Europa League, etapa a 5-a: rezultate 22 noiembrie | Ziua Veche
Acasa Sport-AutoSport Europa League, etapa a 5-a: rezultate si clasament 22 noiembrie

Europa League, etapa a 5-a: rezultate si clasament 22 noiembrie

scris de Z.V.
1 afisari

Rezultate înregistrate joi în meciurile din etapa a 5-a a grupelor Europa League la fotbal:

Europa League/Liga Europa - Rezultate si clasamente 22 noiembrie

Rezultate: Grupa A: Anji Mahacikala (Rusia) – Udinese (Italia) 2-0. Liverpool (Anglia) – Young Boys Berna (Elveţia) 2-2

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Anji Mahacikala 5 3 1 1 6-2 10
2 Liverpool FC 5 2 1 2 10-9 7
3 BSC Young Boys 5 2 1 2 11-12 7
4 Udinese 5 1 1 3 7-11 4

Grupa B: Atletico Madrid (Spania) – Hapoel Tel Aviv (Israel) 1-0. Academica de Coimbra (Portugalia) – Viktoria Plzen (Cehia) 1-1

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Atlético 5 4 0 1 7-3 12
2 Viktoria Plzen 5 3 1 1 10-4 10
3 Académica 5 1 2 2 6-7 5
4 Hapoel 5 0 1 4 2-11 1

Grupa C: Borussia Moenchengladbach (Germania) – AEL Limassol (Cipru) 2-0. Olympique Marseille (Franţa) – Fenerbahçe Istanbul (Turcia) 0-1

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Fenerbahçe SK 5 4 1 0 10-4 13
2 Borussia 5 2 2 1 8-6 8
3 Olympique 5 1 2 2 9-8 5
4 AEL Limassol 5 0 1 4 1-10 1

Grupa D: Newcastle United (Anglia) – Maritimo Funchal (Portugalia) 1-1. FC Bruges (Belgia) – Bordeaux (Franţa) 1-2

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Bordeaux 5 2 2 1 8-5 10
2 Newcastle United 5 2 3 0 7-3 9
3 FC Bruges 5 1 1 3 5-9 4
4 Marítimo 5 0 3 2 2-5 3

Grupa E: Steaua Bucureşti (România) – VfB Stuttgart (Germania) 1-5. Molde FK (Norvegia) – FC Copenhaga (Danemarca) 1-2

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Steaua Bucureşti 5 3 1 1 8-8 10
2 VfB Stuttgart 5 2 2 1 9-5 8
3 FC Copenhaga 5 2 1 2 4-5 7
4 Molde FK 5 1 0 4 5-8 3

Grupa F: PSV Eindhoven (Olanda) – Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) 1-2. AIK Solna (Suedia) – Napoli (Italia) 1-2

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Dnepr 5 4 0 1 12-8 12
2 SSC Napoli 5 3 0 2 11-9 9
3 PSV Eindhoven 5 1 1 3 5-6 4
4 AIK Solna 5 1 1 3 5-10 4

Grupa G: Videoton Szekesfehervar (Ungaria) – KRC Genk (Belgia) 0-1. FC Basel (Elveţia) – Sporting Lisabona (Portugalia) 3-0

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 KRC Genk 5 3 2 0 9-4 11
2 FC Basel 5 2 2 1 7-4 8
3 Videoton FC 5 2 0 3 5-6 6
4 Sporting 5 0 2 3 2-9 2

Grupa H: Rubin Kazan (Rusia) – Inter Milano (Italia) 3-0. Neftçi PFK Baku (Azerbaidjan) – Partizan Belgrad (Serbia) 1-1

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Rubin Kazan 5 4 1 0 9-2 13
2 Internazionale 5 3 1 1 9-7 10
3 Neftci PFK 5 0 2 3 2-6 2
4 FK Partizan 5 0 2 3 2-7 2

Grupa I: Sparta Praga (Cehia) – Olympique Lyon (Franţa) 1-1. Meciul Hapoel Kiryat Shmona (Israel) – Athletic Bilbao (Spania) a fost amânat.

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Olympique Lyon 5 4 1 0 12-8 13
2 Sparta Praga 5 2 2 1 9-6 8
3 Hapoel K. Shmona 4 0 2 2 6-9 2
4 Athletic Bilbao 4 0 1 3 5-9 1

Grupa J: Panathinaikos Atena (Grecia) – NK Maribor (Slovenia) 1-0. Lazio Roma (Italia) – Tottenham Hotspur (Anglia) 0-0

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Lazio 5 2 3 0 5-1 9
2 Tottenham 5 1 4 0 5-3 7
3 Panathinaikos 5 1 2 2 3-8 5
4 NK Maribor 5 1 1 3 5-6 4

Grupa K: Rosenborg Trondheim (Norvegia) – Rapid Viena (Austria) 3-2. Metalist Harkov (Ucraina) – Bayer Leverkusen (Germania) 2-0

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Metalist Harkov 5 4 1 0 9-2 13
2 Bayer Leverkusen 5 3 1 1 8-2 10
3 Rosenborg BK 5 2 0 3 7-9 6
4 Rapid Viena 5 0 0 3 3-14 0

Grupa L: Helsingborg (Suedia) – Levante (Spania) 1-3. Hannover 96 (Germania) – FC Twente Enschede (Olanda) 0-0

clasament
loc echipa J V E Î GM-GP P
1 Hannover 96 5 3 2 0 9-6 11
2 Levante UD 5 3 1 1 8-3 10
3 FC Twente 5 0 4 1 4-7 4
4 Helsingborgs IF 5 0 1 4 6-11 1

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult