Acasa rss 1asig Champions League, retur optimi:Atletico Madrid – AC Milan, scor 4-1 (video)

Champions League, retur optimi:Atletico Madrid – AC Milan, scor 4-1 (video)

0 afisari

Atletico Madrid a învins pe AC Milan cu scorul de 4-1 (2-1), marți seara, pe stadionul ”Vicente Calderon” și s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

Champions League, retur optimi:Atletico Madrid - AC Milan, scor 4-1

Madrilenii merg mai departe după ce au trecut de ”diavolul milanez” cu scorul general de 5-1.

Atletico a deschis rapid scorul în retur, prin atacantul de origine braziliană Didego Costa (3). Kaka a restabilit egalitatea (27), cu o lovitură de cap, dar la pauză ibericii au intrat în avantaj, după un șut deviat al turcului Arda Turan (40). Raul Garcia (73) a tranșat soarta calificării, chiar dacă Milan a avut două minute mai târziu o bară, prin Robinho. Diego Costa a parafat victoria gazdelor, printr-un gol marcat în min. 85.

Pentru prima oară din sezonul 2008-2009 nu va exista o echipă italiană în sferturile de finală ale Champions League.