Acasa Sport-AutoSport Cupa Romȃniei, 16-imi. Rezultate complete

Cupa Romȃniei, 16-imi. Rezultate complete

scris de Z.V.
2 afisari

Astra Giurgiu, deţinătoarea trofeului, a fost eliminată din Cupa României-Timişoreana de formaţia de ligă secundă CS Mioveni, care s-a impus cu scorul de 3-1 (2-1), joi, la Piteşti.

Cupa Romȃniei, 16-imi. Rezultate complete

Cupa Romȃniei, 16-imi. Rezultate complete

Vicecampioană a României şi câştigătoare a Supercupei, Astra a deschis scorul Marian Cristescu (17), dar echipa antrenată de Claudiu Niculescu a restabilit egalitatea imediat, prin Bogdan Stoica (19), iar în finalul primei reprize a preluat conducerea graţie golului reuşit de Alin Popa (42). Astra a dominat repriza secundă, dar nu a reuşit să îşi creeze ocazii clare de gol. CS Mioveni a înscris al treilea gol în finalul partidei (90), prin Mihai Vintilă.

Joi s-au mai calificat în optimi Universitatea Cluj-Napoca, după ce a învins cu 5-4 la loviturile de departajare (1-1 după prelungiri) echipa de ligă secundă FC Bihor, ca şi FC Viitorul Constanţa şi CS Universitatea Craiova. Viitorul a dispus cu 3-0 de Săgeata Năvodari, în timp ce FC Universitatea Craiova a trecut cu 2-1 de FC Caransebeş.

Miercuri s-au calificat în optimi CFR Cluj, FC Braşov, Ceahlăul Piatra Neamţ, Petrolul Ploieşti şi Dinamo Bucureşti, iar marţi au obţinut biletele pentru faza următoare Pandurii Tg. Jiu, Oţelul Galaţi, CSMS Iaşi, Rapid CFR Suceava, ASA Tg. Mureş şi Rapid Bucureşti.

Rezultate:

Marţi 23 septembrie:

CS Şoimii Pâncota (II) — (+) CS Pandurii Tg. Jiu 1-2 (1-1), stadion ”Şoimii” — Pâncota
Au marcat: Flavius Băd (31), respectiv Nejc Mevlija (22), Cornel Predescu (85).
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenţi: Iulius-Radu Timar (Marghita/BH), Petru Marian Gaspar (Timişoara); arbitru de rezervă: Marius Omuţ (Oradea)
Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara) — CCA, Valer Vancea (Oradea) — FRF

CF Brăila (II) — (+) FC Oţelul Galaţi 0-1 (0-0), stadion ”Municipal” — Brăila

A marcat: Emil Jula (56).
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Vlad Bârleanu (Bucureşti), Ionuţ Babadac (Alexandria); arbitru de rezervă: Dan Grigore Botescu (Bucureşti)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) — CCA, Mihai Basarab (Slobozia) — FRF

CSM Rm. Vâlcea (II) — (+) CSMS Iaşi 0-1 (0-1), stadion ”Municipal” — Rm. Vâlcea

A marcat: Alexandru Mugurel Dedu (2).
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); arbitri asistenţi: Andrei Constantinescu (Bucureşti), Ionuţ Marius Bobe (Videle); arbitru de rezervă: Omar Cristian Dumitrică (Craiova)
Observatori: George Ionescu (Bucureşti) — CCA, Constantin Constantinescu (Slatina) — FRF

(+) ACS Rapid CFR Suceava (II) — CS Gaz Metan Mediaş 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, stadion ”Areni” — Suceava

A marcat: Mircea Negru (103).
Cartonaş roşu: Dorin Semeghin (Rapid, 119).
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Gabriel Bârjac (Zalău), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Marius Nechita Chioran (Cluj-Napoca)
Observatori: Ionel Popa (Paşcani) — CCA, Bogdan Gheorghiţă (Vaslui) — FRF

(+) ASA 2013 Tg. Mureş — CS Concordia Chiajna 4-1 (3-1), stadion ”Trans-Sil” — Tg. Mureş

Au marcat: Mircea Axente (27, 66), Amauri Pereira Morais (36), Ousmane N’Doye (43), respectiv Aleksandar Diulgherov (6).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Drobeta Turnu Severin), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Ionuţ Valentin Iugulescu (Târgovişte)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) — CCA, Octavian Goga (Braşov) — FRF

(+) SC FC Rapid Bucureşti — AFC Botoşani 0-0, după prelungiri; 5-4, la loviturile de departajare, stadion ”Giuleşti-Valentin Stănescu” — Bucureşti

Au executat în ordine loviturile de departajare: Istvan Fulop 0-1 (gol), Alexandru Coman 1-1 (gol), Michael Ngadeu 1-2 (gol), Alexandru Iacob 2-2 (gol), Mihai Bordeianu 2-3 (gol), Laurenţiu Buş 3-3 (gol), Rashid Browne 3-4 (gol), Andrei Tînc 4-4 (gol), Sebastian Ianc 4-4 (ratare — apără Virgil Drăghia), Nicolae Vasile 5-4 (gol).
Arbitru: Florin Miron (Bucureşti); arbitri asistenţi: Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea), Marian Truţă (Şirineasa/VL); arbitru de rezervă: Cătălin Buşi (Râmnicu Vâlcea)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) — CCA, Adrian Mihalcea (Bucureşti) — FRF

Miercuri 24 septembrie:

CS FC Viitorul Axintele (III) — (+) FC CFR Cluj 1907 0-2 (0-2), stadion ”Comunal” — Axintele (Ialomiţa)

A marcat: Ferebory Dore (26, 35).
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraş); arbitri asistenţi: Stelian Slabu (Braşov), Daniel Vlase (Galaţi); arbitru de rezervă: Eduard Ioniţă (Constanţa)
Observatori: Dan Petrescu (Bucureşti) — CCA, Gabriel Oprea (Snagov) — FRF

FC Chindia Târgovişte (III) — (+) FC Braşov 1-3 (0-2), stadion ”Eugen Popescu” — Târgovişte

Au marcat: Dragoş Pătru (62), respectiv Liviu Ganea (31), Diogo Santos (43), Horia Popa (73).
Arbitru: Dragoş Istrate (Bucureşti); arbitri asistenţi: Dragoş Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Viorel Nicuşor Flueran (Craiova)
Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) — CCA, Vasile Mihu (Constanţa) — FRF

Sport Club Bacău (II) — (+) FC Ceahlăul Piatra Neamţ 1-5 (0-0), după prelungiri, stadion ”Letea” — Bacău

Au marcat: Cornel Mihai Căinari (68), respectiv Andrei Marc (90+4), Andrei Pavel (91), Doru Popadiuc (99, 103, 111).
Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Iulian Cătălin Brînză (Botoşani); arbitru de rezervă: Mihai Amorăriţei (Câmpina)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) — CCA, Ciprian Anton (Suceava) — FRF

CS Unirea Jucu (III) — (+) FC Petrolul Ploieşti 0-3 (0-2), ”Cluj Arena” — Cluj-Napoca

Au marcat: Victoraş Astafei (24, 57), Patrick Nkoyi (31).
Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); arbitri asistenţi: Ciprian Florin Danşa (Oradea), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Sergiu Popa (Aiud)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) — CCA, Costin Dan (Zalău) — FRF

AFC Fortuna Poiana Câmpina (II) — (+) Dinamo Bucureşti 2-5 (0-0, 2-2), după prelungiri, stadion ”Ilie Oană” — Ploieşti

Au marcat: Ionuţ Cioinac (51), Valentin Munteanu (71), respectiv Dorin Rotariu (61, 63, 111), Kamil Bilinski (91, 96).
Arbitru: Paul Unimătan (Zalău); arbitri asistenţi: Daniel Demetrescu (Râmnicu Vâlcea), Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica/IF)
Observatori: Iosif Olah (Sfântu Gheorghe) — CCA, Dorinel Dincă (Călăraşi) — FRF

Joi 25 septembrie:

AFC Săgeata Năvodari (II) — (+) FC Viitorul Constanţa 0-3 (0-1), stadion ”Flacăra” — Năvodari

Au marcat: Răzvan Marin (31), Dragoş Nedelcu (62), Ionuţ Ursu (66, autogol).
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/AG); arbitri asistenţi: Adrian Ionescu (Târgovişte), Romică Bîrdeş (Piteşti); arbitru de rezervă: Florin Costin Dan (Olteniţa)
Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) — CCA, Petre Badea (Tulcea) — FRF

CS FC Caransebeş (II) — (+) CS Universitatea Craiova 1-2 (1-1), stadion ”Municipal” — Caransebeş

Au marcat: Sabin Lupu (24), respectiv Gheorghe Goşa (20, autogol), Viorel Ferfelea (70).
Cartonaş roşu: Sabin Lupu (Caransebeş, 67).
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); arbitri asistenţi: Marius Bălan (Dej), Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca); arbitru de rezervă: Andrei Lucian Ţiţii (Sibiu)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) — CCA, Viorel Lolea (Reşiţa) — FRF

CS FC Bihor Oradea (II) — (+) FC Universitatea Cluj-Napoca 1-1 (0-0, 1-1), după prelungiri; 4-5, la loviturile de departajare, stadion ”Iuliu Bodola” — Oradea

Au marcat: Alexandru Sorian (86), respectiv Karim Boutadjine (57).
Au executat în ordine loviturile de departajare: Florin Lazăr 1-0 (gol), Nicolae Muşat 1-1 (gol), Raymond Lukacs 2-1 (gol), Pablo Ceppelini 2-2 (gol), Cosmin Letan 3-2 (gol), Andrei Lungu 3-3 (gol), Alexandru Sorian 3-3 (ratare — apără Leonidas Panagopoulos), Raul Ciupe 3-4 (gol), Victor Dobrescu 4-4 (gol), Karim Boutadjine 4-5 (gol).
Arbitru: Denis Haidiner (Hunedoara); arbitri asistenţi: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu), Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj); arbitru de rezervă: Dorin Petru Voina (Reşiţa)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) — CCA, Florin Mierea (Timişoara) — FRF

(+) CS Mioveni (II) — AFC Astra Giurgiu 3-1 (2-1), Complexul Sportiv ”Nicolae Dobrin” — Piteşti

Au marcat: Bogdan Stoica (19), Alin Popa (42), Mihai Vintilă (90), respectiv Marian Cristescu (17).
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac, Andrei Simonis (ambii din Bucureşti); arbitru de rezervă: Marius Chiţu (Târgovişte)
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) — CCA, Constantin Pintilie (Râmnicu Vâlcea) — FRF

ACS Berceni (II) — (+) FC Steaua Bucureşti 0-3 (0-0), stadion ”Comunal” — Berceni

A marcat: Gabriel Iancu (75, 90, 90+4).
Cartonaş roşu: Ettien Boafo Rodrigue (Berceni, 71).
Arbitru: Marius Avram; arbitri asistenţi: Valentin Avram, Bogdan Gheorghe; arbitru de rezervă: Cătălin Marian Pană (toţi din Bucureşti)
Observatori: Adrian Vidan (Bucureşti) — CCA, Aurel Ionescu (Bucureşti) — FRF

Echipele precedate de semnul (+) s-au calificat în optimile de finală ale competiţiei.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult