AO 2020: Simona Halep, victorie cu Jennifer Brady. Irina Begu, eliminată | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport AO 2020: Simona Halep, victorie cu Jennifer Brady. Irina Begu, eliminată

AO 2020: Simona Halep, victorie cu Jennifer Brady. Irina Begu, eliminată

scris de Misu Andrei
39 afisari

Simona Halep, locul 3 WTA, şi cap de serie numărul 4, a încheiat cu victorie primul său meci de la Australian Open 2020, primul turneu de Grand Slam al anului și o competiție în care sportiva din România a ajuns până în finală în 2018, atunci când a fost învinsă de Caroline Wozniacki.Simona Halep a defilat în setul al doilea, pe care l-a câștigat rapid cu 6-1, în nici jumătate de oră, în fața americancei Jennifer Brady. Asta, după ce primul set durase o oră și 10 minute.

Irina Begu și Monica Niculescu au partide de disputat marți dimineață, după ce luni, Sorana Cîrstea (74 WTA) a produs surpriza și s-a calificat în turul al doilea, eliminând-o pe cehoaica Barbora Strycova (34 WTA)