Acasa InternationalExterne Rusia nu va mai livra Iranului rachete S – 300 din cauza noilor sanctiuni impuse de ONU autoritatilor de la Teheran

Rusia nu va mai livra Iranului rachete S – 300 din cauza noilor sanctiuni impuse de ONU autoritatilor de la Teheran

scris de Ziua Veche
3 afisari

.Rusia a suspendat contractul de livrare a rachetelor S-300 in Iran dupa ce Consiliul de Securitate al ONU a adoptat noi sanctiuni, a anuntat joi o sursa din cadrul Serviciului federal de cooperare militara, informeaza Mediafax.

Decizia Consiliului de Securitate al ONU trebuie aplicata de toate tarile si Rusia nu face exceptie. Din acest motiv, contractul de livrare a rachetelor sol-aer S-300 catre Iran va fi suspendat„, potrivit sursei.

Moscova si Teheranul ajunsesera la un acord pentru livrarea rachetelor de tip S-300, dar Rusia nu a livrat aceste arme, invocand probleme tehnice. Israelul, Statele Unite si Uniunea Europeana au criticat acest contract deoarece sistemul i-ar permite Teheranului sa-si apere eficient instalatiile nucleare.

0 comentariu

JIMMY97 - Roxana P 08-04-2010 - 14:37

Imi plac articolele dvs . Felicitari !

Nguen Miun Gion 08-04-2010 - 15:07

… ne da spre a ne delecta aceasta pictura cu o FOFOLOANCA, putem si noi sa folosim de-acum inainte cuvintul p.i.z.d.a. fara a mai fi cenzurati ? Asta ca sa nu va numim prosti, creduli sau ipocriti ! Oricum, pictura mi se pare de-a dreptul scirboasa. Se pare ca femeile au facut mari progrese cu p.i.z.d.e.l.e lor de-a lungul veacului, ca sa arata in ziua de azi cu adevarat atractive si bune de penetrat … 0re in sir !

Mihaela 08-04-2010 - 16:09

Coubert a pictat mai ales peisaje marine si oameni obisnuiti,in ipostaze obisnuite,nudurile nefiind reprezentative pentru creatia sa.
Multumiri autorului,pentru ca ,aduce in atentia cititorilor,valorile picturii universale !

cat woman 08-04-2010 - 16:18

Acest pictor a starnit multe controverse . Aici nu suntem critici de arta . Eu urmaresc cu interes acest subiect .Multumiri autorului!

FORESKIN 08-04-2010 - 17:58

…si ajustata la realitate.. Pizdele adevarate arata altfel… Asta e idealizata..

Ilie 08-04-2010 - 18:45

Pai gresiti numele omului in titlu si Mihaela, sau alti semidocti, cred ca asa il cheama. Va rog sa remediati greseala, ca sa nu se invete gresit numele unui mare pictor. Nu ati mentionat faptul ca la MNAR se gaseste un peisaj de iarna de o calitate excelenta.

elena 09-04-2010 - 09:09

uite, mie, mi-au ramas ochii pe alte tablouri:
„valuri” si „l’hiver”…frumoase rau…multam Cristi

Nguen Miun Gion 09-04-2010 - 11:37

Caci tu ai deja o „origine a lumii”-ntre picioare. Tot asa de „paduroasa” ? By the way !

Nguen Miun Gion 09-04-2010 - 11:41

Hai sa fim seriosi ! „originea lumii” este o asa mare valoare a picturii universale? Eu cred altceva. Eu cred ca mister Cristi face misto se de valoare, si de pictura, si de … noi ! Dar, intr-un fel ma asociez mistoului lui. Cu aceasta impadurita „origine a lumii”, ne-a facut praf ! Poate ca de-acum, injuratura neaosa romaneasca cu : mai dute-n p… ma-tii, o putem schimba cu : mai dute-n originea lumii; suna mai politicos si nu mai stirneste atitea „patimi”.

Nguen Miun Gion 09-04-2010 - 11:46

Ce-are de-a face somnul cu cele doua lezbience pe care le-au luat somnul dupa o partida de lick&stick ? Gustave asta a fost un mare curvar, sau obsedat sexual. Faptul ca a murit in mizerie, un betiv ordinar, asta spune multe. Trairi, sentimente, jmecherii ! Hai sa fim seriosi. Daca ar fi avut taria propriului talent, nu s-ar mai fi murdarit cu cele doua picturi : „fofoloanca” si „doua limbiste”, ci s-ar fi dedicat unor teme mai pe placul publicului pudic si cu adevarat iubitor de arta. Vreau sa-mi explice si mie vreo muiere, ce vede artistic in pictua cu fofoloanca, care ride-n lumina ?

cristi 09-04-2010 - 12:02

pe acolo ai iesit tu. de asta ti se pare asa urata.

Nguen Miun Gion 09-04-2010 - 12:06

ai iesit ?

Pribeagul 09-04-2010 - 19:25

[quote name=”FORESKIN”]Pizdele adevarate arata altfel… Asta e idealizata..[/quote]

Maestrul ne arata cum erau pe atunci, acum cca 150 de ani.