Barcelona - Arsenal / Bayern – Juventus, scor 3-1/ 4-2 (video) | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport Champions League. Barcelona – Arsenal / Bayern – Juventus, scor 3-1/ 4-2 (video)

14 afisari

Bayern a trecut de Juventus în optimile Ligii Campionilor. Echipa lui Guardiola a revenit de la 0-2, a dus meciul în prelungiri, unde Thiago și Coman au marcat pentru 4-2.

Bayern – Juventus 4-2

Au marcat: Lewandowski (73), Muller (90+1), Thiago (108), Coman (110) / Pogba (5), Cuadrado (28)
FC Barcelona a învins și în retur pe Arsenal, scor 3-1 și s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor.

Barcelona – Arsenal 3-1 (Neymar 19, Suarez 65, Messi 88 / Elneny 51)
FC Barcelona primește vizia englezilor de la Arsenal, de la ora 21.45, in manșa retur din optimile Ligii Campionilor.

Barcelona - Arsenal / Bayern – Juventus

Barcelona – Arsenal / Bayern – Juventus

Echipele de start:

Barcelona: Ter Stegen – Alves, Mathieu, Mascherano, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, Suarez, Neymar.
Rezerve: Bravo, Turan, Bartra, Munir, Sergi Roberto, Aleix Vidal, Vermaelen.

Arsenal: Ospina – Bellerin, Koscielny, Koscielny, Monreal – Flamini, Elneny – Iwobi, Ozil, Sanchez – Welbeck.
Rezerve: Macey, Gibbs, Mertesacker, Giroud, Walcott, Cambell, Coquelin.

În tur, Barcelona s-a impus cu scorul de 2-0, grație dublei lui Leo Messi. Catalanii vin după 37 de meciuri fără înfrângere și 8 victorii consecutive, căutând calificarea în sferturile de finală pentru a 10-a oară consecutiv.
Optimile de finala Champions League se incheie in aceasta seara odata cu ultimele doua meciuri din mansa retur, FC Barcelona – Arsenal si Bayern Munchen – Juventus.

Catalanii sunt ca si calificati in sferturile de finala dupa victoria din mansa tur, de la Londra, scor 2-0. Formatia antrenata de Luis Enrique s-a impus pe final, prin „dubla” lui Leo Messi.

Confruntarea de la Munchen se anunta insa mult mai echilibrata, ambele echipe pastrand sanse pentru accederea in sferturi in urma remizei spectaculoase de la Torino, 2-2. Bavarezii au avut un avantaj de doua goluri insa italienii au revenit spectaculos in repriza secunda si au egalat.

ora 21:45 FC Barcelona – Arsenal Londra

ora 21:45 Bayern Munchen – Juventus Torino