Cupa Ligii Adeplast: Rezultate complete din sferturi | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport Cupa Ligii Adeplast: Rezultate complete din sferturi

Cupa Ligii Adeplast: Rezultate complete din sferturi

scris de Laurentiu Banches
2 afisari

În perioada 12-14 s-au disputat partidele din sferturile de finale ale Cupei Ligii Adeplast 2014/2015, fiind stabilit careul de ași.

Steaua și Astra Giurgiu sunt echipele calificate duminică în semifinalele Cupei Ligii Adeplast, după victorii lejere cu CSMS Iași și respectiv FC Viitorul. Steaua a învins la scor de forfei la Iași, în timp ce Astra nu a mai forțat după 3 goluri înscrise în primele 20 de minute.

Dinamo a fost echipa ce a trebuit să se lupte cel mai mult pentru calificare, obținând succesul la loviturile de departajare în partida cu Universitatea Cluj. Prima echipă calificată a fost Pandurii Târgu Jiu care a trecut de o altă formație aflată în zona roșie a clasamentului Ligii 1, Oțelul Galați, scor 2-0.

Rezultate meciurilor din sferturile de finală din Cupa Ligii Adeplast:

Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi 2-0

Au marcat: Nistor ‘9, Buleică ’88

Dinamo – Universitatea Cluj 3-2 la loviturile de departajare

Astra Giurgiu – FC Viitorul 3-1

Au marcat: Alibec ‘2, Cristescu ‘9, Puţanu ’19 (autogol) / Fl. Tănase ’63 (penalti)

CSMS Iaşi – Steaua 0-3

Au marcat: Breeveld ’13, Rusescu ’29, Toşca ’64