Acasa InternationalExterne Vladimir Putin atinge un nou record

Vladimir Putin atinge un nou record

scris de C.F.V.
0 afisari

Popularitatea președintelui rus Vladimir Putin a atins un nou record în august, ajungând la 87%, cel mai înalt nivel din ultimii șase ani, potrivit unui sondaj publicat joi de centrul independent Levada, transmite AFP.

Astfel, 87% dintre rușii intervievați susțin activitatea președintelui, o creștere de 22% față de ianuarie. Procentul persoanelor care nu sunt satisfăcute de activitatea lui Vladimir Putin a scăzut de la 34% în ianuarie, la 13% în august. Este cel mai înalt nivel de la războiul ruso-georgian din 2008, când popularitatea lui Putin era de 88%.

Popularitatea premierului rus Dmitri Medvedev a crescut de asemenea la 71% în august, comparativ cu 48% în ianuarie. Pe de altă parte, 66% dintre cei chestionați consideră că țara merge în direcția cea bună (43% în ianuarie), în timp ce 19% au o părere contrară (41% în ianuarie). Sondajul centrului Levada a fost realizat între 1 și 4 august pe un eșantion de 1.600 de persoane reprezentativ pentru populație (metoda cotelor).

Un sondaj de la sfârșitul lunii iulie realizat de institutul VTsIOM apropiat puterii releva că rușii sunt mai bucuroși ca oricând, indicele de satisfacție a populației atingând un nivel istoric, de 79%. Sondajele recente au arătat că rușii nu se tem de sancțiunile votate împotriva țării lor. Economiștii estimează totuși că efectele sancțiunilor nu vor fi resimțite imediat de către populație.

Putin a dispus miercuri introducerea de restricții asupra importurilor de produse agroalimentare provenite din țările care au adoptat sancțiuni economice împotriva Rusiei. Cota de popularitate a lui Vladimir Putin era de peste 80% după alipirea Crimeii la Rusia în martie. Ea nu a scăzut practic niciodată sub 60% de la venirea sa la putere în 2000.

14 comentarii

pathfinder 07-08-2014 - 12:33

Natie de tampiti.

Mircea 07-08-2014 - 12:37

Felicitari tov. Putin ! Mai ai putin si il depasesti si pe fratele mai mic din Coreea de Nord. Tot inainte !

Mircea 07-08-2014 - 13:28

„Un sondaj de la sfârșitul lunii iulie realizat de institutul VTsIOM apropiat puterii releva că rușii sunt mai bucuroși ca oricând,”

APROPIAT PUTERII, MAI BUCUROSI CA ORICIND….
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

CONGO 07-08-2014 - 13:46

PUTIN, PUPĂ PUPA MEA !!!

odata si odata tot o sa dati voi inapoi paltoanele, tezaurele, crimeile, si ceasurile furate.

pathfinder 07-08-2014 - 14:17

Pacat ca nu se pot dezviola toate femeile spurcate de votkari…

UnUL 08-08-2014 - 07:49

Rușilor le-au plăcut întotdeauna dictatorii, nu se simt bine decât dacă au în frunte lor un „tătuc” care să gândească în locul lor (că ei nu prea au cu ce gândi, și, oricum, votca nu îi lasă!).

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 08-08-2014 - 09:15

Rusii au intradevar o apetentza spre votca !
dar , tu esti BEATH din OUA ! …nuances!
…. Ei, daca ai avut un tata BIOLOGIC …
SPER JUR
HOTz si CONDAMNAT ,carevasazica
DETINUT de DREPT COMUN,
cum sa te prezintzi tu , altfel decat;
o PEDELEPRA!

UnUL 08-08-2014 - 11:23

Parpanghel, nu mai vorbi tâmpenii ticăloase despre părinții mei, tu care provii dintr-o familie de borfași și de pușcăriași de drept comun, părinții și toate rudele tale având fiecare cel puțin câte o condamnare, iar tu ai făcut pușcărie pentru escrocherii și înșelătorie după ce ai încasat bani grei de la tot felul de amărâți pe care i-ai convins că-i poți vindeca de cancer! Ești scârbos, penibil și ridicol totodată.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 08-08-2014 - 12:18

Da , ma’h ! Esti , ai ramas …COPIOS dpdv. IDEATIC !
Da , dar nu se potriveste !
IO …PRINTz , tu BLAZONAT cu B a l e g a BASESCU !

UnUL 08-08-2014 - 13:13

Ba se potrivește tot atât cât se potrivesc porcăriile pe care le scrii tu despre mine și despre familia mea. Iar eu sun într-adevăr „blazonat”, în vreme ce tu nu ești prinț nici măcar în șatră.

Antibasistul 08-08-2014 - 14:38

NU EXISTA JUSTIȚIE IN RO.!!!!

Virgiliu Soare 08-08-2014 - 07:55

Dupa momentul sacrificarii stomacului rusilor exaltati de razboiul murdar al Micului Giudoca sigur ca vor putea gandi mai lucid. Pana atunci sunt rugati sa treaca la agricultura proprie pentru a suplini bataia pe burta a domnului Putin. Politica fortei inseamna depersonalizare, irationalitate, nebunia crimelor. Pregatirea pacii inseamna justitie si plata pentru faptele fiecaruia. Pana va plati domnul Putin et compania vor achita nota exaltatii cu stomacul suferind. Tot ei vor duce si greul razboiului declansat de Micul Giudoca, Orice actiune va avea si o reactiune. Iar aplauzele eroice, exaltate pot deveni oricand proteste lucide. Pana atunci domnilor exaltati de curgerea sangelui nevinovat, sa incurajam Nebunul!

jan dinu 08-08-2014 - 09:36

— Parpanghelus cel mai bine pentru tine
Sa-ti gasesti o fata’n lume
Lasa cancerele’n pace
Ca’alea nu-ti aduc mijloace !!!
JD-USA

Antibasistul 08-08-2014 - 14:36

NU EXISTA JUSTIȚIE IN RO.!!!!!

Comments are closed.