Acasa InternationalExterne Timoşenko, posibil candidat pentru funcţia de premier

Timoşenko, posibil candidat pentru funcţia de premier

scris de B.C.R
0 afisari

Partidul Batkivşcina al opozantei Iulia Timoşenko analizează o posibilă candidatură a acesteia la funcţia de şef al Guvernului Ucrainei, în vederea unui eventual vot în Parlament duminică, a anunţat un parlamentar din cadrul formaţiunii, relatează Itar-Tass în pagina electronică.

Iulia Timosenko

Iulia Timoşenko

Deputatul Nikolai Tomenko a declarat pentru agenţia rusă că partidul analizează candidaturile fostului premier Iulia Timoşenko, eliberată din închisoare sâmbătă, după ce a fost condamnată în 2011 pentru abuz de putere, Arseni Iaţeniuk şi Piotr Poroşenko pentru preluarea şefiei Executivului.

„Luăm în considerare aceste candidaturi pentru funcţia de premier”, a declarat el pentru Itar-Tass, adăugând că Parlamentul ar putea vota un nou premier ucrainean încă de duminică.

58 comentarii

pathfinder 23-02-2014 - 12:58

Interesant.
Bine ca a iesit din puscarie.
Succes!

digital 23-02-2014 - 13:46

rapandulla, să-și mărească țâțele și să-și pună botox prin buzuci, că se cam trecu printre zăbrele, și nu dă bine pe socializarea cu ue!
ue, băse!
ue, băse!
ue, băse!

ancuta 23-02-2014 - 13:53

scarnele comunistoide la groapa cu var!
apaaa, apaaa, apaaa multaaa!
Daca Ukraina poate, Romania de ce sa nu arunce scarnele comunistoide la groapa cu var!
Dreapta unita!

ancuta 23-02-2014 - 13:54

bagaaa, bagaaaa, baga base baaagaaaaaaa!

pathfinder 23-02-2014 - 13:59

Si stanga in catuse!

ancuta 23-02-2014 - 14:05

Nee!
fara catuse, da’n celula!

Antibasistul 23-02-2014 - 14:16

Dreapta lui Basescu e tot stinga, o stinga PDL care la ordinul lui Basescu s-a culcat seara stinga si s-a trezit, dimineața, dreapta plina de fosti comunisti pedelisti!!!

UnUL 23-02-2014 - 14:25

Tu folosești dreapta sau stânga când pe nevastă-ta o doare capul, Bășinel?

Antibasistul 23-02-2014 - 14:57

Vai de capul tau, băsitule fără minte, ca toți băsiștii!

UnUL 23-02-2014 - 16:00

Capul meu e bine-merci.

Antibasistul 23-02-2014 - 16:30

Capul tau e prost bine, de tot!

UnUL 23-02-2014 - 16:35

Al tău e prost rău.

digital 23-02-2014 - 14:00

cu dreaptaaa și-o intro-bagă măttaaa!
hahaha!

pathfinder 23-02-2014 - 14:02

Ce sa-si mareasca baaaa?
Vrei sa fie ca la nevasta-ta?
Pana in chiloti?
Asta-i idealul tau de frumusete?!?

Sunt bune asa cum sunt!

digital 23-02-2014 - 14:08

din scaun cu rotile arată ok!
hahaha!

UnUL 23-02-2014 - 14:18

Erau 3 Victor-i ; în Ungaria, în România și în Ucraina. Unul a căzut; într-o mișcare de la est la vest, ghici cine urmează!

ancuta 23-02-2014 - 14:36

anUSuL!

digital 23-02-2014 - 14:59

anusul măttii!

Antibasistul 23-02-2014 - 15:02

Urmeaza dictatorul Basescu, AMIN!!!!!!!!!!

UnUL 23-02-2014 - 15:59

De când în cheamă Victor?

Antibasistul 23-02-2014 - 16:25

Nu conteaza numele, CONTEAZA CA-I DICTATOR, in ROMANIA!

UnUL 23-02-2014 - 16:29

Mda. așa spuneam și eu : dictatorul Victor Ponta.

Antibasistul 23-02-2014 - 16:33

Cretinule basist, ca toți basiștii, am vorbit de dictatorul Basescu!!!!!!!!!!!!!!!

UnUL 23-02-2014 - 16:36

Da, care nu e dictator. În schimb Victoraș e și mai devine.

Antibasistul 23-02-2014 - 17:09

Crretin basist 7, 5 milioane-l considera pe Basescu DICTATOR, DE ACEEA L-AU DEMIS IN VARA 2012!!!!!!!!!!!!!!

UnUL 23-02-2014 - 17:18

Obsesia celor 7,5 milioane (care erau maximum 5) la unii tâmpiți.
Am vorbit de o mie de ori despre asta, așa că „popa nu repetă predica pentru o babă surdă”.

urbos 23-02-2014 - 17:24

Poti sa guiti de cinci milioane de ori ma taratura.
Nu confunda votantii de la referendum cu ji danii care au crapat prin lagare de atata huzur, de exemplu, acolo sint cifrele umflate.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 23-02-2014 - 17:35

De RASISTI , XENOFOBI si ANTISEMITI ,
va cunoaste o lume , intreaga !
DAR si de TAMPITZi !
Bravos NEO LABERALES!

UnUL 23-02-2014 - 17:56

Scârboșel, tot tâmpit, tot tâmpit? Tot mitocan, tot mitocan? Tot neoliberal, tot neoliberal?

mircea 23-02-2014 - 16:12

auzi ba BALEGATULE telectual dupa tactu care-i veterinar(nu medic) idolul tau in ale politisi s-a culcat pa stanga s-a sculat pa dreapta si cand s-a trezit rea betegit 100% nu ca Silviu Gunoi care-i ipotent 300% a lunecat si si-a rupt degetu si si-a muscat sil imba

UnUL 23-02-2014 - 16:36

????????

digital 23-02-2014 - 15:24

de când are parlamentul atribuții și puteri juridice s-o elibereze pe scroafa asta?!
ce țară portocalie, de kkt!

ValVerde 23-02-2014 - 15:50

Asa e, draga Claudia, ca daca era la fel in Romania, s-ar fi dus tot Parlamentu’n grup sa-i elibereze pe Poponel si pe Dl Jiji….

digital 23-02-2014 - 16:05

așa e bă, să-i elibereze pă ăia din pheezdhha lu mătta, că erau peniss-captivus!

ValVerde 23-02-2014 - 16:11

Nu, ca nu-s membrii USL si nici simpatizanti.

Dar ma-ta mai e nostalgica dupa vremurile alea, de acu 30 de ani, cind era mai stramta si mai putea sa mai faca un penis captivus ?

Ca in prezent poti sa intri in ea calare cu palaria pe cap, fara sa atingi peretii

digital 23-02-2014 - 16:23

vezi bă, vitta dreq, că nu-ți permite erudiția și deontologia să te comporți ca un bou ce ești, făcând aluzie la aducerile aminte despre mătta!
respectă-i memoria ieslelor, cele-i care te-a fătat, amerloc-vopsit!

UnUL 23-02-2014 - 16:32

Mamă, ce godac infect, ce jigodie, ce kkt cu ochii, ce scârboșenie ambulantă ești și tu, Degețel. Se vede că după ce îți scoți degețelul din koor îl sugi cu nesaț/

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 23-02-2014 - 16:40

Hay , sa nu exxageram , cu sombrero nu
merge !
@Bovis Raris Napocalis,
Ai dreptate !
Va …asemanati, cu o mikka diferentza !
De Menthu e mai tinerel , si mai poate
Skapa !
Tu , niciodata !

UnUL 23-02-2014 - 16:41

☻☺☻☺☻☺☻☺☻☺☻☺☻☺☻☺☻☺

urbos 23-02-2014 - 17:19

Nu are nici un fel de atributii d-astea, insa acolo e daramare de regim.
Basescu si ai lui trebuiau arestati. Nu trebuie incercat nicidecum ca regimul Basescu sa fie inlaturat prin legile si pe baza institutiilor pe care insusi regimul si le-a construit, tocmai ca sa nu mai poata fi schimbat, asa cum au incercat idiotii de la USL. Unde s-a mai pomenit sa inlaturi dictatura „democratic”? Dictatura se inlatura cu forta, alta cale nu exista.
Culmea e ca si reusisera sa-l termine pe Kior, chiar legal, lumea votase, etc. Insa s-au dovedit niste lasi ordinari si l-au lasat pur si simplu sa scape. Cum sa reusesti cand tu respecti legile, chiar si pe alea idioate, iar naparca de la Cotroceni nici p-alea? La noi, daca le zice cretinilor astora CCR sa stea in cap, o sa stea, in loc sa adune Parlamentul, sa-i declare pe aia de la Curte nebuni, si la parnaie cu ei!

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 23-02-2014 - 17:23

Era , sa te reintroduc …la origini !
Astept sa te …spanzuri ca PNL-ist !
(In subsidiar, totusi, ca si la LEGILE lui Murphi…)

Antibasistul 23-02-2014 - 19:49

Boritule da-te-n mata cu toți țiganii, acolo sa stați VESNIC, bestiilor!

digital 23-02-2014 - 17:51

păi să desființeze justiția asta de kkt, că ș-așa nu are nici o relevanță în fața politicului, iar ca instrument și instituție de control, mă piș pă ea dacă vine unu ca kioru și zice cum vrea el!

UnUL 23-02-2014 - 17:53

C u r Bubos și Degețel sun în plin delir paranoid. Situația pare fără ieșire.

digital 23-02-2014 - 18:02

așa e, kiorul tău va ieși doar pe mațul gros!

UnUL 23-02-2014 - 18:14

Maț gros ești tu; și încă unul cumplit de jegos.

UnUL 23-02-2014 - 18:14

Erată: „sunT”

Pribeagul 23-02-2014 - 17:45

ilisca pare foarte zglobie, n-o mai dor salele?

digital 23-02-2014 - 17:53

o doare lindiku, de cât s-a frecat de gratii, ca și vitălăul de iesle!

UnUL 23-02-2014 - 17:54

Vorbești din proprie experiență, Degețico?

digital 23-02-2014 - 18:01

ia uite, se băgă și moș teacă, ce știi tu bă ridatule, about…lindicele premierei?!
ia zi-ne!

UnUL 23-02-2014 - 18:13

Moș Teacă era ofițer, vezi că iar încurci borcanele.
Nu știu și nici nu mă interesează chestiunea, dar m-am săturat de o scârboșenie ca tine, care nu ești în stare să te desprinzi de scatologic, de obsesiile și refulările tale sexuale, de vulgaritate, nesimțire și mitocănie. Gunoiul dreakului!

urbos 23-02-2014 - 18:16

Esti mos Hurjuma, fiu de catea si de turnator imputit.

UnUL 23-02-2014 - 18:24

… decretă sentențios jigodia buboasă.

UnUL 23-02-2014 - 17:54

Poza e mai veche, prostovane, de pe vremea când era mai tânără, mai zglobie, și nu făcuse închisoare.

Pribeagul 23-02-2014 - 18:15

🙂
zau? pai de ce-si pune hoasca poza din tinerete? sa dea gata nataraii?

UnUL 23-02-2014 - 18:26

Dacă îți închipui că ea personal și-a pus poza pe Ziua Veche….!

jan dinu 23-02-2014 - 19:39

— Traiasca prietenia – Americano – Ukrainiana !!
Traiasca viitoarea presedinta – IULIA TIMOSENKO – !
Apreciez coafura ei neschimbata de cind era utecista infocata !!
JD-USA

Comments are closed.