Acasa Sport-AutoSport Liga I, etapa 10: Concordia – Rapid, scor 0-0 (rezumat video)

Liga I, etapa 10: Concordia – Rapid, scor 0-0 (rezumat video)

scris de D.P.
4 afisari

Concordia Chiajna a terminat la egalitate cu Rapid București, 0-0, vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 10-a a Ligii I de fotbal.

Ilfovenii, antrenați de ex-rapidistul Marius Șumudică, au ratat ocazii mari în minutul 9, când Hristijan Dragarski a trimis mingea în bară, și în min. 79, când portarul Drăghia a salvat golul în minutul 79, la reluarea brazilianului Wellington. Rapid aproape să înscrie golul victoriei în prelungiri, prin Sebastian Cojocnean (90+2).

A fost primul meci al antrenorului Marian Rada pe banca Rapidului în acest campionat. Este al treilea meci încheiat cu scor alb între cele două formații din cinci confruntări, Rapid având o victorie cu 2-0, iar Concordia una cu 1-0.

Liga I. Etapa cu numărul 10 a Ligii 1 debutează cu intalnirea dintre Concordia Chiajna si Rapid. Astăzi, de la 21.00.

Liga I, etapa 10: Concordia - Rapid (live video)

Liga I, etapa 10: Concordia – Rapid (live video)

Un meci interesant, intre echipa antrenata in prezent de Marius Sumudica si cea care i-a ramas in suflet, Rapid. Nu este loc de sentimente insa intr-un duel al echipelor aflate la retrogradare.

Antrenorul ilfovenilor, Marius Sumudica, isi infrunta echipa de suflet, echipa pe care vrea sa o invinga pentru a scoate Concordia din subsolul clasamentului. Ambele echipe au cate doua victorii, doua rezultate de egalitate si cinci infrangeri.