Cupa României: Rezultate şi program şaisprezecimi (27.09.12) | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport Cupa României: Rezultate şi program şaisprezecimi (27.09.12)

Cupa României: Rezultate şi program şaisprezecimi (27.09.12)

scris de Laurentiu Banches
2 afisari

După primele două zile de disputare a partidelor din şaisprezecimile Cupei României Timişoara, surprizele fiind eliminările celor de FC Vaslui şi “U” Cluj.

Cupa României: Rezultate si program şaisprezecimi

FC Vaslui, care tocmai a rămas la finalul etapei a 9-a fără antrenor, Marius Şumudică prezentându-şi demisia, a fost eliminată de formaţia din liga secundă FC Botoşani, care s-a impus cu scorul de 1-0 printr-un gol marcat de fostul jucător al Stelei, Rapidului şi Urziceniului, Valeriu Bordeanu. O altă echipă din liga 1, ce nu va prinde fază optimilor de finală este “U” Cluj care a cedat, scor 1-2, în faţa unei alte divizionare secunde, Delta Tulcea.

Dintre echipele din liga 1, Gloria Bistriţa a fost şi ea eliminată miercuri, dar de către o altă echipă din prima ligă, Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 4-0. Pandurii Târgu Jiu au confirmat forma bună din campionat, învingând cu 7-1 pe FC Zagon, lor urmând să li se alăture în optimile de finală şi echipa învinsă în etapa a 9-a de gorjeni, CFR Cluj, care s-a impus pe terenul celor de la ACS Berceni, scor 2-0.

Rezultate şaisprezecimi Cupa României:

Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Bistriţa 4-0 (2-0)

Au marcat: Aloisio Mohamed Hamed Al-lal (10), Gelu Velici (44, 85), Marian Constantinescu (61).

ACS Şoimii Pâncota (III) – CS Concordia Chiajna 2-3 (0-2)

Au marcat: Alin Mihai (72), Sorin Leucuţă (79), respectiv Andrei Lengyel (33, autogol), Valentin Simion (45), Florin Ilie (90+3).

Dinamo Bucureşti – CSU Voinţa Sibiu (II) 2-1 (0-0, 1-1), după prelungiri;

Au marcat: Sorin Strătilă (61), Laurenţiu Rus (93), respectiv Valter Heil (52).

Petrolul Ploieşti – AS Damila Măciuca (II) 2-0 (1-0),

Au marcat: Adrian Cristea (6), Laurenţiu Marinescu (64).

Sportul Studenţesc (II) – FC Oţelul Galaţi 0-1 (0-1),

A marcat: Bruce Inkango (28).

FC Vaslui – FC Botoşani (II) 0-1 (0-0),

A marcat: Valeriu Bordeanu (63).

CS Turnu Severin – CS Mioveni (II) 2-1 (1-0),

Au marcat: Alexandru Neacşa (38), Paul Abba (86), respectiv Emil Dică (90 – penalty).

Pandurii Tg. Jiu – FC Zagon (III) 7-1 (6-0),

Au marcat: Karim Boutadjine (1, 7, 43), Cosmin Băcilă (8), Călin Cristea (28), Daivydas Matulevicius (37), Alexandru Grigoraş (69), respectiv Valentin Suciu (79).

Delta Tulcea (II) – Universitatea Cluj-Napoca 2-1 (1-0),

Au marcat: Daniel Constantin Florea (42) (Enache Cîju (84 – penalty), respectiv Cleiton (63).

CS Gaz Metan Mediaş – FC Caracal (III) 2-1 (0-0),

Au marcat: Thaer Bawab (65), Răzvan Avram (90), respectiv Sorin Cârnu (73).

FC Braşov – FC Farul Constanţa (II) 1-0 (1-0),

A marcat: Mugurel Buga (22).

ACS Berceni (III) – (+) CFR 1907 Cluj 0-2 (0-0),

A marcat: Matias Aguirregaray (76, 90+1).

Programul meciurilor 27 septembrie:

CF Brăila (II) – Viitorul Constanţa  -16,00

CSMS Iaşi – CS Astra Giurgiu – 17,00

FC Rapid Bucureşti – FC Olimpia Satu Mare (III) – 19,00

Steaua Bucureşti – FCM Tg. Mureş (II) – 21,30

1 comentariu

iozsi 27-09-2012 - 13:11

hai rapid ca se poate,macar in cupa.

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult