Acasa Sport-AutoSport Champions League. Atletico – Real Madrid, scor 0-0 (video)

Champions League. Atletico – Real Madrid, scor 0-0 (video)

11 afisari

S-au terminat cele două partide. Juventus se impune cu 1-0 pe teren propriu în faţa lui AS Monaco, după un gol marcat de Vidal dintr-un penalty cel puţin controversat obţinut de Alvaro Morata. La Madrid, meciul dintre Atletico şi Real s-a terminat la egalitate, 0-0, iar echipa calificată în semifinale se va decide în returul de pe Santiago Bernabeu.

Real a dominat prima parte a meciului, dar elevii lui Simeone au revenit mai bine de la pauză, au echilibrat jocul şi nu le-au mai permis adversarilor să-şi creeze mari ocazii de gol.
Unul dintre cele mai atractive dueluri din sferturile UEFA Champions League este cel dintre Atletico Madrid și Real Madrid, programat marți, 14 aprilie, ora 21:45.

Champions League. Atletico - Real Madrid

Champions League. Atletico – Real Madrid

Champions League. Atletico – Real Madrid. Manșa tur, care va fi găzduită de ”Vicente Calderon”, se anunță a fi una extrem de disputată, mai ales în condițiile în care nu mai puțin de opt jucători prezenți pe teren se vor afla în ipostaza de a putea fi suspendați pentru retur.
Champions League. Atletico – Real Madrid. Cinci dintre jucătorii celor de la Atletico Madrid au deja două cartonașe galbene, acumulate în actualul sezon al UCL și pot rata returul de pe ”Bernabeu” în cazul în care vor mai lua un ”galben” marți seară. Este vorba despre Gabi, Fernando Torres, Mario Suarez, Cristian Ansaldi și Jesus Gamez.

Champions League. Atletico – Real Madrid. Și Carlo Ancelotti are probleme de acest gen. Toni Kross, Marcelo și Fabio Coentrao vor juca și cu gândul de a fi atenți să nu mai ia vreun cartonaș.
Real Madrid si Atletico Madrid s-au intalnit de sase ori in acest sezon, insa campioana Europei n-a reusit sa se impuna in niciunul dintre meciuri. Mai mult, ”rojiblancos” au castigat patru dintre acestea, unul in Supercupa, unul in Cupa si ambele din campionat. Carlo Ancelotti spune insa ca acest lucru ar trebui sa reprezinte o motivatie suplimentara pentru echipa sa inaintea primului meci direct din sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Champions League. Atletico – Real Madrid. „Ultimele rezultate in fata lui Atletico ne dau o motivatie suplimentara. Vrem revansa in fata lor! Suntem convinsi ca vom juca altfel de aceasta dată, insa meciurile cu Atletico sunt mereu dificile.

Champions League. Atletico – Real Madrid. Va fi un meci intens, nu am niciun dubiu! O sa fie agresivitate de ambele parti, dar trebuie sa ne folosim si de alte argumente„, a spus Carlo Ancelotti.