Cupa Ligii. Steaua - Rapid, scor 2-1 (video) | Ziua Veche
Acasa rss 1asig Cupa Ligii. Steaua – Rapid, scor 2-1 (video)

Cupa Ligii. Steaua – Rapid, scor 2-1 (video)

7 afisari

Steaua București a învins pe Rapid București cu scorul de 2-1 (1-1), sâmbătă seara, în Giulești, și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii-Adeplast la fotbal.

Cupa Ligii. Steaua - Rapid, scor  2-1

Cupa Ligii. Steaua - Rapid, scor 2-1

Cupa Ligii. Steaua – Rapid Claudiu Keșeru a marcat ambele goluri ale steliștilor (8, 49 — penalty), în timp ce pentru gazde a înscris Ciprian Selagea (24).

Cupa Ligii. Steaua – Rapid – RapidRapid va primi 20.000 de euro pentru participare, în timp ce Steaua și-a asigurat 25.000 de euro. Sferturile de finală se vor disputa pe 13 decembrie. Cupa Ligii. Steaua – Rapid Rapid București — Steaua București 1-2 (1-1), stadion ”Giulești-Valentin Stănescu” — București

Cupa Ligii. SteauaRapid Au marcat: Ciprian Selagea (24), respectiv Claudiu Keșeru (8, 49 — penalty).

Cupa Ligii. SteauaRapid Arbitru: Adrian Cojocaru (Galați); arbitri asistenți: Marius Marchidanu (Brăila), Florin Neacșu (Câmpulung Muscel); arbitru de rezervă: Denis Haidiner (Hunedoara)