Cupa României: FC Brașov - U Cluj, 1-3 (live) | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport Cupa României, optimi: FC Brașov – U Cluj, scor 1-3 (live)

Cupa României, optimi: FC Brașov – U Cluj, scor 1-3 (live)

scris de A.A.
1 afisari

U Cluj se califică în sferturile de finală, după victoria cu 3-1 pe terenul celor de la FC Braşov.

Clujenii au început bine partida marcînd de două ori în doar patru minute prin Lemnaru (18) şi Ceppelini (22). Şase minute a durat liniştea pentru echipa lui Ogăraru. Machado a marcat cu capul după un corner în minutul 28.
”Şepcile roşii” au rezolvat soarta calificării în ultimul minut al primei reprize, Ceppelini trecîndu-şi în cont dubla, după o pasă bună a lui Raul Costin.
U Cluj se impune astfel cu 3-1 şi merge în sferturile de finală ale Cupei României.

Cupa României continuă cu derby-ul Ardealului. Ultimul meci al zilei de miercuri, contând pentru optimile de finală ale Cupei României se va juca de la ora 20.30, la Braşov.

Cupa României, optimi: FC Brașov - U Cluj (video live)

Cupa României, optimi: FC Brașov – U Cluj (video live)

În ultima etapă de campionat nicuna dintre cele două adversare de astăzi nu a reuşit să câştige, „stegarii” pierzând cu 2-3 în faţa Universităţii Craiova, în timp ce clujenii au remizat, scor 2-2, cu Viitorul Constanţa, după ce la pauză erau conduşi cu 0-2.

Cupa României e o competiţie care ne interesează foarte mult. Am spus-o de mai multe ori: tratăm Cupa cu maximă seriozitate şi vrem să avansăm cât mai mult în competiţe. Primul pas trebuie să-l facem miercuri, la Braşov. Îmi doresc mult o calificare”, declara antrenorul Universităţii Cluj, George Ogăraru, înainte de plecarea către Braşov.