Acasa Sport-AutoSport JO Soci 2014: Programul competițiilor de luni, 10 februarie

JO Soci 2014: Programul competițiilor de luni, 10 februarie

scris de Șt. C
2 afisari

Programul competițiilor de luni 10 februarie la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci .

JO 2014: Ce probe au loc la Soci

LUNI 10 FEBRUARIE — 5 FINALE:
(prima este ora locală, iar între paranteze figurează ora României)
09,00-12,00 (07,00-10,00) — curling M — turul 1: Rusia — Marea Britanie, Elveția — Suedia, Danemarca — China, Germania — Canada (Ice Cube)
11,00-12,30 (09,00-10,30) — schi alpin — super-combinată alpină F: coborâre (Centrul alpin — Rosa Hutor)
13,45-16,35 (11,45-14,35) — short-track: 1.500 m M FINALA, 500 m F calificări, ștafetă 3.000 m F calificări (Iceberg)
14,00-16,30 (12,00-14,30) — hochei pe gheață F — tur preliminar: SUA — Elveția (Șaiba Arena)
14,00-17,00 (12,00-15,00) — curling F — turul 1: China — Canada, Elveția — SUA, Suedia — Marea Britanie, Rusia — Danemarca (Ice Cube)
15,00-16,10 (13,00-14,10) — schi alpin — super-combinată alpină F: slalom — FINALA (Centrul alpin — Rosa Hutor)
17,00-20,25 (15,00-18,25) — patinaj viteză — 500 m M — FINALA (Adler Arena)
18,00-19,20 (16,00-17,20) — schi freestyle — movile M — calificări (Extreme ParK — Rosa Hutor)
18,45-21,40 (16,45-19,40) — sanie — individual F — manșele 1 și 2 (Centrul de sporturi pe pistă de gheață Sanki)
19,00-20,20 (17,00-18,20) — biatlon — urmărire M (12,5 km) — FINALA (Centrul sportiv Laura)
19,00-21,30 (17,00-19,30) — hochei pe gheață F — tur preliminar: Finlanda — Canada (Șaiba Arena)
19,00-22,00 (17,00-20,00) — curling M — turul 1: SUA — Norvegia, Danemarca — Rusia, Canada — Elveția, Suedia — Marea Britanie (Ice Cube)
22,00-23,35 (20,00-21,35) — schi freestyle — movile M — FINALA (Extreme Park — Rosa Hutor)
JO Soci 2014: Programul sportivilor români în competițiile de luni

Trei sportivi români vor concura luni în competiții la Jocurile Olimpice de iarnă de la Soci, schioarea Ania Caill, în super-combinata alpină, biatlonistul Cornel Puchianu, în cursa de urmărire 12,5 km, și Raluca Strămăturaru, în primele două manșe ale probei feminine de sanie.

Programul sportivilor români în competițiile care au loc luni 10 februarie la Soci (ora României):

LUNI 10 FEBRUARIE 2014
09,00-10,30: Ania Monica Germaine Caill — schi alpin (Centrul Alpin Rosa Hutor) — super-combinata alpină — calificări
13,00-14,10: Ania Monica Germaine Caill — schi alpin (Centrul Alpin Rosa Hutor) — super-combinată — FINALA (DACĂ SE CALIFICĂ)
16,30-18,10: Cornel Dumitru Puchianu — biatlon (Complexul Laura) — 12,5 km urmărire masculin — FINALA
16,45-19,40: Raluca Nicoleta Strămăturaru — sanie (Complexul Sanki) — simplu feminin — manșele 1 și 2

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Mai mult