Acasa Sport-AutoSport Cupa României, optimi: CSMS Iași – Steaua, scor 0-1 (video)

Cupa României, optimi: CSMS Iași – Steaua, scor 0-1 (video)

4 afisari

Steaua București s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României-Timișoreana la fotbal, marți seara, după ce a învins pe CSMS Iași cu scorul de 1-0 (0-0), în deplasare.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Nicolae Stanciu (89). Steaua, care a aliniat o formație numai din rezerve, a avut ocazii bune de gol prin Vîlceanu (12), Neagu (45+2) și Gabi Matei (76, 87), care a fost unul dintre cei mai buni jucători ai ”roș-albaștrilor”.

CSMS Iași a ratat o mare ocazie în minutul 85, prin Bădic, care a reluat peste poartă de la circa 11 metri.
La Steaua a intrat în minutul 83 un junior de 17 ani, Dan Măcriș, iar pe banca de rezerve s-au aflat alți trei juniori, Pham-Huy, Constantinescu și Gavrilă.

CSMS Iași — Steaua București 0-1 (0-0)

Marți, 28 octombrie, cu începere de la ora 20:30, CSMS Iași și Steaua București se vor întâlni într-o partidă din cadrul optimilor de finală ale Cupei României Timișoreana la fotbal.

Cupa României, optimi: CSMS Iași vs Steaua

CSMS Iași nu a reușit nici o victorie în campionat după 12 etape, dar a reușit să scape de ultima poziție grație golaverajului mai bun, reușind 6 remize și ocupând poziția a 17-a. Cu toate acestea, CSMS Iași a avut o evoluție mult mai bună în Cupă, unde moldovenii s-au calificat în optimi în urma victoriei obținute la limită pe terenul lui CSM Râmnicu Vâlcea.

Steaua se deplasează la Iași în urma înfrângerii suferite pe terenul lui ASA Târgu Mureș în campionat. În turul anterior al competiției, trupa antrenată de către Constantin Gâlcă a învins-o pe ACS Berceni la scor de neprezentare.