Acasa Sport-AutoSport Cupa României, șaisprezecimi: Rapid – FC Botoșani, scor 5-4

Cupa României, șaisprezecimi: Rapid – FC Botoșani, scor 5-4

5 afisari

UPDATE: Rapid s-a impus la penalty-uri, dupa 120 de minute dominatie botoseneana. Intalnirea s-a stins aproape de tot in reprizele de prelungiri, dupa mai bine de o ora si jumatate in care cele doua adversare nu au pus mari probleme portarilor adversi. In cele din urma meciul avea sa se decida la loviturile de departajare.

Primele patru serii de lovituri au fost fructificate, dar la ultima incercare, Ianc nu l-a putut invinge pe Draghia, iar Nicolae Vasile a marcat golul victoriei rapidiste, una fara glorie insa.

Cupa României. Faza șaisprezecimilor se încheie cu duelul dintre Rapid si FC Botosani. Cele două formații isi vor disputa in loc in faza urmatoare a competitiei, optimile.

Cupa României, 16-imi: Rapid – FC Botoșani (live video)

Partida, programata pe stadionul Giulesti, se anunta una foarte incordata, intrucat “alb-visiniii”, care nu au stralucit pana acum in campionat, intalnesc in fata propriilor suporteri o echipa ambitioasa, FC Botosani, revelatia sezonului trecut al Ligii 1, clasata in editia actuala in prima jumatate a clasamentului.