Acasa rss 1asig CM 2014 fotbal: Program, clasamente şi echipele calificate în optimi

CM 2014 fotbal: Program, clasamente şi echipele calificate în optimi

scris de Șt. C
2 afisari

Fotbal – CM 2014: Programul fazei eliminatorii a Cupei Mondiale din Brazilia, Rezultatele din faza grupelor și programul fazei eliminatorii la Cupa Mondială de fotbal din Brazilia (12 iunie — 13 iulie), cu începere din faza optimilor de finală:

Fotbal - CM 2014: Programul complet al transmisiunilor TV

Fotbal - CM 2014: Programul complet al transmisiunilor TV

GRUPA A

Legendă: M — meciuri, V — victorii, E — egaluri, Î — înfrângeri, GM — goluri marcate, GP — goluri primite, P — puncte.

Rezultate:
Joi 12 iunie
Brazilia — Croația 3-1 (Sao Paulo)

Vineri 13 iunie
Mexic — Camerun 1-0 (Natal)

Marți 17 iunie:
Brazilia — Mexic 0-0 (Fortaleza)

Miercuri 18 iunie:
Camerun — Croația 0-4, la Manaus (Arena Amazonia)

Luni 23 iunie:
Camerun — Brazilia 1-4 (Brasilia)
Croația — Mexic 1-3 (Recife)

GRUPA B

Legendă: M — meciuri, V — victorii, E — egaluri, Î — înfrângeri, GM — goluri marcate, GP — goluri primite, P — puncte.

Rezultate:
Vineri 13 iunie
Spania — Olanda 1-5 (Salvador)
Chile — Australia 3-1 (Cuiaba)

Miercuri 18 iunie
Australia — Olanda 2-3, la Porto Alegre (Beira-Rio)
Spania — Chile 0-2, la Rio de Janeiro (Maracana)

Luni 23 iunie:
Australia — Spania 0-3 (Curitiba)
Olanda — Chile 2-0 (Sao Paulo)

GRUPA C

Legendă: M — meciuri, V — victorii, E — egaluri, Î — înfrângeri, GM — goluri marcate, GP — goluri primite, P — puncte.

Rezultate:
Sâmbătă
Columbia — Grecia 3-0 (Belo Horizonte)
Cote d’Ivoire — Japonia 2-1 (Recife)

Joi 19 iunie:
Columbia — Cote d’Ivoire 2-1 (Brasilia)
Japonia — Grecia 0-0 (Natal)

Marți 24 iunie:
Japonia — Columbia 1-4 (Cuiaba)
Grecia — Cote d’Ivoire 2-1 (Fortaleza)

GRUPA D

Legendă: M — meciuri, V — victorii, E — egaluri, Î — înfrângeri, GM — goluri marcate, GP — goluri primite, P — puncte.

Rezultate:
Sâmbătă 14 iunie
Uruguay — Costa Rica 1-3 (Fortaleza)
Anglia — Italia 1-2 (Manaus)

Joi 19 iunie
Uruguay — Anglia 2-1 (Sao Paulo)

Vineri 20 iunie
Italia — Costa Rica 0-1 (Recife)

Marți 24 iunie:
Italia — Uruguay 0-1 (Natal)
Costa Rica — Anglia 0-0 (Belo Horizonte)

GRUPA E

Legendă: M — meciuri, V — victorii, E — egaluri, Î — înfrângeri, GM — goluri marcate, GP — goluri primite, P — puncte.

Rezultate:
Duminică 15 iunie
Elveția — Ecuador 2-1 (Brasilia)
Franța — Honduras 3-0 (Porto Alegre)

Vineri 20 iunie:
Elveția — Franța 2-5 (Salvador)
Honduras — Ecuador 1-2 (Curitiba)

Miercuri 25 iunie:
Honduras — Elveția 0-3 (Manaus)
Ecuador — Franța 0-0 (Rio de Janeiro)

GRUPA F

Legendă: M — meciuri, V — victorii, E — egaluri, Î — înfrângeri, GM — goluri marcate, GP — goluri primite, P — puncte.

Rezultate:
Duminică 15 iunie
Argentina — Bosnia-Herțegovina 2-1 (Rio de Janeiro)

Luni 16 iunie
Iran — Nigeria 0-0 (Curitiba)

Sâmbătă 21 iunie:
Argentina — Iran 1-0 (Belo Horizonte)
Nigeria — Bosnia-Herțegovina 1-0 (Cuiaba)

Miercuri 25 iunie:
Nigeria — Argentina 2-3 (Porto Alegre)
Bosnia-Herțegovina — Iran 3-1 (Salvador)

GRUPA G

Legendă: M — meciuri, V — victorii, E — egaluri, Î — înfrângeri, GM — goluri marcate, GP — goluri primite, P — puncte.

Rezultate:
Luni 16 iunie
Germania — Portugalia 4-0 (Salvador)
Ghana — SUA 1-2 (Natal)

Sâmbătă 21 iunie
Germania — Ghana 2-2 (Fortaleza)

Duminică 22 iunie
SUA — Portugalia 2-2 (Manaus)

Joi 26 iunie:
SUA — Germania 0-1 (Recife)
Portugalia — Ghana 2-1 (Brasilia)

GRUPA H

Legendă: M — meciuri, V — victorii, E — egaluri, Î — înfrângeri, GM — goluri marcate, GP — goluri primite, P — puncte.

Rezultate:
Marți 17 iunie
Belgia — Algeria 2-1 (Belo Horizonte)
Rusia — Coreea de Sud 1-1 (Manaus)

Duminică 22 iunie:
Belgia — Rusia 1-0 (Rio de Janeiro)
Coreea de Sud — Algeria 2-4 (Porto Alegre)

Joi 26 iunie:
Coreea de Sud — Belgia 0-1 (Sao Paulo)
Algeria — Rusia 1-1 (Curitiba)

OPTIMILE DE FINALĂ
Sâmbătă 28 iunie:
19,00: BRAZILIA (locul 1 Grupa A) — CHILE (locul 2 Grupa B), la Belo Horizonte (meciul 49)
23,00: COLUMBIA (locul 1 Grupa C) — URUGUAY (locul 2 Grupa D), la Rio de Janeiro (meciul 50)

Duminică 29 iunie:
19,00: OLANDA (locul 1 Grupa B) — MEXIC (locul 2 Grupa A), la Fortaleza (meciul 51)
23,00: COSTA RICA (locul 1 Grupa D) — GRECIA (locul 2 Grupa C), la Recife (meciul 52)

Luni 30 iunie:
19,00: FRANȚA (locul 1 Grupa E) — NIGERIA (locul 2 Grupa F), la Brasilia (meciul 53)
23,00: GERMANIA (locul 1 Grupa G) — ALGERIA (locul 2 Grupa H), la Porto Alegre (meciul 54)

Marți 1 iulie:
19,00: ARGENTINA (locul 1 Grupa F) — ELVEȚIA (locul 2 Grupa E), la Sao Paulo (meciul 55)
23,00: BELGIA (locul 1 Grupa H) — SUA (locul 2 Grupa G), la Salvador (meciul 56)

SFERTURILE DE FINALĂ
Vineri 4 iulie:
19,00: câștigătoare meci 53 — câștigătoare meci 54, la Rio de Janeiro (meciul 57)
23,00: câștigătoare meci 49 — câștigătoare meci 50, la la Fortaleza (meciul 58)

Sâmbătă 5 iulie:
19,00: câștigătoare meci 55 — câștigătoare meci 56, la Brasilia (meciul 59)
23,00: câștigătoare meci 51 — câștigătoare meci 52, la la Salvador (meciul 60)

SEMIFINALE
Marți 8 iulie
23,00: câștigătoare meci 57 — câștigătoare meci 58, la Belo Horizonte (meciul 61)

Miercuri 9 iulie:
23,00: câștigătoare meci 59 — câștigătoare meci 60, la la Sao Paulo (meciul 62)

FINALA MICĂ
Sâmbătă 12 iulie:
23,00: învinsă meci 61 — învinsă meci 62, la la Brasilia (meciul 63)

FINALA
Duminică 13 iulie
22,00: câștigătoare meci 61 — câștigătoare meci 62, la Rio de Janeiro (meciul 64)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult