Acasa rss 1asig Fotbal: Programul Ligii I, ediția 2014-2015

Fotbal: Programul Ligii I, ediția 2014-2015

scris de Șt. C
7 afisari

Prima etapă a ediției 2014-2015 a Ligii I de fotbal va aduce un derby de tradiție, între Rapid București și Steaua București, potrivit tragerii al sorți efectuate miercuri la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF).

Fotbal:Programul Ligii I, ediția 2014-2015

Prima rundă, programată pe 26 iulie, va propune și un derby al Olteniei, CS Universitatea Craiova — Pandurii Tg. Jiu. Eternul derby Steaua — Dinamo se va juca în etapa a 13-a, pe 1 noiembrie. Turul campionatului se va încheia pe 6 decembrie, când sunt programate partidele din etapa a 17-a.

Calendarul competițional de toamnă mai cuprinde șaisprezecimile de finală ale Cupei României-Timișoreana, pe 24 septembrie, optimile de finală pe 29 octombrie, sferturile pe 3 decembrie și sferturile de finală ale Cupei Ligii I-Adeplast pe 13 decembrie.

Programul etapelor:
Etapa 1 — 26 iulie
Rapid București — Steaua București
CS Universitatea Craiova — Pandurii Tg. Jiu
CFR Cluj — Ceahlăul Piatra Neamț
ASA Tg. Mureș — Universitatea Cluj
Concordia Chiajna — Astra Giurgiu
Dinamo București — Oțelul Galați
FC Brașov — Petrolul Ploiești
FC Botoșani — Gaz Metan Mediaș
CSMS Iași — Viitorul Constanța
Etapa 2 — 2 august
Steaua — CS U Craiova
Pandurii — CFR Cluj
Ceahlăul — ASA Tg. Mureș
U Cluj — Dinamo
Astra — FC Brașov
Oțelul — Concordia Chiajna
Petrolul — FC Botoșani
Gaz Metan — CSMS Iași
Viitorul — Rapid
Etapa 3 — 9 august
Rapid — Gaz Metan
CS U Craiova — Viitorul
CFR Cluj — Steaua
Concordia Chiajna — U Cluj
Dinamo — ASA Tg. Mureș
FC Brașov — Oțelul
FC Botoșani — Astra
CSMS Iași — Petrolul
Pandurii — Ceahlăul

Etapa 4 — 16 august
ASA Tg. Mureș — Concordia Chiajna
Steaua — Pandurii
Ceahlăul — Dinamo
U Cluj — FC Brașov
Astra — CSMS Iași
Oțelul — FC Botoșani
Petrolul — Rapid
Gaz Metan — CS U Craiova
Viitorul — CFR Cluj

Etapa 5 — 23 august
Rapid — Astra
CS U Craiova — Petrolul
CFR Cluj — Gaz Metan
Concordia Chiajna — Dinamo
FC Brașov — ASA Tg. Mureș
FC Botoșani — U Cluj
CSMS Iași — Oțelul
Steaua — Ceahlăul
Pandurii — Viitorul

Etapa 6 — 30 august
ASA Tg. Mureș — FC Botoșani
Dinamo — FC Brașov
Ceahlăul — Concordia Chiajna
U Cluj — CSMS Iași
Astra — CS U Craiova
Oțelul — Rapid
Petrolul — CFR Cluj
Gaz Metan — Pandurii
Viitorul — Steaua

Etapa 7 — 13 septembrie
Rapid — U Cluj
CS U Craiova — Oțelul
CFR Cluj — Astra
FC Brașov — Concordia Chiajna
FC Botoșani — Dinamo
CSMS Iași — ASA Tg. Mureș
Steaua — Gaz Metan
Pandurii — Petrolul
Viitorul — Ceahlăul

Etapa 8 — 20 septembrie
ASA Tg. Mureș — Rapid
Concordia Chiajna — FC Botoșani
Dinamo — CSMS Iași
Ceahlăul — FC Brașov
U Cluj — CS U Craiova
Astra — Pandurii
Oțelul — CFR Cluj
Petrolul — Steaua
Gaz Metan — Viitorul

Etapa 9 — 27 septembrie
Rapid — Dinamo
CS U Craiova — ASA Tg. Mureș
CFR Cluj — U Cluj
FC Botoșani — FC Brașov
CSMS Iași — Concordia Chiajna
Steaua — Astra
Pandurii — Oțelul
Gaz Metan — Ceahlăul
Viitorul — Petrolul

Etapa 10 — 4 octombrie
ASA Tg. Mureș — CFR Cluj
Concordia Chiajna — Rapid
Dinamo — CS U Craiova
FC Brașov — CSMS Iași
Ceahlăul — FC Botoșani
U Cluj — Pandurii
Astra — Viitorul
Oțelul — Steaua
Petrolul — Gaz Metan

Etapa 11 — 18 octombrie
Rapid — FC Brașov
CS U Craiova — Concordia Chiajna
CFR Cluj — Dinamo
CSMS Iași — FC Botoșani
Steaua — U Cluj
Pandurii — ASA Tg. Mureș
Petrolul — Ceahlăul
Gaz Metan — Astra
Viitorul — Oțelul

Etapa 12 — 25 octombrie
CFR Cluj — Rapid
ASA Tg. Mureș — Steaua
Concordia Chiajna — CFR Cluj
Dinamo — Pandurii
FC Brașov — CS U Craiova
FC Botoșani — Rapid
Ceahlăul — CSMS Iași
U Cluj — Viitorul
Astra — Petrolul

Etapa 13 — 1 noiembrie
Rapid — CSMS Iași
CS U Craiova — FC Botoșani
CFR Cluj — FC Brașov
Steaua — Dinamo
Pandurii — Chiajna
Astra — Ceahlăul
Petrolul — Oțelul
Gaz Metan — U Cluj
Viitorul — ASA Tg. Mureș

Etapa 14 — 8 noiembrie
Rapid — Ceahlăul
ASA Tg. Mureș — Gaz Metan
Concordia Chiajna — Steaua
Dinamo — Viitorul
FC Brașov — Pandurii
FC Botoșani — CFR Cluj
CSMS Iași — CS U Craiova
U Cluj — Petrolul
Oțelul — Astra

Etapa 15 — 22 noiembrie
CS U Craiova — Rapid
CFR Cluj — CSMS Iași
Steaua — FC Brașov
Pandurii — FC Botoșani
Ceahlăul — Oțelul
Astra — U Cluj
Petrolul — ASA Tg. Mureș
Gaz Metan — Dinamo
Viitorul — Concordia Chiajna
Etapa 16 — 29 noiembrie
Rapid — CFR Cluj
CS U Craiova — Ceahlăul
ASA Tg. Mureș — Astra
Concordia Chiajna — Gaz Metan
Dinamo — Petrolul
FC Brașov — Viitorul
FC Botoșani — Steaua
CSMS Iași — Pandurii
U Cluj — Oțelul

Etapa 17 — 6 decembrie
CFR Cluj — CS U Craiova
Steaua — CSMS Iași
Pandurii — Rapid
Ceahlăul — U Cluj
Astra — Dinamo
Oțelul — ASA Tg. Mureș
Petrolul — Concordia Chiajna
Gaz Metan — FC Brașov
Viitorul — FC Botoșani

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult