestie criminala tipica.

pathfinder 11-06-2014 - 15:41

http://en.wikipedia.org/wiki/Urbos

Vezi ma ca nu esti prost?
Trenuri, gari, deschilotate…

tomi 11-06-2014 - 17:32

Mai sant uimit, acesta, adica urbos este capabil de asa ceva? = operation without an external electrical supply? Pai erau vremuri ca mintea lui nu functiona nici cuplata la o centrala atomica.

Cioxe 13-06-2014 - 21:28

Da, dar iti amintesti ce s-a-ntimplat cind mintea ta era cuplata la Cernobil ?

tomi 16-06-2014 - 01:38

Ai primit solda de la Digi…?

tomi 16-06-2014 - 01:41

Ce sa-i faci, lumea plina de minuni, exploziile solare fac ravagii, uite pana si mortii mai vin sa posteze pe z.v.. Cei ma si cu rusii astia, iau banii si-i beau pana la ultimul cent. Apoi nu mai posteaza doua saptamani ca uita c-ar fi fost platiti.

UnUL 11-06-2014 - 17:26

Iar te-ai uitat în oglindă și ai tras concluzii, Scârboșel?

tomi 11-06-2014 - 17:34

MAI URBOS TU ARATAI MAI BINE CAND AVEAI 74 DE ANI? he he he… PTIUU!

UnUL 11-06-2014 - 17:39

El a arătat înfiorător la toate vârstele; noroc că nu-i putem vedea moaca că (cacofonie deliberată) ne-am speria.

salut 11-06-2014 - 17:42

L-ai vazut pe „domnu’ tomi” pe forum, rablagitule, si n-ai scapat ocazia sa-i pleznesti o limbuta catifelata peste coor, asa-i ? Punem pariu ca in mai putin de 10 postari de acum incolo ii sugi si poola, cum faci deobicei?

UnUL 11-06-2014 - 17:49

Salaud, ești nițel tâmpit. Ia uită-te puțin la orele postărilor. Prima a mea e de la 17 și 26, deci cu 6 minute înainte de a intra dl. Tomi pe forum.
A doua a fost un răspuns la dl Tomi, dar nu face decât să o dezvolte pe prima.

salut 11-06-2014 - 18:03

Hahahaha, de ce nu pui o postare de ieri, rablagitule, ca sa zici ca nu ii sugi poola lui „domnu’ tomi”?

Prostalane, pe bune, cum reusesti sa zici ca ceva e negru, cand e, cat vaca, alb?

Tomi a postat la 11-06-2014 at 17:34, tu ai postat la 11-06-2014 at 17:39, pe postarea lui tomi, la cinci minute dupa. Ce tot o intorci cu postari de nu stiu cand?

Ce structura mentala ai de iti poti inchipui ca ii vei convinge si pe altii de aberatia asta? Tu crezi ca sunt numai basisti pe forum?

tomi 11-06-2014 - 18:32

Va rog din suflet, nu-l jigniti pe domnul „salut” am ramas uimit ca stie sa numere pana la cinci, adica a reusit sa rezolve integrala dubla din diferentiala cromozomica a diferentei timpului ancestral de la ora postarii mele si cea a domnului UnUL. Domnilor este senzational acest domn salut, venit din colhozul lui unde nici scoala nu exista a reusit sa-l depaseasca pe Einstein.
CITEZ (spre a nu fi inculpat de plagiat) :== Tomi a postat la 11-06-2014 at 17:34, tu ai postat la 11-06-2014 at 17:39, pe postarea lui tomi, la cinci minute dupa.== Culmea este si faptul ca domnul salut a constatat si data exacta a postarilor ce erau in aceeasi zi insa in timpuri paralele.

salut 11-06-2014 - 18:39

Chinuit, mai strulete, chinuit. Zi-i lui NuLUL sa-ti trimita o poezie despre mine, o sa zici ca tu ai compus-o, ca orice jid-an hotz, iar NuLUL o sa fie fericit ca l-ai bagat in seama si o sa-ti suga poola, c-asa e el, mai sluga din fire.

UnUL 11-06-2014 - 19:40

Salaud, asta spuneam și eu, boule! ASTA ERA A DOUA POSTARE, PRIN CARE I-AM RĂSPUNS DOMNULUI TOMI, ȘI CARE RELUA IDEEA DIN PRIMA MEA POSTARE DE DINAINTE CU 6 MINUTE DE PRIMA POSTARE A DOMNULUI TOMI. Știi ce e aceea PRIMA și A DOUA? Chiar că ești cretin !!!

Cioxe 14-06-2014 - 06:42

Mey domnu’ UnNUL , te pomenesti ca-mpreuna cu plotoneru’ Tomi … sinteti manechini la Apaca ?
Mey zgubiliticilor …mey lakenzoneilor … i-ote la ei !

UnUL 14-06-2014 - 07:42

Oi fi eu frumos, dar nu am fost niciodată manechin; ăsta e apanajul lui Trădiceanu. 🙂

Gisela 12-06-2014 - 09:04

Tipul de om penibil,reactii anormale,paranoice,negativist la orice si cu oricine este neintrecutul si vechiul neispravit social din Ploiesti,bine cunoscuta
vipera SOBRU zis azi urbos…….

Antibasistul 12-06-2014 - 09:40

Tulai Doamne, dar proasta mai esti Giselo!!

omida 13-06-2014 - 20:50

mai psihopat si cretin ca tine nu poate fi onorabila doamna Gisela.Ai inteles Huciule?????

Antibasistul 13-06-2014 - 20:56

Tulai Doamne, dar proasta mai esti Omida (Gisela), ca tot tu esti!
Esti admiratoarea ta!!!

omida 13-06-2014 - 21:01

poti sa mi-o sugi Ciuciule????doar ne cunoastem de mult,stii tu de unde…..!!mai lucrezi laa spitalul de nebuni???

Antibasistul 13-06-2014 - 21:04

Acolo ai fost pacienta mea!

Cioxe 14-06-2014 - 06:44

Doamna Gisela, de curiozitate …. fumati trabuc ?

tomi 16-06-2014 - 01:44

Nu ma sulla, te fumeaza pe tine, nu simti ca arzi bestie?

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 11-06-2014 - 18:18

GOOD BLESS HOLLY LAND !

GOOD BLESS ROMANIA !

salut 12-06-2014 - 00:50

Postezi urat despre stapane-su. E vreun jid-anizat, probabil Budescu, nu suporta adevarul!

briel 12-06-2014 - 01:02

Hmm… cine zice ca-i urat ce postez ? Nu vezi ca de lauda, e de-a fi mandru … timp de o luna de zile.

Cioxe 13-06-2014 - 21:23

” Reuven Rivlin a fost votat de peste jumătate din membrii parlamentului israelian. El este recunoscut ca oponent al înfiinţării unui stat palestinian şi susţinător al coloniilor evreieşti ”

Deci e foarte clar ca , foarte repede , acolo va fi pace !

Cioxe 13-06-2014 - 21:24

🙂

tomi 16-06-2014 - 01:45

ma kak in gura ta rusule, bine?

Cioxe 16-06-2014 - 03:53

Bine ba plotonerule dar dupa ce face Rivanol ala pace… si le da inapoi teritoriile ciordite…..ok ?

salut 16-06-2014 - 03:56

Zice de bine, sobolane, nu vezi? Zice c-o sa fie pace. Sau nu-ti place pacea, sobolane?

Comments are closed.