Acasa InternationalGeopolitica Republicanii îi cer lui Obama să spună care sunt costurile intervenţiei militare în Ucraina

Republicanii îi cer lui Obama să spună care sunt costurile intervenţiei militare în Ucraina

scris de B.C.R
0 afisari

Opoziţia republicană din Statele Unite îi cere preşedintelui Barack Obama să îşi articuleze poziţia faţă de Rusia şi să transmită clar care vor fi „costurile” intervenţiei militare în Ucraina.

Republicanii îi cer lui Obama să spună care sunt costurile intervenţiei militare în Ucraina

Senatorul republican John McCain a exprimat „profunda preocupare” în legătură cu intervenţia militară rusă în Crimeea, informează CNN.

„Preşedintele Obama a afirmat că Rusia va avea de suportat «costuri» dacă va interveni militar în Ucraina. Este esenţial ca preşedintele să spună exact care vor fi acele costuri şi să ia măsuri urgente pentru a le aplica”, a cerut McCain.

De fiecare dată când Statele Unite şi aliaţii refuză să reacţioneze, Putin va primi semnalul că poate fi din ce în ce mai agresiv şi mai ambiţios în intervenţia militară din Ucraina”, a insistat McCain.

26 comentarii

urbos 02-03-2014 - 19:39

Latra javrele. Hahaha!

UnUL 02-03-2014 - 19:52

Javre sunteți tu și cu rușii tăi, gunoi comunist!

ancuta 02-03-2014 - 20:15

musette,
sa-ti traduc, de altfel e simplu ca sa intelegi, trebuie sa gandesti!
Stiu ca nu poti face asta!
Acum citeste:
base o zice bine cu Transnistria si cu cei din Cernauti!
Aceste declaratii trebuiau facute!
De Presedinte.
Ca mongoloidul nu a primit avizul domnului dan!
Declaratia presedintelui a venit cum nu se poate mai „bine” pentru sugacii puroiului hemoroiDANVIOREL.
Prompta, exacta, la obiect!
PRESEDINTE!
In schimb, sugacii l-au inlocuit pe gazetariul epileptic cu fixatie autista si cu barba, faima jurnalistilor romani -ion cristache- cu o buboasa si puroiata , dar cu fixatie: regimul scalvagist distrugator al Romaniei, base!
Onirism total!

urbos 02-03-2014 - 20:20

Adica?

ancuta 02-03-2014 - 20:28

musette nu te face mai proasta decat esti:

musette,
sa-ti traduc, de altfel e simplu ca sa intelegi, trebuie sa gandesti!
Stiu ca nu poti face asta!
Acum citeste:
base o zice bine cu Transnistria si cu cei din Cernauti!
Aceste declaratii trebuiau facute!
De Presedinte.
Ca mongoloidul nu a primit avizul domnului dan!
Declaratia presedintelui a venit cum nu se poate mai “bine” pentru sugacii puroiului hemoroiDANVIOREL.
Prompta, exacta, la obiect!
PRESEDINTE!
In schimb, sugacii l-au inlocuit pe gazetariul epileptic cu fixatie autista si cu barba, faima jurnalistilor romani -ion cristache- cu o buboasa si puroiata , dar cu fixatie: regimul scalvagist distrugator al Romaniei, base!
Onirism total!

ancuta 02-03-2014 - 20:30

musette,
era sa uit: nu-mi raspunde.

CONGO 03-03-2014 - 00:21

fa tampit0, pai tocmai de domnul ion cristache te-ai gasit sa te agati?

UnUL 02-03-2014 - 20:59

Rămâne cum am stabilit, canalie comunistă.

- - प्रिंस Parpanghel Carpathian LORD 02-03-2014 - 21:06

Esti in delir mustache?
Tu , nu mai stabilesti , nimica !
de asta portzi , pampersi !

Gisela 04-03-2014 - 11:31

just !!!! in curand nici la gunoierul di Ploiesti nu va mai avea o paine…canalia asta de SOBRU….

ancuta 02-03-2014 - 19:57

musette, ‘te-n kyp pe unde bei!

digital 02-03-2014 - 20:38

am impresia că opoziția lor e ca și a noastră, doar de fațadă, că de fapt toți sunt la ciolan!

CONGO 03-03-2014 - 00:13

Dumnezeu scumpu si dragutzu nu bate cu batzu, ci cu poponaciuni si alte „libertati” precum democratia.

Avem acu dovada ca America si-a trait traiu si si-a mancat malaiu, si nu de la America trebuiau sa ceara garantarea granitelor, caci ce nadejde sa mai ai de la un starv?

UnUL 03-03-2014 - 00:23

Congo dragă, și pe tine te-a pălit antiamericanismul? Te credeam printre cei normali de pe acest forum.

Tache 03-03-2014 - 07:52

Americacanarii sunt pe duca. La fel si cacanadienii.

Tache 03-03-2014 - 07:53

Altfel spus…Americaca e pe duca. La fel si Cacanada.

Gisela 04-03-2014 - 11:41

Nu America a ajuns de izbeliste ci cine a adus intreaga lume inntr-o situatie de izbeliste?Se zice ca pestele dela cap se imputeste….Domnul iubit si simpatizat OBAMA a creat raul USA si a lumii,pro-islamistul(islamistul)o dat fra liber fatezismului sau si astfel a deschis drumul primaverii arabe, s-a incovioiat in fata Iranului cedenad iluziei unei pacificari,a lasat de izbeliste genocidul din Siria in favoarea rushilor,Iranului si Hizbolachului,joaca o care neloiala fata de singurul Stat civilizat si democratic din zona ,Israel,etc,etc,etc
Oricul llumea se va trezi….probabil prea tarziu…..

UnUL 04-03-2014 - 13:30

@Gisela
Și totuși ar merita. „Siderurgistul” lui pește !

Tache 03-03-2014 - 00:36

Pe site-ul in lb rusa al DW avem o stire tare:

Germania este IMPOTRIVA exluderii Rusiei din G8. Steinmeier l-a flegmuit magistral pe Kerry.

Tache 03-03-2014 - 00:40

John Kerry: „In sec XXI nu se poate actiona ca in sec XIX! nu se pot invada tari sub varii pretexte!”

Acum te-ai trezit? Aduceti-i cineva o oglinda!

salut 03-03-2014 - 02:48

Domnul sot al doamnei ketchup (suc de rosii Heinz) demonstreaza magistral de ce a fost si a ramas doar sotul doamnei ketchup, nedevenind niciodata ceva. Banuiesc ca Putin (si altii) se intreaba: Kerry? Care Kerry?

UnUL 03-03-2014 - 00:44

Nu era vorba de un NU hotărât, ci doar de o dilemă : „Formatul G8 este singurul în care noi, occidentalii, vorbim direct cu Rusia. Ar trebui, într-adevăr, să sacrificăm acest format?”

Tache 03-03-2014 - 07:49

Culese din folklore-ul kievean:

„The West has no such inhibitions and its representatives were extremely active: the US State Department representative Victoria “Fuck EC’’ Nuland had spent days and weeks in Kiev, feeding the insurgents with cookies, delivering millions of smuggled greenbacks to them, meeting with their leaders, planning and plotting the coup. Kiev is awash with the newest US dollars fresh from its mint (of a kind yet unseen in Moscow, I’ve been told by Russian friends). The US embassy spread money around like a tipsy Texan in a night club. Every able-bodied young man willing to fight received five hundred dollar a week, a qualified fighter – up to a thousand, a platoon commander had two thousand dollars – good money by Ukrainian standards.”

caricatura obama 03-03-2014 - 11:03

o super putere ca america cu cel putun 24 de superportavioane nucleare capabile sa spulbere totul in calea lor sa nu intervina contra rusiei care nu este in stare sa aterizeze cu un avion pe un vapor vechi numit de rusi portavion –acest obama este cel mai slab presedinte din cati a avut america

Gisela 04-03-2014 - 11:45

adevarat zis!

urbos 04-03-2014 - 11:50

Obama incearca sa fie un presedinte pentru americani, nu pentru ji dani.

Comments are closed.