Acasa InternationalExterne Ucraina: Mii de militari ucraineni şi proruşi ar fi fost uciși, la Slaviansk

Ucraina: Mii de militari ucraineni şi proruşi ar fi fost uciși, la Slaviansk

scris de C.S.
3 afisari

Mii de militari ucraineni şi sute de militanți proruşi ar fi fost uciși în confruntările care au avut loc în ultimele 48 de ore în oraşul ucrainean Slaviansk, susţine Viaceslav Ponomariov, liderul local al insurgenţilor.

Război în toată regula, la Slaviansk.

„Potrivit informaţiilor de care dispunem, armata ucraineană a suferit următoarele pierderi: 1.200-1.300 de militari au murit, opt elicoptere şi 15 vehicule blindate au fost distruse. Au suferit pierderi uriaşe. Mă refer doar la Slaviansk”, a spus Ponomariov.

Preşedintele în exerciţiu al Ucrainei, Oleksandr Turcinov, a anunţat joi că un elicopter militar a fost doborât la Slaviansk, incidentul soldându-se cu moartea a 14 militari ucraineni. Armata ucraineană a modificat bilanţul, precizând că sunt 12 morţi.

„Circa 200 de combatanţi proruşi au fost ucişi, iar 300 au fost răniţi în confruntările de la Slaviansk”, a subliniat Ponomariov.

87 comentarii

MI-5 30-05-2014 - 14:10

„1200-1300 de militari au fost ucisi”…

Sa fim seriosi. Cifra e trasa de par rau de tot.

Tache 30-05-2014 - 20:02

Nu-ti face griji, cei 1300 de militari ucraineni au murit pentru o cauza buna, au murit pentru Fondul Monetar International. Dictatorul Ianukovici a vrut, in nemernicia lui, sa ia un credit de 15 miliarde de dolari din Rusia dictatorului odios Putin, dar aceasta abominatie a fost impiedicata. Prin sacrificiul suprem al acestor soldati Ucraina va avea parte de un credit democratic, de la FMI-ul din Washington. Sper ca n-ai uitat cum a inceput totul…

salut 31-05-2014 - 16:21

Nu, Tache, gresesti ! De la odiosul Putin ar fi luat banii si ar fi platit dobanzi, cum se face. La FMI, ucrainienii platesc doar dobanzile si ratele de imprumut, banii se duc tot la odiosul Putin, pentru gaze.

Maaaare realizare pentru maidanezi !

PS: Si, pentru Romania, e foarte bine asa. Ba chiar vreo trei Ukainute mai mici ar fi si mai bune !

tomi 31-05-2014 - 18:39

Ma asta ce-a patit? Nu pot decat sa-l aprob. Sant minuni in lume.

UnUL 30-05-2014 - 14:13

Păi ce era să spună Ponomariov? Că au cam luat-o peste bot?

Tache 30-05-2014 - 15:34

Putea sa spuna ca civilii din Sectorul de Dreapta, in prezent inrolati in Garda Nationala, sunt carne de tun, care au intrat ca ratustele in ambuscadele rusesti, condusi fiind de ratusca sefa, de la firma de privata de mercenari Academi. Sper ca esti multumit si ti-ai mai revenit, acum ca exista mii de morti. Intrasesi in panica, ca ucrainenii „nu-si apara tara”.

Pe surse se mai spune ca in mai putin de o luna au murit si 1200 de militari americani. Spre comparatie, in razboiul din Irak au murit in total 4800 de militari americani. Stiind ca in Ucraina lupta si soldati romani, stau sa ma intreb care este numarul mortilor.

Evenimentele degenereaza cu rapiditate si dupa loviturile nucleare vei fi si mai multumit. Lupta pentru democratie cere sacrificii…

ValVerde 30-05-2014 - 15:50

🙂
Iti bese mintea sau asa puti tu de la natura ???

Tache 30-05-2014 - 17:58

Arseni Iţicniuk, huiduit în Germania

Arseni Iaţeniuk, numit de Rada Supremă în funcţia de premier al Ucrainei, a fost huiduit înainte de ceremonia de decernare a Premiului Carol cel Mare preşedintelui Consiliului European, Herman Van Rompuy.

Mai mulţi locuitori ai oraşului german Aachen s-au adunat în faţa clădirii unde urma să aibă loc evenimentul şi au scandat sloganuri împotriva amestecului SUA în treburile interne ale Ucrainei.

http://romanian.ruvr.ru/news/2014_05_30/Arseni-Iteniuk-huiduit-in-Germania-9616/

UnUL 30-05-2014 - 19:48

Ăia erau comuniști germani, sau ruși deghizați?

MI-5 30-05-2014 - 22:09

Aachen este un oras cu multa populatie ruseasca.
Asa ca au huduit si ei la ordin…

Pungescu Gazian 30-05-2014 - 23:40

Cand s-au retras din RDG, multi kgb-isti erau deja naturalizati…

UnUL 30-05-2014 - 19:47

Militari americani în Ucraina, Tăchiță? Asta ți-a spus-o Ponomariov sau Mândrășescu?

urbos 30-05-2014 - 19:52

Nu cacatule, doar militari rusi sint acolo. Culca-te.

Pungescu Gazian 30-05-2014 - 23:41

Volodia, taca-ti fleanca!

BUREBISTA 31-05-2014 - 00:58

De unde aveti datele astea umflate mai fratilor,normal ca bolsevici asa spun,dupa ce au adus camioane de rusi morti,ce sa spuna?

briel 30-05-2014 - 17:07

Oopsy daisy ! Valeee, vino-ncoace sa-ti arat adevarata parere americana despre Poroshenko:
http://rt.com/news/162396-wikileaks-cables-us-poroshenko/

ValVerde 30-05-2014 - 17:58

De ce topai, briele ?? 🙂
Nici macar Russia Today nu poate sa o rasuceasca ca sa arate rau !
Sunt mesaje diplomatice normale.

Tu ai citit articolul ?

Spune cu subiect si predicat care pasaj ti-a crescut pulsul in mod placut !

briel 30-05-2014 - 18:21

Nu are rost sa umplem forumul, scrie clar in articol.
Schimbarea conducerii, bucuria nebunilor — pe strada asta au mers si ukrainenii, nimic nou.
Intre timp unii mai mor.

ValVerde 30-05-2014 - 18:25

Realizezi ca ai abandonat ideea principala din postarea ta initiala si faci niste observatii generale ca sa mai umpli forumul, nu e asa?

Tache 30-05-2014 - 17:24

Armata ucraineană va realiza foarte curând cât de puțin valorează protecția SUA, în ceea ce privește genocidul comis de ea asupra propriei pop.ulații. Armata ucraineană încă mai speră că va rămâne nepedepsită, așa cum s-a petrecut în decembrie 1989 cu armata română. Atunci, pentru aducerea României la stadiul de colonie americană, armata română a omorât 1.100 de oameni, după debarcarea lui Ceaușescu de la putere, punând aceste victime în seama unor teroriști imaginari.

http://romanian.ruvr.ru/2014_05_29/Armata-ucraineana-si-genocidul-impotriva-pop.ulatiei-civile-din-Ucraina-5105/

Tache 30-05-2014 - 17:28

Pentru a se deschide linkul trebuie sters puctul de la cuvantul „pop.ulatiei”.

Pungescu Gazian 30-05-2014 - 23:38

HA HA HA, A MURIT MANDRASESCU !!!

S-a racit ca l-a tras curentul prin gaurica din frunte, ca facea pe corespondentu de razboi in Slaviansk. Bine asa, un vierme mai putin!
Dar, ramane take….

ValVerde 30-05-2014 - 18:00

Ati luat-o-n buci.
Tzarul vostru e mai natang decit imi imaginam.

In rest, frectii si flatulente mintale.

Tache 30-05-2014 - 18:34

Cum asa ? Associated press (AP), sucursala a CIA, este suficient de buna pentru tine ?

SLOVYANSK, Ukraine (AP) — Ukraine’s armed forces suffered devastating new losses Thursday, underlining the scale of the challenge the country faces in quelling a guerrilla-style insurgency that has proven to be agile and ruthless.

…………………………………………………………..

„The Ukrainian generals wanted to show Poroshenko they could act more effectively,” said Kiev-based political analyst Vladimir Fesenko. „If operations in Donbass are ineffective, then Poroshenko will come to power and appoint new people.”

https://news.yahoo.com/ukraine-army-deflated-guerrilla-warfare-unfolds-170833583.html

Pungescu Gazian 31-05-2014 - 13:27

ALTUL A FOST PLANUL CU MANDRASESCU!

Lunetistul trebuia sa-si puna glont greu de .338 Lapua Magnum special cu profil de Scenar dar cu varful de carburi, deci fara expansiune ca sa ramana ceva de fotografiat.

Pai adica nu era interesant sa vezi o poza cu chiar unul dintre secretarii lui Putin gasit teapan in plin front dintr-o tara straina?

Dar, nesansa a facut ca sa fie un rateu partial. Fie ca componenta trasoare a explodat, fie ca cuprul din camasa s-a rupt pe teava, glontul si-a pierdut stabilitatea si cand a poposit pe chelia lui Mandrasescu nu mai era aerodinamic deloc.

Din aceasta cauza nici nu mai ramas nimic de pozat. Pai la cam 300 de metri si cu totusi 5000 de J de energie cinetica ramasi, e ca si cum capul lui Mandrasescu ar fi fost lovit de un ciocan de 5 kg care cade de la 100 de metri. Deci nici nu poate fi vorba de un simplu cucui.

tomi 31-05-2014 - 18:44

Tache
30-05-2014 at 17:24

Armata ucraineană va realiza foarte curând cât de puțin valorează protecția SUA, în ceea ce privește genocidul comis de ea asupra propriei pop.ulații. Armata ucraineană încă mai speră că va rămâne nepedepsită, așa cum s-a petrecut în decembrie 1989 cu armata română. Atunci, pentru aducerea României la stadiul de colonie americană, armata română a omorât 1.100 de oameni, după debarcarea lui Ceaușescu de la putere, punând aceste victime în seama unor teroriști imaginari.
======================
Scris de Tache insusi in salonul 9 de la Spitalul nr. 9, sectia de boli psihice incurabile.

Pungescu Gazian 30-05-2014 - 23:31

Bine spus „militantii pro-rusi” caci rusii au murit cu totii din cauza revolutiei, a lui Stalin si WW2. Ultimii rusi au fost garzile albe, care dupa decimari repetate au fugit prin Mongolia.

Banditii care ocupa azi pamanturile de la vest de Urali sunt siberieni stramutati de Stalin, si nicidecum rusi.

Gisela 31-05-2014 - 12:17

Ce atata polemica..ucrainieni…rusi…arzai-lea focu pe unii si pe altii,ambii banditi anti-romani,antisemiti,fascisti si betivi ordinari…….E lumea plina cu curvele lor….

pathfinder 31-05-2014 - 12:26

Si viceversa e adevarata: curvele lor is pline de la toata lumea…

Tache 31-05-2014 - 13:29

Evreii au creat devastare si mizerie de toate felurile in Rusia, in epoca lui Ieltsin. Dar corpul ofiterilor rusi a facut ordine in tara si ai vazut, daca te-a interesat, la olimpiada de la Sochi, cum arata Rusia in prezent.

Totusi poate vrei sa comentezi despre cloaca care este in prezent occidentul, unde evreii sunt stapanii absoluti. Sau esti cumva casatorit cu un afro-american trans-sexual ?

http://time.com/135480/transgender-tipping-point/?pcd=hp-magmod

Gisela 31-05-2014 - 14:53

Daaa domnule… cat de inteligent si convingator vorbesti,parca ai fi un”Alberr Einstein”nu xenofob rasist si pleava a societatii rromenesti……

urbos 31-05-2014 - 14:56

Tache, ji danu asta tocmai te-a facut Einstein. Adica retardat si sarlatan. Acu sa te vad.

tomi 31-05-2014 - 18:51

Gisela
31-05-2014 at 14:53
================
Gizela?? Ce a fost cu autogolul asta? Incearca sa postezi mai putin ca strici munca altora care stiu sa vorbeasca pe limba acestor imbecili de legionari. Inca cateva perle de astea cu Einstein si pot pleca de pe forum. Poate era totusi clona si nu Gisela.

UnUL 31-05-2014 - 13:44

„Au creat devastare” nu prea e românește; așa s-o fi exprimând Mândrășescu.
Soci? Ziduri Potemkin. Miliarde aruncate pe imagine (50 miliarde de dolari, de 5 ori mai mult decât bugetul prevăzut, care au făcut din ea cea mai scumpă olimpiadă din istorie ) – praf în ochi. Și la câteva luni după olimpiadă, orașul arată ca naiba, a devenit un fel de oraș-fantomă.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 31-05-2014 - 13:56

Te cobori asa de adanc , dogmatykule !
Explici unui gonoi cu 2 clase , ceva!

La …Agape , vin si IO
VIRTUAL !

UnUL 31-05-2014 - 14:10

Sincer, Parpanghel, ești mitocan, impulsiv și intolerant, mă acuzi pe nedrept de toate relele din lume (de la minciună la colaborare cu regimul cu comunist, etc). Și totuși, naiba știe de ce, dacă ai avea drum prin Cluj mi-ar plăcea să te întâlnesc (fie și la Agape, dacă îți place)

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 31-05-2014 - 16:07

Te inseli ,amice !
Singurul repros serios se refera la … viziunea ta deformata profund despre ….S A T A N A !
In rest , placerea ar fi reciproca !
Mai ales ca , ai avea UIMIREA …vietii ,
tale , amice !

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 31-05-2014 - 16:09

Si un …amanunt ! Desigur la
agape , mancare buna , pikanta si curata ,
ca la unguri !
Atmosfera a fost excelenta , hungaroaicele
super!

UnUL 31-05-2014 - 17:21

Nu văd ce m-ar putea uimi în halul ăsta, dar, mă rog… Poate că se va ivi ocazia,. Dă un semn dacă ai drum prin zonă, și găsim o soluție.
N.B Promit să nu te înjur pentru toate prostiile toxice pe care le-ai spus despre mine.

UnUL 31-05-2014 - 17:28

P.S. Tu în schimb nu vei avea nicio surpriză. Sunt exact așa cum m-am prezentat: un om la vârsta pensiei, cu părul alb, fost (deja „fost”!) cadru didactic la UBB, cu biografia pe care o știi, etc.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 31-05-2014 - 19:40

Potzi sa incerci sa ma injuri ,
Nu este o problema !
Dar , sa te astepti la o …RECICLARE
In …domeniu , ca mandelu o face la
Nivel ARTISTIC !
Dar pina atunci …. factorul determinant ,
NU va mai fi ,
Si tu , va trebui sa-ti recunosti ,
GRESELILE …MAJORE privind
…apecierea …!

UnUL 31-05-2014 - 19:45

Rămâne cum am stabilit : NU înjur. Cât despre „recunoașterea „greșellior”, am crezut întotdeauna că într-un stat democratic omul are dreptul la opinie, și că dacă interlocutorul are altă părere nu trebuie să îi dai în cap pe motivul ăsta.

ValVerde 31-05-2014 - 19:51

Bine, bine, intilniti-va, bateti palma, stati de vorba…poate asa mai capata si Azorica o binemeritata pauza, ca tiganu’ asta e pisalog rau si cind nu-i functioneza vanata se pune sa vorbeasca….
Biata catea nici nu mai stie cum e mai rau…cind o durea curu sau, acu’, cind o dor urechile…

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 31-05-2014 - 19:59

@ Val -mache !
Tu , esti mai aproape/apropiat !
Dar sa-ti iei gandul la Azorica Bigarreau ,
Nu ti-o …cedez !
Multumeste-te cu Bhoul saliut !
Lustruytor …!
Pss . Te debasific IO . si pe
tine , zoo PHylis!

Antibasistul 31-05-2014 - 12:27

Du-te fa analfabeto la scoala, ca nu ști sa scri romaneste!
Cînd te uiți în oglinda, nu ma zi curve la altele!!

UnUL 31-05-2014 - 12:39

Corect „nu ȘTII să SCRII”, cu câte 2 de i!

Antibasistul 31-05-2014 - 12:29

PS.Fetele rusoaice si ucrainence sunt frumoase, nu urîte ca voi evreicele!!!

Pungescu Gazian 31-05-2014 - 12:42

NU MAI MINTI PORCULE, Parisul e plin de rusi, dar in Rusia rusii au murit cu totii din cauza revolutiei, a lui Stalin si WW2. Ultimii rusi au fost garzile albe, care dupa decimari repetate au fugit prin Mongolia.

Banditii care ocupa azi pamanturile de la vest de Urali sunt siberieni stramutati de Stalin, si nicidecum rusi.

NU MAI SUNT RUSI IN RUSIA

Antibasistul 31-05-2014 - 15:06

Pai si evreii din Israel nu sunt evrei, evreii au fost toți omorîți in holocaust, cei din Israel sunt toți arabi, se prefac ca ar fi evrei mozaici si victime ale germanilor, sa-ncaseze miliarde de euro!!!!

tomi 31-05-2014 - 18:54

HUHU??? Ce-a fost asta? Vrei sa ma supar pe tine?

tomi 31-05-2014 - 18:55

HUHU? vrei sa zici ca si eu sant arab? interesant!

tomi 31-05-2014 - 18:57

HUHU, la urmatoarea postare asa de nepoliticoasa nu voi mai fi prieten cu tine si zau ca te vor astepta zile grele.

tomi 31-05-2014 - 19:01

HUHULE, parca negai candva Holocaustul, acum il generalizezi? Hai ca 6 milioane de morti au fost numarul real, dar slava lui Dumnezeu era doar o treime din populatia evreiasca a lumii, 2/3 au scapat cu bine, Dumnezeu a pus credinta evreilor la grea incercare, si nu s-a inselat in poporul sau.

tomi 31-05-2014 - 19:06

tomi
Comentariul tau asteapta sa fie moderat.
31-05-2014 at 19:01
==============
ASTEPTAM APROBARE DE LA COMANDAMENTUL GESTAPO?

tomi 31-05-2014 - 19:13

urbos, digital,ereticul,tache,salut,
Comentariul tau asteapta sa fie moderat.
===========
PE CAND VOM VEDEA SI ASTFEL DE ANUNTURI? LEGIONARII NEOFASCISTI AU INTRARE LIBERA PE FORUM?
Armata, Servicii Secrete, Investigatii, nu te lasi bestie, TE FUT IN GURA BESTIE, NU-TI PLAC POSTARILE ANTIFASCISTE.
Si ca sa nu ai o zi buna asa zise digital, ma fut si in crucea mortilor tai, este bine tataie?

pathfinder 31-05-2014 - 12:42

Ma, spune drept, tu ai fost in Israel?

tomi 31-05-2014 - 19:17

Nu, el viziteaza doar Siria, Libia. Iranul, Afganistanul iunde are cursuri de antrenament psihic cu talibanii.

UnUL 31-05-2014 - 19:42

Antrenament „pisic”, normal pentru un absolvent de master în „prostologie”.

ValVerde 31-05-2014 - 19:45

Ba, ce aveti cu pisica?
Lasati motanu’n pace !

urbos 31-05-2014 - 12:36

Da, ji danii la furnal.

Tache 31-05-2014 - 12:56

Sobolan la „sobolan” trage. Intotdeauna evreii aduc cu ei mizeria fizica si morala. Pe langa sobolani New Yorkul este infestat si de badbugs, un fel de capuse. Canadienii care au calatorit la New York isi pun la intoarcere toate hainele, valizele si celelalte lucruri in congelator, la -35 de grade Celsius, pentru a se deparazita, caci altfel este jale…

http://newyork.cbslocal.com/2014/05/28/nyc-launches-new-war-against-rats/

UnUL 31-05-2014 - 13:02

Și Moscova de ce este infestată (în afară de putiniști și mândrășești)?

Tache 31-05-2014 - 13:24

Inteleg ca ai vrut sa spui cu „ce anume este infestata ?”. Ai emotii datorate postarii ? Ai facut frigul azi-noapte, la Tel Aviv ?

UnUL 31-05-2014 - 13:30

Dacă așa ai înțeles, așa să fie.
N-am fost în viața mea la Tel Aviv, cretinache, și nici în Israel, dar un prieten de-al meu – român 100% ca și mine – care a fost de Paști a spus că e splendid.

Pungescu Gazian 31-05-2014 - 13:37

Da, la NY situatia este foarte trista – MICROBII SUNT CA NUCILE SI BACTERIILE CA BOSTANII.

UnUL 31-05-2014 - 13:49

…iar șobolanii cât vițeii.

salut 31-05-2014 - 16:14

Aici ai nimerit-o. Nici nu stii ce sobolani sunt pe Strada Zidului !

UnUL 31-05-2014 - 17:36

Strada Zidului ??? Asta e în Sibiu. Numele străzilor nu se traduc, prostovane !
P.S. Șobolani pe Wall Street? Deci acolo locuiești? Că alt șobolan mai mare ca tine – mai greu.

salut 31-05-2014 - 17:53

Deci am cazut de acord ca pe Wall Street sunt sobolanii cei mai mari. Pana la urma, desi esti limbist, nu esti decat 98% imbecil, o data la doua luni mai prinzi corect cate o idee.

UnUL 31-05-2014 - 17:59

Nu am căzut de acord decât dacă stai tu pe acolo. Și, încă o dată, numele străzilor nu se traduce.

Antibasistul 31-05-2014 - 18:06

Strazile proștilor sunt toate strazile din Cluj!!!!

UnUL 31-05-2014 - 18:24

Aici era vorba de o stradă din America și de alta din Sibiu, idiotul forumului.

Antibasistul 31-05-2014 - 18:42

Nu conteaza de ce era vorba, eu am vorbit de altceva, de strazile din Cluj, cretinul Netului!!!

UnUL 31-05-2014 - 19:02

Normal., Bășinel, tu ești întotdeauna „pe lâgnă”, vorbești întotdeauna „despre altceva”, fără legătură cu subiectul.

UnUL 31-05-2014 - 19:02

„pe lângă”

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 31-05-2014 - 13:27

Liebe fraulein ! Ti-am mai recomandat ,de cateva ori ,
sa nu cobori la nivelul acestor scursori din clisura balkanica !
Dar , poate i-ti convine sa fi impachetat in acest …namol puturos !
Keine Sorge , fraulein!

Pungescu Gazian 31-05-2014 - 13:52

PORCARII SI MOSKOVELE SIBERIENE

One favorite scam happens on Red Square when the tourist is walking along and an English-speaking local finds a wallet on the ground in front of you. He asks if it’s yours, and when you answer no, he offers to share the contents with you. He starts divvying up the money when along comes the owner of the wallet. The owner claims that you stole some of the money. He then searches you, sometimes with the help of a fake policeman, and take any cash you have of your own.

UnUL 31-05-2014 - 13:58

Cinste rusească.
Apropo de PiaȚa Roșie, mi-a venit în minte un banc de pe vremea comunismului, dar fără îndoială valabil și azi:
„Ce scrie pe plăcuțele din Piața Roșie?
NU SCUIPAȚI PE JOS: RUGINESC MICROFOANELE!”

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 31-05-2014 - 14:03

In casa spanzuratului , sa nu pomenesti de franghie !
Lassa …cinstea , …..
Pwe alte meleaguri !
aici poti pomeni ,doar de …cistita!

salut 31-05-2014 - 16:08

Da, mai secatura, probabil asa scria in Piata Rosie candva, probabil asa scrie si acum.

Dar problema e ca acum asa scrie in toate pietele din lume, din Bucuresti, la Londra, NY, LA, Tokio, Singapore si retur.

Iar tu, vita iobaga, gena de sluga, aplauzi „evolutia democratica” si vrei mai mult, cip-uri sub piele si antena in koor sa devii omul maimuta, „ca doar n-ai nimic de ascuns” !

UnUL 31-05-2014 - 17:38

Așa scrie în toate piețele? Ce aberație! De fapt tu aberezi non-stop, așa că nu mă mai mir.

UnUL 31-05-2014 - 17:39

Mda, așa e, nu am nimic de ascuns; iar dacă „spionita” poate duce la prinderea unor teroriști…

salut 31-05-2014 - 17:40

Nu boule, ideea nu era „ca scrie”. Ideea era ca „E”, da’ tu, bou basist ai dificultati in a intelege sensul general al unei fraze.

UnUL 31-05-2014 - 17:57

E CLAR, SUFERI DE SPIONITĂ ȘI DE CONSPIRATITĂ ÎN FAZĂ TERMINALĂ.

ValVerde 31-05-2014 - 18:09

Macar de-ar fi faza terminala, dar nu e !
Nu-l vezi cum misuna pe aici ?

digital 31-05-2014 - 18:15

unu-lașul vea o ..lllă-n ghâtlej, aia vrea!
de când o caută, nehalitul!

UnUL 31-05-2014 - 18:25

Cum spuneam, obsesiile și frustrările sexuale la Degețel, impotentul.

Comments are closed.