Acasa rss 1asig Europa League, preliminarii: CFR Cluj – Dinamo Minsk, scor 0-2 (video)

Europa League, preliminarii: CFR Cluj – Dinamo Minsk, scor 0-2 (video)

scris de A.H.
9 afisari

UPDATE: CFR Cluj Cluj este singura echipă românească eliminată din cupele europene. Clujenii parasesc Europa League, dupa ce au pierdut, scor 0-2, si mansa secunda a partidei cu Dinamo Minsk, din turul III preliminar.

Europa League, preliminarii: CFR Cluj – Dinamo Minsk.

In tur, gruparea din Belarus s-a impus pe teren propriu cu 1-0, astfel ca s-a calificat in play-off cu scorul general de 3-0.

Aventura europeana a clujenilor s-a incheiat dupa o evolutie dezamagitoare.

Trupa pregatita de Vasile Miriuta a inceput mai bine partida si putea deschide scorul prin Negrut, dar si-a vazut spulberate sansele dupa ce Rada a vazut direct cartonasul rosu in minutul 26.

Golurile oaspetilor au fost marcate de Stasevich, dintr-o lovitura libera, si Udoji, dintr-un penalti. Ambele in ultimele 20 de minute de joc.

Calificati la masa verde in Europa League, dupa intrare in insolventa a lui Dinamo si retrogradarea celor de la FC Vaslui, clujenii parasesc cupele europene dupa doua infrangeri si fara gol marcat.