Acasa InternationalExterne Teroriştii pro-ruşi au umplut estul Ucrainei de păduchi

Teroriştii pro-ruşi au umplut estul Ucrainei de păduchi

scris de P.C.R.
1 afisari

Nu e o știre de natură să surprindă. Se pare că în rândul teroriștilor ruși trimiși de Putin în Ucraina – trupe, foști deținuți, criminali și vagabonzi -, igiena personală cam lasă de dorit, prin urmare păduchii au umplut toată regiunea.

Teroriştii pro-ruşi au umplut estul Ucrainei de păduchi

După cum se știe, obiceiurile astea cu apa și săpunul sunt mofturi occidentale, însă rușii sunt certați cu Occidentul și își apără tradițiile. Astăzi, ca și în trecut, soldatul rus mai degrabă se lasă împușcat decât să se spele.

Portalul polonez kresy24.pl informează că pediculoza s-a răspândit fulgerător, pe scară largă, în estul Ucrainei; au fost epuizate toate produsele anti-păduchi din farmacii, iar populația a început să revină la metodele mai vechi, așa încât peste tot miroase a gaz lampant.

Pe străzile orașelor abandonate de către trupele de „separatiști”, se aprind focuri în care sunt puse să ardă lucrurile lăsate în urmă de către aceștia.

Text preluat de pe inliniedreapta.net

20 comentarii

Tache 18-07-2014 - 19:26

Dar cu pactul Ribbentrop-Molotov ce se mai aude ? Mai ales acum, cand nu mai putem vorbi de Ucraina, dupa anexarea Crimeei, ci de fosta Ucraina, asa cum vorbim de fosta Yugoslavie.

Paul din Ohio 18-07-2014 - 20:07

Mai Tache,
Pactul Ribbentropp Molotov poate fi reversat NU NUMAI prin modificari teritoriale, ci si prin aderarea Ucrainei la UE. In acest fel, romanii din Ucraina pot avea (ca si ungurii din Romania) scoli in limba romana si alte elemente ale unei autonomii CULTURALE. Romania nu este Rusia ta ca sa „pofteasca” in continuu la alte teritorii.

Pribeagul 18-07-2014 - 22:56

„Spuneţi-mi ce-i dreptatea?”

Adevarul chiar trebuie sa umble cu capul spart?

Pribeagul 18-07-2014 - 22:52

Ei da, chiar, „Dar cu pactul Ribbentrop-Molotov ce se mai aude ?”

UnUL 18-07-2014 - 23:19

E bine-merci!

Paul din Ohio 18-07-2014 - 23:31

Pribeagule,
Daca Ucraina si R Moldova se vor intelege in privinta „transnistriei”, atunci poate ca si Romania se va intelege cu Ucraina in privinta Bugeacului si Bucovinei de Nord. Dar daca nu, atunci romanii din Ucraina vor trebui sa aiba ceeace au toate minoritatile in UE. Altfel. Ucraina se va intoarce de unde a plecat.

UnUL 18-07-2014 - 19:59

Igiena nu a fost niciodată punctul forte al rușilor. Ei se spală doar când plouă, iar pe dinți se spală numai cu votcă.

Antibasistul 18-07-2014 - 20:51

Tu te speli doar cind ninge, ca toți basistii tai!!! Ptiu!

UnUL 18-07-2014 - 21:16

Bășinel, pe tine te-au dat afară din Australia că duhneai; nu e cazul meu.

Antibasistul 18-07-2014 - 21:25

Nu baaa un NUL slugoi al lui Basescu, pe tine nu te-au primit in Australia pentru ca duhneai!!!

UnUL 18-07-2014 - 21:32

Puișor, nu m-aș duce la capătul lumii nici să mă împuști. Dacă aș fi plecat undeva ar fi fost în vreo țară europeană – pe care le-am colindat, dar am considerat că pot fi mai folositor țării mele.

Ionel 18-07-2014 - 21:36

In transee nimeni nu isi face manichiura si apa cu sapun e periculoasa sub tirul lunetistilor inamici, multi din ei mercenari de peste tot. Bine, ai nostrii erau curati dar Crimeea e acum la rusi si Basarabia la ucrainieni.

Paul din Ohio 18-07-2014 - 22:11

Ionel, Ionelule
Tot mai bei, baiatule?

Ionel 18-07-2014 - 23:17

Sa inteleg ca la un razboi o sa te dai cu Chanel, o sa mananci icre de Manciuria si o sa te imbraci in haine de firma. Lasa , baaaa vrajeala!

UnUL 18-07-2014 - 23:21

Mda. Numai că pe ruși nu i-a deranjat niciodată că put.

Paul din Ohio 18-07-2014 - 23:26

Mai Ivanelule,
Rusii tai au venit cu paduchii pe ei din Rusia.

Ionel 19-07-2014 - 08:39

Deci paduchii tai americani sunt mai buni decat cei rusesti . Pastreazai sanatosi sau poti sa faci schimburi cu rusii ca sa ai doua rase de paduchi.

UnUL 21-07-2014 - 15:25

Ionel. Ioneleule, spre deosebire de ruși, americanii au aflat că există săpunul și pasta de dinți.

UnUL 18-07-2014 - 23:17

Și încă cum !!!

nae girimea 21-07-2014 - 11:04

Da’ de sculament nu ziceti ‘nik ?

Comments are closed.