România ţintă. Corlăţean si ameninţările şeicului Omar Bakri | Ziua Veche
Acasa InternationalExterne UPDATE Corlăţean, despre ameninţările şeicului Omar Bakri. Vezi ce zice SRI

UPDATE Corlăţean, despre ameninţările şeicului Omar Bakri. Vezi ce zice SRI

scris de M.A.
0 afisari

UPDATE 18.35: „Declaraţiile respectivului şeic (n.red. – Omar Bakri) nu fac decât să confirme evaluările SRI. Vă amintesc declaraţiile domnului George Maior care a spus că riscul ameninţărilor teroriste este în creştere şi că Serviciul Român de Informaţii se concentrează mai mult decât în alţi ani pe acest fenomen”, a declarat Sorin Sava, de la SRI, la România TV. „Ameninţarea este una generală, nu una directă privind România. Nu este o ameninţare iminentă, dar este în creştere (…) Aş vrea să nu exacerbăm ce a spus şeicul. SRI a luat toate măsurile pentru cunoaşterea situaţiilor cu potenţial terorist”, a declarat Sorin Sava. Acesta a adăugat că deocamdată nu există date care să conducă la creşterea nivelului de alertă peste nivelul „precaut”.

Ameninţările şeicului Omar Bakri nu l-au impresionat pe ministrul de Externe Corlăţean. Ne-am asumat riscurile şi suntem aliaţi fideli ai SUA şi ai NATO, a declarat acesta.

România ţintă legitimă. Corlăţean, despre ameninţările şeicului Omar Bakri

România ţintă legitimă. Corlăţean, despre ameninţările şeicului Omar Bakri

“Ştim cu toţii ce este România şi ce tărâm primitor, în primul rând creştin, este. Nu cred că trebuie să comentez eu tot felul de afirmaţii care nu ţin cont de realităţi, ci de cu totul alte lucruri. În orice caz, România şi-a asumat anumite proiecte cu caracter strategic, aşa cum este scutul antirachetă într-un efort mult mai larg, nu doar relaţia bilaterală de parteneriat strategic cu SUA, ci şi o contribuţie la viitorul Alianţei”, a spus şeful diplomaţiei, Titus Corlăţean.

“Ne-am asumat aceste proiecte, suntem aliaţi fideli ai SUA şi NATO, cu tot ceea ce înseamnă aceste riscuri. Din acest punct de vedere, după aceşti ani am văzut că instituţiile statului român şi-au făcut datoria pe deplin, au monitorizat ceea ce era de descurajat, au descurajat sau sancţionat ceea ce era de sancţionat sau descurajat. În orice caz, nu ne schimbăm în niciun fel această atitudine şi aceste angajamente ale statului român. Suntem consecvenţi”, a declarat Titus Corlăţean, într-o conferinţă de presă.

Pentru că sunt tărâmuri islamice, dar şi pentru că luptă în Afganistan, Bulgaria şi România sunt ţinte legitime, a declarat şeicul Omar Bakri, într-un interviu publicat de ziarul bulgar 24 Chasa.

81 comentarii

BULA 04-10-2012 - 15:05

Acest Corlatean e jalnic. Cine stie din ce neam de saracani se trage si acum e in stare sa pupe orice kur puturos din Vest, ca sa apuce si el o bucatica din ciolan.
Avem nevoie de lideri bogati (miliardari), nu sa ne conduca fomistii usor de cumparat de vestici.

Romania de dupa lovitura de stat din ’89 si-a asumat sa fie o colonie dezindustrializata si o sursa de mercenari ieftini pentru vestici, asta zicea Corlatean.

Nu votati PSD, ca nu va fi mai bine decat cu PDL !

Erwin.de 04-10-2012 - 21:57

Hai sictir arab comunist imputit!

Huhu Ciu 06-10-2012 - 04:12

Allah akbar!

Petrescu 07-10-2012 - 20:12

Shalom…!

Lupu Ardelean 08-10-2012 - 00:03

Sa fi binecuvintat domnule Petrescu si bine ai venit printre romanii de suflet, asa cum sintem noi din mosi stramosi, nu ca aceste bestii care ne fac tara de ris. Nu inteleg cum de li se permite libertatea dezlantuirii acestei uri straine romanilor.

BULA 06-10-2012 - 15:35

Khazarete, sunt mai ovrei ca tine !

Pribeagul 04-10-2012 - 20:15

Vitregia vremurilor ne-a tinut 45 de ani intr-un lagar si o alianta cu tari vecine si prietene, si am ramas saraci.

Ni s-a promis marea cu sarea daca intram in alianta vestica. Pentu a scapa de saracie am iesit din alianta estica si am trecut in alianta vestica. Ar fi bine ca domnul Corlatean sa intelega corect aceasta situatie. Nu am intrat in aliata occidentala pentru a ramine tot saraci si a ne mindri cu modul in care ne facem datoria in aceasta alianta. La peste 20 de ani de cind am rupt-o cu trecutul negru constatam ca suntem tot sraci: Salariiul mediu net al romanilor este de cca 337 euro/luna, al vesticilor este de cca 2000 euro/luna. Si aceasta situatie inseamna o mare mizerie pentru noi. Calea de urmat pentru a scapa de saracie este usor de gasit, usor de urmat, si este concretizata intr-o administrare corecta si in vointa noastra.

Nu vrem coruptie, nu vrem jaf, nu vrem risipirea resuselor noastre bugetare si naturale. Acesta este problema pe care trebuie s-o rezolve guvernantii nostri, conducatorii UE si partenerul nostru strategic, SUA.

Erwin.de 04-10-2012 - 22:03

Tare saraci sunte-ti nenorocitule.De cate ori vin in Romania mai uimeste
numarul de automobile f.scumpe pe care nici aici in Germania nu le vezi
la cetateanul de rand.Voi romanii sunteti invatati sa furati sa va vindeti tot altora
dar nici intr-un caz sa incercati drumul muncii cinstite,initiativa economica,doar fudulia si snobismul.Prostia va conduce!!!!1

digital 04-10-2012 - 22:09

nu mai veni bă boule în românia,stai în pheeezdhaaa mătii acolo,atunci dacă nu-ți convine!

Erwin.de 04-10-2012 - 23:34

Asta e specialitatea casei….injuraturile. Ro pe locul I in lume.!!!!!

CAMY 06-10-2012 - 00:07

Corect!

Huhu Ciu 06-10-2012 - 00:24

AOLEUU,urbos,digital,fratilor repede cineva sa-mi citeasca textele,mi-am pierdut ochelarii,au cazut in closet,si acum cind scriu nu vad nimica. Ma tem sa nu scriu prostii.Mai sti, poate
sa-mi vada Val Verde textele si mi-e frica sa nu scriu ceva bun despre evreii lui.AUUUO MAMA..

Huhu Ciu 06-10-2012 - 00:25

Cristosu’ ma-tii po rc de ji dan urbos si digital cu multe nickuri ce postati cu nickul meu! PTIUUU.. stiu ca voi mi-o faceti doar sa se repeada Ciufulici si Mache si Val Verde la mine,cristosu’ vostru de prefacuti.HUUOOOU PTIUU…

Huhu Ciu 06-10-2012 - 00:27

Noi ne cacam pe:
1. Al Younes Ali
2. Traboulssi Khaled
3. Mohamed Fadi
4. Salem Ahmed
5. Salem Ali
6. Al Heiby Ziad
7. Al Heiby Mahmoud
8. Abushagra Mohammed
De asemenea ne pisam pe:
1. Al Younes Ali
2. Traboulssi Khaled
3. Mohamed Fadi
4. Salem Ahmed
5. Salem Ali
6. Al Heiby Ziad
7. Al Heiby Mahmoud
8. Abushagra Mohammed
9. familiile lor
10. prietenii lor
11. urbos
12. digital
Asa!

ANCUTA 06-10-2012 - 00:31

Tiritura acestui forum, Huhu Ciu, este calcat in picioare de cei mai apropiati “prieteni” ai lui. Pai, daca nici astia nu-l mai suporta, va dati seama cine este acest hoit imputit cu nick-ul de Huhu Ciu ? Ptiuuuuu, ardi-te-ar focu de mortaciune imputita ce esti. Sa mori in flegmele forumistilor de pe acest forum, boratura imputita ce esti. HUOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!

digital 06-10-2012 - 00:32

hai!
baghă- emoticoane,morții lu măta!
atâta știi,să dai copy-paste din evz și să bagi emoticoane!
ahhh,era să uit,o mai sugi bine!
hahaha!

US 06-10-2012 - 00:34

Cretinopatule, ai deraiat rau detot. Handicapat ce esti o sa-ti moara copiii, blestemat sa fii cu tot neamu tau. Doamne ajuta sa mori in chinuri!

digital 06-10-2012 - 00:36

huhule ești bolnav,cumva?!
la deeblă?!

digital 06-10-2012 - 00:36

împușcă-te,mă rahatule!
nu te mai chinui,în morții lu măta,de jegh!
ce-ai tu bre cu ji danii, e-n domeniul meu retardatule!

US 06-10-2012 - 00:52

Noi ne cacam si pe toti coroiatii,perciunatii, usturoiatii, slinosii, rabinii, crestatii, pe toti sobolanii cu steaua cacatului david in frunte.

Huhu Ciu 06-10-2012 - 04:18

Digital, bolnav la mecla e ji danul care scrie comentarii cu nickul meu, blestemat e in veci el si poporul lui de nebuni!

Huhu Ciu 06-10-2012 - 04:41

Allah akbar!

Te caci pe Moise, pe regele-cioban David, pe Solomon…pe tot poporul tau, ji dane ce scri cu nickul meu, ptiu!!!

Huhu Ciu 06-10-2012 - 05:01

ANCUTA e porcul securist basist CALUGARUL!
Iadul astepta pe acest Monstru in veci blestemat!

geek-a-contra 04-10-2012 - 22:17

fara a mai vorbi de jaful exercitat de romani asupra romanilor… tocmai mi-am cumparat din sua un aparat foto cu 499 de dolari. acelasi aparat in Ro costa cca 3000-3200 ron, adica 870-920 dolari. chiar trecut prin 24% tva nu ar trebui sa coste mai mult de 2200….

US 05-10-2012 - 00:17

Nu e chiar relevant, depinde unde e facut aparatul. Daca vine din afara UE apar niste taxe in plus. Nu e o conditie romaneasca.

geek-a-contra 05-10-2012 - 01:51

ba are totala relevanta. cod vamal, cod NC 8525 80 30 / aparate fotografice digitale / „scutire” acum este clar? meseriasii romanesti isi trag adaosuri de aproape 100%…..

US 05-10-2012 - 02:20

Ma rog, eu n-am vazut asa ceva la electronice, de orice fel. Preturile difera dar nu in halul asta. Te-ai uitat dupa aparatul ala la mai multe magazine din Ro si la toate era diferenta aia?

geek-a-contra 05-10-2012 - 02:59

canon powershot g15. pretul obisnuit in sua: 499-500. si apoi cauta pe price.ro…..

Pribeagul 05-10-2012 - 20:17

Neasteptat atac, fara legatura cu postarea mea. Inseamna ca ne cunostem nu de azi, de ieri. 🙂

„Voi romanii… ”

Da straine,
Noi romanii suntem ingerii din Gradina Maicii Domnului. 🙂

Erwin.de 05-10-2012 - 20:47

sa presupunem…….

US 05-10-2012 - 20:50

Ji danopatule fii calm. Nu face vreo criza, te rugam.

digital 05-10-2012 - 20:54

nici măcar criză nu e-n stare să facă handycapatu ăsta!
ca orige fugitiv,n-are nici o valoare,doar șterge și mătură pe-acolo!

tomi 06-10-2012 - 00:04

Erwin.de, vezi ca doua bestii numite digital cucurigu si urbos turbatu, zis si colonelu,chit ca este tablagiu amaritu de el, vor sa te sperie. Fa-te ca te sperii de ei, sti, amindoi sufera de paranoia si schizofrenie si daca nu le dai dreptate intra in criza. Iar au sa-i bage la ospiciu si daca nu sint pe forum devine plictisitor, dobitoci mai mari ca ei nu poti gasi, cred ca li s-a facut transplant de balegar in creier de sint asa de hazlii.Ce te costa baiatule sa te faci ca-i iei in serios, tot nu sint bagati in seama de nimeni, sint ei bagati undeva si foarte des dar acel loc este secret, nu pot sa-ti spun.

SI DIN NOU BIBICULE, =nu ma sterge !!= din moment ce aprobi postarea unor dementi ca urbos si digital. Eu am terminat cu joaca, sper ca nu vrei sa fi complice cu aceste bestii. Cred ca nu vrei sa stai cu ei unde vor fi dusi in curind.! Lasa-ma cel putin sa le fac viata neagra pina mai sint in libertate, nu vorbesc alt vocabular decit ei si in modul in care merita sa fie tratati.
cu stima tomi

tomi 06-10-2012 - 15:56

Digital cucurigu daca vrei te las s-o s6g1 ciinelui meu, are niste exeme si poate ai sa-l vindeci. Auzi tu bestie, nu cred ca accept sa-mi vii tu cu sfaturi pretioase.Inca nu am inceput sa ma ocup mai serios de tine dar cind voi treca la treaba vei blestema ziua in care te-o ca-cat ma-ta, curva ce se fu-te si cu hoiturile din cimitirul unde au aruncat-o dupa ce a fost traznita in cap cind se fu-tea pe ogor cu paznicul colhozului tau.

BULA 06-10-2012 - 15:39

Ti-e necaz ca au romanii masini mai bengoase ca a ta ? Nu stii cat de fuduli sunt romanii ? Au rogojini pe casa, dar se dau mari cu mertzanele si jeepurile, luate la second hand din Germany.

vodka 05-10-2012 - 00:51

NU ESTE CAZU SA ATACAM SI SA DARAMAM MOSCHEILE DIN TARA !
Sa mai asteptam.
Sa mai vedem.

US 05-10-2012 - 01:26

Insa putem incepe intre timp cu cocinagogile.

ANCUTA 06-10-2012 - 00:09

Cu permisiunea ta bubosule, trebuie sa recunosti ca esti acelasi mare cretin de toate zilele si daca ai pofta te las astazi sa mi-o sugi dar doar cinci minute,ma grabesc sa prind trenul de Sinaia. Daca vrei poti sa ma conduci pina la gara, iar la plecarea trenului vezi nu uita sa te asezi pe sine in fata locomotivei ,de acolo ma vei vedea mai bine. Pa si pussy !

sanda sanda 06-10-2012 - 00:12

Domnule . sobru . va pretinde-ti liberal dar aveti un limbaj foarte vulgar. Dupa parerea mea sunteti cu PPCD dar faceti pe liberalul pentru ca va e rusine de ce sunteti . Credeam ca aveti convingeri mai puternice, dar tot un sobolan sunteti.
Nu e vorba de in aceste tulburari de nici un film sau alt motiv spontan. Ura, furia si violenta specifica islamului este un fenomen vechi, solid si clocoteste demult insa regimurile anterioare au tinut in friu turbarea multimilor arabe ce vor sa nimiceasca tot ce este legat de crestinism, de Dumnezeu si de lumea civilizata etc.
Multi bani au furat arabii si din Romania, la inceput cu traficul de tigari apoi cu deconturi fictive de TVA. Dar nu ar fi putut face nimic fara ajutorul unor nenorociti de la guvernare, romani doar cu numele.
Disparitia islamului care dupa parerea mea nici nu poate fi chemata religie, este mai aproape de un cult al violentei si al poftei de singe, ar fi singura solutie al arabilor de a se integra in lumea moderna.
Iar in ceea ce va priveste revin sa va spun :
.sobru. piti bubos si complexat, tot nu te potolesti?
.sobru. bubosule dispari!!!

US 06-10-2012 - 00:49

Inaintea islamului, starpirea ji danimii este absolut necesara. Scarbele ji danesti au furat si fura mult mai mult decat arabetii. Arderea sobolanimii este o necesitate.

Lupu Ardelean 06-10-2012 - 15:11

Stimate camarad legionar urbos, cu tot respectul ce ti-l port ai fi bun de pus in streang si zau daca nu cred ca asta-ti va fi sfirsitul. Ca ii depasesti pe vechii legionari asta este demult clarificat, insa sint curios pina unde esti in stare sa ajungi cu dementa ta. Esti un om bolnav dar asta nu te va cruta de pedeapsa, asa cum nu au fost iertati criminalii de razboi. Nu crezi cumva ca este vreo deosebire intre tine si acei fascisti care au masacrat 6 milioane de evrei. Un dement de felul tau in cazul ca ar ajunge sa puna mina pe putere ar face poate mai rau decit nazistii. Sper ca domnul Tomi care sint convis ca nu sta degeaba in Romania sa-ti vina de hac. Daca nu el altii au sa se ocupe de tine, tu nu ai dreptul sa traiesti ciine.

Huhu Ciu 05-10-2012 - 01:47

Ce facem cu sinagogile, la fel cu moscheile?

Huhu Ciu 05-10-2012 - 23:53

Ma cac,am o diaree cumplita pe coranul lor de tigani araboi hodorogiti ce sint, iar la mohamed al lor ii dau sa mi-o suga . Si-o poola mare la Allah al lor in bot. HUUOOO..Na, acum mai ai ceva de zis tzigane? PTIUU!!..Ma boresc pe toti araboii, bestii ordinare de criminali de copii si femei.

US 05-10-2012 - 23:54

Huhule ji dane dement, o sa-ti vezi neamu arzand. Uite-te cat de bolnav esti si cat de bolnava iti e natia. Dumnezeu sa–ti starpeasca neamu! Amin!
S-o futi pe ma-ta cadavru, asa cum e naparca. M-ai taci dracului din gura ca stim toti ce hram porti ciumete.

Huhu Ciu 05-10-2012 - 23:54

Imi bag poola in coranul lor, fut-esi-ar in cu-r pe mohamed al lor de peduchi.OH, bestiile

sanda sanda 05-10-2012 - 23:55

Bestie ordinara, blestemat sa fi in veci cu tovarasii tai de banda legionara urbos si digital, arza-va focul iadului nemernicilor. Dumnezeu sa va pedepseasca, sa nu mai apucati vii ziua de miine.Gunoaie de derbedei, nemernicule.

tomi 06-10-2012 - 00:18

Dumnezeule daca cretinul acesta de ciuhu musca pe cineva, nu mai ajuta tot stocul de ser antirabic din Romania. Cred ca totusi forurile medicale ar fi bine sa-l interneze pina nu face vreun dezastru.

Huhu Ciu 06-10-2012 - 04:28

Allah akbar, voi ji danii, ji dane ce scri cu nickul meu ve-ti arde in Iad VESNIC!

Huhu Ciu 06-10-2012 - 14:51

Ei uite ca sa va inchid gura recunosc ca sint arab din Irak, si 10 ani am trait in Pakistan.Si acum ce mai vreti, v-am inchis gurile. Si care mai comenteaza va fi trecut la islam sau i se taie mina.

Huhu Ciu 06-10-2012 - 14:57

Urbos-porcule daca mai postezi pe nickul meu ma jur pe Allah al meu ca te dau pe mina fratilor mei islamistii sa-ti taie buricul. HUUOO.. PTIUU…

US 06-10-2012 - 15:00

Huhule, praful sa se aleaga de tine si familia ta. Sa ti se usuce uterul si s-o manance cancerul si boala sa dea in toti din preajma ta. In chinuri sa sfarseasti tu si aia de se cheama parintii tai si tot neamu tau..
Sa-ti moara copiii in chinuri. Ma voi spala pe c-ur cu sapunul facut din tine.Hahaha!…
Sa-ti moara copiii blestemati ma chinuitule, c-o meriti pana la fund..

tomi 06-10-2012 - 00:15

CIU CIU NEBUNU faci tu pe piz-da matii cu sinagogile. Bestie ordinara miine esti mort asa ca du-te si te spovedeste, hoitule.

Huhu Ciu 06-10-2012 - 04:29

Vei muri inainte mea nebunule terorist Tomi!

Huhu Ciu 06-10-2012 - 04:32

Allah akbar, Tomi nebunule!

Huhu Ciu 06-10-2012 - 07:21

Jumea intreaga regreta ca nu ai crapat inca, gunoiule Tomi!

Huhu Ciu 06-10-2012 - 07:23

Lumea regreta ca nu ai crapat inca, Tomi spurcatule!

tomi 06-10-2012 - 14:20

CIU CIU nebunu vezi ba vita ca ai dat in bilbiit. Crezi ca daca scri de doua trei ori acelasi text vei fi mai convingator? Auzi tu bestie, iadul este destinat tie si colegilor tai de bresla legionara urbos digital ereticul. Si pe linga toate acestea va dau voie s0 s8g3t1 c1in3l8i meu. Are saracul o mincarime de groaza.

US 06-10-2012 - 01:24

Ji danopatie, ji danopatii.
Boala mintala transmisa genetic, cu caracter cronic evolutiv, cu accese acute intermitente.

Sursa: DEX ’98 (1998)

Dupa studiile profesorului Abraham Levi, boala ar fi aparut inca din perioadele biblice, din cauza deselor imperecheri cu morti si animale, practicate de membrii triburilor semite, dupa care isi violau copiii. In plus, triburile semite nu permiteau amestecul cu alte grupuri, degenerarea fiind astfel accelerata. Inconstientul colectiv a intuit pericolul, insa masura luata de vracii lor s-a rezumat la eliminarea simbolica a sursei aparente, circumcizia. Boala a fost influentata si de factori externi, ducand la simptome ca ameteala sau confuzie, din cauza invartitului prin desert timp de 40 de ani si a batutului de soare in cap, impotriva caruia au folosit preputurile taiate, punandu-le pe cap, transformandu-se ulterior in cunoscuta cipilica. Atacati din toate partile de animale fioroase, care numai cu duhoarea nespalarii puteau fi tinute la distanta, acest popor napastuit ar avea nevoie, dupa spusele aceluiasi Abraham Levi, nu de un tratament, caci boala este nevindecabila, ci de izolarea intr-un perimetru bine delimitat, fara posibilitatea de evadare.

jan dinu 06-10-2012 - 03:51

NU te crede nimeni ! Esti un provocator ordinar shi „Sursa : DEX” a
profesorului Abraham Levi nu contine nimic in cercetarile lui care ar
prejudicia religia lui shi semitia rasiala !
JD-USA

BULA 06-10-2012 - 15:15

Ha ha ha !!! Reusi sa te enerveze Urbos. Recunoaste ca are talent la chestii din astea.

Huhu Ciu 06-10-2012 - 04:53

Da sunt un popor de nebuni, A. Levi are mare dreptate!
Tomi nebunul e un exemplar al nebuniei acestui popor!

BULA 06-10-2012 - 15:17

Nu cred ca e arabete, ca stapaneste limba romana mai bine decat 99% dintre romani.

BULA 06-10-2012 - 15:45

Mai Urbos, teoria asta e valabila pentru pseudo-ji-dani (khazaretii). Ovreii adevarati (biblici) aveau ce sa f/uta si nu se cardeau intre rude. Mai documenteaza-te, sa vezi ca asa e.

Huhu Ciu 06-10-2012 - 04:38

Te caci pe Moise, regele-cioban David, Solomon.. .ji dane ce scri cu nickul meu!

Allah akbar!!!

vodka 06-10-2012 - 05:12

DE CE ESTE DANGEROS CORANUL ???

Pai in loc de litere normale are chiar niste viermisori, cum te apleci asupra lor ca sa citesti, capcana actioneaza! unt chiar viermisori adevarati care se suis la creier si isi incep munca accelerat. Nici nu apuci sa arunci carticica ca raul a si fost facut.
E dangeros, dar poti sa zici sa spui „periculos”, tot aia!

popa prostu 06-10-2012 - 05:30

Cum adica dangeros, dangereste?

BULA 06-10-2012 - 14:35

Da, ma ! Dar americanii si evreii i-au sprijinit pe islamisti cand s-au folosit de ei (de ex in Afganistan contra rusilor), sau cum fac acum in Siria. Sa tragem concluzia ca prin apropiere de islamisti, americanii si evreii au luat boala cu viermisorii la cap ?

popa prostu 06-10-2012 - 05:25

Mahomed purta o flamura verde in varf de bat, adica tinea cu Grin Pis inca din antichitate?

tomi 06-10-2012 - 14:29

Cyumetele ala de care vorbesti, mormolocul arabilor in primul rind ca nici macar nu exista in antichitate, ciumetii de arabeti invadasera zonele noastre prin anii 600 cind au fost izgoniti din Asia.Si Narcommed avea steagul ala verde de ce vorbesti ca semn pentru supusii lui ca i s-a terminat marihuana-canabisul si vrea stocuri noi si proaspete.

BULA 06-10-2012 - 15:23

Cum le zici tu la fix, ca Dan Diaconescu. Nu te crede nimeni !

Huhu Ciu 06-10-2012 - 14:51

Mesajul era pentru cretinul Tomi, dovedesti ca nu esti mai inteligent decit el, oltene!

BULA 06-10-2012 - 15:06

Ba, daca o tot repeti pe asta cu Allah doar ca sa-i enervezi pe ovrei, se accepta. Chiar si asa sari calul si dai in damblageala. Dar daca te-ai mahomedanit si faci matanii pe forumurile noastre, atunci pleaca in p.ula lu’ Hector.

Lupu Ardelean 06-10-2012 - 15:37

Mai baitule zau ca ai inceput sa devi penibil. Chiar nu ai pe cineva din familie sa te duca la medic. Eu nu-ti vreau raul dar sint convins ca vei da de necaz. Daca nu te internezi urgent la psihiatrie s-ar putea sa te stringa de pe strada si intri direct la ospiciu la aia periculosi.
Si zau baiatule stim clar ca esti arab, ar trebui sa manifesti un pic de politete in tara care ti-a dat loc sa sezi in ea. Daca tu folosesti Romania sa insulti evreii si israelienii du-te tu nenorocitule acolo la arabii tai si fi viteaz in fata armatei israeliene. Va este frica de ei si faceti pe curajosii aici la noi in tara.

Lup din Apuseni 07-10-2012 - 17:28

Frate, Ardelene, sunt cu totul de acord cu decența pentru care optezi, dar evreii sunt cu mult mai periculoși pentru noi , decât musulmanii! De exemplu, la noi s-au pripășit mulți musulmani, arabi, în urma masacrelor evreiești în ținuturile Palestiniene. Masacre pe care nu le „inventariază” nimeni, de teama de a nu fi catalogat „antisemit”.De frică , pentru că evreii sunt niște criminali cu sânge rece! Iată-i ce politică fac în Fîșia Gaza, unde în urmă cu vreo doi ani au oprit orice ajutor internațional, să intre în acea zonă terorizată de armata israeliană. Practic, ei fiind teroriștii din Orientul Mijlociu, nu palestinienii care luptă pentru Libertate. Amintește-ți că până prin anii ’58, luptătorii noștri naționaliști, din munți, erau numiți de către guvernul iudeo-bolșevic care conducea (și) atunci România, „bandiți”, ei luptând, practic, pentru neatârnarea României !
La noi, evreii au venit și vin, pentru a deveni stăpâni! Sunt foarte perseverenți în a-și atinge țelurile, întotdeauna având planuri cu „bătaie lungă”!
Numai bine!

Lupu Ardelean 07-10-2012 - 23:58

Nu stiu cit esti tu de lup din Apuseni sau poate din Irak, dar hai sa te contrazic in citeva puncte.Acei mari luptatori pentru neatirnarea Romaniei precum zici tu, ne erau chiar asa de simpatici precum zici tu. Si uite eu am baze solide contra spuselor tale. Doi frati de-ai tatalui meu au fost ucisi de acesti „mari patrioti ” ai tai, si de ce, ca nu au vrut sa le dea produsele din propria gospodarie. Coborau din munti patriotii tai si ucideau taranii din sate,jefuiau casele, furau mincare porci si vitei, erau afurisiti si bestii legionare. Multi oameni nevinovati au platit cu viata patriotismul acestor derbedei pe care-i numesti tu patrioti. Bagasera spaima in satele noastre, taranii se temeau sa iasa la cimp, mergeau doar in grupe de frica patriotilor tai. Pacat ca militia nu a fost mai dura cu ei sa-i si terminat pina la ultimul. In ceea ce priveste proastele tale informatii din Orientul Mijlociu sint si mai eronate, nu am auzit de masacrele ce le descrii tu,in schimb daca urmareai buletinele de stiri in mod impartial si nu cu un fond profund fascist de care dai dovada, ai fi auzit de cele 3000 de rachete trase din Gaza asupra localitatilor din Israel, tirurile de rachete erau in medie de cam 80-100 pe zi. Nu inteleg insa de ce Israelul a avut rabdare sa primeasca loviturile a trei mii de rachete pina au trimis armata peste acei criminali de arabi ca sa-i linisteasca. Uite Turcia a primit un obuz ratacit din Siria si a ripostat imediat cu o putere inzecita. Ce crezi ca ar face rusii daca le-am trimite doua-trei rachete? In 24 de ore nu am mai fi pe harta. Asa ca stimate „Lup din Apuseni”, noi nu jucam in aceeasi liga, iar teoriile tale vinde-le lui urbos digital si ciuhu,ei sint de-ai tai.

Lupu Ardelean 08-10-2012 - 08:46

Dar de ce au palestinienii nevoie de ajutor international adus cu vapoare cand au o frontiera comuna de vreo 10 km de lungime cu Egiptul, cel mai important si puternic stat arab? Sunt egiptienii asa de rai si nu le pasa cand fratii palestinieni mor de foame?
Din 1948 pana in 1967 asa zisele teritorii ocupate , nu erau ocupate de Israel, ci de Egipt si Iordania, si in loc sa fie proclamat statul palestinian , palestinienii au infiintat organizatia terorista PLO.Ce plm era sa elibereze cand nimic nu era ocupat de Israel? Cand Israelul a eliberat teritoriile in 1967 , le-a oferit palestinienilor un stat independent , oferta a fost respinsa la summitul arab din Hartum .In 2000 li s-a oferit din nou un stat in Gaza, Ierusalimul de Est si 97% din Cisiordania. Au respind din nou oferta si au pornit Intifada cu sinucigasii care au ucis 1000 de copii, femei si barbati israelieni.
In aug 2005 Israelul s-a retras total din Gaza si a primit de acolo mii de rachete pe orase si sate.Ce era Israelul sa faca, sa fi raspuns cu flori si bomboane, sau sa-i faca una cu pamantul?

Huhu Ciu 08-10-2012 - 14:18

Propaganda asta o faci gratis, sau esti bine platit, Herr Wolf von Israel?

jan dinu 08-10-2012 - 03:42

Domnu huhu matale chiar ca trebuieste sa te prezinti urgent la medicul psihiatru, se adevereste spusele altora de pe forum ca sinteti nebun. Dupa cum vad se pare ca este prea delicat zis, sinteti dement agresiv si periculos societatii. Cred ca nu aminati internarea.
JD-USA

jan dinu 08-10-2012 - 07:09

— Domnilor — ,folosirea un limbaj civilizat paote fi caracterizata
persoana care posteaza cu anonimitate un om de
decenta cu demnitate . De ce recurgeti permanent la atitea trivalitati
shi mai ales cind este vorba de fratii nostri evreii de limba romana
care ne face onoarea de-a participa deseori aici cu punctele lor
de vedere ?? Cred ca educatia deficitara din ultimul timp a lasat
multe clisee tendentioase despre ei ,prin prisma influientelor
mai recente ale unor semiromani prin conjunctura casatoriilor
mixte cu arabi . E de nedorit ca romanii intregi sa intre in asemenea
joc care nu ne face cinste tuturor ca popor …!
JD- USA ( acelas – neschimbat )

Huhu Ciu 08-10-2012 - 12:17

-REVENIRE-
Insa in ceea ce priveste mesajul catre domnul ciuhuhu ramine valabil este autentic mie si de neschimbat. Domnul ciuhuhu este schizofrenic, am un pretin medic psihiatru si cind i-am aratat postarile acestui om a spus ca diagnosticul este clar si e nevindecabil.
JD- USA ( only – neschimbat )

tomi 08-10-2012 - 12:09

Toata cinstea si respectul din partea mea domnule Ardeleanu, repet acest compliment meritat de un om corect si cu vederi impartiale, sanatoase care prezinta real si fara modificari evenimentele politice din lume. Continuati sa scrieti, sinteti dorit aici unde din pacate sint prezenti o ceata de derbedei dementi fascisti care pot schimba albul in negru doar sa le iasa lor socotelie josnice, neaga si batjocoresc Holocaustul, jignesc in mod gratuit si nejustificat poporul evreu, instiga la antisemitism si doresc un nou holocaust.
Domnule Ardeleanu sint alaturi de dumneata si zau ca scrii mai bine ca mine, esti un om cu studii, nu ca derbedeii cu patru clase ce murdaresc numele poporului roman, urbos, ereticul, digital si dementul de ciu ciu.
cu stima si respect tomi

Comments are closed.