Acasa Sport-AutoSport Champions League. AS Roma – Real Madrid, scor 0-2 (video)

Champions League. AS Roma – Real Madrid, scor 0-2 (video)

22 afisari

Real Madrid s-a impus în deplasare la AS Roma, în prima manșă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, cu scorul de 2-0.

AS Roma – Real Madrid 0-2

Pentru madrileni au marcat Cristiano Ronaldo, în minutul 57, și Jese, în minutul 86.
Meciul AS Roma – Real Madrid, din turul optimilor de finală Champions League, se va juca miercuri de la 21:45.

AS Roma – Real Madrid

Madrilenii sunt favoritii acestei duble si nu isi permit pasi gresiti in Champions League cam singura competitie care le-a mai ramas si e cea mai accesibila pentru ca din cupa au fost eliminati si in campionat este destul de departe de cei de la Barcelona.

AS Roma a dovedit ca are mari probleme cand intalneste echipe de calibru mare, in grupe fiind invinsa de Barcelona cu 6-1. Mizez pe o victorie a color de la Real Madrid.
Roma va intalni pe Real Madrid intr-o dubla mansa in care primul meci se va disputa la Roma. O tragere la sorti foarte ghinionista pentru Roma , despre care stiam ca are reputatia unei echipa care incaseaza multe goluri in meciurile din competitiile europene.

Real Madrid are alta fata de cand Zidan este antrenorul echipei si asta poate doar sa o sperie pe Roma. Roma a adoptat un stil de joc mai defensiv in ultima perioada dar nu cu prea mult succes avand in vedere ca au primit gol in ultimele 4 din 5 meciuri. Real Madrid are un handicap de recuperat in campionatul spaniei, handicap destul de greu de recuperat avand in vedere ca Barcelona este intr-o forma foarte buna. Diferenta foarte mare de valoare dintre cele doua echipe dar si experienta jucatorilor isi va spune cuvantul si Real Madrid se va impune la pas. Mizez pe cei de la Real Madrid ca vor marca inca de la pauza si ca vor castiga partida.