Acasa Sport-AutoSport Cincinnati. Simona Halep – Kristina Mladenovic (live video)

Cincinnati. Simona Halep – Kristina Mladenovic (live video)

scris de A.P.
12 afisari

Simona Halep, cap de serie nr. 3 şi scutită de primul tur la Turneul WTA Premier de la Cincinnati (cu premii de 2.400.490 dolari), şi-a aflat adversara din manşa secundă.

Cincinnati. Simona Halep - Kristina Mladenovic

Cincinnati. Simona Halep – Kristina Mladenovic

Simona Halep va da piept miercuri cu Kristina Mladenovic (Franţa, locul 40 WTA), care a învins-o marţi, în turul inaugural, pe Daniela Hantuchova (Slovacia), cu 6-2, 6-1, după numai 56 de minute.

Mladenovic a câştigat ambele partide disputate până în prezent cu Halep. Românca a fost învinsă în 2014, în primul tur al turneului de la Paris, cu scorul de 7-6 (1), 6-4, iar anul acesta, în iunie, cu scorul de 2-6, 6-0, 7-6 (4), în sferturile de finală de la Brimingham.

Turneul de la Ohio are o miză specială pentru Halep: aceasta poate reveni pe locul 2 mondial, chiar înaintea stabilirii capilor de serie pentru ultimul turneu de Grand Slam al anului, de la US Open.

Întâlnirea dintre Simona Halep si Kristina Mladenovic poate fi urmarita video live stream aici sau aici de la ora 18,00