Freestyle Kickboxing, aur la Campionatul Mondial | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport Echipa României de Freestyle Kickboxing, 9 medalii de aur la Campionatul Mondial Unificat din Italia

Echipa României de Freestyle Kickboxing, 9 medalii de aur la Campionatul Mondial Unificat din Italia

scris de Șt. C
25 afisari

În perioada 26 – 31 octombrie 2016 a avut loc Campionatul Mondial Unificat ce sa desfășurat în Marrina di Carrara – Toscana, Italia. România sa prezentat la această competiție cu lotul format din 29 persoane condus de președintele Federația Română de Freestyle Kickboxing – Adrian Dejanu centură neagră 6 Dan, vicepresedintele FRFK – Stefan Zekany centura neagra 5 Dan si secretarul FRFK – Andreea BUDEANU centura neagra 3 Dan .

Echipa României de Freestyle Kickboxing

Echipa României de Freestyle Kickboxing

 Campionatul a reunit federații printre care: IAKSA, IKF, WKA, WTKA, ICO, UFR, WFK, WTKF, WKSF, WKL, WCSA, FIAM, WMJU, WRSA, MAA, WSDA, ISF, IFHKEA, WBBF, LCJI, ITKA, EPKA, INF, WTMAAO, ITO, WKAS, WVF, IBF, CGA, ITF, TFC, IKF, WMMAO, IAKSA. Sau înscris la această competiție peste 9000 de sportivi din 113 țări de pe 5continente.

 Sportivii nostri au obtinut urmatoarele locuri:

Tepelus Bogdan – locul 1 kick light / locul 2 light contact / locul 2 semi contact

Ion Dumitru Cristian Alexandru – locul 1 k1 light / locul 1 light contact / locul 2 kick light

Onisor Stefan – locul 2 kick light / locul 3 k1 light / locul 3 light contact

Ivanof Maria – locul 1 light contact

Ivanof Radu – locul 2 light contact / locul 3 kick light

Farimita Alex – locul 3 light contact

Mihaila Tudor – locul 3 kick light

Varhanyovszki Reka – locul 1 kick light

Csizmadia Eduard – locul 3 kick light

Izabella Zekany Mihaela – locul 1 kick light / locul 2 semi contact / locul 2 light contact / locul 3 kata / locul 3 light contact

Lefter Catalin – locul 2 semi contact / locul 2 muay thai

Cebuc Andreea – locul 1 kick light / locul 1 k1 light / locul 1 k1 

Costinescu Darius – locul 1 creative forms

Enache Alexandru – locul 2 creative forms

Mavrochefalos David – locul 3 creative forms weapon

Panaite Daniel – locul 2 creative forms

Botez Vladut – locul 2 musical forms; locul 2 creative forms weapon; locul 1 creative froms

Popa George – locul 3 musical forms weapon

Rarinca Vlad – locul 1 creative forms/ locul 3 musical froms / locul 2 creative froms weapon

Georgescu Tiberius – locul 3 musical forms

Mazilu Daniel – locul 2 creative froms weapon /locul 2 musical forms weapon / locul 1 extreme forms weapon

TEAM  (COSTINESCU DARIUS – ANDREI, RARINCA VLAD SERGIU, OANCA TEODORA) – locul 3 self defence

TEAM  (ENACHE ALEXANDRU, VOLANSCHI  NICOLAE LUCIAN, RARINCA VLAD SERGIU) – locul 1 self defence

TEAM  (MAVROCHEFALOS DAVID-ALEXANDRU, VOLANSCHI NICOLAE LUCIAN, RARINCA VLAD SERGIU) – locul 1 street self defence 

TEAM  (OANCA TEODORA, RARINCA VLAD SERGIU, VOLANSCHI NICOLAE LUCIAN ) – locul 2 self defence

TEAM  (GEORGESCU TIBERIUS, VOLANSCHI VASILE, RARINCA VLAD SERGIU ) – locul 1 self defence 

Alaturi de acesti sportivi au completat delegatia FRFK si antrenorii: Zekany Stefan; Csizmadia Iosif, Banu Victor, Vasile Volanschi, Dejanu Adrian si arbitrii: Carmelo Ionescu , Budeanu Daniela, Stoleru Eduard.

Felicitari sportivilor, antrenorilor si tuturor celor implicati: SC SAL TRANS EXIM SRL, SC TORO TECH SRL, PARADISE TRAVEL AGENCY, PRESIDENT, SPEED KEBAB &GRILL, MAR&PET, ROTMAN INDUSTRIES SRL, STIMPEX SA, NMP, RO AGRO ITAL, DUCTIL AIR LIQUID, SC GENERAL AGRONOM SERVICE SRL, MCM, CONSTAM, MOLDIVARS, va multumim pt increderea acordata.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult