Acasa InternationalGeopolitica Putin a pus Armata Rusiei în stare de alertă maximă

Putin a pus Armata Rusiei în stare de alertă maximă

scris de D.S.S.
4 afisari

Președintele Federației Ruse, Vladimir Putin, a ordonat punerea în alertă maximă a trupelor din circumscripția militară Centru, care cuprinde zone din bazinul Volgăi, Urali și Siberia Occidentală, pentru a trece în revistă capacitatea de luptă, a informat sâmbătă ministrul apărării Serghei Șoigu, citat de EFE.

Vladimir Putin

„În conformitate cu ordinul (lui Putin), cu începere de la 11:00, ora Moscovei, trupele din circumscripția militară Centru și toate grupurile și unitățile militare amplasate pe teritoriul său sunt puse în stare de alertă maximă”, a declarat Șoigu, citat de Interfax. El a adăugat că inspecția capacității de luptă a trupelor va dura o săptămână, până pe 28 iunie.

26 comentarii

Tache 21-06-2014 - 13:33

Pregatirile pentru cel de-al 3-lea razboi mondial continua :

http://www.youtube.com/watch?v=NrfJYjmkk7M

UnUL 21-06-2014 - 13:36

Mda, le face nea Putină.

Antibasistul 21-06-2014 - 15:43

Piticul Putin, la fel ca piticii Napoleon, Stefan cel Mare, Ceausescu, Hitler, Basescu…, iata NEBUNII CU COMPLEXE DE INFERIORITATE CARE PROVOACA PRIN RAZBOAIE, MOARTEA A MILIOANE DE OAMENI!!!!!!!!!!!!

ValVerde 21-06-2014 - 15:48

A nimerit-o Huhu !!!
Ma, tie ti-a spus-o cineva, n-ai gandit-o singur !
Dar sa spui drept !

Nu numai pitici, dar au si putza mica. Incearca sa compenseze cu termonucleara lui Bula.

Basescu compenseaza pentru chelie, dar nici asa…sa-l pui linga Napoleon sau Hitler…pai cind te-oi reincarna in calu’ lui Napoleon, nu crezi ca o sa se supere pe tine ca in diminuezi numele si faima punindu-l in aceeasi banca cu Basescu ? Ce mai pinteni o sa-ti traga !

Antibasistul 21-06-2014 - 16:35

Val de ca…t se pare ca si tu ai mari complexe de inferioritate, esti pitic fara creier!!!
Esti ca piticul Putin, la fel ca piticii Napoleon, Stefan cel Mare, Ceausescu, Hitler, Basescu…, iata NEBUNII CU COMPLEXE DE INFERIORITATE CARE PROVOACA PRIN RAZBOAIE, MOARTEA A MILIOANE DE OAMENI!!!!!!!!!!!!

CONGO 21-06-2014 - 16:07

Antipiticule, cu Futin ai dreptate, definitie de nota 10!

Antibasistul 21-06-2014 - 16:39

Magariule Congo, la fel ca piticul Putin au fost Hitler, Stalin, Ceausescu, Stefan cel Mare, Napoleon, ACUM BASESCU…!!!

mezomorficul 21-06-2014 - 15:07

Speranta Europei: Germania raspunzatoare cu pregatirea armata – mana libera.
Si cam atat.

salut 21-06-2014 - 16:18

Bucuros sa ai stapan teuton, nu-i asa, sluga? Si indemni si pe altii, sluga, c-asa intelegi tu libertatea: libertatea de 3 minute pana iti alegei stapanul !

Pun pariu ca esti ardelean, nu-i asa? La voi nu a ajuns inca informatia ca in 1918 miticii teau eliberat, nu-i asa iobage?

Antibasistul 21-06-2014 - 16:42

Corect!

UnUL 21-06-2014 - 16:48

Te-au cu cratimă, Salaud!

salut 21-06-2014 - 17:08

Bineinteles, secatura, chiar iti multumesc ca imi urmaresti greselile de tastare. Altfel, despre „cunostinte bazice” vrei sa comentezi, sau tot cu limba in curul Vacii Verzi?

Zi si mata, mai slugoiule, mai …

UnUL 21-06-2014 - 17:14

Am comentat, vită, dar probabil ai uitat să citești.
P.S Asta nu era greșeală de tastare ci de prost tare.

salut 21-06-2014 - 17:15

Bou clujean, neam de sluga, exemplele corecte sunt Suedia, Elvetia, etc. Cu Coreea de nord nu avem nimic in comun, geografic, cultural sau ce mai vrei matale; cu tarile exemplificate de mine, da!

In plus, despre Coreea de Nord nu stii nimic decat ce-ti spune propaganda oficiala, despre exemplele date de mine poti avea informatii directe.

Vezi mai patibulare cu inima ca un coor de spun ca miticii au facut o greseala cand au eliberat atatea slugi deodata? Daca, in loc sa va elibereze, faceau cumva si va deveneau stapani oficiali, acum le sugeati poola si le dadeati si bani privilegiul pentru asta !

urbos 21-06-2014 - 17:19

Avem in comun si cu Coreea de Nord cate ceva, de exemplu o scursura criminala in fruntea statului care vrea sa se perpetueze la putere cu neamu lui.

UnUL 21-06-2014 - 17:19

Elveția are băncile și turismul, din care poate trăi liniștită, și în ambele domenii depinde de străini, deci nu e câtuși de puțin autarhică.
Cazul Suediei nu îl cunosc suficient ca să mă pronunț, vezi, eu nu le știu pe toate și nu mă pronunț în toate domeniile, ca tine.

UnUL 21-06-2014 - 17:21

C u r bubos, afirmația ta e pe cât de tâmpită pe atât de tendențioasă, n-o să stau să-ți mai explic că ești cretin, că mi-ar lua prea mult timp și tot nu ai pricepe.

salut 21-06-2014 - 17:23

Si incaceva: daca slugarnicia actuala in fata UE si SUA matale o numesti „cooperare”, esti total imbecil.
In ultimii 10 ani, cine a intrebat vreodata Romania ceva, mai caricatura?
Nu primesti mutarile in plic? Nu e licurismul politica oficiala clamata chiar si de nen-to Basescu?

„Cooperare” ai? Hahahahahaha, „cooperare” !

UnUL 21-06-2014 - 18:07

Nu e nicio slugărnicie. Pur și simplu, pentru ca Europa să conteze în jocul mondial, e nevoie de „Statele unite ale Europei”, cu principii, norme și legi comune, în timp și cu un parlament și un guvern unic.
P.S. România își spune părerea și la PE, și la Comisia Europeană; de aceea există aceste organisme, pentru ca toată lumea să își spună părerea și să se exprime prin vot.

UnUL 22-06-2014 - 07:30

Și iar n-ai somn? Pe ăștia negri în cerul gurii ca tine nu îi lasă veninul din sânge să doarmă.

UnUL 21-06-2014 - 16:58

Șie nu-ți plac decât stăpânii ruși. De gustibus.

UnUL 21-06-2014 - 17:12

Probabil frustrările născute de când slugărești prin State au creat o contra-reacție pe cât de orgolioasă pe atât de tâmpă.

UnUL 21-06-2014 - 17:12

Și obsesia „slugilor” tocmai de aici ți se trage.

CONGO 21-06-2014 - 16:03

In blestemata Rusia pana si astronomia este scapata de sub control.

Sa luam cazul meteoritului de la Celiabinsk, care era mic de numai 7.000–10.000 de tone, acesta aterizat la Celiabinsk care este hat departe de Moskova, dincolo de muntii Urali, deci cu o eroare de cam 1500 de kilometri.

Despre meteoritul de la Tunguska, care era inca cu mult mai mare inca decat cel de la Celiabinsk, acesta aterizat cu o eroare de peste 3000 de kilometri.

Mda, cam asa!

urbos 21-06-2014 - 16:09

Doamne ajuta, se topeasca suncile vacii verzi si sa se dizolve in rahat.

jan dinu 22-06-2014 - 08:02

— PUTIN — :
Chinezii au intrat la noi in numar de 50 milioane de civili …
shi nu mai au dorintza sa se inapoieze acasa …shi cer la noi azil politic ! -:)))
JD-USA

Comments are closed.